Gönderen Konu: 2016 Olimpiyatları (Basketbol)  (Okunma sayısı 45398 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
Ynt: 2016 Olimpiyatları (Basketbol)
« Yanıtla #105 : 17 Ağustos 2016, 11:15:40 »
Dün kadın basketbolunda çeyrek finaller oynandı. Türkiye son birkaç dakikasına 60-52 önde girdiği maçı İspanya'ya son saniye basketiyle 64-62 kaybetmiş. Özetinde gördüğüm kadarıyla faul hakkı dolmadığı halde faul yapmayıp şuta izin vermeleri eleştiriliyordu. Bir de Birsel'in skor 60-60 iken elden teslim ettiği top var ki, üç senedir hiç değişmediğini bu özet vesilesiyle görmüş oldum. İyi ki şu nalet branştan yakamı kurtardım.

Avustralya ise Sırbistan'a kaybetmiş. Bu sürpriz mi; yoksa Sırplar birkaç sene içinde o kadar güçlendi mi? Bilmiyorum.

Amerika beklendiği gibi Japonya'yı rahat geçmiş.

Fransa ise Kanada'yı 68-63 yenmiş.

Yarı final eşleşmeleri şu şekilde:

ABD - Fransa
İspanya - Sırbistan

Bu maçlar yarın gece oynanacak.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #106 : 17 Ağustos 2016, 11:25:30 »
Erkek Basketbolunda çeyrek finaller bugün oynanacak. Maçların başlama saatleri şu şekilde:

Avustralya - Litvanya (17:00)
İspanya - Fransa (20:30)
ABD - Arjantin (00:45)
Hırvatistan - Sırbistan (04:15)

Bütün maçlar You Tube üzerinden canlı yayın yapan Rio 2016 Türkiye sayfasından yayınlanacak.

TRT Spor'un yayın akışında sadece İspanya - Fransa görünüyor ama ABD - Arjantin maçını da yayınlama ihtimalleri var. Yine de TRT bu; belli olmaz. Neyse ki, You Tube üzerinden de yayın var.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #107 : 17 Ağustos 2016, 17:02:42 »
Çeyrek finalin ilk maçı Avustralya - Litvanya karşılaşması -ki sonucunu en çok merak ettiğim maç- başladı;

https://www.youtube.com/watch?v=a0I2ea8w39Y

Çevrimdışı sandro12

• Üye
« Yanıtla #108 : 17 Ağustos 2016, 18:21:50 »
Çok kötü elendik :( Euroleague finalinden sonra ikinci darbe oldu, bi yüzümüz gülmedi..

Sent from my iPhone using Tapatalk.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #109 : 17 Ağustos 2016, 18:49:15 »
Ne demiştik:

Avustralya son iki Olimpiyatta çeyrek final oynamış ve her ikisinde de Amerika'ya kaybetmişti. Bu defa aynı grupta oldukları için rakipleri Amerika olmayacak. Bu form durumlarıyla yarı final oynarlarsa, Avrupa takımlarının hâlini düşününce madalya şansları az da olsa var. Avrupa'nın en güçlü üç ülkesinden ikisini çift haneli farklarla yendiler. Önce Fransa ve bugün Sırbistan... İlkine 21 fark, bugün Sırbistan'a kafa kafaya giden maçın son dakikalarındaki havayla 15 sayı... Harika...

Ne demiştik:

Amerika kadrosu, ilk oynadığı hazırlık maçı olan Arjantin karşılaşmasından sonra ilk defa ciddi bir rakiple karşılaştı; yani altı maç sonra... Ve Avustralya karşısında ölüp ölüp dirildiler. Avustralya'nın turnuvada madalya şansı olduğunu daha önce yazmıştım. Gerçekten taş gibi takım olduklarını gösterdiler. Aslında 2012 Londra Olimpiyatları çeyrek final maçında da Amerika'yı oldukça zorlamışlar, ancak o gün sahneye çıkan Kobe Bryant bir sürprize izin vermemişti. Bugün de her şey Avustralya'nın istediği gibi giderken Carmelo Anthony devreye girdi ve ne atarsa giren maçlarından birisini oynadı. 98-88 kazandılar. Ancak son dakikaya kadar maçın içinde kalan bir Avustralya vardı.
...........
Özetle: Amerika yenilmeyecek bir takım olmadığını bugün gösterdi. Avustralya ise Sırbistan ve Fransa galibiyetlerinin tesadüf olmadığını...

