Gönderen Konu: Fenerbahçe / Spor Toto Süper Lig (2015-16 Sezonu)  (Okunma sayısı 144691 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
Ynt: Fenerbahçe - Eskişehirspor - Lig 1. Hafta - 14.08.2015 (22:00)
« Yanıtla #30 : 15 Ağustos 2015, 15:40:50 »
Başar;

Ba'nın kaptırdığı o topta bence faul vardı ama Fırat denilen malum özne es geçti. Onu es geçti, 2 dakika sonra da Meireles'e rakip ceza alanı çizgisinde yapılanı... Gerçi Ba'nın kaptırdığı top bana göre faul olsa da, ortada bir pozisyondu fakat Meireles'in çekilerek indirilmesini nasıl es geçer?

Ba'yı ilk defa izliyorum, adını da bize geldiğinde duydum. Ama enerjisi ve hamle yapmaktan kaçınmayışı hoşuma gitti. Shakhtar maçlarında onun yerine oynayan Sarı ise  Shevchenko karşısındaki Servet Çetin gibiydi. Yani o kadar hantal adamdan baskılı ve tempolu futbol oynamaya çalışan bir hücum takımına stoper olmaz. Olursa da, beklerin defansif aklının çok gelişmiş olması ve zamanında kademeleriyle ancak tölare edilebilir. Bizim iki bek de aklı hücum bindirmelerinde olduğu için oradan bize ekmek çıkmaz. Ba belki dediğin gibi sıradan bir stoperdir ama şu futbol modelinde Sarı'dan daha çok işe yarayacağını düşünüyorum.

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #31 : 15 Ağustos 2015, 15:59:41 »
Diego çalışıyor çok gayretli ama daha akıllı oynaması lazım.Aşırı efor sarfediyor , topla çok oynuyor , sahaya geniş bakmıyor.
Boş adamı görüp topu göndermeli.
Souza cok faydalı , basit oynuyor, ani dönüşlerle yüzünü hücuma döndürmesini begeniyorum.
Ba , Kjaer ile sağlamlık bakımından kıyaslanamaz.Zorluk derecesi yüksek maçlarda hataya açık.

hocam diego'nun daha ne yapması lazım , 4 tane key pass attı dün , ikinci sırada nani 3 pas'la.
emre appiah tarzı orta saha olsa o kadar geriye gelmeyecek top almak için , Alex mesela maç içinde max 2-3 kez yapıyordu bunu ama Diego 6-7 kez geliyor kendi bölgemize kadar.
Alex'le kıyaslamıyorum yanlış anlaşılmasın , Alex kadar zeki , ince paslar atan oyuncu gelmez bize bi daha.
Diego'nun sorunu sadece psikolojik , çürüttü geçen sene malum şahıs onu.

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #32 : 15 Ağustos 2015, 16:03:01 »
Başar;

Ba'nın kaptırdığı o topta bence faul vardı ama Fırat denilen malum özne es geçti. Onu es geçti, 2 dakika sonra da Meireles'e rakip ceza alanı çizgisinde yapılanı... Gerçi Ba'nın kaptırdığı top bana göre faul olsa da, ortada bir pozisyondu fakat Meireles'in çekilerek indirilmesini nasıl es geçer?

Ba'yı ilk defa izliyorum, adını da bize geldiğinde duydum. Ama enerjisi ve hamle yapmaktan kaçınmayışı hoşuma gitti. Shakhtar maçlarında onun yerine oynayan Sarı ise  Shevchenko karşısındaki Servet Çetin gibiydi. Yani o kadar hantal adamdan baskılı ve tempolu futbol oynamaya çalışan bir hücum takımına stoper olmaz. Olursa da, beklerin defansif aklının çok gelişmiş olması ve zamanında kademeleriyle ancak tölare edilebilir. Bizim iki bek de aklı hücum bindirmelerinde olduğu için oradan bize ekmek çıkmaz. Ba belki dediğin gibi sıradan bir stoperdir ama şu futbol modelinde Sarı'dan daha çok işe yarayacağını düşünüyorum.

vallahi bu yorumu okuyunca şok oldum , iddia ediyorum Kjaer'i Lugano'dan daha çok sevecek bu taraftar.
ilk şaxtyor maçında Alves'in arkasını toplamaktan perişan oldu adam buna rağmen sahanın en iyisiydi Kjaer. En önemlisi de sadece Gladki değil hem de Taison'a karşı oynamak zorunda kaldı.

isim olarak değil ama fayda olarak Kjaer bu sene yaptığımız en iyi transfer.

