Gönderen Konu: Cumhurbaşkanlığı Kupası - 10.10.2015 - ŞAMPİYON FENERBAHÇE  (Okunma sayısı 32019 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
Evet Yan sanayide olsa oyuncularımız iyi,ama önemli olan Hocamız,Bu seneki en büyük fark o.Ama şu bir gerçekki Gecen sezon yapılan Transfer yanlışlıklarıyapılan hatalar,taraftara yapılan haksızlıklar inşallah bu sene olmaz.yani bu sene bizim takım daha iyi derseniz bende derimki  geçen sene Tina'dan başka oyuncu armıydıki.Hayırlısı inşallah takım oluruz bu önemli.

Geçen seneki takım daha potansiyelliydi. Evet Bojovic gibi klüp tarihinin en kötü yabancılarından birisi vardı ama Angel ve Tina gibi 2 milli superstar oyuncu vardı. Rezil bir koç yüzünden Angel kurban edildi. Biba bacak bacak üstüne attı diye kadro dışı bırakıldı. Gün geçmiyorki komedi olaylar bitmiyor bu şubede.
Ayrıca geçen sene de süper kupayı gsyi yenerek almıştık ve bir önceki seneye göre takımı ve koçu beğenenler çoğunluktaydı. Dejavu yaşamayız umarım. Tabi Dikelokas iyi bir koç. İsmini dahi hatırlayamadığım Polonyalı ile bir tutulamaz. Takıma bir düzen, sistem getirecektir.

Vera'yı da boşuna ısrarla dönsün diye istemediğimiz ortada. Sahada yer aldığı her an farkını hissettiriyor kadın.

Yalnız Gs'de loyd'u beğendim baya. Şut stili çok iyi. Genç bir oyuncu. İleride adından söz ettirebilecek bir potansiyeli var.

Coleman yerine Parker, Kobryn yerine Dabovic, Elhatova, Iagupova gibi bir isim gelseydi Dike'nin elinde çok iyi bir takım olabilirdi.
« Son Düzenleme: 12 Ekim 2015, 12:06:15 Gönderen: iloturo »

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
  • Yer: İstanbul
Fenerbahçe kadın basketbol takımı eğer başarılı olmak istiyorsa Vera yi oyunda fazla tutmalı.
 Vera bir uzundan daha fazlası çünkü.

Maalesef hiç kullanmıyoruz onu..maçın başında bir iki şut atıyor sonra ara ki bulasın; ilk geldiğinde de böyleydi, son maçta da...

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
Vera 4-5 blok yaptı sanırım o maçta..Q da geldiği zaman bazı maçları 8-9 blokla tamamladığımız zamanlar olur
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
  • Yer: İstanbul
3'er tane yaptılar Kobryn ile

Çevrimdışı iHTiYaRDeRKi

• Üye
  • Yer: istanbul
  • DaR aGaCıNDa oLSaK BiLe SoN SöZüMüZ FeNeRBaHÇe
    • @aHaDeLi
Geçen seneki takım daha potansiyelliydi. Evet Bojovic gibi klüp tarihinin en kötü yabancılarından birisi vardı ama Angel ve Tina gibi 2 milli superstar oyuncu vardı. Rezil bir koç yüzünden Angel kurban edildi. Biba bacak bacak üstüne attı diye kadro dışı bırakıldı. Gün geçmiyorki komedi olaylar bitmiyor bu şubede.
Ayrıca geçen sene de süper kupayı gsyi yenerek almıştık ve bir önceki seneye göre takımı ve koçu beğenenler çoğunluktaydı. Dejavu yaşamayız umarım. Tabi Dikelokas iyi bir koç. İsmini dahi hatırlayamadığım Polonyalı ile bir tutulamaz. Takıma bir düzen, sistem getirecektir.

Vera'yı da boşuna ısrarla dönsün diye istemediğimiz ortada. Sahada yer aldığı her an farkını hissettiriyor kadın.

Yalnız Gs'de loyd'u beğendim baya. Şut stili çok iyi. Genç bir oyuncu. İleride adından söz ettirebilecek bir potansiyeli var.

