Gönderen Konu: Fenerbahçe | Erkek Voleybol Takımı Genel Haberler  (Okunma sayısı 84304 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
Ynt: Fenerbahçe Grundig Genel Haberler
« Yanıtla #60 : 16 Ocak 2014, 12:51:02 »

FBTV de Smaçör programının konuğu Felipe Fonteles idi.

Smaçör programının tekrarları da oluyor (seyretmek isteyenler için)
FENERBAHÇE

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #61 : 16 Ocak 2014, 13:07:45 »
izlediysen bilgi versene :)
Sakatlık nedir ? Var mi haber

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #62 : 16 Ocak 2014, 13:18:20 »

Felipe "sakatlığım geçti sayılır, tedbir amaçlı oynamadım, haftaya oynamaya başlayabilirim" dedi.

Alves i övdü, Turgay için Milli takım otobüsünde yaptıkları videoyu anlattı.

Brezilya Milli Takımı kamp için İstanbul a gelip Fenerbahçe ile çalışmalar yaptıkları için Alves in gelmesi kolay olmuş. Diğer milli oyuncular da tesisleri ve İstanbul u beğenmişler.

Ben de burada umarım başka Brezilya lı Milli oyuncu da Fenerbahçe ye gelir dedim. ;D

Castellani hakkında çok güzel konuştu, O olmasaydı geçen sene Zaksa yaptığının yarısını yapamazdı dedi.

Diğer konular klasik İstanbul nasıl, yemekleri beğendin mi? Takımda arkadaşlık nasıl gibi soru ve cevaplar vardı.

Şimdilik hatırladıklarım bunlar. :D

FENERBAHÇE

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #63 : 16 Ocak 2014, 13:46:55 »
Çok Teşekkür ederim
En önemlisi sakatlık kısmı gerisi güzel dilekler zaten :)

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #64 : 18 Ocak 2014, 20:32:53 »
Takım Finlandiya deplasmanına Pazartesi gününden gidecekmiş. Maç Çarşamba günü ancak yolculuk sıkıntılıymış. Uçakla oraya vardıktan sonra 250 km. kadar kara yolculuğundan bahsediliyor. Bir gün erken gitmek isabet olmuş. Demek ki, yönetim de bu kupayı mühimsiyor ve ciddiye alıyor. Alves transferinden sonra bu bir gün erken gitme işi de bunu gösteriyor.

Haftaya 34 puanla lider giren Halkbank kendi evinde İstanbul BŞB'sine 3-1 yenilerek haftayı puansız kapattı. Biz bugün Çankaya Belediyesi'ni 3-0 yenip 36 puana ulaştık ve liderliğe yükseldik. Zaten ligin namağlubu bizdik ve liderlik bize yakışırdı. İyi oldu. Finlandiya yolculuğuna liderlik moraliyle gideceğiz. Muhtemelen dönüş Perşembe'yi bulacaktır. Dönüşte Halkbank'la liderlik maçına çıkacağız. Kazanırsak liderliği pekiştireceğiz. Aradaki farkı 4 veya 5 puana çıkarma fırsatı elimizde... Kısacası, takımı oldukça yorucu ve kritik hafta bekliyor. Umarım onlar için her şey güzel olur, güzel gelişir.
« Son Düzenleme: 18 Ocak 2014, 20:34:29 Gönderen: Hakan Yaman »

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #65 : 22 Ocak 2014, 19:58:21 »

Challenge Cup çeyrek finaldeki rakibimizde Belarus (Beyaz Rusya) dan Stroitel MINSK oldu.

Çeyrek finalde ilk maç deplasmanda.

FENERBAHÇE

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #66 : 22 Ocak 2014, 20:08:56 »

4. sette 16-15 öndeyiz. Alalım bu seti de bitsin maç.

FENERBAHÇE

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #67 : 27 Ocak 2014, 15:22:20 »

2013-2014 sezonu Gençler Ligi Turnuva karşılaşmalarının 2. bölümü, bugün (27 Ocak) İstanbul da oynanan maçlarla başlayacak.

Program şu şekilde;

27 Ocak 2014 Pazartesi

11.00 Konak Bld. - Fenerbahçe

28 Ocak 2014 Salı

13.00 Fenerbahçe - İnegöl Bld.

29 Ocak 2014 Çarşamba

15.00 M. Milli Piyango - Fenerbahçe

31 Ocak 2014 Cuma

15.00 Fenerbahçe - Ziraat Bankası

01 Şubat 2014 Cumartesi

10.00 Halkbank - Fenerbahçe

02 Şubat 2014 Pazar

12.30 Fenerbahçe - İstanbul BBSK

FENERBAHÇE

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #68 : 27 Ocak 2014, 15:25:14 »

Gençler Ligi karşılaşmalarının 2. bölümüne galibiyetle başladık;

FENERBAHÇE 3-0 KONAK BLD.   

(25-7, 25-11, 25-15)

FENERBAHÇE

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #69 : 28 Ocak 2014, 13:07:50 »

Fenerbahçe Genç takımı ilk devre maçlarında tam kadro olsalar ve 2 yenilgi almasalar bu sene gençler liginin katkısı ile A takım Halkbank ı geçebilirdi lig sıralamasında.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #70 : 28 Ocak 2014, 13:16:14 »
Sen ne düşünüyorsun Anka bilmiyorum ama ben şahsım adına Erkekler liginde liderliği o kadar mühimsemiyorum. Mesele saha avantajıysa, Ankara'da salon daha dolu ve daha canlı, destek daha etkili oluyor.