« Son Düzenleme: 15 Ağustos 2015, 16:04:23 Gönderen: emindesouza »

Çevrimdışı Başar Bükücü

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Samsun
    • basarbukucu
« Yanıtla #33 : 15 Ağustos 2015, 17:36:28 »
Başar;

Abi Lawal'ın kesinlikle faulü vardı ama Ba'nın orada riske girmeyip topu taca atması gerekiyordu. Bu tarz pozisyonlarda basit oynamayı hiç düşünmüyor.

Kjaer hakkında yorumuna çok şaşırdım. Özellikle hantal olduğuna katılmıyorum. Hamle zamanlaması oldukça yerinde bir stoper bence. Hızı ve çabukluğunun bir stopere göre ortalama üstü olduğunu düşünüyorum.
"Bu insanların bizden beklentisi savaşmaktır. Çünkü hayat bir savaştır. Buraya neden geldiğimin cevabı budur." Zeljko Obradovic

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
Ynt: Fenerbahçe / Spor Toto Süper Lig (2015-16 Sezonu)
« Yanıtla #34 : 15 Ağustos 2015, 23:45:36 »
Veeee yine Galatasaray ve yine geri dönüş!
Hayret nedense hep Galatasaray'ın maçlarında oluyor!
FENERBAHÇE

Çevrimdışı ertuğrul

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #35 : 16 Ağustos 2015, 09:40:36 »
hocam diego'nun daha ne yapması lazım , 4 tane key pass attı dün , ikinci sırada nani 3 pas'la.
emre appiah tarzı orta saha olsa o kadar geriye gelmeyecek top almak için , Alex mesela maç içinde max 2-3 kez yapıyordu bunu ama Diego 6-7 kez geliyor kendi bölgemize kadar.
Alex'le kıyaslamıyorum yanlış anlaşılmasın , Alex kadar zeki , ince paslar atan oyuncu gelmez bize bi daha.
Diego'nun sorunu sadece psikolojik , çürüttü geçen sene malum şahıs onu.
Emin , Diego iyi bir oyuncu ama geçen yıl bekleneni veremediğinden , bu yıl çok gayretli ve iyi işler yapıyor.
Bu onun karakterli bir insan olduğunu gösteriyor.
Söylemek istediğim , topu daha cabuk uygun pozisyondaki arkadaşına atarsa hem takımın temposunu artırır hemde gücünü daha ekonomik kullanmış olur.

Çevrimdışı south

• Üye
« Yanıtla #36 : 16 Ağustos 2015, 13:49:12 »
Emin , Diego iyi bir oyuncu ama geçen yıl bekleneni veremediğinden , bu yıl çok gayretli ve iyi işler yapıyor.
Bu onun karakterli bir insan olduğunu gösteriyor.
Söylemek istediğim , topu daha cabuk uygun pozisyondaki arkadaşına atarsa hem takımın temposunu artırır hemde gücünü daha ekonomik kullanmış olur.
Ben de Ertuğrul abiye katılıyorum özellikle geçen sezon topu çok fazla ayağında tutuyordu kendi etrafında dönüyordu bi sola gidiyordu bi sağa gidiyordu buda oyuna olumsuz yönde etki ediyordu ataklarımızı kesiyordu.Bu sezon azalttı bu özelliğini ama Shaktar'la oynanan 2.maçta nüksetti bu özelliği ve çok fazla top kaybı,pas hatası yaptı.
 Diego çabuk oynadığı taktirde bu takımın en büyük hücum silahıdır ama geçen seneki gibi ayağında topu 10 saniye tutmadan pas vermezse en çok saç baş yolduran kişide kendisi olcaktır.

Çevrimdışı Kutay

• Üye
    • kutay_erkan
« Yanıtla #37 : 16 Ağustos 2015, 14:55:59 »
Ben de Ertuğrul abiye katılıyorum özellikle geçen sezon topu çok fazla ayağında tutuyordu kendi etrafında dönüyordu bi sola gidiyordu bi sağa gidiyordu buda oyuna olumsuz yönde etki ediyordu ataklarımızı kesiyordu.Bu sezon azalttı bu özelliğini ama Shaktar'la oynanan 2.maçta nüksetti bu özelliği ve çok fazla top kaybı,pas hatası yaptı.
 Diego çabuk oynadığı taktirde bu takımın en büyük hücum silahıdır ama geçen seneki gibi ayağında topu 10 saniye tutmadan pas vermezse en çok saç baş yolduran kişide kendisi olcaktır.
Selamlar. Ben bu konuda sıkıntıyı Diego'dan çok pas alma pozisyonlarına yerleşmekte geç kalmamız olarak görüyorum. Oyuncular henüz birbirine alışamadığı için bu normal bence.