Coleman yerine Parker, Kobryn yerine Dabovic, Elhatova, Iagupova gibi bir isim gelseydi Dike'nin elinde çok iyi bir takım olabilirdi.

Dediklerinin çoğuna katılıyorum.Bu sene iyi derken ben Yan sanayi olarak belirtim

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
Ben potansiyele bakış açınız ne bilemiyorum ama Dikelaukos gibi tek derdi takım olarak bişeyler yapmak olan bir adamın Takım oyunu ile uzaktan alakası olmayan TİNA ve ANGEL ile oynamamak istemesi çok doğal..

Quigley WNBA de en iyi 6. oyuncu mesela..Tam bir takım oyuncusu.Ki zaten Wnba deki takımında roller çizildi onun rolü bu...

Angel gibi Sut seçimleri berbat hırsına yenik düşen ve en sonunda kaybeden bir oyuncunun potansiyeli olsa ne olacak ki?

Ayrıca Eğer planda Maya varsa Şubat için ki olursa Bence Tüm zamanların en iyi oyuncusunu almış oluruz.Asıl potansiyel onda...

Mesela Tina her aldığını potaya attı..
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimiçi iloturo

• Üye
Dike daha önce görev aldığında da Angel vardı takımda. Bu sene de o istemediği için değil, Angel ile çok önce yollar ayrıldığı için çalışamıyor şu anda Angel ile.
Maya çok özel bir oyuncu tabi. Tercih olsa tabi Maya der aklı başında herkes ama Maya olmuyorsa, Taurasi olmuyorsa Angel'dan daha potansiyelli isim kaç tane var.
Angel kaybeden bir oyuncu ise Teo da kaybeden bir oyuncu ama bu onun avrupanın en iyi 2-3 guardından biri olduğu gerçeğini değiştirmez.

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
  • Yer: İzmir
bu seneki wnba en iyi beşi elena, maya moore, tina charles, bonner ve angel. lavender en iyi ilk beş ve ikinci beşte yok.

sayı ortalaması elena 23,4 birinci, moore 20,6 ikinci, angel 20,4 üçüncü tina 17,1 ile altıncı, lavender 14,5 ile 17 nci, coleman 10,4 ile 38 nci.

angel hem top kaybı hemde top çalma ortalamalarında birinci

angel kariyeri belli şu anda fenerbahçede olsa türkiye liginin en değerli oyuncusu olur euroliginde iki yada üç oyuncusundan bri olur. wnba ve milli takım kariyeri ortada. moore, della done dan sonra angel gelir dünya üzerinde bayan basketbolunda iki iki daha dört nasıl ederse bu da böyle. bu sene angel koç gelmeden önce ayrılmıştı koç oynamak istese de mevcut şartlarda angel olmazdı ama daha önceki dönemler için koçun istemediğiyle ilgili birşeyler okumuştum ama yalan ama doğru.

tina charles griner ise griner ile dünyanın en iyi iki uzunundan biri bu kesin bana göre en iyisi başkalarına göre griner daha iyi olabilir. angelın yaşadığı sorunlara bakınca griner gibi bir oyuncu bize olmaz. geçen sene aldığı ceza cinsel tercihi vs. yani bu takımın yüz milyon euro bile bütçesi olsa alabileceği en iyi oyuncudur. tina charles gibi bir oyuncuyu koç istememiş olması zor bir ihtimal çünkü koç gelmeden önce ayrılmıştı ve aldığı ücret bu seneki bütçeye uygun değil. geçen seneki takımda tabiki topu öncelikli olarak tina charles kullanacaktı bunda yanlış birşey yok.

inanmayanlar varsa wnba maçlarını seyretsin istatistikleri incelesin hatta amerika milli takımını incelesin.

MEHMET BATUR

• Ziyaretçi
angel gitmeliydi ama keşke sezon sonu gitseydi sezon ortasında gidince şampiyonlukta gitti.

Çevrimdışı iHTiYaRDeRKi

• Üye
  • Yer: istanbul
  • DaR aGaCıNDa oLSaK BiLe SoN SöZüMüZ FeNeRBaHÇe
    • @aHaDeLi
Ben potansiyele bakış açınız ne bilemiyorum ama Dikelaukos gibi tek derdi takım olarak bişeyler yapmak olan bir adamın Takım oyunu ile uzaktan alakası olmayan TİNA ve ANGEL ile oynamamak istemesi çok doğal..

