Gönderen Konu: Fenerbahçe | Erkek Voleybol Takımı Genel Haberler  (Okunma sayısı 84102 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

irem

• Ziyaretçi
Fenerbahçe | Erkek Voleybol Takımı Genel Haberler
« : 25 Kasım 2013, 21:53:58 »
Fenerbahçe Erkek Voleybol takımımızla ilgili çıkan haberler röportajlar...
« Son Düzenleme: 07 Kasım 2021, 14:02:13 Gönderen: Bogdan Bogdanovic »

cemagrak

• Ziyaretçi
Ynt: Fenerhabçe Grundig Genel Haberler
« Yanıtla #1 : 03 Aralık 2013, 16:29:10 »
Metin Toy
Uğur
Ediz
Burak

şu anda kısmen ligde oynayacak tecrübeye sahip 4 adet türk oyuncumuz var ,
Castellani elbet uzun vadeli planlarda yapıyordur,
İvan 1 bilemedin hadi 2  sene daha oynar ondan sonrası için bir yapı içine girmek lazım , İvan gibi bir pasör çaprazının yerini doldurmak imkansız zaten , onun gibi güçlü olduğu kadar teknik ve zeki çapraz çok zor bulunur .
Marshall ile de önümüzdeki seneler devam edileceğini zannetmiyorum. Fonteles'in 2 senelik sözleşmesi var yaş 29 . onunla 4 5 senelik bir yapı içine girilebilir, seneye Fonteles ve İvan ile devam eder yanına başka bir yabancı monte ebilebilir sonrasında İvan'sız seneler için yapı oluşturulur.

aslında yerli olarak gençlerden iyi bir jenerasyon yakaladık , bu 4 oyuncuyu iyi bir şekilde monte edebilirsek avrupa da başarılı olabiliriz.
1 smaçör
1 orta
1 pasör , mutlaka ve mutlaka yabancı üst düzey pasör şart.
( 3 yabancı yasağının süreceğini düşünürsek )
« Son Düzenleme: 03 Aralık 2013, 16:31:27 Gönderen: cemagrak »

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
Ynt: Fenerbahçe Grundig Genel Haberler
« Yanıtla #2 : 05 Aralık 2013, 00:52:41 »

Genç Erkek A Voleybol Takımımız devreyi lider tamamladı

Genç Erkekler İstanbul Ligi'nin 8. hafta mücadelesinde İBB ile karşılaşan Fenerbahçemiz, rakibini 3-0 mağlup etti.

50.Spor Salonu'nda oynanan mücadelede maça Mert, Oğuzhan, Emrecan, Batı, Bertuğ, Halil ve libero Fırat altılısı ile başlayan Genç Erkek A  Takımımız, 25-14, 25-12 ve 25-14'lük setler sonrasında maçtan 3-0 galip ayrıldı.

Bu galibiyetle 8'de 8 yapan Fenerbahçe Genç Erkek A Takımımız, ligde devreyi namağlup lider tamamladı.

http://www.fenerbahce.org/detay.asp?ContentID=37478

FENERBAHÇE

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #3 : 10 Aralık 2013, 14:41:58 »
Şampiyonlar Liginde Rus derbisi;

http://www.laola1.tv/en-int/live/lokomotiv-novosibirsk-zenit-kazan/146691.html

1. seti Zenit Kazan kazandı.

