Gönderen Konu: Fenerbahçe | Erkek Voleybol Takımı Genel Haberler  (Okunma sayısı 84032 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Sisley Volley TV

• Üye
Ynt: Fenerbahçe Grundig Genel Haberler
« Yanıtla #15 : 14 Aralık 2013, 15:22:33 »
Hemfikirim hocam. Bende sampiyon olacagimizi dusunuyorum. Libero konusunda ise , ben Castellani'nin Serkan'i o maclara ozellikle mental anlamda cok iyi hazirlayacagini dusunuyorum. Bu aralar formsuz olabilir ama Serkan bence en iyi Turk libero.

Zaten Serkan/Leonel/Felipe uclusunden biri sos verecek olursa , isler tersine doner. Stoychev'in takimlari pirana gibidir. Kan kokusunu aldiklarinda , karsisindakileri mahveder. O yuzden mansette kronik bir zaafimiz kesinlikle olmamali aksi durumda servisleriyle nice dunya kulubunu tarumar etmis Kaziyski , Juantorena ikilisi ayni senaryoyu bizede uygulayacaktir.
Biraz Stoychev hakkinda bir iki sey karalayayim. Bazi cevreler tarafindan transfer politikalari (transfer oldugu takima kendisiyle birlikte ayni kulupten en az 2 oyuncu getirir - ve bir antrenorden daha cok oyuncu menajeri gibi hareket ettigi soylenir) cok elestirilse de . Trentino'ya dahil ettigi genc ve yetenekli isimlerle mukemmel isler basararak , sistemsel bir basari hikayesine imza atmistir.

Simdi Radostin'e biraz daha deginelim.
Halkbank cok tehlikeli bir takim kurdu. Osmany,Matej ve Radostin tam bir seytan ucgeni. Italya'da bir devri kapatip yeni bir devir acmis organizasyonun bas aktorleri.

Italya'da 25 li sayilara gecilen 2000 yilindan gunumuze kadar , iki takim cok one cikti.
Bunlardan birincisi Sisley Treviso'dur.
Ben dahil dunyada bircok kisinin voleybolla tanisma sebebi olan kulubun yapimcisi Benetton ailesi , yonetmeni ise Daniele Bagnoli'dir.
Kulup tam bir kupa canavari olup yikilmasi cok zor bir hegamonya kurdu. Bu durum daha uzun yillar surecek denildigi zamanlarda ise karsilarina caylak denilebilecek bir Bulgar cikti. Yeni bir organizasyon kurarak kendi kralligini ilan etti. Iste o adam eski pasor Radostin Stoychev'den baskasi degildir.
Tabi biraz da sansinin yardimiyla... Nasil mi?

(Radostin Stoychev , D.Moskova takiminin yardimci antrenoruydu.)