Quigley WNBA de en iyi 6. oyuncu mesela..Tam bir takım oyuncusu.Ki zaten Wnba deki takımında roller çizildi onun rolü bu...

Angel gibi Sut seçimleri berbat hırsına yenik düşen ve en sonunda kaybeden bir oyuncunun potansiyeli olsa ne olacak ki?

Ayrıca Eğer planda Maya varsa Şubat için ki olursa Bence Tüm zamanların en iyi oyuncusunu almış oluruz.Asıl potansiyel onda...

Mesela Tina her aldığını potaya attı..

Güzel şeylere değinmeye çalışmışın ama bir bütün olarak bakarsan bizlerinde kişilere takılmadığımızı daha genel düşündüğümüzü görebilirsin.

Angel Angel bu konu bitmeyecek.Angel en sonki milli maçlarda Tina'yla birlikte yer aldığını unutmayalım.Ve Şampiyon bitirdiler.
Maya Moore,Simone Agustus ve Angel Dünya 2 numarasında ilk Beşe giren oyunculardır.
Evet Angel çok Hırslı,Savaşcı,Skor gücüde yüksek ama bir okadarda fevri hareketleri olan bir oyuncu.Taraftar bunu biliyor ve istiyor.Bunu dizginleyecek tek kişi Hocadır .yanlız Kevin Rankin demişki ''angel hem top kaybı hemde top çalma ortalamalarında birinci'' Hocam bu WNBA içinmi dedin genel olarakmı?Evet en çok top çalan biri ama onun elinden top almak okadar kolay değil çok hızlı ataga çıkarken verdiği özelliklede uzun paslarda ve potaya direk giderken uzunlara kaptırdığı topları kastediyorsan bende yakınıyordum.Olcay'da bunu çok yapıyor.Ben bunu Futbolda kaleye hızlı giderken pas vermeyip kendi bitirmeye çalışması gibi görüyorum.Gs maçındada çok top kaybı yapıldı.
Bence çok iyi Takım kurarsın Angel'i almazsın okey.Ama özellikle geçen sene tam sezon başlarında yollamak çok yanlıştı.Hatta özel hayatını deşifre ederek yollamak.
Diyelimki yolladın ozaman onun ilacı Zelleous değil Maya Moore veya Simone Agustus olmalıydı.Yani ne yaparsan yap çarp böl topla Angel gereksiz bir oyuncu değildi.ve bu saatten sonrada gelmez zaten aynı Diana Taurasi gibi,Peny Taylor gibi.Birde Angeln takım oyunu oynıyamıyor eleştirilere cevabımda tekrar bazı videoları tekrar seyretmeniz.Bu tamamen hocanın onu yönetmesiyle ilgilidir.

Tina Charles konusunda aynen Kevin Rankin gibi düşünüyorum.Dünyanın en iyileri arasında yerini alır.34 sayı ve ribauntlardaki katkıları nezaman unuttunuz.ve sandığınız gibi bireysel değil tam takım oyuncusu.

Tekrar tekrar söylüyorum.Tabiki bunlar benim kişisel düşüncelerim.Mantıklı izah edin anlarım.
Bu kurulan takım evet çok kötü değil ama Yan Sanayi olduğunu üstüne basarak söylüyorum.Avrupadada yetmez.ama senin dediğin gibi Takım olursak evt bu maya tutabilir.Bende hocaya güveniyorum bu satten sonra Transferde beklemiyorum.Tek ilacımız takım olabilmek.Yinede kişisel becerilerde iş düşecek tabi ki.

Tüm Arkadaşlardan isteğim kişilere takılıp kalmak değil bizi bu durumlara kim düşürdü onu iyi bilmek lazım.2010 Nagmaglup şampiyon takım ve kadrolar nerden nereye gElmiş ona bakmak lazım.

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
Ben oyuncuların isimlerine bakmam. Öyle olsa GS 2 sene önce gidip EL Kupasını alamazdi.

