Gönderen Konu: Anthony Bennett  (Okunma sayısı 51370 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı alp94aslan

• Üye
Ynt: Anthony Bennett
« Yanıtla #15 : 13 Ocak 2017, 16:17:52 »
Bennet obra ile ve takim la mentalitesi uyum saglar ise avrupa basketboluna uyum saglamasi cokta uzun donem olmaz insallah

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #16 : 13 Ocak 2017, 17:05:13 »
Sakatlık sebebiyle başlamadan biten Greg Oden'ı bir kenara koyuyorum. Kwame Brown ve Bargani dahil olmak üzere, tarihin en kötü ilk sıra seçimidir. Daha alt sıralardan seçilse belki bu baskı olmazdı üstünde. Bu ezikliği üstünden nasıl atacak, merak ediyorum.

Düşünün ki, 21. sıradan seçilen Gorgui Dieng'in üstelik bir sezon da aynı takımda bulunmalarına rağmen tek bacağı kadar olamadı, ışık vermedi.

Az kalsın ilk sıradan draft edilip, çaylak sezonunda geliştirme ligine yollanan tarihteki ilk ve tek isim olacaktı. NBA için öyle bir umutsuz vaka... Çok şey beklememek gerek.
« Son Düzenleme: 13 Ocak 2017, 17:05:53 Gönderen: Hakan Yaman »

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #17 : 13 Ocak 2017, 17:49:21 »
ya abiler şu adamı gs alsa yerlere göklere sığdıramazdık şimdi açığını bulmak için herkes yazıyor..adam 1 numara seçilmiş suç mu işlemiş..Bargnani 1 numara seçilecek oyuncu muydu...mehmet okur cebinden çıkarır onu...hadi 1'i hak etmedi ama ilk 10'da seçilecek potansiyel var demek ki..topla potaya giden p@r, p@p oynayan ribaund alan biri işte...biraz da transferin keyfini çıkarın ya..
NOT: Cem sen dün Ivan'a küfür ettin mi voleybol maçının ikinci setinde

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #18 : 13 Ocak 2017, 18:05:45 »
25 dk civari ortalama ile oynarsa 12 sayi 8 ribaund ortalamasi tutturur bence.

hucum ribaundlarinda iyi diyorlar.

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #19 : 13 Ocak 2017, 18:14:31 »
Pozisyonları aynı olmasa da Sean May transferini aklıma getirdi.O da sezon ortasında gelmişti.

Çevrimdışı oddrech

• Üye
  • Yer: istanbul
  • Fenerbahçe Ağlamaz
« Yanıtla #20 : 13 Ocak 2017, 18:22:59 »
unutmayalım  udoh da 10dk oynasın diye alınmıştı. şuan tartışmasız en iyi oyuncumuz.
bence Obradovic potansiyeli olmayan yada potansiyeline ulaşmış ama vasatı aşamamış oyuncularda çok zorlanıyor(melih ,barış).
Obranın sevdiği oyuncu tipi belli. potansiyelli ve çalışmayı seven. bu profile uyan adamları çok yukarılara çıkarıyor.
bu elemanda Bogdanoviç ile aynı yaşta bayağı genç. içeri dışarı şut yeteneği var, bire bir de oynuyor sadece adama 20 yaşında nba fazla gelmiş. genç yaşta 1. sıradan seçilip oynamak kolay değil. birde nba de bana göre 4 5 numaraların adaptasyonu çok kolay olmuyor. nba de 4 5 için fiziği çok değil. tecrübede olmayınca harcanmış. bana kalırsa fena parlıcak bu yazılarıda utanarak okucaz :)
nba e 1. sıradan seçilmeyip doncic gibi özgüvenini kaybetmesin diye iyi savunma yapan takımlarda oynatılmayıp oyuncunun gelişimine vakit verilseydi farklı bişi olurdu. udoh vesely , randolph euro lig istatistiklerine bakın eleman yaşına göre fena değil.

Çevrimdışı Solamnus

• Üye
  • Yer: istanbul
  • in zeljko we trust!
    • cemturk
« Yanıtla #21 : 13 Ocak 2017, 18:26:09 »
Hakan ve Volkan abinin yazdıklarını okuyunca arada kaldım, umarım Hakan abiyi yanıltır diyelim. Cem abi gibi ben de sıvama taraftarıyım :)

Youtube da videolarını izledikten sonraki uzman (!) yorumum, küfür eder gibi çift elle smaç basıyor,  karşı takımı rencide etmek için iyi bir silah. :P Spin falan atıp potaya falan da gidiyor, yol tutuşu iyi, ilk adımı hızlı, 100km ye 3sn altında çıkıyor, üçlük falan da atıyor bazen giriyor bazen girmiyor, orta mesafeden de topu atabilen mükkemmel bir oyuncu :)))

Hayırlı olsun, bakalım Obrakadabra bu oyuncuyu parlatabilecek mi?