• Üye
« Yanıtla #16 : 14 Aralık 2013, 15:26:07 »
2002-2007 yillari arasina damga vuran Sisley Treviso'nun saha ici ve saha disi beyni olan Vermiglio-Bagnoli ikilisi takimdan ayrilinca (Piazza ve Tencati'yi de eklemek gerek) Lube ve Bre Banca ve en nihayetinde Trento'nun da ekmegine paha bicilemez bir yag surulmus oldu.
Rus kulubu D.Moskova o donem (2007) teknik kadroda revizyona giderek  Italya'da firtinalar estiren Bagnoli'yi takimin basina getirmisti. Bagnoli yaninda Roberto Piazza'yi da goturdu. Piazza'nin da gelisiyle bosa cikan Stoychev Trento'nun basina gecti. (Kaziyski'yi de yaninda getirerek) Ve boylece Itas Diatec Trentino hegamonyasi baslamis oldu. Istemeden de olsa , Sisley kendi celladini kendi tayin etmisti.
Bulgar antrenor Trentino'da oldurucu smac servislere ve kisa rallilere dayali bir oyun anlayisini benimsedi. Voleybolun fiziksel bir satranc oldugunu cok iyi biliyordu. 4 numaralarini komple isimlerden olusturdu.(kaziyski-osmany) Bu ikili tipki Treviso'da ki , Cisolla-Papi ikilisi gibi takimin temelini olusturmustu.
Sonuc ... Basari ustune basari ve rakip Sisley Treviso'nun kepenkleri kapatmasi...
Kaziyski,Juantorena ve Stoychev uclusu benim icin hos anilar barindirmiyor ve umarim bu basari seruvenleri Turkiye'de devam etmez.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : 15 Aralık 2013, 12:20:55 »
2002-2007 yillari arasina damga vuran Sisley Treviso'nun saha ici ve saha disi beyni olan Vermiglio-Bagnoli ikilisi takimdan ayrilinca (Piazza ve Tencati'yi de eklemek gerek) Lube ve Bre Banca ve en nihayetinde Trento'nun da ekmegine paha bicilemez bir yag surulmus oldu.
Rus kulubu D.Moskova o donem (2007) teknik kadroda revizyona giderek  Italya'da firtinalar estiren Bagnoli'yi takimin basina getirmisti. Bagnoli yaninda Roberto Piazza'yi da goturdu. Piazza'nin da gelisiyle bosa cikan Stoychev Trento'nun basina gecti. (Kaziyski'yi de yaninda getirerek) Ve boylece Itas Diatec Trentino hegamonyasi baslamis oldu. Istemeden de olsa , Sisley kendi celladini kendi tayin etmisti.
Bulgar antrenor Trentino'da oldurucu smac servislere ve kisa rallilere dayali bir oyun anlayisini benimsedi. Voleybolun fiziksel bir satranc oldugunu cok iyi biliyordu. 4 numaralarini komple isimlerden olusturdu.(kaziyski-osmany) Bu ikili tipki Treviso'da ki , Cisolla-Papi ikilisi gibi takimin temelini olusturmustu.
Sonuc ... Basari ustune basari ve rakip Sisley Treviso'nun kepenkleri kapatmasi...
Kaziyski,Juantorena ve Stoychev uclusu benim icin hos anilar barindirmiyor ve umarim bu basari seruvenleri Turkiye'de devam etmez.

eline sağlık :)
Bagnoli geldiği zaman ne yalan söyleyim çok umutlanmıştım ama ne yazık ki tipik İtalyan hocaları gibi İnatçı yapısı bizim oyuncularımı baydığı için başlamadan biten bir hikaye oldu bizler için , şimdi nereye yazdığımı bulamıyorum ama Sisley yapılanması ile ilgili bi yazı yazmıştım bulursam ilgili bölüme koyacağım ( ilk yapılanma Fei'nin orta oyuncudan çapraza devşirilmesi vs vs vs )

Stoytchev konusunda son derece haklısın kendisi son 5 6 senenin tartışmasız en iyi hocasıdır. güzel yazmışsın bir iki ilave etmek istedim sakıncası yoksa :)  8) 8)
dediğin gibi smaçörler onun için çok önemli oldu her zaman , ilk yıllarında MAtey-Wİniarski ile bu yapıyı korudu , Wİni polonya ya geri dönünde Osmany transfer etti , Wini de çok iyi oyuncudur ama Osmany'e göre daha iyi manşetçi daha isi savunmacı olsada servis ve hücum anlamında Osmany çok farklı bir oyuncu.
yine pasör konusu çok önemli ,ben Halkbank ile adı konuşuluğu ve Matey ve Osmany transfer netleştiği zaman Raphael ' i kesinlikle getireceğine inanıyordum , pasörü çok önemser yine ilk yıllarında Grbiç ile oynuyordu sonradan Raphael i transfer etti hatta Raphael ile beraber polonyalı milli pasör Zygadlo ( nasıl bir lükse iki iyi pasör :) ) da kadroda bulunuyordu.
Pasör çaprazı olarak hiçbir zaman smaçörlerin önüne geçmeyecek oyuncuları tercih etti , Visotto ve Stark ile oynadı , tek önemsediği çok iyi servis atmaları oldu.
orta oyuncu olarak ise hücum dan ziyade birinci öncelikleri blok yapma olan daha doğrusu hücum egosu yüksek olmayan oyuncuları tercih etti ( sala , birarelli , dmitar gibi ) 
haa görevde olduğu sürece kendisinden hiç vazgeçmediği diğer ise liberosu Bari oldu :)