« Son Düzenleme: 10 Aralık 2013, 14:51:14 Gönderen: Anka »
FENERBAHÇE

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 11 Aralık 2013, 23:10:48 »
Gürol abi ile sohbet ettik buraya da fikirlerimizi yazalım ;
Bugün oynadığımız ve deplasmanda kaybettiğimiz maç özelinden gitmiyorum ,
2011 yılından beri Ivan ve Marshall bizim kadromuzdalar,
İvan cidden çok özel bir oyuncu 21 nci yuzyıl itibari ile mevkisinin en iyi oyuncusu diyebiliriz ,
Marshall her türlü sakatlık sıkıntılarına rağmen diğer özel bir oyuncu , dikey sıçrama olarak 3,85 ile voleybolda en yüksek noktaya çıkan oyuncu (  Ivan'ın bu konu ile ilgili güzel bir cümlesi var dip not düşeyim : Ne kadar çok sıçradığının hiç önemi yok , önemli olan o topu sahanın hangi noktasına atıp sayı aldığındır ) Marshall fundemental olarak çok iyi bir oyuncu  İtalya yıllarında Pasör çaprazı olarak da oynadı , kariyerine pasör olarak başladığı biliniyor ,
özetle iki tane dünya çapında voleybolcumuz var hele İvan çok özel bir oyuncu ama biz bir türlü Avrupa da istediğimiz noktaya gelemiyoruz , 3 yabancı diye saçma sapan bir kural var elimizi kolumuzu bağlayan , Castellani ile 2nci sezonda avrupa da çok iyi başlamıştık Macerata takımını burhan felekte 3*2 yenerek girip o ligi 3ncü bitimiştik , hep bi noktaya geldiğimiz zaman alamadığımız manşet ve pasrümüzün kritik anlardaki kötü tercihlerine takılıp kaldık.
 Bugünde yine böyle oldu Ivan yok Fonteles yok ilk seti kaybetmişiz sonra 2 set peşpeşe kazanmışız ve son sete çok iyi girmişiz ama Liberomuz manşet alamıyor , hemde smaç servise de değil yahu float diye adlandırdığımız sahaya paralel olarak atılan servis türünde 7 kez manşet alamadık , ve bütün emekler boşa gidiyor , yada herşey yolunda gidiyor iken maç başa baş son sayılar ve pasörümüzün yanlış tercihleri sebebiyle yine set ve maç gidiyor.
geçen gün Zenit - Novosibiriks maçı vardı , bir tarafta 40 yaşındaki efsane Grbiç , diğer tarafta 28 yaşında yeni neslin en iyilerinden Butko, yahu adamların nereye ne şekilde pas vereceğini tahmin etmek suduko çözmek kadar zor , şimdi bi onları izliyoruz birde bizim ligimizi izliyoruz
konuyu çok uzattım gürol abi de bu konuda benimle hemfikir ; Ivan gibi bir oyuncu 4 senedir bizde ama biz bir türlü avrupa da o istediğimiz noktaya gelemiyoruz gelemedik o yapıp kuramadık , Ivan da yaşlanıyor belki burada bulunduğu müddetçe klübe bizlere ve genç oyunculara birşeyler katmıştır, en azından o gittikten sonra istediğimiz bi yapılanma ile daha iyi noktalara gelebiliriz ;

uzun lafın kısası yerli rotasyonumuz güçlü olsa yabancı tercihlerini Pasör ve libero dan yana kullanmaktan hiç ama hiç çekinmem ...

neyse şube anahtarını Castellani'ye bıraktığımıza inanıyorum ve onun da bizi ilerleyen dönemlerde ( hızlı bir dönemde ) önemli noktalara getireceğine inancım sonsuz.