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : 13 Ocak 2017, 18:29:22 »
ya abiler şu adamı gs alsa yerlere göklere sığdıramazdık şimdi açığını bulmak için herkes yazıyor..adam 1 numara seçilmiş suç mu işlemiş..Bargnani 1 numara seçilecek oyuncu muydu...mehmet okur cebinden çıkarır onu...hadi 1'i hak etmedi ama ilk 10'da seçilecek potansiyel var demek ki..topla potaya giden p@r, p@p oynayan ribaund alan biri işte...biraz da transferin keyfini çıkarın ya..
NOT: Cem sen dün Ivan'a küfür ettin mi voleybol maçının ikinci setinde
Maçı izleyemedim abi Yemekteydim Abi beni ivana kesinlikle küfür etmem

Çevrimdışı KhaN

• Üye
« Yanıtla #23 : 13 Ocak 2017, 18:34:19 »
fazla bir şey söylemeye gerek yok sanırım zaten bu aşamada söylenecek çoğu şey medyumluk olur.
tutmazsa kaybedeceğimiz 400 bin euro.
tutarsa çok şey kazanırız.
hayırlı olsun.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #24 : 13 Ocak 2017, 18:52:56 »
Birinci sıradan seçilmenin suç olduğunu söyleyen kim? İnsan psikolojisinden söz ediyoruz. Hele o yaşta çocuk bütün kameralar üstündeyken bir anda şamar oğlanına dönerse... Aynısı Darko Milicic'te oldu. Wade, Melo ve Bosh'ın önünde seçilmese kesinlikle çok daha sağlam bir kariyeri olurdu. En çarpıcı örnek de, çoğu basketbol otoritesinin hemfikir olduğu konudur, Sam Bowie eğer Michael Jordan'dan evvel seçilmeseydi kesinlikle yıldız seviyesine yükselirdi. Senin etiketin yapıp edeceklerinle değil de, her ne yaparsan yap, Jordan'ın önünden seçilen adam olarak anılacak ve onunla kıyaslanacak; bunun ezikliği oyuncuyu bitirir, ya da taş gibi duygusuz olmak gerek.

Sean May ve Udoh gibi örnekler verilmiş. May 2005 NCAA finalinin harika çocuğudur. Yeni kurulan Bobcats'e girişi de çok güzeldi ama ne yazık ki, cam adamdı. Sakatlıklar yedi bitirdi. Bileği yumuşaktı, basketbol bilgisi iyiydi. Udoh ise tek sıkıntısı oyun özelliklerine göre boyunun biraz kısa olmasıdır. Topu vurup bire bir de adam geçip çembere gidemiyorsan, yahut bir metre yükseğe zıplayamıyorsan, bir de üçlüğün yoksa, ne kadar iyi oyuncu olursan ol, O BOYLA O POZİSYONDA 10-15 dakikadan fazla süreyi zor alırsın NBA'de. Udoh o fiziği ile kral olacağı yere geldi.

Beklentiye girmek isteyen girebilir. İnşallah iyi çıkar. Ama yeni bir Gasper Vidmar vakası da hiç kimseyi şaşırtmasın. Kısa vadede istediğimizi almak kolay görünmüyor. Tabii Amerikalıların ölüsünün bile kıta basketbolunda fark yarattığı gerçeği de yabana atılmamalı. (Kanadalı diye atlayan olmasın lütfen. Olumlu bir şey bulmaya çalışıyoruz. :) )
« Son Düzenleme: 13 Ocak 2017, 18:55:34 Gönderen: Hakan Yaman »

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
« Yanıtla #25 : 13 Ocak 2017, 19:17:14 »
Hakan ben sana tepki olsun diye yazmadım..Ayrıca Gasper bile fena olmaz...

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
« Yanıtla #26 : 13 Ocak 2017, 19:17:53 »
Maçı izleyemedim abi Yemekteydim Abi beni ivana kesinlikle küfür etmem

ikinci bette 11-15'ten sonra acayip bir servis serisi yaptı da; Anca sen durdurursun dedim

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #27 : 13 Ocak 2017, 19:46:23 »
Hakan ben sana tepki olsun diye yazmadım..Ayrıca Gasper bile fena olmaz...

Estağfurullah hocam. Sadece görüşlerimi daha ayrıntılı açıkladım bu vesileyle. Vidmar derken 100. yıl şampiyonluğundan hemen sonra Tanjevic'le beraber geldiği ilk sezonu kastetmiştim. Spahjia'nın ilk senesindeki sakatlandığı o Trabzon maçına kadar olan Vidmar korkunç harika olur.

En azından Oğuz Savaş'tan, Barış'tan filan daha iyi katkı verecektir. O açıdan haklısınız.

Çevrimdışı Avanta

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #28 : 13 Ocak 2017, 20:09:26 »
Şu ihtiyaç durumunda, çok daha az risk teşkil edebilecek bir transfer yapılmaması sebebiyle hayal kırıklığına uğramakla beraber, adamın kariyerindeki düşüşün vahametini görünce beklentiyi minimuma indirdim şahsen...

Tutar da mühim bir katkı verirse ne âlâ  :)

Tekrardan; hayırlı ve uğurlu olur umarım.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #29 : 13 Ocak 2017, 20:16:13 »
1 > 0 mantığıyla hiç bir transfer yapılmamasındansa en kötü senaryo dikiş tuturamamış olur ve katkı vermez ama katkı verirse de çok çok iyi olur. O nedenle çok olumsuz bakmıyorum ben.