konuyu Trentino'dan çıkarıp Fenerbahçe'ye şöyle bağlamak isterim , Halkbankası takımındaki matey ve Osmany haricindeki diğer isimler ( Resul , Emre , Burutay tabi lig için konuşuyorum ) hücum etmediği zaman oyundan mental anlamında düşen isimler , şimdilik bu defo olarak görünmüyor ama play off zamanlarında bu iş başlarını ister istemez ağrıtacaktır.
Bİze göre Libero da şanslılar ama OSmany manşeti kötü olan bir oyuncudur , Castellani bu konularda çok zeki bir hoca manşeti kime yıkacağını iyi bilir , yendiğimiz maçta manşeti iyi olmasına rağmen ilk önceliği Matey olmuştu , ve istediğimizi de almıştık.
Serkan ın performansı çok önemli , rakip takım smaç servise iyi yüklenen bir takım iyi manşet almak zorundayız ama bizde bu sene servis kalitemizi ciddi anlamda çok yükselttik Marshall bile kendisini servis konusunda 2 ye katladı ..
İnşallah sezon sonu şampiyon olduğumuz bir yıl olur..

gurol1967

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : 15 Aralık 2013, 12:32:56 »

Serkan'cım teşekkürler bu derin bilgiler için.
Burada da devam edecek gibi görünüyor engelleyemezsek bu başarıları.
Dün izkeyemedim ama puan veya maç kaybı bekliyordum Arkas karşısında.Ancak setler yakın bitmiş gerçi fakat gene 1-3 kazanmış
İzmir'de Halkbankası.Yani işimiz zor.Taraftar bayan takımına verdiği desteği erkek takımına da verirse şansımız artabilir ama sanmıyorum
vereceklerini  :-\

• Üye
« Yanıtla #19 : 15 Aralık 2013, 13:42:29 »
Gurol Hocam ,

Evet gidisatlari iyi yonde. Ama su konuda iddialiyim. Bu sezonki FBG-HB play off serisi eger Marshall su koyu vermezse , Turk spor tarihinin gorup gorecegi en heyecanli ve mucadeleci seri olacak.

Cem abi ,

Estagfurullah. Gayet guzel tespitlerde bulunmussunuz.
Yalnizca , eger yanlis anlamadiysam Kaziski'nin Juantorena'dan daha iyi manset aldigini soyluyorsunuz. Birincisi buna ikincisi de Juantorena'nin kotu mansetci oldugu , tespitlerinize katilmiyorum.
Osmany Juantorena , Kaziyski'den daha iyi mansetci olup , komple smacorler arasinda Italya Liginin en iyi 5 mansetcisinden birisidir.

Bu arada unutmadan , bende Treviso organizasyonunu anlatan bir yazi yazmistim.

fenervoleybol.blogspot.com/2010/09/treviso-baku-voleybol-hatt.html

Umarim begenirsiniz.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : 15 Aralık 2013, 14:27:03 »
@ Serkan ;
Değerli kardeşim öncelikle yazını tabiki okudum :)
Osmany iyi manşetci değildir konusunsa hafif bi inat yapmak istiyorum müsade edersen :)
Ama tekrar bi check edeceğim. 
Ama izlediğim bütün maçlarda (italya ligi /şampiyonlar Ligi ) matey Osmany den çok daha iyi manşet almıştır.
Osmany tabiki iyi bir smaçör ona laf etmem ama onu one  çıkartan bence servis/hücum performansı dir diye düşünüyorum..

Final serisi konusunda hemfikiriz yıllar sonra efsane.bi seri izleyebiliriz.
Belki de Ivan son senesinde güzel bi şampiyonluk ile veda eder.   8)

Sevgiler
« Son Düzenleme: 15 Aralık 2013, 14:32:22 Gönderen: Cem Ağrak »

• Üye
« Yanıtla #21 : 15 Aralık 2013, 16:16:19 »
O zaman bi iki sey karalayayim:)

Mesela bu ,
Italya liginde son 4 yildaki manset oranlari ; (exc.rec.)

Kaziyski ; (sirasiyla) %32.6 / %32.6 / %27.2 / %34.5

Juantorena ; (sirasiyla) %42.3 / %36.6 / %36.3 / %33.5

Bu da ,
Komple smacorler arasinda son 4 yildaki en iyi manset oranlari ; (ilk 3 / exc.rec)

Parodi 2409 manset %39.8 , Zaytsev 2047 manset %39.2 , Juantorena 2217 manset %37.8
Kaziyski ise 1783 manset %31.8

Oranlarin dusuklugu mutlaka ki dikkat cekmistir. Ama artik bu yuzdeler Italya Ligi icin cok iyi rakamlar. Neden mi ?

