Gönderen Konu: FENERBAHÇE / Euroleague 2017-18 Sezonu  (Okunma sayısı 255114 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
  • Yer: İstanbul
Ynt: Fenerbahçe Doğuş 91-99 Unicaja Malaga - Euroleague 30.Maç
« Yanıtla #2265 : 06 Nisan 2018, 11:15:31 »
Jason için bu kadar umutsuz olmayalım!

Onun şanssızlığı; Genellikle kötü savunma yaptığını düşünüyoruz. Halbuki konsantre olduğu büyük maçlarda ortalama ya da vasatın biraz üstü performanslarını da izledik.

Oyuncularımıza teker teker baktığımızda formsuz oldukları anlarda en çok Jason göze batıyor. Evet haklısınız, Jason formsuz olduğunda "kuvvetle hakikat" hiç çekilmiyor. Ama Final four ve play off larda formsuz oyuncumuz olacağını zannetmiyorum.

En kritik anlarda belki sahada olmayacaktır, ancak rotasyonda vasat ya da üstü performans bekliyorum bu arkadaştan ;)

Baba yanlış anlama da bu Jason hangi maçta savunma yaptı...kısalar turnike manyağı yaptı bizi sayesinde..Dün gece de iki kere rakibin kafasına vurdu ne yaptım diyor hala....ligin en kötü oyuncusu açık ara

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #2266 : 06 Nisan 2018, 11:19:39 »
Jason için bu kadar umutsuz olmayalım!

Onun şanssızlığı; Genellikle kötü savunma yaptığını düşünüyoruz. Halbuki konsantre olduğu büyük maçlarda ortalama ya da vasatın biraz üstü performanslarını da izledik.

Oyuncularımıza teker teker baktığımızda formsuz oldukları anlarda en çok Jason göze batıyor. Evet haklısınız, Jason formsuz olduğunda "kuvvetle hakikat" hiç çekilmiyor. Ama Final four ve play off larda formsuz oyuncumuz olacağını zannetmiyorum.

En kritik anlarda belki sahada olmayacaktır, ancak rotasyonda vasat ya da üstü performans bekliyorum bu arkadaştan ;)

Yaklaşık 50 maç geride kalmış. Adamda doğru düzgün gelişme yok. NBA'de yıllardır oynamış adam iki rebound alıp, smaç vursa işte Jason diyecek konuma geldik. Başka takımda olsa direkt dalga geçerdik. Bizde olduğu için iyimser düşünüp olumlu bakmaya çalışıyoruz. Sezonun en önemli dönemi geldi artık. Yeter ki zararı olmasın takıma.
« Son Düzenleme: 06 Nisan 2018, 11:21:48 Gönderen: iloturo »

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #2267 : 06 Nisan 2018, 11:26:56 »
Bu maçta da gene bir son top olayı yaşadık,  hemde 2 yönlü.
1 sayı öndeyken savunamadık ve 3 lük yedik.
7 saniye kalada hücumu değerlendiremedik (Bence Sloukas ın tipi tamamen şanstı, aynı Melli nin Cska maçındaki gibi).

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #2268 : 06 Nisan 2018, 11:36:16 »
Bu maçta da gene bir son top olayı yaşadık,  hemde 2 yönlü.
1 sayı öndeyken savunamadık ve 3 lük yedik.
7 saniye kalada hücumu değerlendiremedik (Bence Sloukas ın tipi tamamen şanstı, aynı Melli nin Cska maçındaki gibi).

Son toplar büyük oranda şansa bakar. Obradovic'in; "bir maç son topa kalmışsa maçın sonucunu şans belirler" minvalinde bir cümlesi vardı diye hatırlıyorum. Söz konusu şansla (Khyrappa) Avrupa Şampiyonluğunu verdik...

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
« Yanıtla #2269 : 06 Nisan 2018, 12:03:23 »
Baba yanlış anlama da bu Jason hangi maçta savunma yaptı...kısalar turnike manyağı yaptı bizi sayesinde..Dün gece de iki kere rakibin kafasına vurdu ne yaptım diyor hala....ligin en kötü oyuncusu açık ara

Yaklaşık 50 maç geride kalmış. Adamda doğru düzgün gelişme yok. NBA'de yıllardır oynamış adam iki rebound alıp, smaç vursa işte Jason diyecek konuma geldik. Başka takımda olsa direkt dalga geçerdik. Bizde olduğu için iyimser düşünüp olumlu bakmaya çalışıyoruz. Sezonun en önemli dönemi geldi artık. Yeter ki zararı olmasın takıma.

