Gönderen Konu: Fenerbahçe 77-69 Anadolu Efes | Cumhurbaşkanlığı Kupası  (Okunma sayısı 26090 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı smith jr

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • gfburakkk
Ynt: Fenerbahçe 77-69 Anadolu Efes | Cumhurbaşkanlığı Kupası
« Yanıtla #60 : 06 Ekim 2016, 00:55:57 »
Macin kayda deger unsurlari:

(1) Sloukas: Bu sene basinda muazzam oynuyor.  Bariz bicimde, yazi bos gecirmemis.  Sutlari daha kontrollu ve isabetli.  Cok daha hizli top suruyor; daha atletik; top hakimiyeti cok daha iyi. 

(2) Nunnally: Bu macta cok kotuydu.  Sifir istatistik.  Oyunda oldugu anlarda takim dinamizmini kaybetti.  Bununla olacak mi?  Olacaksa nasil olacak.  Obra sayesinde erken konusmamayi ogrendik ama bu oyuna bakinca, konusmamak da cok zor.
Nunnaly maalesef bugün çok çok sırıttı takımda , Berk girdi sırıtmadı takım vites düşürmedi ama Nunnaly oyundaykrn sürekli ivme terse döndü.. Ben ileride katkı verse bile aradığımız oyuncu profili olmadığından çoktan emin oldum.. Çünkü ayakları yavaş atletizmi Melih Kaptandan hallice ve topla hiç çabuk değil.. Bize sene başında iki oyuncu profili lazımdı Claver Kuzmi tarzı bir 4 numara ve topla ilişkisi iyi güçlü delici potaya seri kararlı giden atlet bir guard

Çevrimdışı Başar Bükücü

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Samsun
    • basarbukucu
« Yanıtla #61 : 06 Ekim 2016, 01:27:45 »
Nunnally için beklemekte fayda var. Henüz ilk resmi maçı...

Bogdanovic ve Kalinic'in olmadığı (Hücum yönü bir tarafa bence Bogdan, takımın Kalinic'ten sonra en iyi kısa savunmacısı), Antic-Nunnally ikilisinden sıfır katkı aldığımız bir maçı çok zorlanmadan kazandık. Maçın adamı Dixon seçildi ama Datome ve Sloukas da seçilse hak etmediler demezdim.

Efes geçen seneden daha atlet bir takım olmuş ama hücumda Heurtel ve Granger'a çok bağlılar. Bence bayağı vasat kadro...
"Bu insanların bizden beklentisi savaşmaktır. Çünkü hayat bir savaştır. Buraya neden geldiğimin cevabı budur." Zeljko Obradovic

Çevrimdışı FeNeRiM669

• Üye
  • Yer: Almanya
« Yanıtla #62 : 06 Ekim 2016, 02:07:25 »
Nunally kötü oynamadi bence.sadece sutlari girmedi.
kötü oynasa koc o kadar süre verir miydi?

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #63 : 06 Ekim 2016, 10:35:20 »
butun yorumlari okumadigim icin konusu gecti mi bilmiyorum ... ama basket dergisi cok guzel bir ayrinti yakalamis;...

Icimizden sporla zamaninda ilgilenmis yada ilgilenen arkadaslar vardir ... takim muhabbeti en guzel gunleridir bu arkadaslarin...... en azindan benim icin oyle ...

Gerek futbol gerek basketbol takimini turkiyede takip ettigim donemde bunun eksikligini cok hissediyordum ... milletin kulaginda kulaklik, herkes bir kosede, kimse birbiriyle konusmuyor vs vs ... Acikcasi rahatsiz ediyordu bu goruntu ...

Dun soyunma odasinda cekilen resimdeki detay harika bir detay..... Takim resmi cekiliyor ve Sloukas elinde telefonla sakat oldugundan takimda olamayan Kalinic e  baglanmis onu da resme dahil ediyor ...

http://basketdergisi.com/basari-detayda-gizli.html

Arkadas bu detayi ancak takim olabilmis bir ekipte yakalarsin .... bu yuzden bu takima hergun daha cok inaniyorum ... Inanin bu resim bana kupadan daha cok keyif verdi ...

Bu yuzden yildiz da olsa bu takima uymayacak hicbir transfer olmamasini diliyorum .... Ve yine bu baglamda Nunnaly tartismalari icin sunu eklemem lazim, kotu oyuncu degil ve takima adepte oluyor hala ... ve gozuken su ki takimda arkadasligin parcasi olabilmis.... bu yuzden cok umutluyum ... Zaten ilk 5 belli bence gorev adami olarak gerektigi kadar katki verecektir....
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
« Yanıtla #64 : 06 Ekim 2016, 11:53:50 »
Nunaly bu takımın oyuncusu değil..hazırlık maçları da dahil ne savunmada ne hücumda ışık vermiyor..bunları geçtim topu bile süremiyor..karşısında savunmayı görünce hemen stop yapıp guardı arıyor..ibrahim kutluay gibi soluna topu hiç vuramıyor...Bu şartlarda şutu için alındıysa Melih ondan bin kat iyidir...