Ve Avustralya son Eurobasket finalisti Litvanya'yı 90-64 gibi 26 sayılık net bir skorla darmadağın ederek yarı final biletini aldı. Yarı finaldeki ralkipleri Hırvatistan- Sırbistan maçının galibi olacak. Ki gruplarda Sırpları son periyot yakaladıkları tempoyla çift haneli farkla yenmişlerdi.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #110 : 17 Ağustos 2016, 21:56:26 »
Son iki maçında Arjantin ve Litvanya'yı darmadağın eden İspanyollar çeyrek finalde de Fransa'yı perişan ediyor. Fark 30 sayılara yaklaştı. Son beş dakika yaklaşırken 81-53.

Amerikalı oyuncular Rio genelevlerinde görüntülenir ve her maç oraya Olimpiyat için değil de tatil için geldiklerine dair yeni bir işaret verirken, onlardan beklenen dominantlığı üç maçtır İspanya sergiliyor.
« Son Düzenleme: 17 Ağustos 2016, 21:57:26 Gönderen: Hakan Yaman »

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #111 : 18 Ağustos 2016, 02:36:58 »
Ve çeyrek finallerde üçüncü maçta sona erdi. Amerika ilk dakikalarda 10 sayı geriye düştüğü maçı 27 sayı farkla 105-78 kazanarak adını yarı finale yazdırdı.

İlk maçta Avustralya Litvanya'ya 26 sayı fark atmıştı.
İkinci maçta İspanya Fransa'yı 25 sayı farkla 92-67 geçt.
Üçüncü maçta Amerika Arjantin'e 27 sayı fark attı.

Son maç olsun umarım çekişmeli geçer. Ne yazık ki onu da ben izleyemeyeceğim. Bakalım Avustralya'nın yarı finaldeki rakibi kim olacak? Kısmetse sabah uyanınca öğreniriz.

Bu arada, Amerika 27 sayı fark attı atmasına ama bence hala kötü hücum ediyorlar. Özelllikle üç sayılıklarda geçmiş birkaç turnuvanın aksine felaket durumdalar. Bugün Kevin Durant'in müthiş yüzdeyle 7 üçlük isabetini çıkar; çizgi gerisinden bir şey kalmaz Amerika'ya... İspanya'yı bu üçlük yüzdesiyle zor yenerler.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #112 : 18 Ağustos 2016, 09:58:31 »
A Grubunun 4.sü Sırbistan tahmin ettiğim gibi B Grubu 1.si Hırvatistan'ı 86-83 ile geçip yarı finalde Avustralya'nın rakibi olmuş. Grup maçında Avustralya'nın son periyot performansına karşı duramamış ve çift haneli farkla kaybetmişlerdi.

ERKEK BASKETBOL ÇEYREK FİNAL TOPLU SONUÇLAR:

Avustralya: 90 - Litvanya: 64
İspanya: 92 - Fransa: 67
ABD: 105 - Arjantin: 78
Sırbistan: 86 - Hırvatistan: 83

Yarın gece (Cuma'yı Cumartesi'ye bağlayan gece) oynanacak YARI FİNAL maçları şu şekilde;

ABD - İspanya (21:30)
Avustralya - Sırbistan (01:00)

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #113 : 18 Ağustos 2016, 10:03:00 »
A grubu zayıf, B grubu ölüm grubu diyorlardı ama çeyrek finalde kazanan takımların üçü A grubundan çıktı.

Kaçıranlar için, Amerika - Arjantin maçı... Türkçe tam kayıt:

https://www.youtube.com/watch?v=--D5MaBb05M

Çevrimdışı cansipor17

• Üye
  • Yer: Çanakkale
« Yanıtla #114 : 18 Ağustos 2016, 13:49:10 »
Özellikle erken saatlerde olan 3 maç çekişmesiz ve heyecansız geçti. Avustralya çok iyi durumda final görmeleri kuvvetle muhtemel. Litvanyanın özellikle son 3 maçtaki düşüşünü açıklayabilmek çok zor. İspanya Fransa maçı ise bana göre berbattı diyebilirim resmen uykum geldi fransa ilk maçlarda ve olimpiyat elemelerindeki haline döndü resmen keşke biraz daha güçlü olabilseydik ve bu fransayı elebilseydik berbat savunma yaptılar tepe oyunlarından kaç sayı yediler ben sayamadım. Arjantin ise çok iyi başladığı ABD maçını farklı kaybetti. ABD ilk periyottan sonra  Kevin Durant önderliğinde derin uykusundan uyandı biraz gerçi hala birebir oynamaya devam ediyorlar. Saatin geç olması nedeniyle Sırbistan Hırvatistan maçını izleyemedim tek çekişmeli maç o olmuş.
Buradan bir Fenerbahçe basketbol taraftarı olarak kalinice seslenmek istiyorum EYYY KALİNİÇ BİR CEZA ŞUTUNUDA SOK BE KARDEŞİM bir adım ileri götür bizi artık yap şunu.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #115 : 19 Ağustos 2016, 00:23:05 »
Kadınlar basketbolunda ilk finalist Sırbistan'ı 68-54 ile çok rahat geçen İspanya oldu. O İspanya ki, Türkiye maçını son saniye basketiyle kazanmıştı.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #116 : 19 Ağustos 2016, 14:22:05 »
Ve 2016 Rio Olimpiyatlarında ERKEN FİNAL bu akşam 21:30'da oynanacak. Amerika ile İspanya final biletini kapmak için çarpışacak. Bu maç kesinlikle erken final diye adlandırılmayı hak ediyor.