Çevrimdışı Serdar Şirin

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • serdarrsirin
« Yanıtla #5 : 11 Aralık 2013, 23:22:16 »
İvan cidden çok özel bir oyuncu 21 nci yuzyıl itibari ile mevkisinin en iyi oyuncusu diyebiliriz ,
Marshall her türlü sakatlık sıkıntılarına rağmen diğer özel bir oyuncu , dikey sıçrama olarak 3,85 ile voleybolda en yüksek noktaya çıkan oyuncu (  Ivan'ın bu konu ile ilgili güzel bir cümlesi var dip not düşeyim : Ne kadar çok sıçradığının hiç önemi yok , önemli olan o topu sahanın hangi noktasına atıp sayı aldığındır ) Marshall fundemental olarak çok iyi bir oyuncu  İtalya yıllarında Pasör çaprazı olarak da oynadı , kariyerine pasör olarak başladığı biliniyor ,
özetle iki tane dünya çapında voleybolcumuz var hele İvan çok özel bir oyuncu ama biz bir türlü Avrupa da istediğimiz noktaya gelemiyoruz , 3 yabancı diye saçma sapan bir kural var elimizi kolumuzu bağlayan , Castellani ile 2nci sezonda avrupa da çok iyi başlamıştık Macerata takımını burhan felekte 3*2 yenerek girip o ligi 3ncü bitimiştik , hep bi noktaya geldiğimiz zaman alamadığımız manşet ve pasrümüzün kritik anlardaki kötü tercihlerine takılıp kaldık.
 Bugünde yine böyle oldu Ivan yok Fonteles yok ilk seti kaybetmişiz sonra 2 set peşpeşe kazanmışız ve son sete çok iyi girmişiz ama Liberomuz manşet alamıyor , hemde smaç servise de değil yahu float diye adlandırdığımız sahaya paralel olarak atılan servis türünde 7 kez manşet alamadık , ve bütün emekler boşa gidiyor , yada herşey yolunda gidiyor iken maç başa baş son sayılar ve pasörümüzün yanlış tercihleri sebebiyle yine set ve maç gidiyor.
geçen gün Zenit - Novosibiriks maçı vardı , bir tarafta 40 yaşındaki efsane Grbiç , diğer tarafta 28 yaşında yeni neslin en iyilerinden Butko, yahu adamların nereye ne şekilde pas vereceğini tahmin etmek suduko çözmek kadar zor , şimdi bi onları izliyoruz birde bizim ligimizi izliyoruz
konuyu çok uzattım gürol abi de bu konuda benimle hemfikir ; Ivan gibi bir oyuncu 4 senedir bizde ama biz bir türlü avrupa da o istediğimiz noktaya gelemiyoruz gelemedik o yapıp kuramadık , Ivan da yaşlanıyor belki burada bulunduğu müddetçe klübe bizlere ve genç oyunculara birşeyler katmıştır, en azından o gittikten sonra istediğimiz bi yapılanma ile daha iyi noktalara gelebiliriz ;

uzun lafın kısası yerli rotasyonumuz güçlü olsa yabancı tercihlerini Pasör ve libero dan yana kullanmaktan hiç ama hiç çekinmem ...

neyse şube anahtarını Castellani'ye bıraktığımıza inanıyorum ve onun da bizi ilerleyen dönemlerde ( hızlı bir dönemde ) önemli noktalara getireceğine inancım sonsuz.

Hahaha abi muazzam :D
Yılmayacak cesur çocukların sen asil kavgası.

Çevrimdışı sener_nureddin

• Üye
  • Yer: bursa
« Yanıtla #6 : 12 Aralık 2013, 00:34:26 »

Değerlendirmeleriniz fevkalade güzel ve yerindedir. benim 2 mevzuda buradaki arkadaşların görüşüne ihtiyacım var

1- genç isimler olan metin, ediz, burak, uğuru göz önüne aldığımızda geleceğimizi nasıl görüyorsunuz? yani bu oyuncular üzerine yeni takım (ivan sonrası için) kurulabilir mi?

2- ivan gelecek yıl da kalırsa 5 yıldır TR de oynamış olacak ve 36 yaşında olacak. acaba (tabii eğer kabul ederse) coşkoviç gibi Türk vatandaşlığına geçirebilir miyiz?eğer öyle olursa birkaç yıl daha takım yapısında kalır ve gençlerin olgunlaşmasına ve aşama kaydetmesine yardımcı olabilir bence. bize hatırladığım kadarıyla grbiç diye meşhur bir voleybolcu gelmişti ve yaşı ivan kadardı. kaldığı sürece de verim verdiğini hatırlıyorum.

sizler yukarıdaki iki mevzu hakkında neler düşünüyorsunuz? beni aydınlatırsanız sevinirim :)
HER ZAMAN VE DAİMA FENERBAHÇE

Çevrimdışı Erdenay Güler

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
    • ErdenayGuler
« Yanıtla #7 : 12 Aralık 2013, 00:46:27 »
Ben 2. soruya cevap vereyim.

Eğer talimat değilmediyse yabancı bir oyuncuyu Türk statüsünde oynatabilmek için o oyuncunun vatandaşlık aldıktan sonra Milli Takım'da en az 1 kez oynaması gerekiyor. Aksi takdirde yerli statüsünde olmaz.

Çevrimdışı sener_nureddin

• Üye
  • Yer: bursa
« Yanıtla #8 : 12 Aralık 2013, 01:13:06 »
Ben 2. soruya cevap vereyim.