Angel isterse 99 sayı atsın bencil ve kendine oynaması yüzünden o ortalamalar zaten dizginlenemiyor kaç kocla çalıştı değişen bişey yok. Takım olamıyor onun oynadığı takımlar. Biz ise takım olmak istiyoruz bunu anlatmaya çalışıyorum.

Tina ya gelecek olursak bir Pivot eline gelen her topu potaya fedaway atmaz . Zorlar temas eder. Savunmada herkes denize döktü Tina yi. Kimsenin arkasında duramadı.  Lara Sanders rezil etti adeta. Qunaitra olmasa GS bizi eler F4 yapardı. Tuğçe kadar direnç gösterMedi. Yani takım olacaksan Ona uygun uzun alırsın. Vera lytlee Gruda miyem Parker falan.

Bi düşünün neden Prag gidip o kadar para harcarken Kia Vaughn i alıyorda akıl edemeyip Tina yi almıyor?
HaBaBaM GüM GüM GüM

hmetin

• Ziyaretçi
Angel'ı bir daha gormek istemiyorum kendi adıma isterse NBA en iyisi olsun.Ama Parker'ı,Moore'u su takımda isterdim.Parker dedigin kadın 5 numarada da oynar.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
Hani Prag deseniz neyse de gs dediğiniz takımda 2 sene önce Avrupa şampiyonu olurken sahada Sancho ve Alba vardı. Alba tek başına UMMC'yı denize dökmüştü. Bu iki oyuncu İspanya'yı Avrupa şampiyonu yapmış, dünya ikincisi yapmış isimler. Turnuva ilk 5'ine girmiş isimler.  Bu ikisinin isimlerine bakılmayacaksa kimin isimlerine bakılacak bilemiyorum.   

Tina Sanderslarla falan kıyaslanacak isim değil. Sene başında 5'te 5 yaparken Agü'ye karşı Sanders'ın performansına bakmak lazım bir de.
Bugün 3 pivot sayılsa dünyada biri Tina'dır. Yine diyorum geçen sene ortasından sonraki o rezil takımda kim olsa basketbol oynama zevki körelirdi.

Angel'ın ise artıları eksileri ortada. Bunu ben de biliyorum ama Angel'ı  gönderiyorsan alacağın isimler kısıtlıdır. O isimleri de alamıyorsan aldığın isim Zellous falansa Agüye süpürülür, gsden 20 yersin evinde.

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
Ha işte dediğimiz ZELLİUS sayesinde Yine EL yi aldılar..

Ne Alba WNBA de oynasa Angel ın istatistiğini yapar..Nede Lytlee yaptı..Takım oyuncusu hepsi..Sende yap yarat..

Gs nin Ne kadroları vardı hepsi Full super stardı ne oldu onlara? Yani yapılan en buyuk hata Angel gitti yerine Daha iyisi gelsin..Olmuyor alamıyorsan eğer takım oyuncularına yuklenirsin bunlarda işte Quigley olur falan..Final serisine bakarsak WNBA de Coleman gayet makul seçim..
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimiçi iloturo

• Üye
Euroleague'i Zellous sayesinde mi almışlar?
Alba ile Sancho pek bir şey yapmamışlar yani F4'te.

Şimdi de Alba ile Sancho'yu tartışıyoruz. O da iyiymiş.

Gs'ye ne oldu diyorsan 3 yıl üst üste final raunduna kalıp 3.de kupayı aldılar.
Birisinde de bize yenildiler. Gruptan çıksalardı 12000 kişi önünde ne olacağını da kestirmek güç olurdu finalde. O dönemlerdeki Ros Casares, Fenerbahçe, UMMC, Spartak Moskova'nın kadrolarını da göz ardı etmemek lazım. Neticeye bakarsak adamların iki Avrupa kupası var. Senin ne var elinde. Konumuz gs de değil gerçi. Fazla tartıştık herifleri.

Neyse sonuçta takım oyunu elbette önemli. Bunun zıttı bir şey söylediğimiz yok. George da önemli bir koç. Takımın sahaya çıktığında daha derli toplu oynayacağından şüphem yok. Gönül isterdi ki daha kapasiteli bir takım olsaydı elinde.