Ha bu saatten sonra Obra ona bir şeyler öğretebilir ama yavaş ayaklarını nasıl hızlandırır soru işareti... Yol yakınken şu NBA'den serbest kalacak oyunculara asılmamız lazım

Çevrimdışı constructor

• Üye
  • Yer: muğla
« Yanıtla #65 : 06 Ekim 2016, 13:03:21 »
JAMES HAKKINDAKİ YORUMLARA KATILMIYORUM. BANA GEÇEN SENE BAŞINDAKİ KALİNİCİ HATIRLATIYOR. O ZAMAN KALİNİC BANA GÖRE MÜTHİŞ OYNADIĞI SENE BAŞI REAL MADRİD MAÇI VARDI. AMA BURAYA GİRİNCE BAKTIM Kİ KALİNİC YERDEN YERE VURULUYOR. O ZAMAN KALİNİCTEN HOCANIN BEKLEDİĞİ 1-5 E KADAR TÜM OYUNCULARIN KARŞISINDA DURABİLMESİYDİ. O ZAMAN KALİNİC TE BUNU MÜKEMMEL UYGULAMIŞTI. ZATEN HOCA O ZAMAN ONDAN YAĞMUR GİBİ ÜÇLÜK ATMASINI BEKLEMİYORDU.

JAMES BANA GÖRE CEZA ÜÇLÜKLERİNİ KAÇIRMASI DIŞINDA 1-5 E KADAR TÜM RAKİPLERİNİN KARŞISINDA DURMAYA ÇALIŞTI. ELBET KALİNİC KADAR SAVUNMACI DEĞİL. AMA ÖZELLİKLERİ İTİBARİ İLE HOCANIN ŞİMDİDEN GÜVENDİĞİ ADAM. BAKINIZ MAÇIN SONUNDA HEURTEL SAVUNMASI.

JAMESİN İSTATİSTİKLERİ İYİ. ÜLKER ARENA YA ÇIKSIN. HELE Kİ ÜÇLÜK KAÇIRIP VEYA YANLIŞ BİR ŞEY YAPTIĞI ZAMAN SEYİRCİMİZ ONU ALKIŞKAYIP YÜREKLENDİRSİN. ŞUTLARINI BULACAKTIR.

HOCANIN DÜŞÜNDÜĞÜ ZAMAN ZAMAN UZUN BEŞLERLE SAHADA DEĞİŞMELİ SAVUNMA YAPARAK FARK YARATMAK. HİCKMANLA BUNU YAPAMIYORDU. AMA JAMESLE YAPACAK. MELİHLE DE OLMUYOR. FİZİKİ ŞARTLAR YETERLİ DEĞİL.
ZAMAN HER ŞEYİN İLACIDIR.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #66 : 06 Ekim 2016, 13:11:59 »
Küçük harf lütfen :(

• Ziyaretçi
« Yanıtla #67 : 06 Ekim 2016, 13:16:34 »
Aradığımız oyuncu profili bunun kararını kim verir arkadaşlar çok merak ediyorum? Hani öyle konuşuluyor ki mesela Portekiz'deki Kardeşim yazmış iki tane adam ihtiyacımız var sanki çok başarısız olmuşuz bazı parçaları ihtiyacımız var o parçaları olursa başarılı olacağımız gibi bir anlam çıkıyor.. oynadığı tüm kupalarda ya kazanmış ya da finale çıkmış bir takımdan bahsederken kelimelerinizi biraz daha dikkatli seçelim
Ben artık eskisi kadar yazmıyorum ama üzülerek görüyorum ki hala ve hala çok ezbere ve basmakalıp yorumlar yapılıyor
« Son Düzenleme: 06 Ekim 2016, 13:18:07 Gönderen: Cem Ağrak »

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #68 : 06 Ekim 2016, 14:13:06 »
Takımı özlemişiz. Böylece geçen sezonun son kupasını da almış olduk. Mücadele olarak bence herkes elinden geleni yaptı ancak mücadele kısmı hariç bence çok kaliteli bir maç olmadı. İsrailde izlediğim Daçka şu an bu iki takımdan da daha hazır gibi. Yeni bir takım olmalarına rağmen. Antiç sakatlıktan döndü, Nunaly de uyum sağlayamadı henüz belki. Hiç katkı alamadık bu iki isimden. Henüz çok erken ama dünkü maçı 5 kişi ile kazandık desek çok yanlış olmaz sanırım. Obra'nın dediği gibi kadroda yer alan her isim 2 dakika bile katkı verse çok önemli. Uzun maratonda rotasyon sıkıntısı çekmeyiz umarım. Zira sadece Hickman yerine Nunaly geldi ve takım rotasyonu aynen kaldı. Sonuç olarak galibiyet güzeldi ama benchten biraz daha katkı gelmeli.

