Gönderen Konu: Anthony Bennett  (Okunma sayısı 51373 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kutay

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • kutay_erkan
Ynt: Anthony Bennett
« Yanıtla #30 : 13 Ocak 2017, 20:21:43 »
Sean May'in bizde nispeten iyi maçları oldu. Ama yanlış hatırlamıyorsam bunda Saras'ın kalas koysanız çarptırıp basket atacak yeteneğe sahip olmasının yadsınamaz bir etkisi vardı.

Bennett'a gelirsek, beklentileri düşük tutmakta fayda var. Fiziksel olarak kendini yukarı çekerse her türlü katkı verir ama sene ortasında gelmesi dezavantaj. Yine de ben Sekulic ve Pierre Jackson faciaları gibi olmaz diye düşünüyorum.
Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
« Yanıtla #31 : 13 Ocak 2017, 22:44:16 »
Sean May finalin son maçında çok iyi oynamıştı ama...Zaten ya tutarsa transferiydi...Arada sırada tuttu

Çevrimdışı Bülent

• Üye
    • @blntdgn84
« Yanıtla #32 : 13 Ocak 2017, 23:27:16 »
Nba draftının en kötü 1 numaralı seçimlerinden birisi olarak mı anılmak istiyor yoksa 1,5 yıl yavroligin içinden geçtikten sonra(bir nevi rehabilitasyon süreci yaşayıp) nba'e geri dönüp bir şeyleri kanıtlamak mı?
Kararı kendisi verecek.
...

Çevrimdışı tiyofencenk

• Üye
« Yanıtla #33 : 14 Ocak 2017, 00:53:59 »
Nba draftının en kötü 1 numaralı seçimlerinden birisi olarak mı anılmak istiyor yoksa 1,5 yıl yavroligin içinden geçtikten sonra(bir nevi rehabilitasyon süreci yaşayıp) nba'e geri dönüp bir şeyleri kanıtlamak mı?
Kararı kendisi verecek.
Bize geldiğine göre 2.seçenek olmalı
Koydum Sevinçleri önüme, baktım hepsi Fenerbahçem

Çevrimdışı zuberman

• Üye
  • Yer: Connecticut
« Yanıtla #34 : 14 Ocak 2017, 01:13:14 »
Biraz önce Anthony Bennett'in highlightlarını Youtube'da uzun uzun izledim. Bence bu adam Fenerbahçe'nin tam ihtiyacı olan oyuncuymuş. Özellikle topsuz oyunu (cutları, roll'ları) çok iyi. Dış oyunculara çok alan açabilir. Gücü üst düzey gibi. Doğrudan potaya gidebilme özelliği de var. Şutu nasıl ona bakmak lazım, highlightlardan onu anlamak zor herhalde. Ama şut mekaniği de iyi.

Çok umutlandım.

Çevrimdışı fundamental

• Üye
« Yanıtla #35 : 14 Ocak 2017, 04:14:16 »
Pierre jackson gibi olmasın da sonu ne olursa olsun. Veyselin geçen seneki takımı ateşleyen smaçlarını bekliyorum açıkçası Bennett'tan. Maç içinde ateşimizi arttırabilir.
« Son Düzenleme: 14 Ocak 2017, 04:18:10 Gönderen: fundamental »

CanCan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #36 : 14 Ocak 2017, 09:21:14 »
Kesinlikle bu sezon için değil, önümüzdeki sene için yapılmış bir hamle olduğunu düşünüyorum. 2018 opsiyonu bizdeymiş. Antic kesin ve veya Vesely ile Udoh un ayrılacağı düşünüldüğünde Hoca gelecek sezon sıfırdan uzun rotasyonu oluşturmak istemedi. Transferin nedeni bence Hocanın Antic için biten ve Vesely için giderek azalan umutları...

Bennett in hücumda aksayacağını düşünmüyorum ama böyle organize bir ortamda Hocanın mükemmeliyetçi anlayışında savunması büyük soru işareti...

Çevrimdışı Muratti

• Üye
  • Yer: Istanbul
« Yanıtla #37 : 14 Ocak 2017, 09:37:55 »
Taraftarda buyuk heyecan olusturdu Bennet. Beklenti icine soktu bizleri:)) Camiaya hayirli olsun.

