Gönderen Konu: Fenerbahçe / Türkiye Kupası / 2016-17 Sezonu  (Okunma sayısı 24340 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı guadalajara

• Üye
  • Yer: karabük
Her kupa takıma ayrı özgüven kazandırır. O yüzden alabiliyorsak  orta düzey mücadele ile Türkiye Kupası'nı alalım ama kendimizi yırtacaksak buna gerek yok.
aziz İSTİFA!!!

Çevrimiçi ayhan

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @ab_1907
Ben de sakatlıktan sakınmak diye bir şey olmadığını iki basit maçla Bogdan ve Hickman örnekleri ile verdim. Mücadelenin, çekişmenin olmadığı pozisyonlarda sakatlandılar ikisi de. Ahmet, Egehan, Barış, Berk falan oynayacaksa zaten ilk maçta fark yer eleniriz. Öyle bir şey olacağını sanmam gerçi. Obranın kupaya önem verdiğine eminim.
Hatta daha öncede Mirsad yada Vidmar da birisi boş pozisyonda smaç sırasında sakatlanmıştı galiba.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
Ayhan hocam,  Mirsad rakibin ayağına basmıştı, Vidmar da yanılmıyorsam rebound aldıktan sonra etrafında kimse yokken yere basarken sakatlanmıştı.

Çevrimdışı friday

• Üye
  • Yer: Istanbul
Demek istediğim asları az oynatırsan onların sakatlanma riski de çok oynatmana göre daha düşük olur. Sadece 2 dk. oynattığın, hatta faul yapsın diye sadece bir savunma için oyuna aldığın oyuncun da sakatlanabilir evet. Ama 30 dakika oyunda kalan oyuncuya göre her zaman daha azdır sakatlanma riski, konu riskin az ya da çok olması ile ilgili.

Sakatlanma riskini düşük seviyede tutmak için kupada asların az oynamasından, yedek ağırlıklı oynamaktan yanayım. Türkiye kupası, yedeklere de kendilerini gösterebilmek, form tutabilmek için fırsat olur ama gördüğüm kadarı ile şimdiye kadar gösterdikleri performanslar nedeni ile yedek oyuncularımızdan umutlu olan hiç kimse yok, bu şekilde düşünenlere de hak veriyorum bir taraftan ama bu oyuncular hangi maçta oynayacaklar başka türlü :)
« Son Düzenleme: 14 Şubat 2017, 11:33:56 Gönderen: friday »
Dünyanın En Güzel Takımı

Çevrimdışı iloturo

• Üye
iki takım da elenirse dert edecek durumda değil..elenme tatil olarak görülüyor bir nevi bu yoğun tempoda..o yüzden yenilgi olursa çok karalar bağlamayın ama bana bakmayın..ben eski tip fenerliyim...yine sallarım
Özellikle yabancı antrenörler Turk insani gibi duygusal ve amatör düşünmediği için Obra'nin da Perasovic'in de bu kupaya son derece önem verdiğine eminim. Zira İspanya ve Yunanistan'tanda da ne kadar önem verildiğini biliyorlar kupa maçlarına.

Çevrimdışı selimiyeli

• Üye
Efes tırt takımları bile yenerken çok zorlandı..biz de son maçlarda aşırı top kaybı yapıyoruz..bunları azaltırsak ve bu maçı alırsak kupayı da alırız..ama top kayıpları aynı şekilde devam ederse işimiz zor olur

Çevrimdışı Kutay

• Üye
    • kutay_erkan
Bennett ve Nunnaly bol bol oynasın... Vesely de... İlk grup hala kendini geliştirme sürecinde olduğu için, Vesely'nin de özgüvenini geri kazanması lazım. Belki 15 dakikada 5 faul yapınca yerine girecek Udoh olmazsa (az oynarsa) yapmamaya alışır.
Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Çevrimiçi kenz

• Yönetici
  • Üye
Bütün mağlubiyetler üzücü ama bu sezon benim adıma en can yakıcı mağlubiyet Kazan mağlubiyetiydi iç saha serimizi  bozduğu için.Yarın Efes'e kaybedersek en az Kazan maçı kadar üzülürüm.En as rotasyonumuzla oynayalım mümkünse.

Çevrimdışı birkan

• Üye
  • Yer: istanbul
    • _birkanyuksel_
maç günü antreman görüntülerine bakılırsa maç kadrosu;

dixon - sloukas - berk
bogdan - melih
datome - nunnally - egehan
vesely - barış
udoh - ahmet

bennett ve kalınıc kesik yemiş.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
Nunnaly bu kadro yapısı içinde rotasyona takılıp tribüne gönderilecek belki son isimdir. Onun sezon boyu herhangi bir maçta tribüne gideceğine ihtimal vermiyorum.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
Şu form durumu ile Kalinic'in olmaması doğru tercih bence.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
Nunnaly bu kadro yapısı içinde rotasyona takılıp tribüne gönderilecek belki son isimdir. Onun sezon boyu herhangi bir maçta tribüne gideceğine ihtimal vermiyorum.

Son isim derken, en önemli yabancı olduğu için söylemiyorum bunu. Mesela Udoh ve Bogdan (ki bence en değerli iki parça) üzerlerine çok yük bindiği için kimi zaman onları tribünde görebiliriz. Ama Nunnaly'e kadro yapısı içinde hem onlar kadar yük binmiyor, hemde tam bir bench oyuncusu. Koç onu her daim yanında ister gibi geliyor bana.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • 1899
Son isim derken, en önemli yabancı olduğu için söylemiyorum bunu. Mesela Udoh ve Bogdan (ki bence en değerli iki parça) üzerlerine çok yük bindiği için kimi zaman onları tribünde görebiliriz. Ama Nunnaly'e kadro yapısı içinde hem onlar kadar yük binmiyor, hemde tam bir bench oyuncusu. Koç onu her daim yanında ister gibi geliyor bana.
Ara ara saçmalasa da parke üzerinde her daim, her işi istenilen seviyede yapabilecek bir oyuncuya doğru evriliyor. O yüzden hak veriyorum abi sana.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne

aynen ... beklentinin uzerinde is yapti bu sezon.
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimiçi kenz

• Yönetici
  • Üye
Efes'le yaptığımız son 12 maçın 10'unu kazandık.