Gönderen Konu: 2016 Olimpiyatları (Basketbol)  (Okunma sayısı 45418 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
Ynt: 2016 Olimpiyatları (Basketbol)
« Yanıtla #45 : 06 Ağustos 2016, 22:46:48 »
16-6 ile çok iyi başladığımız maçta Fransa'ya 55-39 yenildik.
Nevriye 16 sayı ile iyi iş çıkarırken, Birsel-Işıl-Sanders-Şebnem dörtlüsü 3/30 saha içiyle oynadı.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #46 : 07 Ağustos 2016, 01:01:47 »
Birleşik Devletler "Rüya Takım" Rio Olimpiyatlarında bu gece ilk grup maçını oynayacak. Karşılaşma saat 01:00'den itibaren TRT 1'den canlı yayınlanacak.

Hoş, Harrison Barnes, DeMar DeRozan, Lowry gibi gelişmiş her basketbol ülkesinden çıkabilecek orta sınıf oyuncuların nesi "rüya" olsun; bizimki ağız alışkanlığı işte.

Maç Trt Spor'da...

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #47 : 07 Ağustos 2016, 02:55:00 »
119 -  62 bitti.

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
« Yanıtla #48 : 07 Ağustos 2016, 09:56:53 »
İlk 2 çeyreği izledim açıkcası son 2 çeyreği izleyecek kadar kendimi iyi hissetmiyordum ve izlemedim.
TRT resmen dalga geçermişçesine bu spikerleri verdi anlaşılan.Kyrie Irving'i Heat takaslamak,Howard'ı sakat olduğundan dolayı seçilememiş olduğu,Harrison Barnes GSW fazla şans bulamaması(NBA finallerini izlememesi buradan bile belli oluyor,adam GSW'yi batırdı ama anlaşılan izlememiş bu kişi!),telaffuzlardaki büyük eksiklik,oyuncuların mevkiilerii daha doğru düzgün bilmemesi,yahi adam Jimmy'e 1 dedi ya daha ne olsun!

Bu spikerden sonra youtube linkleriyle takılmak en mantıklısı 2-3 ay sonra kavuştuğumuz bu yıldızlara daha güzel bir şekilde izlemek isterim çünkü bütün zevkimi bitirdi bu adam.
ABD mesajı verdi,KD mesajı verdi takım şekillenmiş belli oluyor Green,George,Jimmy enerji getiriyor KD,Melo,Irving temel skorerler pota altında bir itane iyi bitirici ve dominant uzunun yanında savunma kısmında iyi ancak hücum kısmında bir o kadar kötü bir uzun,takımın şovmeni DeRozan ve asıl yöneticis i Lowry gibi duruyor.Barnes ise neden geldiği belli değil(rakip takımlar bile bu oyuncunun ABD milli takımına nasıl girdiğine şaşırıyordur :() ve Klay ise bir başka mesaj verdi maçın başında benim tarzım bu diyerek!

Ben yinede zevk alamadım ABD'den çünkü hayal ettiğim bir kadro değil bu,keşke getirselerdi diğer yıldızları ama Brezilya yaygın olan virüs ve yorgun olan oyuncular(hoş Green,Klay,ırving final oynadı ama buradalar) gelseydi daha iyi olurdu diye düşünüyorum :)
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #49 : 07 Ağustos 2016, 15:16:44 »
İlk 2 çeyreği izledim açıkcası son 2 çeyreği izleyecek kadar kendimi iyi hissetmiyordum ve izlemedim.
TRT resmen dalga geçermişçesine bu spikerleri verdi anlaşılan.Kyrie Irving'i Heat takaslamak,Howard'ı sakat olduğundan dolayı seçilememiş olduğu,Harrison Barnes GSW fazla şans bulamaması(NBA finallerini izlememesi buradan bile belli oluyor,adam GSW'yi batırdı ama anlaşılan izlememiş bu kişi!),telaffuzlardaki büyük eksiklik,oyuncuların mevkiilerii daha doğru düzgün bilmemesi,yahi adam Jimmy'e 1 dedi ya daha ne olsun!

Bu spikerden sonra youtube linkleriyle takılmak en mantıklısı 2-3 ay sonra kavuştuğumuz bu yıldızlara daha güzel bir şekilde izlemek isterim çünkü bütün zevkimi bitirdi bu adam.
ABD mesajı verdi,KD mesajı verdi takım şekillenmiş belli oluyor Green,George,Jimmy enerji getiriyor KD,Melo,Irving temel skorerler pota altında bir itane iyi bitirici ve dominant uzunun yanında savunma kısmında iyi ancak hücum kısmında bir o kadar kötü bir uzun,takımın şovmeni DeRozan ve asıl yöneticis i Lowry gibi duruyor.Barnes ise neden geldiği belli değil(rakip takımlar bile bu oyuncunun ABD milli takımına nasıl girdiğine şaşırıyordur :() ve Klay ise bir başka mesaj verdi maçın başında benim tarzım bu diyerek!