Ben CSKA ve Oly maçlarında ışık gördüm, hataları çok ama konsantre olduğu zaman biraz daha iyi oluyor. Bu nedenle, play off ve final four için, umudumu canlı tutuyorum hala.
« Son Düzenleme: 06 Nisan 2018, 12:04:43 Gönderen: friendchip »
PG Baldwin / SG Guduric / SF Colson / PF Hayes / C Melli
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
« Yanıtla #2270 : 06 Nisan 2018, 12:49:42 »
Ben CSKA ve Oly maçlarında ışık gördüm, hataları çok ama konsantre olduğu zaman biraz daha iyi oluyor. Bu nedenle, play off ve final four için, umudumu canlı tutuyorum hala.

valla bunun yüzünden augustine, Brooks gibi adamlar bile Hakeem Olajuwan gibi geliyor bana

Çevrimdışı Başar Bükücü

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Samsun
    • basarbukucu
« Yanıtla #2271 : 06 Nisan 2018, 13:36:35 »
Gelecek sene Wanamaker gönderilirse yerine Nedovic düşünülür mü acaba? Üst seviye basketbol oynayabilecek konuma geldi artık bence.

Geçmiş senelerde savruk, kendine oynayan bir oyuncuydu. Gelişimini tamamlamadan, sadece 1 sezon Euroleague oynadıktan sonra (ki o da Rytas gibi alt seviye bir takımda) yangından mal kaçırır gibi Nba'e gitmesinin bunda şüphesiz büyük etkisi vardı. Oradan oyunu daha da gerilemiş halde dönmüştü.

Bu sene yeteneklerinin karşılığını vermeye başladı. Oyununu olgunlaştırmış, istikrarlı ve topu paylaşan bir Nedovic görüyoruz nihayet. Avrupa'da yetenekli oyuncu sayısı bu kadar azalmışken ben olsam Nedovic riskine her türlü girerim. Ki artık eskisi kadar tutmama olasılığı yüksek bir risk değil.

Son 18 Euroleague maçında da çift haneli sayı atmış ve bu maçların sadece 2'sinde 3 asistin altına düşmüş. Bu sezon oynadığı tüm Euroleague maçlarında da (24 maç) sadece 3 kez çift hane sayıya çıkamamış.

Tam istatistiklerini de yazalım da eksik kalmasın. :D

Euroleague: 25 dakika - 16.8 sayı (4. sırada) - 2 ribaund - 4.8 asist - %49.7 ikilik - %35.8 üçlük

"Bu insanların bizden beklentisi savaşmaktır. Çünkü hayat bir savaştır. Buraya neden geldiğimin cevabı budur." Zeljko Obradovic

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #2272 : 06 Nisan 2018, 15:04:47 »
Nedovic benim de aklıma geldi, ben Pangos dan daha çok beğeniyorum. Bence seneye daha iyi bir takıma gidebilir.

Çevrimdışı cembut

• Üye
« Yanıtla #2273 : 06 Nisan 2018, 18:18:32 »
David pick yazmıştı, olimpia milano nedovic ve mike james'e teklif yapacakmış... Güzel rakamlardan bahsediyordu yanlıs aklımda kalmadıysa..

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
« Yanıtla #2274 : 06 Nisan 2018, 19:34:21 »
Nedovic ve James artı 12 topa da teklif yapsalarmış..bu kadar boş organizasyon olmaz ya

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
Fenerbahçe Doğuş 82-73 Baskonia | Euroleague Çeyrek Final 1.Maç
« Yanıtla #2275 : 07 Nisan 2018, 15:14:55 »
18 Nisan Çarşamba, 20:15
Geleneği bozmayıp 3-0'la paketleyelim.
« Son Düzenleme: 18 Nisan 2018, 22:08:21 Gönderen: kenz »

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • 1899
Ynt: Fenerbahçe Doğuş - Baskonia | Euroleague Çeyrek Final 1.Maç
« Yanıtla #2276 : 07 Nisan 2018, 15:28:21 »
Bu maçı kaybeder, deplasmandaki ilk maçı alır, 3-2 geçeriz.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı friday

• Üye
  • Yer: Istanbul
« Yanıtla #2277 : 07 Nisan 2018, 22:31:42 »
guard pozisyonunda granger, huertas ve janning olan bir takımın karşımızda hele playoff'ta hiçbir şansı olamaz.

çok net skorlarla 3-0 ve playoff'a girdiklerine pişman ederek geçeriz.
Dünyanın En Güzel Takımı

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #2278 : 08 Nisan 2018, 01:16:15 »
Maçı değerlendirmek için önümüzde uzun bir süre var ama bizim için öncelikli olan Sloukas ve Wanamaker'dan en az birisinin iyi oynadığı her maçı kazanırız. İkisinden biri yeterki gününde olup iyi oynasın. Geri kalan mevkilerde sadece Shengelia direnç gösterebilir çünkü, ezer geçeriz yani.

Çevrimdışı selimiyeli

• Üye
« Yanıtla #2279 : 08 Nisan 2018, 11:16:49 »
Wana nın iyi oynama ihtimali çok düşük olduğundan mevzu kostas a bakar..bu ara çok formda maşşalah..umarım kupayı alana kadar devam eder