Eğer talimat değilmediyse yabancı bir oyuncuyu Türk statüsünde oynatabilmek için o oyuncunun vatandaşlık aldıktan sonra Milli Takım'da en az 1 kez oynaması gerekiyor. Aksi takdirde yerli statüsünde olmaz.
kardeş ama coşkoviçde ve sokolova da oyle birşey aramadılar. direkt devşirdiler. gerçi o işte katakulli var olabilir. zira karabıyık zamanı yapıldı ama. bir 6s ye gitti biri eczacıya. bu ikili devşirildikten sonra kural değiştiyse bilemem.
HER ZAMAN VE DAİMA FENERBAHÇE

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 12 Aralık 2013, 10:08:20 »
@sener_nureddin;

1- Gençlerimiz cidden iyi , ve bayan voleybolun aksine erkek voleybol altyapımız çok iyi ,
Metin ve Uğur özellikle 2 3 senedir bir proje gibi düşünülüyor ( eleştirdiğimiz gibi övmesini de bilmek lazım şubeyi ). Metin fiziken oldu gibi sadece tecrübeye ihtiyacı var , Ediz'in manşetini geliştirmesi gerekiyor , hücum anlamında büyük sorunları yok ama onun üzerine takım kurabilmemiz için mutlaka ve mutlaka iyi servis alması gerekiyor , Burak konusunda vallaha şimdiden onu oynatmak lazım tecrübe edinsin hata yapsın yapacaksa da çünkü Serkan ne yazık ki iyi bir libero değil , o zaten dünyanın hatasını yapıyor bari Genç Burak yapsın da biraz tecrübe kazansın..

2-Ivan vatandaşlık muhabbetinde kuralları tam bilmiyorum ama o milli takımda oynama zorunluluğunu katakulli yapıp ortadan kaldırdı Unalağa , sonradan ne oldu bilenlere sormak lazım ama Ivan o işe girmez bence en fazla seneye de oynar sonra bırakır.
Grbiç evet bize 37 yaşında gelmişti ve erkek voleybolun ayağa kalkmasında katkısı büyüktür..

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #10 : 12 Aralık 2013, 10:25:37 »

Bu 5 sene Türkiye de oynama ile ilgili voleybolunsesinde bir yazı vardı;

"...Coscovic’in Türk olarak oynaması haksızlık

Geçen sezon Galatasaray’ın kullandığı adaletsiz avantajı bu sene İBB kullanıyor. Hırvat oyuncu Tomislav Coscovic’i Türk statüsünde sahaya sürerek 4 yabancı oyuncu ile mücadele ediyor. Haliyle de diğer takımlara karşı haksız bir rekabet doğuyor. Bunun sınırları iyi çizilmeli ve buna kimse itiraz etmemeli. Oyuncunun annesi babası Türk değilse, voleybolun temel altyapısını Türkiye’de almamışsa Türk olarak oynaması adaletsizliktir. Eğer konu 5 sene Türkiye’de oynamak ise FB Grundig yaşadı demektir. Zira Ivan Miljkovic ve Leonel Marshall’ın Türk oyuncu statüsünde oynamasına iki sene kalmış oluyor. O zamana dek yabancı kuralı değişmez ve FB Grundig üç yeni oyuncu alıp sahaya beş yabancı ile çıkarsa itiraz etmek isteyenler, bugünlere bakıp bu yazıyı bir kez daha okusunlar...."

http://www.voleybolunsesi.com/content.php?cid=08&id=18754&topic=9

FENERBAHÇE

Çevrimdışı erik2929

• Üye
« Yanıtla #11 : 12 Aralık 2013, 13:19:05 »
O degilde Kimin 3 senesi :)) tehlikenin farkindalar mi ahaha
You're never as good as everyone tells you when you win, and you're never as bad as they say when you lose

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #12 : 12 Aralık 2013, 14:11:56 »

Bayanlar liginde bu durumda bir çok oyuncu var.

FENERBAHÇE

Çevrimdışı Sisley Volley TV

• Üye
« Yanıtla #13 : 13 Aralık 2013, 22:20:59 »
Castellani ilk 6 da yer alan oyuncularını servis açısından iki gruba ayıran , bir bölümüne smac servis diğer bölümüne ise JF servis kullandıran , uygulayacağı sistem ve taktikleri açık açık söyleyen ve bundan kaygı duymayan , mental ozellikleri ust duzey bir antrenör. PlayOfflar da ,mansette Kaziyski ve Juantorena'yı bozmak için herşeyi yapacaktır.