Öncelikle 2000 li yılların başlarında , servise karşı manşet oranlarında (exc.rec) yüzde 60 lari bulan bir hayli oyuncu vardı. (Vujevic,Gortzen,Papi,Nalbert) Bunun iki önemli sebebi vardı. Birincisi servise verilen önemin günümüze oranla daha az olması ikincisi ise 25 li sayılara geçilen 2000 yılından başlayarak 2009 a kadar olan dönemde takım istatistikçilerinin tutmuş olduğu hafif şişirilmiş veriler.

Özellikle son 5 yılda İtalya ligi servis açısından , manşet alanlar için tam bir cehennem haline geldi. Bu ligde başarılı olmak için genel olarak 1. Kural rakibin tempo yapmasını engellemek oluyor. Bu da topun oyunda çok az kalmasını yani rallilerin olabildiğince kısa olmasını gerektiriyor. İşte bu yüzden ki takımlar servise müthiş önem veriyor. Durum böyle iken manşet yüzdelerinin %40 lara çıkması bile müthiş bir oran olarak görülüyor. Mesela Osmany mansette %42 lere ulastigi ilk sezonun ardindan rakip oyuncular tarafindan bir numarali hedef haline geldi ve inanilmaz servislere maruz kaldi ki yinede ortalamasi %35 (son 3 yil ortalama) altina indirilemedi. Cem abinin ifade ettigi ve hemfikir oldugum hucumsal yeteneklerini saymiyorum bile...

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #22 : 15 Aralık 2013, 16:19:50 »

Ben de Nuri konusunda Halkbank için avantaj değil dezavantaj olduğunu düşünüyorum.

Ayrıca Fenerbahçe den Arkas a giderken "şampiyonluk yaşamak için gidiyorum" deyip 5 yılda Fenerbahçe nin 4 şampiyonluğunu görmesi ve geçen sene Arkas dan ayrılıp Halkbank a geçince Arkas ın şampiyon olması da bana göre Nuri de bir "uğursuzluk" olduğunun göstergesi.  ;D

FENERBAHÇE

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : 15 Aralık 2013, 16:42:03 »
O zaman bi iki sey karalayayim:)

Mesela bu ,
Italya liginde son 4 yildaki manset oranlari ; (exc.rec.)

Kaziyski ; (sirasiyla) %32.6 / %32.6 / %27.2 / %34.5

Juantorena ; (sirasiyla) %42.3 / %36.6 / %36.3 / %33.5

Bu da ,
Komple smacorler arasinda son 4 yildaki en iyi manset oranlari ; (ilk 3 / exc.rec)

Parodi 2409 manset %39.8 , Zaytsev 2047 manset %39.2 , Juantorena 2217 manset %37.8
Kaziyski ise 1783 manset %31.8

Oranlarin dusuklugu mutlaka ki dikkat cekmistir. Ama artik bu yuzdeler Italya Ligi icin cok iyi rakamlar. Neden mi ?

Öncelikle 2000 li yılların başlarında , servise karşı manşet oranlarında (exc.rec) yüzde 60 lari bulan bir hayli oyuncu vardı. (Vujevic,Gortzen,Papi,Nalbert) Bunun iki önemli sebebi vardı. Birincisi servise verilen önemin günümüze oranla daha az olması ikincisi ise 25 li sayılara geçilen 2000 yılından başlayarak 2009 a kadar olan dönemde takım istatistikçilerinin tutmuş olduğu hafif şişirilmiş veriler.

Özellikle son 5 yılda İtalya ligi servis açısından , manşet alanlar için tam bir cehennem haline geldi. Bu ligde başarılı olmak için genel olarak 1. Kural rakibin tempo yapmasını engellemek oluyor. Bu da topun oyunda çok az kalmasını yani rallilerin olabildiğince kısa olmasını gerektiriyor. İşte bu yüzden ki takımlar servise müthiş önem veriyor. Durum böyle iken manşet yüzdelerinin %40 lara çıkması bile müthiş bir oran olarak görülüyor. Mesela Osmany mansette %42 lere ulastigi ilk sezonun ardindan rakip oyuncular tarafindan bir numarali hedef haline geldi ve inanilmaz servislere maruz kaldi ki yinede ortalamasi %35 (son 3 yil ortalama) altina indirilemedi. Cem abinin ifade ettigi ve hemfikir oldugum hucumsal yeteneklerini saymiyorum bile...

http://parkedefener.com/forum/index.php?topic=75.msg6131#new

şuraya bi bakarsan sevinirim :)

gurol1967

• Ziyaretçi
« Yanıtla #24 : 15 Aralık 2013, 17:14:46 »
Gurol Hocam ,

Evet gidisatlari iyi yonde. Ama su konuda iddialiyim. Bu sezonki FBG-HB play off serisi eger Marshall su koyu vermezse , Turk spor tarihinin gorup gorecegi en heyecanli ve mucadeleci seri olacak.