Ben yinede zevk alamadım ABD'den çünkü hayal ettiğim bir kadro değil bu,keşke getirselerdi diğer yıldızları ama Brezilya yaygın olan virüs ve yorgun olan oyuncular(hoş Green,Klay,ırving final oynadı ama buradalar) gelseydi daha iyi olurdu diye düşünüyorum :)

En komiği de Koç-K'nın NBA'de de takım çalıştırdığını söylemesiydi. Yok öyle bir şey. Adam 30 seneden fazladır Duke Üniversitesi'ni çalıştırıyor ve NBA'de hiç takım çalıştırmadı. TRT malûm torpille iş alımı yapan bir kurum olduğu için bu kadar cahil cühelayı bir araya toplamasına şaşmamak lazım. Ben yazmaktan bıktım artık.

Çevrimdışı franz392

• Üye
« Yanıtla #50 : 07 Ağustos 2016, 22:21:33 »
Brezilya Litvanya karşısında 30 sayılık farkı 4'e kadar indirdi ama gerisini getiremedi.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #51 : 07 Ağustos 2016, 23:11:34 »
Brezilya Litvanya karşısında 30 sayılık farkı 4'e kadar indirdi ama gerisini getiremedi.

İlk devre 60-30 civarı bir skorla bitince ikinci devreyi izlememiştim. Bu geri dönüşü beklemiyordum.

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #52 : 08 Ağustos 2016, 11:08:04 »
Sanders-Nevriye-Işıl üçlüsü 52 sayı üretirken diğer oyunculardan toplam 4 sayı bulabildik ve 61-56 yenildik Avustralya'ya.
Birsel 2 maçta toplam 3/18 saha içi ile oynuyor.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #53 : 08 Ağustos 2016, 15:51:32 »
İspanya hemen her turnuvaya olduğu gibi yine kötü başladı ve Hırvatistan'a kaybetti. Geçmişte gruplardan son maçta çıkıp finişi müthiş yaptıkları turnuvalar olduğunu bildiğim için artık şaşırmıyorum.

Bu arada, Amerika - Çin maçını Türkçe olarak izlemek isterseniz;

1. periyot:

https://www.youtube.com/watch?v=2vdNcbXGzTE

2. periyot:

https://www.youtube.com/watch?v=MQ2gLPZrCTQ

3. periyot:

https://www.youtube.com/watch?v=HN5NN8cF5J4

4. periyot:

https://www.youtube.com/watch?v=lpgbleiO4oA

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
  • Yer: MERSİN
« Yanıtla #54 : 08 Ağustos 2016, 18:30:15 »
Kadınlarda Abd nin şovu İspanya karşısında devam ediyor.

Maçı ilk açtığımda Abd nin 5 i şu şekildeydi; Sue Bird - Taurasi - Maya Moore- Delle Done - Griner

Kenarda; Whalen - Augustus - Angel - Tina Charles - Slvia Fowles +    Tamika Catchings, Breanna Stewart

Ciddi ciddi finali keşke şu 12 kişi aralarında oynasalar.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
« Yanıtla #55 : 08 Ağustos 2016, 18:42:06 »
Bu 12 kişinin arasında da oyun aklı en düşük olanı da Angel  :D
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #56 : 08 Ağustos 2016, 19:04:47 »
Kadınlarda Abd nin şovu İspanya karşısında devam ediyor.

Maçı ilk açtığımda Abd nin 5 i şu şekildeydi; Sue Bird - Taurasi - Maya Moore- Delle Done - Griner

Kenarda; Whalen - Augustus - Angel - Tina Charles - Slvia Fowles +    Tamika Catchings, Breanna Stewart

Ciddi ciddi finali keşke şu 12 kişi aralarında oynasalar.

Kadınlarda "gelmiyoruz" kaprisi yok. Erkekler için en iyi kadronun bu kadro olduğunu söylemek mümkün değil. Gelen ve gelmeyenleri karşılaştırdığımızda, gelmeyenlerin daha "güçlü" olduğu düşünülebilir.