Çevrimiçi ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #69 : 06 Ekim 2016, 14:25:40 »
Biz daha önceki yıllarda da biraz tüyavaş başladık sezona, ilerleyen dönemlerde açıldık. Panatinaikos, Strasbourg yenilgilerini hatırlayın.

Bence bir sıkıntı yok. Takım hep gerektiği kadar oynuyor benim gördüğüm. Daçkanın bize karşı daha hırslı ve motive olarak çıkması çok doğal. Maccabi maçlarında 8-10 dakika seyrettim, Moerman 3/3, Bertans 2/2, Wilbekin de 1/1 üçlük attı, ki moermanın son attığı tam panyanın üstüne kadar yükselip potalı girdi.

Kadro derinliği konusunda olumsuz düiünmek istemiyorum, sakatlık olmazsa sıkıntı yaşamayız bence.

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #70 : 06 Ekim 2016, 14:44:17 »
Aradığımız oyuncu profili bunun kararını kim verir arkadaşlar çok merak ediyorum? Hani öyle konuşuluyor ki mesela Portekiz'deki Kardeşim yazmış iki tane adam ihtiyacımız var sanki çok başarısız olmuşuz bazı parçaları ihtiyacımız var o parçaları olursa başarılı olacağımız gibi bir anlam çıkıyor.. oynadığı tüm kupalarda ya kazanmış ya da finale çıkmış bir takımdan bahsederken kelimelerinizi biraz daha dikkatli seçelim
Ben artık eskisi kadar yazmıyorum ama üzülerek görüyorum ki hala ve hala çok ezbere ve basmakalıp yorumlar yapılıyor
Cem Abim hoşgeldin , istediğim takımı gömmek falan değil, son derece memnunum koça da güveniyorum.. Ki öyle ki dün babamla bile kavga ettim bu yüzden takıma laf söylediğinde. Dedim gidin futbol takımını izleyin siz öylesini hakediyorsunuz. Ayrıca dünkü maçı da sabaha kadar oynasak kazanacağımızı söyledim. Sadece takıma çeşitlik kazandırmak için daha farklı özelliklerdeki oyuncuların daha iyi olabileceğini söylemek istedim ve konuşulan hep bu tarz iki oyuncu istediğimizdi. İlla daha iyi olacak bu yeni eleman (bu konuda oyuncudan çok koça güveniyorum) ama çeşitlilik katabilecek bir oyuncu olacağını düşünmüyorum(inşallah yanılırım da bana dersin noldu lan konuşuyordun şöyle böyle diye) :D kendine çok güvensiz geldi bana (bu zamanla düzelir) ama atletizm olayı ve daha önemlisi ayak çabukluğu kısmı Nasıl olur bilemem

