Gönderen Konu: ŞAMPİYON FENERBAHÇE / 2016-17 Kupa Voley  (Okunma sayısı 6245 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
  • Yer: İzmir
Ynt: Ynt: ŞAMPİYON FENERBAHÇE / 2016-17 Kupa Voley
« Yanıtla #15 : 17 Ocak 2017, 22:53:42 »
tebrik ederim takımı abbondanzayı da tebrik ederim ama yine de aman sakın sözleşme filan uzatmayalım

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #16 : 17 Ocak 2017, 23:17:39 »
Hiç beklenmedik müthiş bir başarı oldu bu. Dile kolay bu sene muhtemelen avrupanın, belki de dünyanın en iyi iki takımını sırasıyla deyim yerindeyse sürklase ederek yendik. Eczacının hadi avrupa kadrosuna ilave olacak isimler var ancak Vakıfın avrupa kadrosu da lig kadrosu da bu. Uzun zamandır Vakıf'ı bu kadar ezdiğimizi hatırlamıyorum.

Çevrimdışı Başar Bükücü

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Samsun
    • basarbukucu
« Yanıtla #17 : 17 Ocak 2017, 23:22:04 »
Hiç beklemiyordum gerçekten. Helal olsun. Tebrikler. :)
"Bu insanların bizden beklentisi savaşmaktır. Çünkü hayat bir savaştır. Buraya neden geldiğimin cevabı budur." Zeljko Obradovic

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
« Yanıtla #18 : 18 Ocak 2017, 09:07:25 »
vallaha erkeklere gore daha buyuk surprıiz...ama cok iyi oldu kapak oldu..helal olsun..

hem eczacıhem vakfı iyi oyunla yendik..

servis attıgımız surece iyi, ve mucadele ettigimiz surece sansımız oldugu ortada...

simdi bir orta daha gelecek tkaıma, eger bahar 3 sezon onceki gibi oynarsa daha da gıuclenecegiz..

problem kesinlikle sahada nootsara yokken iyi pas dagıtabilecek yerli pasor...

sene bası bir yerli pasor almalıydık..almadık...cok guvendik ezgi'ye.ama olmuyor..pas kaltesi cidden dusuk...cok alcak ve fileden cok acık toplar atıyor...

Çevrimdışı Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
« Yanıtla #19 : 18 Ocak 2017, 09:20:22 »
Erkeklerden sonra kadınlarda da kupanın gelmesi çok güzel oldu. bu olay voleybol dışında diğer branşlara da ilham olacaktır. Emeği geçen herkesin emeğine sağlık.
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #20 : 18 Ocak 2017, 09:37:18 »
Kupalar beklenmedik yerden gelmeye başladı. Erkek Voleybolunda benim için sezonun kalan bölümü adına yeterlidir, ama bayanlarda tek Türkiye Kupasıyla sezonu kapatmak istemem. Zor ama umarım ligde de şampiyonluk gelir.

Çevrimiçi furkan

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #21 : 18 Ocak 2017, 10:13:38 »
Kupalar beklenmedik yerden gelmeye başladı. Erkek Voleybolunda benim için sezonun kalan bölümü adına yeterlidir, ama bayanlarda tek Türkiye Kupasıyla sezonu kapatmak istemem. Zor ama umarım ligde de şampiyonluk gelir.

Bu kadroyla hem Eczacıbaşı hem de  Vakıfbank'ı play-off serilerinde üçer kez yenip şampiyon olmak çok kolay değil, ama kupa maçlarındaki oyunu tekrarlarsak Şampiyonlar Ligi'nde daha fazla şansımız olabilir, çok kolay bir gruptayız ve gruptan sonra şampiyonluk için 2'si play-off ve 2'si final four olmak üzere toplam 4 maça ihtiyacımız var. İyi bir play-off kurası ile neden olmasın?

Erkeklerde  lig şampiyonluğu için favori değiliz ama zaten ligin favorisi de yok, ilk altıdaki herhangi bir takım şampiyon olması şaşırtmaz, Cev Cup'ta ise yarı finale kadar önümüz açık görünüyor. Umarım bir aksilik olmaz takımı Piacenza-Trentino galibi karşısında görürüz.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
Ynt: ŞAMPİYON FENERBAHÇE / 2016-17 Kupa Voley
« Yanıtla #22 : 18 Ocak 2017, 14:20:51 »
TomKom'un 3.sette Gözde'ye yaptığı blok da posterlikti.
İstatistiklerde gözükmüyor gerçi. O istatistikleri de kim, nasıl yapıyor bilmiyorum ya. Gözdenin 2 blok yediğini kesin olarak biliyorum ben. İstatistiklerde 1 yazıyor.

