Gönderen Konu: Utanmaz Takımın Utanç Topiği (Fenerbahçe / Avrupa Kupaları 2017-18)  (Okunma sayısı 12795 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kutay

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • kutay_erkan
Tek başına şampiyon yapmadı üstüne zamanında tek başına takımın içine etti.2008 yılında Zico'nun popülaritesi kendi popülaritesino geçti diye Galatasatay derbisini satıp Zico'nun gitmesini sağladı.Volkan  Demirel-Aziz Yıldırım neyse Alex De Sozua odur.
Böyle bir vefasızlığa Volkan, Ozan, van Persie müstehak...

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Çevrimdışı nemanja bjelica

• Üye
  • Yer: Ankara
 Kutay ezbere yorum yapma,bak daha önceki sayfalara,o saydığın isimleri defalarca eleştirdim,tabi Azizcilere göre Fenerbahçe 1998'de kuruldu,Alexci tayfa için Fenerbahçe'nin 2004'te kurulmuş muamelesi görmesi normal.O çok beğendiginiz Alex efendi Zico benden popüler diye satmadı mı Zicoyu?Gidip Aziz'e şikayet etmedi mi Zico bizi iyi çalıştırmıyor diye?O Alex efendi benden daha çok tanınıyor diye Anelka'ya pas bile vermeyip vatandaşı vasat oğlu vasat Nobre'ye kalenin dibinden paslar verip bos kale golcüsü Nobreyi tepemize çıkarmadı mı?O Nobre,Schalke maçında 1-0 öndeyken müsait durumdaki Anelkaya pas vermeyip yüzde yüzlük golü kaçırıp 2 puan kaybetmemize akabinde gruplarda sonuncu olmamıza sebep olmadı mı?O Alex oynadığı son maç olan Kasımpaşa maçımda mağlup olduğumuzda sevinçt3n sırıtmıyor muydu?O Alex Zico istememesine rağme Aziz efendoye gidip sırf arkadaşım diye,Maldonado mevkisinin en iyisi diyerel Fenerbahçe'ye Maldonado kazığını atmadı mı? O hiper yıldız muamelesi yaptığınız Alex 26 yaşına kadar Brezilyadan dısarı çıkamadı,pardon 2000 yazında Parmaya gitmişti ama vasat olduğu için 1-2 ay sonra geri Brezilyaya dönmedi mi?Okocha-Ortega'yı izlemeyenlerin Alex'i hiper yıldız görmesi normal.
« Son Düzenleme: 28 Ağustos 2017, 09:44:54 Gönderen: nemanja bjelica »