Çevrimdışı Bülent

• Üye
    • @blntdgn84
« Yanıtla #38 : 14 Ocak 2017, 12:07:40 »
Bize geldiğine göre 2.seçenek olmalı

Her ne kadar şu sıralar beklentilere ters işler yapıyor olsa da Vesely, her daim Udoh, Datome örnekleri ortada(üç oyuncuya da Nba'den çok sağlam kontratlar teklif edildiği konuşuldu her yerde).
Kafasını kullanırsa hem biz hem Bennett kazanır.
Bende 2.şıkın gerçeklemesini ümit ediyorum.
...

(EREN)

• Ziyaretçi
« Yanıtla #39 : 14 Ocak 2017, 13:01:54 »
Biraz önce Anthony Bennett'in highlightlarını Youtube'da uzun uzun izledim. Bence bu adam Fenerbahçe'nin tam ihtiyacı olan oyuncuymuş. Özellikle topsuz oyunu (cutları, roll'ları) çok iyi. Dış oyunculara çok alan açabilir. Gücü üst düzey gibi. Doğrudan potaya gidebilme özelliği de var. Şutu nasıl ona bakmak lazım, highlightlardan onu anlamak zor herhalde. Ama şut mekaniği de iyi.

Çok umutlandım.

Abi adam zaten nba kariyeri boyunca toplam 10 basket atmıştır, onların hepsini ekleyip video yapmışlar herhalde. İşin şakası bir yana o videolardan Barış Hersek için bile hazırlasak ,Bennet'in Nba performasından daha iyi şeyler çıkar.

Herkes Sean May ve Vidmar'ı getirmiş aklına ama benim aklıma direk Zeki Gülay geldi .

Mental ve psikolojik olarak bitmiş bir oyuncu aldık. Obradovic Bennetten bile katkı alabilirse yok artık derim. Şapka çıkarmak bile yetmez bunu başarabilirse.

Açıkçası benim kendisinden beklediğim tek katkı yine Efes ve Daçka maçlarındaki gibi kavga çıkarsa , rakip oyuncuları dövmesi olur.
« Son Düzenleme: 14 Ocak 2017, 13:02:34 Gönderen: (EREN) »

Çevrimdışı ata771

• Üye
« Yanıtla #40 : 14 Ocak 2017, 13:12:15 »
en büyük güvence gherradinin oyuncuyu tanıması ve adama koçu fb yi iyi bir şekilde anlatması . Adamın bunlara bilerek gelmesi çok önemli. Kendisini verdiğinde tekrar nba yapma ihtimalinin farkındaysa bu sene çok bir şey beklemiyorum ama tutarsa seneye dağıtır ortalığı . Gherardini güvenip getiriyorsa bize desteklemek düşer

Çevrimdışı KhaN

• Üye
« Yanıtla #41 : 14 Ocak 2017, 14:37:37 »
çok ufak bir şeyler yazmak istiyorum kendimce;

çok genç yaşta profesyonel olup daha tam anlamıyla gelişemeden kendini kurtlar sofrasında buldu. draftın 1. seçimi olmasının yarattığı baskı ve bence 3-4 arasına sıkışmış olması sebebiyle bir türlü istenen seviyeye gelemedi.
şut-p&r-p&p-atletizm ve güç olarak tam aradığımız oyuncu. tek eksiği konsantrasyon ve oyuna olan bağlılığı gibi duruyor. nba'de bahsettiğim o sıkışmayı burada yaşamayacağı hatta kuvveti ve fiziğiyle 5 dahi oynayacağını düşünürsek kariyerinde belki de ilk defa yumruğunu masaya vurup kendini gösterme şansı var. üstelik bu zamana kadar çalışmadığı kadar üst seviye ve eğitici bir koç ile çalışacak. tüm bunlar zaten söylenen şeyler ben olaya bir diğer pencereden de bakmak istiyorum.

nba malum oyunun daha gösteri amacıyla oynandığı, play-off'lar hariç normal sezon maçlarının daha yumuşak bir havada geçtiği platform. bennnett daha çok genç. bu oyuna olan bağlılığını arttırması, basketbolu tekrar sevmesi için gereken şey özgüvenini yeniden ona kazandıracak, sevildiğini hissettirecek bir aile ortamı. bunun için de avrupa arenasından daha iyi bir yer yok. ilk zamanlar tabi ki zorluk çekecek ortama alışma konusunda. udoh'un yaptığı stepsler vs aklımızda hala. ama bu alışma evresini minimuma indirip kendisine gerekli özgüveni kazandırmak bizim elimizde. taraftarda belirli bir heyecan oluşmuş durumda şu an bile. bu heyecanı iç sahada oyuncuya da yansıtıp onu bir aile üyesi gibi karşılamamız lazım. özgüveni olmayan ve boşluğa düşmüş bir yetenekten bahsediyoruz. sadece gücü ve atletizmi bile bu lige çok fazlayken kendine olan güveni de arttığında bambaşka bir boyuta geçmesi muhtemel. bence riskli ancak bu piyasada oynanması gereken bir kumar oynadık. kaybedecek hiçbir şeyimiz yok. umarım çok şey kazanırız...