Çevrimdışı Tuğberk

• Üye
  • Yer: Berlin
« Yanıtla #71 : 06 Ekim 2016, 14:48:25 »
Selamlar,

Hepinize iyi günler. Şeb-i Arus resmen bu takımı tekrar parkede bir kupa için mücadele ederken görmek.
Mesele Bu takım olduğunda iyi oynadık kötü oynadık diyemiyorum. Koç'un da sık sık anlattığı gibi, oyun kalitesinden çok onları kenetlenmiş bir şekilde sahada mücadele ederken görmek biz taraftar için gülümsetici olan şey. Bir pozisyon vardı ilk yarıda. Vesely basket faul kazanmıştı. Tam bilindik gaz adam modunda taraftara poz verecek şimdi derken ekranın köşesinde Datome gözüme takıldı. Resmen yere çöker gibi bir hareketle yumruğunu sallıyordu sevinçten. İşte budur ya! Avrupa'nın en cool adamı takım arkadaşının sayısına -çok da önemli olmayan bir maçta- kolej takımı amigosu gibi seviniyor.
Sonra dönüp oyuncuların iştahlarına bakıyorum. Savunma yapmaktan zevk alıyor bu takım. İki sene önceki gözümüzün nuru, ilk kez bize f4 hediye eden takımdan bir farkı da bu sanki. Goudelock ın Nemenja nın sıradışı sayılarıyla, veselynin atletik smaçlarıyla ivme almaktansa kollektif bir savunma eforundan ve başarma hissinden ivme alıyor. Konuyu da buradan Nunally e bağlayacağım. Takımın bu yapısında birden dörde herkesin karşısında bir şekilde kalacağı bir fiziği var. Ayakları yavaş denmiş, atletizmi yok denmiş. Bireysel olarak baktığımızda evet doğru. Ama boyu kadar testisleri olan dixon çok mu hızlı ayaklara sahip, kalinic fake yese bile tekrar zıplayıp şut bozabilen Kinsey tarzı bir bunaltıcı atletiklikle mi yapıyor işini? Hayır. Mesele birebirde çok kolay yenilmemek ve spacing. Baktığınızda geçen sene realin guardlarını bu iki unsurla durdurmuştuk. O perdenin altından üstünden kenarından bir yerinden geçip rakibin elini kolunu sallaya sallaya pnr oynamasını engellemek. Geçildiğin Zaman bile Udoh ve veselynin orada olacağını bilmek. Datomenin kolunun guardın bileğine balta gibi inen bir akıllı faulle kimseyi ritme sokmayacağına inanmak. Spacing tamam, takımdaşlık tamam. James kardeşimiz de Koçun ifadelerine baktığımızda çok iyi çalışıyor ve koçun kafasındaki planı anlıyor. Dün dipten üçüncü üçlüğünü kaçırdığında ellerini iki yana açıp n'oluyor yahu der gibi hayıflanmaya başlamıştı, hemen bir takım arkadaşı yetişip yukarı çekti onu. Ve en önemlisi de, üç ay öncesine kadar skorer kimliğiyle kendisini tanımlayan bu adam üç tane boş üçlük kaçırdığı akşamın sonunda gitti Huertel'in pozisyon avantajını yakaladığı şutta onu bloklamayı başardı. Güzel bir işaret. Rolünü kabulleniyor bu oyuncu. Ana skor opsiyonu olduğunuz bir takımda üçte sıfırla başladığınız bir akşamı yanarak bitirmeniz çok olası. Ama rolünüz bir parça olmak ve seti takip etmekse oyuncunun kendisini adapte etmesi vakit alacaktır.

Bekleyelim derim. Bir bogdan ya da Datome olmayacak skor opsiyonu olarak. Ama bazı takımların kalinic sahadayken yaptığı gibi onu boş bırakıp içeriye gömüleceği bir adam da olmayacak ki bu bizim daha çok işimize gelir.

Canarino

• Ziyaretçi

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #73 : 06 Ekim 2016, 15:59:53 »
Simdi gordugum kadariyla, Nunnally'i destekleyenler de elestirenler de yaklasimlarinda cok radikal bir seviyedeler.

Nunnally'i elestirenlerin, henuz her sey icin cok erken oldugunu anlamasi lazim.  Kalinic'i tum sezon elestirdik ve sezon sonunda muazzam katki aldik.  Benzer bir ihtimal soz konusu. 

Nunnally'i destekleyenlerin ise, cok iyimser olduklarini gormeleri gerektigini dusunuyorum.  Ya tamam, destekle ama gidip de dunku macin bilmem 1 dakikalik kisminda yaptigi savunmaya bakip, "bu is olur" deme lutfen.  Bu bana, Berk'in attigi her bos turnikede, gelecege umutla bakmaya calisan taraftarlari hatirlatiyor.

Bu ikisi arasinda orta yolu bulmak lazim.  Nasil mi?  Nunnally su ana kadar, bizim hic ama hic ihtiyac duymadigimiz bir oyuncu goruntusu ciziyor.  Performans bu iste.  Izleyince goruyorsun.  Inkar etmenin ne faydasi var?  Ha, bunu derken de sunu unutmamak lazim: gecmiste cok kotu deyip, katki almaya basladigimiz oyunculara bakip, enseyi karartmamak lazim.  Buyuk eksikliklerle bile F4 yapan ve ertesi sene de final oynayan bir takim sonucta.  Ancak bu senenin zorlugunu idrak edip, takviye yapmanin yollarini bulmak gerekebilir.  Takviye derken Obra'nin ilk senesindeki takviyeler degil tabii :) 
« Son Düzenleme: 06 Ekim 2016, 16:00:37 Gönderen: Besim »

Çevrimdışı constructor

• Üye
  • Yer: muğla
« Yanıtla #74 : 06 Ekim 2016, 16:29:20 »
cem bey, büyük harf için özür.
dikkat çekmek istediğim bir konu, transfer demek mutlaka risk barındırıyor ama ilk yıl obranın yanında gherardini ve ömer yoktu. Hata ihtimali daha fazlaydı. Şimdilik bir transfer için hemen hemen mükemmele yakın iş çıkartıyorlar. örnek geçen yıl Geçen yıl gelenler. İnşallah Ahmet ve James için de böyle olur.