Çevrimdışı Kutay

• Üye
    • kutay_erkan
Kutay ezbere yorum yapma,bak daha önceki sayfalara,o saydığın isimleri defalarca eleştirdim,tabi Azizcilere göre Fenerbahçe 1998'de kuruldu,Alexci tayfa için Fenerbahçe'nin 2004'te kurulmuş muamelesi görmesi normal.O çok beğendiginiz Alex efendi Zico benden popüler diye satmadı mı Zicoyu?Gidip Aziz'e şikayet etmedi mi Zico bizi iyi çalıştırmıyor diye?O Alex efendi benden daha çok tanınıyor diye Anelka'ya pas bile vermeyip vatandaşı vasat oğlu vasat Nobre'ye kalenin dibinden paslar verip bos kale golcüsü Nobreyi tepemize çıkarmadı mı?O Nobre,Schalke maçında 1-0 öndeyken müsait durumdaki Anelkaya pas vermeyip yüzde yüzlük golü kaçırıp 2 puan kaybetmemize akabinde gruplarda sonuncu olmamıza sebep olmadı mı?O Alex oynadığı son maç olan Kasımpaşa maçımda mağlup olduğumuzda sevinçt3n sırıtmıyor muydu?O Alex Zico istememesine rağme Aziz efendoye gidip sırf arkadaşım diye,Maldonado mevkisinin en iyisi diyerel Fenerbahçe'ye Maldonado kazığını atmadı mı? O hiper yıldız muamelesi yaptığınız Alex 26 yaşına kadar Brezilyadan dısarı çıkamadı,pardon 2000 yazında Parmaya gitmişti ama vasat olduğu için 1-2 ay sonra geri Brezilyaya dönmedi mi?Okocha-Ortega'yı izlemeyenlerin Alex'i hiper yıldız görmesi normal.
Ezbere yorum yapmıyorum. Yaş muhabbetine girmene şaşırmadım sonuçta yazdıklarının yarısı spekülasyon, yarısı subjektif şeyler. Hal böyle olunca karşındakine ad hominem yapmak normal. Maldonado'nun alınmasını bile yazmışsın, Alex'i kötü oyuncu önerdi diye eleştirecek miyiz? Yahu adamın işi bu değil ki? Almasalarmış? Neymiş efendim 26 yaşına kadar Brezilya'da kalmış. Ee? Gidip Zico'yu şikayet etmiş. Bunların Alex'in performansı ile ne ilgisi var? Nobre'yi tepemize çıkardı demişsin, öncelikle Alex'in defalarca söylediği şu: en iyi anlaştığım forvet Semih. Kasımpaşa maçında ben olsam ben de gülerdim, sen adamı oynatmayıp Galatasaray'a şampiyonluk veriyorsun ve hala adam ile inatlaşmaya, psikolojik mobbing yapmaya devam ediyorsun. Buna sadece gülünür. Alper Potuk muamelesi çektiğin adam sana tarihinin en büyük Avrupa başarısında asist krallığı getirdi, kaç tane şampiyonlukta en değerli oyuncu oldu. Arkasında Selçuk, kanatlarda Mehmet Topuz ve Özer varken şampiyon yaptı. Ortega'yı, Anelka'yı da izledik; bu takımın en büyük efsanelerinden biri Alex'tir ve bu hiçbir şekilde tartışmaya açık değildir.

Burası Fenerbahçe. Burada "2010'da şampiyon olalım, 5 yıl sonra başarılı olalım." diye hedef belirlenemez. - Willie Solomon

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
Safımı belli etme ihyitacı duydum yazılanları okuyunca:)

Son 30 yılı baz alıyorum.
Alex Türkiye'de forma giymiş en iyi, en başarılı oyuncu.Evet Hagi'den de...
Okocha, Türkiye'de forma giymiş en teknik(top cambazı) yabancı.Fransa 98'i izleyen bilir.
Rıdvan, Türkiye'nin en iyi yerli oyuncusu.
Aykut'u severim.Bir önceki 3 yıllık dönemde başarılı buluyorum fakat Aziz Yıldırım arkasından o kadar laf etmişken Aziz Yıldırım gitmeden Fenerbahçe'ye dönmesi yanlıştı.Bu sezon şu ana kadar çok başarısız zaten.
Son olarak Aziz Yıldırım İSTİFA...

Çevrimdışı nemanja bjelica

• Üye
  • Yer: Ankara
Safımı belli etme ihyitacı duydum yazılanları okuyunca:)

Son 30 yılı baz alıyorum.
Alex Türkiye'de forma giymiş en iyi, en başarılı oyuncu.Evet Hagi'den de...
Okocha, Türkiye'de forma giymiş en teknik(top cambazı) yabancı.Fransa 98'i izleyen bilir.
Rıdvan, Türkiye'nin en iyi yerli oyuncusu.
Aykut'u severim.Bir önceki 3 yıllık dönemde başarılı buluyorum fakat Aziz Yıldırım arkasından o kadar laf etmişken Aziz Yıldırım gitmeden Fenerbahçe'ye dönmesi yanlıştı.Bu sezon şu ana kadar çok başarısız zaten.
Son olarak Aziz Yıldırım İSTİFA...

Ozcan abi son kısma katılıyorum.
« Son Düzenleme: 28 Ağustos 2017, 11:34:38 Gönderen: nemanja bjelica »

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
Ozcan abi son kısma katılıyorum.
Son kısma zaten Fenerbahçelilerin %95'i katılıyordur:)
Okocha muazzam oyuncu amenna ama bu kadar anti Alexçi olmana çok şaşırdım açıkçası.Adamın gol-asist istatistikleri inanılmaz.