• Üye
« Yanıtla #23 : 18 Ocak 2017, 14:24:44 »
vallaha tk kupaları geldiketen sonra bu sene voleybolda 8bu kupalar seozn sonu super kupa finalıne hak tanıdı bize) sampiyonluk olmasa da olur bu dusuk butcelerle...
ama en azından avrupa'da hem erkek hem bayanların sampiyonluk sansı var..lige gore daha fazla hem...

Çevrimdışı sandro12

• Üye
« Yanıtla #24 : 18 Ocak 2017, 14:43:15 »
Kadınlarda gruplardan çıktıktan sonra hemen 6'lı play-off'larda Vakıfbank ya da Eczacıbaşı'nın grubunda ikinci olan takım ile eşleşiyoruz..
Oradan da geçebilirsek final four.. Bizim grubu birinci tamamlayacağımız kesin, onların arasından ikinci olanı bekleyeceğiz..
Hangisi daha iyi olur bilemiyorum; Eczacıbaşı da Şampiyonlar liginde tüm yabancılarını oynatabiliyor ki Larson-Maja da olacak..
Ancak böyle iyi servis atarsak, defans yaparsak şansımız olur..

Ayrıca bir sözümde Twitter'da falan bu başarının altına futbola transfer yapın, bu gereksiz falan diyen zihniyete..
Ayıptır, Allah aşkına bu insanlar çok büyük bir başarı gerçekleştirip hem Eczacıbaşı'nı hem de Vakıfbank'ı yenmiş; Vakıfbank'ı sahadan silmiş..

Gören de futbola harcanmıyor para sanacak; harcanıyor da ne oluyor, koca bir sıfır, durmadan başımızı öne eğiyoruz reziller yüzünden.. Buradan gelecek 4 milyon Euro'yu futbola aktarınca ligde, Avrupa'da şampiyon mu olacağız; adam akıllı harcasalar şu paraları şuan da çok daha iyi olurduk..

Futbol takımına 10milyon Euro daha bütçe bulalım yine de bir şey olmaz bizden..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

• Üye
« Yanıtla #25 : 18 Ocak 2017, 15:12:28 »
Kadınlarda gruplardan çıktıktan sonra hemen 6'lı play-off'larda Vakıfbank ya da Eczacıbaşı'nın grubunda ikinci olan takım ile eşleşiyoruz..
Oradan da geçebilirsek final four.. Bizim grubu birinci tamamlayacağımız kesin, onların arasından ikinci olanı bekleyeceğiz..
Hangisi daha iyi olur bilemiyorum; Eczacıbaşı da Şampiyonlar liginde tüm yabancılarını oynatabiliyor ki Larson-Maja da olacak..
Ancak böyle iyi servis atarsak, defans yaparsak şansımız olur..

Ayrıca bir sözümde Twitter'da falan bu başarının altına futbola transfer yapın, bu gereksiz falan diyen zihniyete..
Ayıptır, Allah aşkına bu insanlar çok büyük bir başarı gerçekleştirip hem Eczacıbaşı'nı hem de Vakıfbank'ı yenmiş; Vakıfbank'ı sahadan silmiş..

Gören de futbola harcanmıyor para sanacak; harcanıyor da ne oluyor, koca bir sıfır, durmadan başımızı öne eğiyoruz reziller yüzünden.. Buradan gelecek 4 milyon Euro'yu futbola aktarınca ligde, Avrupa'da şampiyon mu olacağız; adam akıllı harcasalar şu paraları şuan da çok daha iyi olurduk..

Futbol takımına 10milyon Euro daha bütçe bulalım yine de bir şey olmaz bizden..

aynen ktıalıyorum...

futobl takımının yonetim ve transfer anlayısı berbat...problem orada..
nispeten amator branslar daha iyi yonetildiginden bu basarılar geliyor...

bir bir amatorlerdekie ksik parcalar tamamlanıyor mesela..
bennett geldi ,bahar toksoy geliyor...erkek takımına elzem degil ama sakaltıga karsı genc bir smacor daha olsa belki...
ama amtorlerde enbuyuk eksik stircklen kadın baskette..o da degisse amatorlerde kadrolar tamamlandı diyecegim...

futbol takımına girmek bile istemiyorum...yahu sadece aatıfa yada emeinke verilen paralarla bu 4 subenin 1'er oyuncusu parası ediyor yuksek hedeflere kosacak...

