Gönderen Konu: 2017 FIBA Avrupa Basketbol Şampiyonası  (Okunma sayısı 15996 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
Ynt: 2017 FIBA Avrupa Basketbol Şampiyonası
« Yanıtla #45 : 15 Eylül 2017, 23:29:56 »
Shved vs Bogdanovic

Düello muhteşemdi, özellikle son çeyrek  ikisi de ne kadar büyük oyuncu, ne kadar büyük lider olduğunu bir kez daha gösterdi. Shved 33, Bogdanovic 26 sayı attı sanırım. Bogdan'a yardımcı çoktu, Shved'e yardımcı olan yoktu.

« Son Düzenleme: 15 Eylül 2017, 23:31:12 Gönderen: Erdal Soner »

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #46 : 16 Eylül 2017, 09:00:01 »
Bogdan'a bir Avrupa şampiyonluğu ve MVP ödülü yakışır.

Çevrimdışı ozgurr

• Üye
  • Yer: izmir/kuşadası
    • @ozgurr2002
« Yanıtla #47 : 16 Eylül 2017, 12:36:20 »
Bölüm sonu canavarı elendiğine göre eksik de olsa Sırbistan'ın şampiyonluğu için tüm ortam hazır artık.

Ayriyeten Marc Gasol adamın hasıdır!..

normalde bu çirkefler ordusu içerisinde bu işlere girmeyen tek kişi marc'dı ama son 1-2 yıldır o da ortama uymuş.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #48 : 16 Eylül 2017, 13:27:22 »
normalde bu çirkefler ordusu içerisinde bu işlere girmeyen tek kişi marc'dı ama son 1-2 yıldır o da ortama uymuş.
Valla abi ben öyle bir falsosunu görmedim. Olağan itirazlar zaten her oyuncu yapıyor. İspanya'nın çirkefliğinden ziyade hakemler onları çok kayırdı ama olmadı.
Kara deryalarda bir FENERsin!

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #49 : 16 Eylül 2017, 20:13:49 »
Umarım Slovenya sampiyon olur.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #50 : 17 Eylül 2017, 09:54:13 »
Umarım Slovenya sampiyon olur.

Valla bu turnuva bende cok sempati duydum... Oyunlari keyifli ve heyecan veriyorlar....
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı franz392

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #51 : 17 Eylül 2017, 22:26:49 »
Dragic ilk yarıda 26 sayı attı :D Prepelic de düzenli katkı vermeye devam ediyor, Marjanovic'in oyuna girmesini de engellediler ve Bogdanovic çok yalnız kaldı. Slovenya'nın bu enerjisi ve oyuncuların uyumu bizi anımsatıyor :)

Çevrimdışı nemanja bjelica

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #52 : 17 Eylül 2017, 23:33:41 »
Tebrikler Slovenya.Sonuna kadar hak edilmiş bir şampiyonluk kazandılar.Dragic-Doncic turnuva boyu mükemmel oynadılar.Sırbistan'da Bogdanovic çok yalnız kaldı.İlk ayrı Guduric Bogi'ye eşlik etti ama ikinci yarı acayip sapıttı,hele geri pas olacak topa müdahale edip Slovenya'ya bir hücum etme fırsatı verdi ya diyecek bir şey bulamadım.Banvit'ten teneke bağlanarak kovulan Prepelic çok iyi katkı verdi.Vidmar zaten eski dost onun adına da çok sevindim,ama zamanında Galatasaraylı Nur Germen'in gazına gelip Vidmar'ı taraftarlar yerden yere vurmuştu,o olay hep beni üzmüştür.Yalnız şu soruyu sormadan da edemiyorum.Teodosic ve Kalinic olsa ne olurdu?