CanCan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #42 : 14 Ocak 2017, 14:55:43 »

Herkes Sean May ve Vidmar'ı getirmiş aklına ama benim aklıma direk Zeki Gülay geldi .

Oyuncunun kasetlerini ilk Cenk Renda izlemiş. Cenk Renda kendi gençliğindeki oyun stiline yakın bir oyuncu diye rapor verince Zeljko almaya karar vermiş...

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #43 : 14 Ocak 2017, 15:05:26 »
Sean May yetenekli bir oyuncuydu. Savunmadan ziyade ofansif yönü ön planda bir isimdi. Bennet ile stil olarak benzerliği de yoktur. Fiziğinden ziyade yetenekleriyle skor üretirdi. Çok ama çok sakatlandı, yedi bitirdi sakatlıklar. Yoksa NBA'de kalıcı olması işten değildi. Yeniden sakatlanma riskiyle kendisini veremiyordu oyuna; yahut, artık bedeni beyninin emrini dinlemiyordu. Yine de çok kritik bir kaç galibiyet kazandırdığı oldu. Mesela deplasmanda aldığımız bir Olympiakos maçında baş roldeydi. Keza şampiyon olduğumuz final serisinde Galatasaray'a karşı da...

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #44 : 14 Ocak 2017, 15:19:36 »
Kararı kendisi verecek.

En kötülerinden birisi mi, en kötüsü mü? Sence kim rakip olabilir?

1. Kwame Brown
2. Greg Oden

Ben sevmediğim için Bargani'yi de oraya koyuyorum ama o yine de senelerce belli bir seviyede oynadı. Hatta bir dönem Toronto'nun yıldızı bile kabul ediliyordu. O dönemde yaygın olan "Avrupa'dan yeni bir Nowitzki bulma" umudu sebebiyle mazur görüyorum ilk sıradan seçenleri. Kötü bir seçim olsa da objektif bakınca ilk sıradan seçilenlerin en büyük hayal kırıklığı olmaya çok uzak.

Oden'a gelince... Şimdilerde bizim (Warriors'ın) koçluğunu  yapan Steve Kerr onu ESPN'de yorumculuk zamanları "yeni bir Bill Russel" diye takdim etmiş, "10 senede bir gelecek oyuncu" demişti. Daha kolejdeki ilk ve tek sezonunda final oynadılar. Hiç unutmam, Mete Aktaş yorumlamıştı o finali. Yatıp kalkıp Oden'ın NBA'e katacağı değerden bahsediyordu. Karşıda All Horford, Joakim Noah gibi isimlerden oluşan kolej tarihinin belki en güçlü Üniversite takımı Florida vardı. Oden hem ilk sıradan, hem de daha beteri Kevin Durant'in önünde seçildi. Eğer Durant'in önünde seçilmeseydi, ilk sıradan seçilmesini kimse yadırgamazdı. Ama ilk sezonunu daha sezon başlamadan yaşadığı sakatlıkla tek maç oynamadan geçirdi. İkinci sene daha ilk ya da ikinci maçta yeniden sakatlanıp bir kaç ay daha oynayamadı. Sonra yeniden... Sonra yeniden... Diyeceğim, Oden'a da şu durumda en kötü seçim diyemeyiz. Eğer ardında Durant olmasaydı zaten kimse bir şey diyemezdi.

Geriye bir Kwame Brown kalıyor. Maradona nasıl en kötü teknik adam ve Pele en kötü futbol yorumcusu ise, Jordan'ı en kötü genel menajer yapan seçim... Onun da bir faydası oldu. Bu skandal seçimle Washington'ı zarara uğratan Jordan genel menajerlikten istifa edip, üç sezon aradan sonra 38 yaşında yeniden basketbol oynama kararı aldı ve iki sezon daha bize zaman zaman eski günlerinden ufak kesitler izletti. :)

Bence açık ara en kötü ilk sıra seçimidir Bennet.