Çevrimdışı tiyofencenk

• Üye
Aykut sevdalıları şu REZİLLİKTE  bile Alex e laf atıyorsa hakkaten diyecek söz yok.

Alex in heykeli orada duruyor gidin saldırın madem tam olsun.Heykele saldırmak popüler şu an zaten !

2011 sezonunu sonraki 3 temmuz zamanını alex leri uefa yarı finali konularında anlaşamadık.

Aziz in sözü ortada iken takıma geri dönmüş mü ?

Sezon başlangıcının, kadro seçimleri, maç önü ve sonra demeçleri, basın toplantısnı terketmesi adamlığının , taktik zekasının göstergesi midir ?

Aziz ve volkanı bilerek bu görevi niye madem kabul etti ?

Halen bahaneler üretiliyor yazık vallahi , sıfırdan yeni bir sezona başladık ve sonuç ortada işte.

9 kişi kalan gençlere 30 saniye için oyuncu değiştirmek . VİZYON BU İŞTE AYKUT KOCAMANIN.

Koydum Sevinçleri önüme, baktım hepsi Fenerbahçem

Çevrimdışı hatai

• Üye
Zamanında Aziz Yıldırım Alex'e sahip çıkmasaydı, maçın birinde bilerek oyundan çıkartıp ayakta alkışlamasaydı bugün böyle efsane bir oyuncumuz olmayacaktı. O sıralar taraftar Alex'e tepkiliydi ve yönetim gönderse iyi oldu diyecek taraftar sayısı da azımsanacak gibi değildi. Alex'e sahip çıkması Aziz'in yaptığı olumlu işlerden biriydi.

Alex'le ilgili o dönem ve daha sonraki dönem çeşitli söylentiler çıktı. Bunların doğru olduğunu kabul etsek bile suçun büyüğü bunu uygulayan yönetimdedir. Söylenti olduğu için yorum yapmıyorum.

Çoğu gelişmiş kurum, kuruluş, devletlerde yöneticilerin görev süresi on yılı geçmez. Hele başarısızsa ömrü çok fazla olmaz. Ama bizim toplumumızda ne yazık ki böyle bir uygulama Örneği çok azdır. Fenerbahçe'deki durumda buna çok güzel bir örnektir. Bu başkandan kurtulduğumuz gün Fenerbahçe'nin bayramı olacaktır. 

Çevrimdışı aykut12

• Üye
Hahahah mantığa bak, Gerrard falan leş oyuncu o zaman?

Aykut şampiyon yaptıysa buyursun yapsın bu sene, mutlu olurum. Uzun uzun yazmaya üşendim açıkçası.

Aykut Kocaman'ın şuan oynattığı oyun ve sahip olduğu futbol anlayışı ile bir arpa boyu kadar yol alınamayacağını kendi kanaatimce açıklamıştım. Benim tek derdim doğruya doğru, yanlışa yanlış diyebilmek. Alex'in bu klübe hizmet etmiş en efsane futbolcu olduğu da su götürmez bir gerçektir. Ama şampiyonluğu sadece Alex'in performansına dayamak bana objektif gelmiyor demek istediğim oydu.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
Sorun Alex'i eleştirmek, sevip sevmemek değil. Sorun, iki gündür küçük dilimi yutmama sebep olan, 40 derece ateşle yatarken bile akla gelmeyecek şu mantık(!) kurgusuyla iftira atmak;

"...2008 yılında Zico'nun popülaritesi kendi popülaritesino geçti diye Galatasatay derbisini satıp Zico'nun gitmesini sağladı..."

Ülkenin bütün komplo teorisyenlerini toplasan böyle bir çıkarım yapamaz. Şu an forumun tartıştığı, kuyuya atılan taşı çıkarmaya çalışan 40 kişinin durumu... Yani böyle bir varsayım için ne diyebilirsiniz ki. Ağzınız açık hayretle bakmak dışında...

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
Bir tartışmanın tartışma olabilmesi için mantıklı doneler olması lazım.