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #26 : 18 Ocak 2017, 17:20:02 »
Avrupada ligden nasıl daha çok şansımız oluyor anlamadım. Eczacının kadrosu 6 yabancıdan oluşacak ki hepsi kalbur üstü isimler. Ligdeki kadrosu avrupadan daha kısıtlı Eczacı'nın. Tek defoları Barbolini. O da engel olabilecek mi o kadroya bakalım. Şimdiye kadar gayet sıçıp sıvadı gerçi. Umarım böyle de devam eder.

Çevrimiçi furkan

• Üye
« Yanıtla #27 : 18 Ocak 2017, 18:04:06 »
Avrupada ligden nasıl daha çok şansımız oluyor anlamadım. Eczacının kadrosu 6 yabancıdan oluşacak ki hepsi kalbur üstü isimler. Ligdeki kadrosu avrupadan daha kısıtlı Eczacı'nın. Tek defoları Barbolini. O da engel olabilecek mi o kadroya bakalım. Şimdiye kadar gayet sıçıp sıvadı gerçi. Umarım böyle de devam eder.

Ligde şampiyon olabilmek için her ikisini de üçer kere yenmemiz gerekir, bu gerçekten çok zor ama final four gibi bir organizasyonda sadece tek maç kazanmak yetiyor. Yani 2011'de Vakıfbank'ın bize yaptığının tersini yapmak gibi. Bu açıdan bakıldığında daha yapılabilir bir şey gibi görünüyor.

İkinci nokta yukarıda Eczacıbaşı'nın grubunun ikincisiyle eşleşeceğimiz yazılmış ama bundan emin değilim. Cev'in sayfasında hangi gruptan çıkan takımların kiminle eşleşeceklerine dair bir ifade bulunmuyor. Ayrıca bu seneki değişiklikle aynı ülkeden üç takımın final four'a katılabilmesinin önü açılmıştı. Yine kimin final four'un ev sahibi olacağı da belli değil, bu turdaki 16 takımdan 6'sı bir üst tura yükseldiği için bazı grupların ikincileri de elenecek. Bu durumda mutlaka Eczacıbaşı'nın grubunun ikincisiyle eşleşiyor olmamız mantıksız. Yani pekala Eczacıbaşı grupta da elenebilir. Öte yandan kura şansımız olursa üç takım birden final four'a kalır ve final four'da belki de Eczacıbaşı-Vakıfbank eşleşmesi de olabilir.

Tüm bu ihtimallerden dolayı şansımızın daha fazla olacağını düşünüyorum. Fakat Eczacıbaşı'nın Avrupa kadrosunun kalitesi ve Barbolini konusunda aynı fikirdeyim. Ne diyeyim inşallah o kadroyu mahvetmeye devam eder.

Çevrimdışı sandro12

• Üye
ŞAMPİYON FENERBAHÇE / 2016-17 Kupa Voley
« Yanıtla #28 : 18 Ocak 2017, 18:51:28 »
Biz iyi servis atmaya devam edersek Eczacıbaşı'nı da çok zorlarız Şampiyonlar Ligi'nde; ki büyük ihtimalle onlarla eşleşeceğiz ikinci maçlarındaki Vakıfbank'tan 3 puan alamazlarsa..

Bahar-Kim-Eda-Natalia (dışardan Şeyma) iyi servis serileri yakalayabilecek bir takım olduk..

Balkestein-Merve de iyi defans yapıyorlar; Nootsara eskiden oynadığı gibi iyi oynarsa bizde de; Eczacıbaşı ve Vakıfbank karşısında %40'lara çıkar şansımız..

İyi servis ve çok iyi defans şart eğer sezonun geri kalanında bir şey yapmak istiyorsak; iyi servis atınca bloğa da rahat yerleşiyoruz..

« Son Düzenleme: 18 Ocak 2017, 18:52:09 Gönderen: sandro12 »

Çevrimiçi furkan

• Üye
« Yanıtla #29 : 18 Ocak 2017, 19:29:27 »
Biz iyi servis atmaya devam edersek Eczacıbaşı'nı da çok zorlarız Şampiyonlar Ligi'nde; ki büyük ihtimalle onlarla eşleşeceğiz ikinci maçlarındaki Vakıfbank'tan 3 puan alamazlarsa..

Eczabıbaşı grubunun ikincisi ile eşleşeceğimizi söylüyorsunuz ama bundan emin misiniz?