Halkbank ile er yada gec play off ta karsilasacagiz. Su kesin ki maclar inanilmaz sert gececek. Ralliler daha da kisalacak. Hucumda , Ivan ve Felipe bu sertlige ayak uyduracak isimler. Burada kilit nokta Marshall olacak. Gecirdigi sakatliklar ve ilerleyen yasi sebebiyle eskisi gibi ziplayamiyor ve hucumda efektifligi ust duzey maclarda yakalayamiyor.Onun icin en ideal gorev hucumda 3. opsiyon olmak ve savunmada Logan Tom tarzi supurucu bir role burunmek olacaktir. Marshall Italya'da daha cok olaganustu sicrama yetenegi ve hucumda is bitiriciligi ile one cikti. Ama defansif ozellikleride ust duzeydi. Hatta kendisi benim icin Italya liginin son 10 yilindaki en iyi 5 savunmacisindan biridir. Bu yuzden hucumdan daha ziyade savunmaya odaklanmasinin daha saglikli olacagini (matej ve osmany'in oldurucu servisleri) dusunuyorum. Serkan ve Marshall supuruculugu , Ivan ve Felipe bitiriciligi ile , ben Fenerbahce Grundig'in Halkbank ile Turkiye'de son yillarda hicbir bransta gorulmemis bir rekabete tutusacagini dusunuyorum.

gurol1967

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : 14 Aralık 2013, 00:16:58 »
Castellani ilk 6 da yer alan oyuncularını servis açısından iki gruba ayıran , bir bölümüne smac servis diğer bölümüne ise JF servis kullandıran , uygulayacağı sistem ve taktikleri açık açık söyleyen ve bundan kaygı duymayan , mental ozellikleri ust duzey bir antrenör. PlayOfflar da ,mansette Kaziyski ve Juantorena'yı bozmak için herşeyi yapacaktır.

Halkbank ile er yada gec play off ta karsilasacagiz. Su kesin ki maclar inanilmaz sert gececek. Ralliler daha da kisalacak. Hucumda , Ivan ve Felipe bu sertlige ayak uyduracak isimler. Burada kilit nokta Marshall olacak. Gecirdigi sakatliklar ve ilerleyen yasi sebebiyle eskisi gibi ziplayamiyor ve hucumda efektifligi ust duzey maclarda yakalayamiyor.Onun icin en ideal gorev hucumda 3. opsiyon olmak ve savunmada Logan Tom tarzi supurucu bir role burunmek olacaktir. Marshall Italya'da daha cok olaganustu sicrama yetenegi ve hucumda is bitiriciligi ile one cikti. Ama defansif ozellikleride ust duzeydi. Hatta kendisi benim icin Italya liginin son 10 yilindaki en iyi 5 savunmacisindan biridir. Bu yuzden hucumdan daha ziyade savunmaya odaklanmasinin daha saglikli olacagini (matej ve osmany'in oldurucu servisleri) dusunuyorum. Serkan ve Marshall supuruculugu , Ivan ve Felipe bitiriciligi ile , ben Fenerbahce Grundig'in Halkbank ile Turkiye'de son yillarda hicbir bransta gorulmemis bir rekabete tutusacagini dusunuyorum.

Serkan'cım Sen İtalya ligini uzun yıllardır yakından takip ediyorsun biliyorum.O yüzden yorumun fevkalede doyurucu olmuş.
Bravo diyorum.Ben de Marshall'ın kilit isim olacağına inanıyorum.
Bir de Serkan Libero da manşet'te fazla sallanmaması lazım.Kharkiv maçında resmen çöktü ve 1-3 kazanacağımız maçı 3-2 kaybettik.
  Ben de Halkbankası ile çok sert ve çekişmeli bir rekabete gireceğimizi düşünüyorum.
Umarım herhangi bir sakatlık,hastalık problemi yaşamayız.Sağlıklı olduğumuz sürece daha öndeyiz bana göre.