Aziz Yıldırım Aykut Kocaman için Alex'i gönderdi bu takımdan. Bir sene sonra da Aykut'u gönderdi. Sonuç itibari ile Alex gibi bir efsane itin götüne sokularak gönderildi bu klüpten ve koskoca bir hiç için. Aykut'un egosu için.

Fenerbahçe tarihindeki skorlardan bağımsız asla unutamayacağım en büyük kara lekelerden birisidir bu.

Taraftar olarak şu leş takım yüzünden futboldan o kadar koptuk ki görünen o ki Alex'e dahi saracak duruma geldik.

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
  • Yer: MERSİN
Böyle bir vefasızlığa Volkan, Ozan, van Persie müstehak...

Ağzına sağlık Kutay..
FENERBAHÇE

Çevrimiçi ayhan

• Üye
    • @ab_1907
Sorun Alex'i eleştirmek, sevip sevmemek değil. Sorun, iki gündür küçük dilimi yutmama sebep olan, 40 derece ateşle yatarken bile akla gelmeyecek şu mantık(!) kurgusuyla iftira atmak;

"...2008 yılında Zico'nun popülaritesi kendi popülaritesino geçti diye Galatasatay derbisini satıp Zico'nun gitmesini sağladı..."

Ülkenin bütün komplo teorisyenlerini toplasan böyle bir çıkarım yapamaz. Şu an forumun tartıştığı, kuyuya atılan taşı çıkarmaya çalışan 40 kişinin durumu... Yani böyle bir varsayım için ne diyebilirsiniz ki. Ağzınız açık hayretle bakmak dışında...
Bu sebeple cevap yazmadım daha fazla.
Zico yu popüler diye satması, Aziz e şikayet etmesi,Nobre pas verip golü attırması ve devamında da Nobre nin Schalke maçında pas vermediği pozisyondan bile Alexin suçlanması...
Helede 28 yaşındaki birinin, bizi, Alex i savunanları yani Okochayı, Ortegayı izlemeyenler diye eleştirmesi komik olmuş. Aslında, Alex li dönem, başkanın taraftarlar arasında kabul görüp bugünkü seviyesine çıkmasını sağlayan dönemdir, yoksa biz 95 den sonra yaptığı saçmalıkları da çok iyi biliyoruz.
Yazan arkadaşın (yanlış hatırlıyorsam kusura bakmasın, Abdullah dı galiba ismi) niyetini biliyoruz, iyi bir Fenerbahçeli olduğunu da biliyoruz. Bence bu söyledikleri de etrafındaki yanlış kişilerden etkilenmiş olmasından kaynaklanıyor.

Bir tartışmanın tartışma olabilmesi için mantıklı doneler olması lazım.

Aziz Yıldırım Aykut Kocaman için Alex'i gönderdi bu takımdan. Bir sene sonra da Aykut'u gönderdi. Sonuç itibari ile Alex gibi bir efsane itin götüne sokularak gönderildi bu klüpten ve koskoca bir hiç için. Aykut'un egosu için.

Fenerbahçe tarihindeki skorlardan bağımsız asla unutamayacağım en büyük kara lekelerden birisidir bu.

Taraftar olarak şu leş takım yüzünden futboldan o kadar koptuk ki görünen o ki Alex'e dahi saracak duruma geldik.

Alex in gitmesinde sadece Aykut un suçu olduğunu düşünmüyorum. Sonrasında da jubile yapmasına, belgesel çekmesine bile izin vermediler.

Çevrimiçi ayhan

• Üye
    • @ab_1907
Bu arada, geçmiş olsun Hakan hocam. Bu havada nasıl oldu böyle yüksek ateş falan ? klima + soğuk bira mı :) ?

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
Bu arada, geçmiş olsun Hakan hocam. Bu havada nasıl oldu böyle yüksek ateş falan ? klima + soğuk bira mı :) ?

Çok teşekkür ederim. O, teşbih. Hani, yüksek ateşte sayıklanır ya... :)

Not: Bira dahil... Alkolle aram yok. :)
« Son Düzenleme: 29 Ağustos 2017, 07:10:21 Gönderen: Hakan Yaman »