İşte, gelmeyenlerden kurduğum bir Amerika:

-Stephen Curry
-Russel Westbrook
-LeBron James
-Blake Griffin
-Anthony Davis
-James Harden
-Dwyane Wade
-Kawhi Leonard
-Chris Paul
-LaMarcus Aldridge
-Kevin Love
-Andre Drummond

Dikkat edin: Geçmiş turnuvalarda yer alan ve Amerika formasıyla altın madalya kazanan isimlerden bazıları da bu ikinci 12 kişilik alternatif kadronun dışında kaldı. Onları da katarak, bazı ilavelerle üçüncü bir "12 kişilik" kadro kurabiliriz:

-Dwighite Howard
-Derick Rose
-Rudy Gay
-Deron Williams
-Andre Iguodala
-Kenneth Faried
-John Wall
-Rajon Rondo
-Damian Lillard
-Gordon Hayward
-Chandler Parsons
-Mason Plumlee

Ve daha Victor Oladipo, Mike Conley, Bradley Beal, Chris Bosh, geçen sene yılın çaylağı seçilen Karl-Anthony Towns, Brandon Knight, Eric Bledsoe, Greg Monroe, Tyson Chandler, vs, vs, vs... İsterseniz bronz madalyaya aday ve diğer Amerika'lar olmasa altını zorlayacak dördüncü bir "12 kişi" rahatlıkla çıkar.
« Son Düzenleme: 08 Ağustos 2016, 19:06:32 Gönderen: Hakan Yaman »

Çevrimdışı Kutay

• Üye
    • kutay_erkan
« Yanıtla #57 : 08 Ağustos 2016, 19:29:49 »
Kadınlarda "gelmiyoruz" kaprisi yok. Erkekler için en iyi kadronun bu kadro olduğunu söylemek mümkün değil. Gelen ve gelmeyenleri karşılaştırdığımızda, gelmeyenlerin daha "güçlü" olduğu düşünülebilir.

İşte, gelmeyenlerden kurduğum bir Amerika:

-Stephen Curry
-Russel Westbrook
-LeBron James
-Blake Griffin
-Anthony Davis
-James Harden
-Dwyane Wade
-Kawhi Leonard
-Chris Paul
-LaMarcus Aldridge
-Kevin Love
-Andre Drummond

Dikkat edin: Geçmiş turnuvalarda yer alan ve Amerika formasıyla altın madalya kazanan isimlerden bazıları da bu ikinci 12 kişilik alternatif kadronun dışında kaldı. Onları da katarak, bazı ilavelerle üçüncü bir "12 kişilik" kadro kurabiliriz:

-Dwighite Howard
-Derick Rose
-Rudy Gay
-Deron Williams
-Andre Iguodala
-Kenneth Faried
-John Wall
-Rajon Rondo
-Damian Lillard
-Gordon Hayward
-Chandler Parsons
-Mason Plumlee

Ve daha Victor Oladipo, Mike Conley, Bradley Beal, Chris Bosh, geçen sene yılın çaylağı seçilen Karl-Anthony Towns, Brandon Knight, Eric Bledsoe, Greg Monroe, Tyson Chandler, vs, vs, vs... İsterseniz bronz madalyaya aday ve diğer Amerika'lar olmasa altını zorlayacak dördüncü bir "12 kişi" rahatlıkla çıkar.
Abi bir ekleme, Towns aynı zamanda Dominik Cumhuriyeti vatandaşı, çifte pasaport. Şu an hala iki milli takım için de eligible ama büyük ihtimalle ileride Dominik için oynayacak, geçen yıl öyle demişti.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
« Yanıtla #58 : 08 Ağustos 2016, 19:40:05 »
Acaba diyorum ki Wnba den milli takıma seçilemeyen ve dünya ülkelerinden 12 kadın basketçi seçilse bu efsane kadroyu yenebilirler miydi?
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #59 : 08 Ağustos 2016, 20:17:05 »
Acaba diyorum ki Wnba den milli takıma seçilemeyen ve dünya ülkelerinden 12 kadın basketçi seçilse bu efsane kadroyu yenebilirler miydi?

Kadın basketbolunda oyuncu havuzu çok ama çok dar... Bütün oyun üç beş isim etrafında dönüyor. Yani Amerika Kadın Takımı'nda "şu ve şu" olsaydı diyeceğin WNBA oyuncusu kaldığını sanmıyorum. En iyi kabul edilenlerin tamamına yakını buradadır diye tahmin ediyorum. Geriye Fransa, İspanya ve Kanada takımlarından oluşacak bir karma kalır ki, sanmam. Yani her birisini de rahat geçiyor. En fazla biraz daha zorlanırlar. Yine de kadın basketbolunu ciddiye alıp yakından takip edenlerin yorumları daha sağlıklı olur. Kursunlar bakalım Amerikalı olmayan kadın basketbolculardan bir dünya karması ve buna şu mevcut milli takıma seçilmeyen Amerikalıları da dahil etsinler. Sonra mevcut Amerika Kadın takımıyla mukayese etsinler.