2008 Pekin ve 2012 Londra Olimpiyatlarında finalde karşılaşan iki güçlü ekip bu defa yarı finalde rakip oldu.

Bana sorarsanız, İspanya galibiyete hiç bu kadar yakın olmamıştı. Bu sene o sene olabilir. Çünkü bu defa karşılarında gerçekten ne yaptığını, ne oynadığını bilmez, rol paylaşımı yapılmamış düzensiz bir Amerika var. 10 senede bir kış uykusuna yatan Amerika bugün bence her sonuca hazır olmalı. Haaaa, daha sonra 2026'ya kadar bir 10 sene daha maç kaybetmezler; buna şaşırmam. Ama bugün işleri zor diye tahmin ediyorum.

Yine da onların sağı solu belli olmaz. Bakarsın, turnuvanın hayal kırıklığı olan Klay Thompson tıpkı Fransa maçında olduğu gibi çıkar ve ne atarsa girer; bakarsın Avustralya maçında olduğu gibi Carmelo Anthony sahneye çıkar ve ne atarsa basket olur. Bakarsın Kevin Durant çeyrek finalde Arjantin'e oynadığı gibi oynar ve takımını alıp uçurur. Bakarsın Kyrie Irwing 2014 Dünya Kupası finalinde Sırplara yaptığının aynısını yapar ve attığı her şut basket olur. Bu saydığım ihtimaller bireysel potansiyellerle ilgili... Ama takım düzenleri ve rol paylaşımı noktasından bakınca bu İspanya kesinlikle bu Amerika'nın önünde duruyor. Bence yüzde elli bir favori onlar. Amerika'ya yüzde kırk dokuz şans veriyorum. Geçmiş turnuvalarda ben yüzde yirmiden fazla şans tanımazdım ispanya'ya... Bilen bilir.

Bir belirleyici faktör de hakem yönetimi olacak. Eğer hakemler sertliğe izin vermez ve kolay düdük çalarsa İspanya bir adım daha öne geçer. Hem bunu kullanırlar, hemde Amerika gibi fiziksel temasla savunma yapan sert bir takımın defans etkinliği yarı yarıya düşer. Ama sertliğe izin verilirse işte o zaman Amerika diğer saydığım dezavantajlarını dengeler ve savunmasıyla bir adım öne çıkabilir. Hakemlerin yönetim tarzı çok büyük rol oynayacak. Dilerim kolay ve ucuz düdüklerin çıkmadığı, fiziksel temasa olabildiğince göz yumulduğu ve İspanyol sahtekarlıklarına prim verilmediği bir maç yönetirler. Eğer kolay düdük olursa Rudy gibi Navarro gibiler her temasta kendisini yere atar.

Heyecanla bekliyoruz. Şu kadarını söyleyeyim: İddia oynasam ilk defa Amerika'yı favori göstermem. Çünkü potansiyellerinin çok altında oynuyorlar. Ama azıcık yeteneklerinin hakkını vermeye davranırlarsa her şey başka olur.

ERKEK BASKETBOL YARI FİNAL PROGRAMI:

Amerika - İspanya - 21:30 (TRT Spor)

Avustralya - Sırbistan - 01:00 (You Tube)

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #117 : 19 Ağustos 2016, 17:47:26 »
Bence ABD çok rahat geçecek İspanya'yı... 8)
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
« Yanıtla #118 : 19 Ağustos 2016, 19:28:33 »
Tokat gelebilir İspanyadan bu sefer beklentim yüksek İspanyadan çünkü bu ABD takımı en kötü ABD takımı...
FENERBAHÇE

Çevrimdışı smith jr

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • gfburakkk
« Yanıtla #119 : 19 Ağustos 2016, 21:28:32 »
İspanya - ABD maçını İspanya'da İspanyol kanalından izleme keyfisi