Gönderen Konu: Euroleague'in En Değerli Oyuncusu Kim?  (Okunma sayısı 2118 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
Euroleague'in En Değerli Oyuncusu Kim?
« : 10 Aralık 2013, 15:51:36 »
Evet, soru açık. "Şu anda"yı soruyorum. Kariyer olarak sorsaydım mesela Jasikevicus'un en başa yazılması gerekirdi. Sıfırdan bir takım kuracaksınız, bu isimlerden sadece birisini seçme şansınız var; hangisini alır ve etrafına takım kurardınız?

Bazılarının Bojan dediğini duyar gibiyim. En skorer oyuncuyu sormuyorum arkadaşlar. En değerliyi, şampiyonluk hedefine yürüyen bir takıma liderlik edebilecek oyuncuyu soruyorum. Açıkçası, Euroleague'de final-four görmeyen hiç bir oyuncu Euroleague'in en değerli oyuncuları arasına yazılamaz. Potansiyel bazında bir numara olsa bile...

Spanoulis, Navarro ve Diamantidis arasında çok kararsız kaldım; ancak Spanoulis'in son iki sene başardıklarını hatırlayınca "şu anda" onu seçtim.
« Son Düzenleme: 10 Aralık 2013, 15:53:44 Gönderen: Hakan Yaman »

Çevrimdışı Bülent

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @blntdgn84
Ynt: Euroleague'in En Değerli Oyuncusu Kim?
« Yanıtla #1 : 10 Aralık 2013, 16:21:15 »
Son iki senede yaptıklarıyla kabaskal bu payeyi hak ediyor.
Oyumuz komşunun kırmızı beyaz'lı ekibinin yıldızına gidiyor.

Juan Carlos Navarro : Çok değerli bir oyuncu ama tek başına bence bir Spanoulis etkisi göstermiyor. Barcelona'yı ürkütücü kılan bireysel performanstan öte takım olarak yaptıkları.

Diamantidis: Kinder dönemindeki Manu Ginobili, aynı dönemlerin efsanesi Bodiroga'dan sonra avrupa basketbolunu bana sevidren oyuncudur. Lakin onun dönemide geçmek üzere.

Rudy Fernandez: Bu sene mıuhtemelen takımını şampiyon yapacak. Çok özel bir oyuncu ama söz konusu İspanyollar olunca hiç oy veresim gelmiyor.

Bo McCalebb: Geçtiğimiz seneki kepaze sezon sonrası çok farklı oynuyor ama listedeki diğer oyunculara bakarak(Ante Tomic'i saymazsak) biraz geride kalıyor.

Milos Teodosic: Anketteki bence en yetenekli isim. Lakin onunda yakasına yapışmış loser kimliği var. Gelecek sene bize gelsin Obradovic ile birlikte loserlıktan winnerlığa geçiş yapsın.

Ante Tomic: Şuan için EL'de ki en iyi pivot ama diğer oyuncular gibi(birde Bo ile bu sezon gözden düşen Teo ile birlikte) üzerine takım kurulan oyuncu değil.
...

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #2 : 10 Aralık 2013, 19:34:26 »
Kariyer olarak Diamond hepsinden farklı benim için. Ancak Hakan Abi şu anı sorduğu için benim oyum Spanoulis'e. Gerçekten son yıllar hesaba katıldığında, özellikle iki sene önceki takımı şampiyonluğa götürmesi benim gözümde onu özel bir yere çıkarıyor.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı phenom_07

• Üye
« Yanıtla #3 : 16 Aralık 2013, 06:56:48 »
Spanoulis son iki senedir olağanüstü şeyler yapıyor ama ben hala Diamantidis diyorum.
BAK YİNE HASRETİN DÜŞTÜ İÇİMİZE
SADECE FENERBAHÇE ...

Çevrimdışı JamesGist

• Üye
« Yanıtla #4 : 17 Aralık 2013, 22:03:23 »
Yunanlar içinden Vassilis Spanoulis'e gitti elim.

Çevrimdışı tecessus

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #5 : 19 Aralık 2013, 19:55:12 »
"Şu an" ise Diamantidis artık Spaonilis'in önüne geçemez maalesef. diamantidis'i seviyor da olsam.

Kaba sakal ile Rudy arasında yazı turadan kim galip gelirse.
Fenerbahçe

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #6 : 23 Ocak 2014, 13:20:49 »
Euroleague'de bu sezon mücadele eden 24 takımın genel menajeri arasında yapılan oylamada Olympiacos'un gardı Spanoulis, "takımda görmek istenilen ilk oyuncu" seçilmiş. Bu kategoride ikinciliği, Real Madrid'in oyun kurucusu Rodriguez almış.

Ankete göre 2013-2014 sezonunun "en değerli oyuncusu (MVP)" ödülünün ilk üç adayı Real Madrid forması giyiyor. Listenin ilk sırasında Sergio Rodriguez, ikinci sırasında Nikolo Mirotic ve üçüncü sırasında ise Rudy Fernandez yer almış.