Gecen sene bu değildi sıkıntı mesela. Oyuncular birbirini tanıyordu ama boşa çıkacak koşuları yapmıyordu. Diego da düzenli oynamamanın da etkisiyle formsuzdu.

Diego ile ilgili kafamdaki asıl soru işareti kanattayken özellikle savunmada iyi olmuyor gibi geliyor. Hatta genel olarak ileri ucun bir arkası pozisyonunda oynamadığı sürece takım savunmasında sıkıntı yaratacak gibi.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Çevrimdışı HakeemOlajuwon

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #38 : 16 Ağustos 2015, 23:29:32 »

Selamlar. Ben bu konuda sıkıntıyı Diego'dan çok pas alma pozisyonlarına yerleşmekte geç kalmamız olarak görüyorum. Oyuncular henüz birbirine alışamadığı için bu normal bence.

Gecen sene bu değildi sıkıntı mesela. Oyuncular birbirini tanıyordu ama boşa çıkacak koşuları yapmıyordu. Diego da düzenli oynamamanın da etkisiyle formsuzdu.

Diego ile ilgili kafamdaki asıl soru işareti kanattayken özellikle savunmada iyi olmuyor gibi geliyor. Hatta genel olarak ileri ucun bir arkası pozisyonunda oynamadığı sürece takım savunmasında sıkıntı yaratacak gibi.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Çift forvetli sistemde , o dediğiniz bölgede oynaması çok zor gibi, volkan ve alınacak yeni kanatla beraber diego biraz taça çıkacak gibi duruyor. Kanattaki oyun kurucu olarak takımı rahatlattığı bir gerçek ancak denildiği gibi feghouli gelirse o zaman çok zor forma şansı bulur gibi .

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #39 : 17 Ağustos 2015, 08:14:31 »
Diego lig maçlarında göbek ikilisinden birisi de olabilir zaman zaman.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
Ç.Rizespor - Fenerbahçe - Lig 2. Hafta - 23.08.2015 (21:45)
« Yanıtla #40 : 21 Ağustos 2015, 13:49:05 »
Ligde son 41 iç saha maçının 34 tanesini kazanan ve bu süreçte sadece 1 defa mağlup olan Fenerbahçe'nin bu yeni kadrosunun kendisini ispatlayacağı asıl arena deplasmanlardır.

İlk deplasman maçımız bu açıdan önemli bir gösterge olacaktır. İçeride bu takım en kötü döneminde bile lig lideri olduğuna ve kaybedilen şampiyonluklar deplasman karnesi nedeniyle kaybedildiğine göre bu pahalı kadro geçmiş senelerin deplasman zafiyetini sürdüremez.

Bismillah deyip ilk deplasmanı bekleyelim.

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
Ynt: Ç.Rizespor - Fenerbahçe - Lig 2. Hafta - 23.08.2015 (21:45)
« Yanıtla #41 : 21 Ağustos 2015, 14:46:14 »
2-0 ya da 1-0 alırız.Sow gidene kadar böyle,sonra açılırız zaten.Sow bu takımı iyice kısırlaştırıyor.
Goller:Fernandao,Diego ya da Fernandao
FENERBAHÇE

Çevrimiçi kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #42 : 21 Ağustos 2015, 21:35:45 »
Rize ile deplasmanda yaptığımız son 4 maçta 5-1, 4-1, 2-1 ve 4-2'lik skorlarla galip geldik.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #43 : 23 Ağustos 2015, 20:10:07 »
Rize ile deplasmanda yaptığımız son 4 maçta 5-1, 4-1, 2-1 ve 4-2'lik skorlarla galip geldik.

Öyle ama... Yine de geçen sezon oynanan Rize deplasmanını hiç hatırlamak istemiyorum. Umarım futbolcular da hatırlamaz. Gerçi çok futbolcu kalmadı o kadrodan.

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
« Yanıtla #44 : 23 Ağustos 2015, 22:04:44 »
2 macla asdiniz kesdiniz nani'yi ..
rvp=kalite