Şampiyonlar ligini garantilemek açısından liderlik iyi olur diyorsanız, işin gerçeği, Erkek Voleybolunda Şampiyonlar Liginde herhangi bir Türk takımının başarılı olabileceğine inanmıyorum. Bu sebeple şahsım adına kadın voleybolunda temel hedefim ve olmazsa olmazım Şampiyonlar Ligiyken, Erkeklerde Lig şampiyonluğunu her ne olursa olsun kazanmaktan yanayım. Şampiyon olunca zaten şampiyonlar ligine gideceğiz ama en fazla grubumuzu 3. bitirip, Cev Cup'a devam ederiz. Erkek Voleybolunda Şampiyonlar Liginde final-four filan; bunlar çok uzak ihtimaller... Bu sene Halkbank ev sahibi olduğu için, onu almak da zor olur. Kaldı ki, onu almak için önce ilk tur gruplarından çıkman gerekiyor ve ben onun dahi kolay olmadığını düşünüyorum.

Aslında şampiyonlar liginde başarı yakalamasına yakalanır ama Arkas gibi sadece bu ligde oynama karşılığı 5-6 yabancıyı deli paraya alır ve aynı anda oynatırsan belki... Onlar bile final-four'dan öte geçemedi. Bakalım; ev sahipliği ile bu sene doğrudan final-four hakkı kazanan Halkbank ne yapacak? Bana ilk maçta yıkılır gibi geliyor.

Futbol Milli Takımı: Dünya 3.lüğü, Avrupa'da yarı final...
Erkek Basketbol Milli Takımı: Avrupa 2.liği, Dünya 2.liği...
Kadın Basketbol Milli Takımı: Avrupa 2.liği...
Kadın Voleybol Milli Takımı: Avrupa 2.liği ve daha bir çok adını bilmediğim turnuva...

Pekiii...

Erkek Voleybol Milli Takımı... Yok, yok, yok... Hiç bir şey yok.

Bu aynı zamanda yurdum insanının voleybola bakışıyla ilgili bir durum... Nedense bize has bir algıdır voleybolu kız sporu olarak düşünmek... Bu nedenle 70 milyonluk bir ülkeden çok az erkek voleybolcu çıkıyor. Trübünler de boş olunca... İyice azalıyor ilgi.

Ne zaman ki, Türk Milli Takımı erkek voleybolunda derece almaya başlar, yani yerli oyuncu kalitesi Avrupa çapına ulaşır; şampiyonlar liginde başarıyı ancak o zaman bekleyebiliriz.

Bu nedenle Erkekler Liginde tek beklediğim lig şampiyonluğu... Normal sezon derecesini filan pek takmıyorum.

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #71 : 28 Ocak 2014, 13:44:18 »

Lig liderliği benim için önemli olma nedenleri;

- Psikolojik olarak avantaj sağlaması

- 1. olunca lig 4 ile oynanacak yarı finalin Fenerbahçe açısından (İBB ile oynanacağını varsayıyorum) daha rahat ve şehirlerarası yolculuk olmayacağı için az yorucu geçeceği

- Ankara daki seyirci avantajının daha fazla etkili olacağı (Playoff finalinde ilk 2 maç İstanbul da olduğu için 1-1 ile bile Ankara ya gitsek orada seyirci desteği ile şampiyon olma ihtimali)

- Ligde ilk 7 takımdan sonra gelen takımlarının durumu epeyce altta olduğu için playoff ilk turunda da rahat bir maç oynama imkanımız olacağı için.

O yüzden bence bu şans varken bence 1. bitirmeye çalışılmalı diyorum.

Öte yandan da biraz yaşlı takım olduğumuz için geçen senelerdeki gibi önemli olanın playofflar zamanında en üst noktada olmamız gerektiğini de unutmuyorum.

Bunlardan en önemli olanı ligi hangi sırada bitirirsek bitirelim sezon sonunda şampiyon olmak tabii ki  :D

« Son Düzenleme: 28 Ocak 2014, 16:37:50 Gönderen: Anka »
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #72 : 28 Ocak 2014, 13:47:20 »

Ayrıca ligi lider bitirmek şampiyonlar ligini garantilemiyor maalesef, wild card olmaz ise Türkiye nin erkeklerde şampiyonlar ligi kontenjanı 2 o yüzden playoff finalistleri şampiyonlar ligine doğrudan katılıyor.

Wild card gelirse de normal şartlar altında en üstteki takım katılır ancak 2 yıl önce Bayan takımımızda ki durumu düşünerek temkinli olmakta fayda var.

FENERBAHÇE

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #73 : 28 Ocak 2014, 13:52:10 »

Erkek voleybolun da epeyce geride olduğumuz için kısa sürede başarı beklemek çok zor. Bunun için uzun vadeli plan yapılıp bu plandan da vazgeçilmemesi lazım.

Erkeklerin bu yıl 3. kategoride de olsa Dünya Ligi oynaması çok büyük adım. Burada başarılı olup hem dünya sıralamasında yerimizi yükseltmek hem de Dünya Ligine her yıl katılmayı sağlamak şimdilik yapılabilecek en iyi şey.

Bir de Emre yi joker olarak kullanıp smaçörde olmadı çapraz da kullanmayı bırakıp normal yeri olan ortada kullanmalıyız milli takımda.

FENERBAHÇE

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #74 : 28 Ocak 2014, 14:11:23 »
Bilgi ve değerlendirmelerin için teşekkürler. Keyifle okudum. :)