Çevrimdışı franz392

• Üye
« Yanıtla #53 : 17 Eylül 2017, 23:36:37 »
Slovenya namağlup şampiyon oldu. 2. yarıda Sırbistan tempoyu düşürüp pota altından oynamaya başladı, Doncic de sakatlanıp çıktı. Son çeyrekte skor dengelendi ve Dragic yorgunluktan dolayı hatalar yapmaya başladı ama Prepelic'in sayılarına Randolph ve Vidmar'ın enerjisi eklenince fişi çektiler.
« Son Düzenleme: 17 Eylül 2017, 23:37:16 Gönderen: franz392 »

Çevrimdışı ozgurr

• Üye
    • @ozgurr2002
« Yanıtla #54 : 17 Eylül 2017, 23:37:37 »
slovenlerin şampiyonluğuna en azından taraftarları açısından sevindim. eurobasket 2009 polonya ile ispanya 2014 fiba dünya kupasının bir bölümünü yerinde seyretmiştim ve litvanya'dan sonra avrupa'nın en iyi taraftarına sahip olduklarını söyleyebilirim.

Çevrimdışı ozgurr

• Üye
    • @ozgurr2002
« Yanıtla #55 : 17 Eylül 2017, 23:54:03 »
yalnız en iyi beşte porzingis nasıl olmaz anlamıyorum; gerçi bana göre turnuvanın MVP'si o.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #56 : 18 Eylül 2017, 09:49:02 »
Dragic MVP ödülünü,  Slovenya da şampiyonluğu haketti. Sırbistan tam kadro olsa işler çok değişirdi belki ama avrupa basketbolunun ekol bir ülkesinin bu kadar uzun süre şampiyonluk görememesi şaşırtıcı gerçekten

Maça gelecek olursak Sırplar ön geçtikten sonra Djordevic'in yaptığı Kuzmiç hamlesi, Dragiç bir daha oyuna girmemiş ve Doncic de sakatlanıp maçı terketmişken tek kelime ile akıl tutulmasıydı. Skandal bir koçluk hatasıydı. Zira Kuzmiç dediğim adam benim gördüğüm açık ara en kazma uzunlardan birisi olup  maç berabere iken arka arkaya bir top kaybı bir de 2de 0 faul ile maçın ivmesini slovenyaya çevirdi. Tek adamlığa genç yaşta soyunan ve fazlasıyla yalnız kalan Bogdan ise 3de 0 üçlük ve yediği bir blok ile maçın kaybedilmesinde önemli bir rol oynadı.

Çevrimdışı Avanta

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #57 : 18 Eylül 2017, 11:32:10 »
Sonuna kadar hak etti Slovenya, bravo. Son çeyrekte Doncic sakatlanıp çıkmışken, Sırbistan'ın kazanamaması beceriksizliktir.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #58 : 18 Eylül 2017, 15:43:26 »
Dragic MVP ödülünü,  Slovenya da şampiyonluğu haketti. Sırbistan tam kadro olsa işler çok değişirdi belki ama avrupa basketbolunun ekol bir ülkesinin bu kadar uzun süre şampiyonluk görememesi şaşırtıcı gerçekten

Maça gelecek olursak Sırplar ön geçtikten sonra Djordevic'in yaptığı Kuzmiç hamlesi, Dragiç bir daha oyuna girmemiş ve Doncic de sakatlanıp maçı terketmişken tek kelime ile akıl tutulmasıydı. Skandal bir koçluk hatasıydı. Zira Kuzmiç dediğim adam benim gördüğüm açık ara en kazma uzunlardan birisi olup  maç berabere iken arka arkaya bir top kaybı bir de 2de 0 faul ile maçın ivmesini slovenyaya çevirdi. Tek adamlığa genç yaşta soyunan ve fazlasıyla yalnız kalan Bogdan ise 3de 0 üçlük ve yediği bir blok ile maçın kaybedilmesinde önemli bir rol oynadı.
cidden rezalet bir performans sergiledi
bence turnuva başından beri kötüydü
Bogdan olmasa final görmeleri de pek mümkün değildi , çok kötü yönetti hem oyuncu tercihleri hem de oyun tarzı olarak

Çevrimdışı tiyofencenk

• Üye
« Yanıtla #59 : 18 Eylül 2017, 15:51:06 »

Oyunculuğun meyvesini daha ne kadar yiyebilecek acaba ? Pao ile de başarısız oldu. Tüm maç tek yaptığı hakemler uğraşmaktı.
« Son Düzenleme: 18 Eylül 2017, 15:51:29 Gönderen: tiyofencenk »
Koydum Sevinçleri önüme, baktım hepsi Fenerbahçem