Cem abi ,

Yalnizca , eger yanlis anlamadiysam Kaziski'nin Juantorena'dan daha iyi manset aldigini soyluyorsunuz. Birincisi buna ikincisi de Juantorena'nin kotu mansetci oldugu , tespitlerinize katilmiyorum.
Osmany Juantorena , Kaziyski'den daha iyi mansetci olup , komple smacorler arasinda Italya Liginin en iyi 5 mansetcisinden birisidir.

Umarim begenirsiniz.

Yazini tabii ki hatirliyorum abicim cok iyiydi  :)

Cem ile seviyeli,veri ile desteklenen tartismanizi da zevkle okuyorum  :)

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #25 : 15 Aralık 2013, 17:20:45 »
Gurol Hocam ,

Cem abi ,

Umarim begenirsiniz.

abi şaka bir yana Serkan gibi bana veri ile gelen insanlara hasta oluyorum :) bayılıyorum onlar ile sohbet etmekten , diğer bölüme de yazdım ben mesala yanlış biliyormuşun daha doğrusu izlediğim maçlarda öyle denk geldiği için algıda seçicilik yapmışım  ???
böyle yanılmak büyük keyif veriyor insana
o yazıyı ben zaten okumuştum hatırlatınca tekrar okudum abi , rahmetli babanı toprağa verdiğin günler aklıma geldi :( :(
tekrar mekanı cennet olsun abi...

gurol1967

• Ziyaretçi
« Yanıtla #26 : 16 Aralık 2013, 00:12:21 »
Gurol Hocam ,

Cem abi ,

Umarim begenirsiniz.

abi şaka bir yana Serkan gibi bana veri ile gelen insanlara hasta oluyorum :) bayılıyorum onlar ile sohbet etmekten , diğer bölüme de yazdım ben mesala yanlış biliyormuşun daha doğrusu izlediğim maçlarda öyle denk geldiği için algıda seçicilik yapmışım  ???
böyle yanılmak büyük keyif veriyor insana
o yazıyı ben zaten okumuştum hatırlatınca tekrar okudum abi , rahmetli babanı toprağa verdiğin günler aklıma geldi :( :(
tekrar mekanı cennet olsun abi...

Allah razi olsun abicim.Amin.

Çevrimdışı sener_nureddin

• Üye
  • Yer: bursa
« Yanıtla #27 : 16 Aralık 2013, 23:02:11 »
sayın yöneticilerimiz! erkek voleybol branşımızın başarılı olmasına kulübümüzün en az destek verilen branşı olduğundan üzüntü duyuyoruz. lakin kız takımı hakkında maç kritiği yapılıp yazılırken neden erkek takımı hakkında neden bir yazı yazılmıyor :(
HER ZAMAN VE DAİMA FENERBAHÇE

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #28 : 16 Aralık 2013, 23:05:31 »
sayın yöneticilerimiz! erkek voleybol branşımızın başarılı olmasına kulübümüzün en az destek verilen branşı olduğundan üzüntü duyuyoruz. lakin kız takımı hakkında maç kritiği yapılıp yazılırken neden erkek takımı hakkında neden bir yazı yazılmıyor :(

bu haftaya denk geldi , biz erkek voleybol takımının üvey evlat olduğundan en çok yakınan insanlarız , o yüzden buna tepkimizi mümkün mertebe koyuyoruz , sayfanın üzerindeki ''banner'' da o takıma ait 2 isim koyarak onlara olan destek ve ilgimizi gösterdik .
ayrıca şahsen ben blogda sadece erkek takımının maçlarını yazıyorum ,
dediğim gibi sadece bu haftaya istinaden olan bi durum oldu , bizden yana bu şube ile ilgili sorun yok dostum
ilgilenmeyenlere gitsin serzenişin :) :)  8)
bu arada hassasiyetin için teşekkür ediyorum

gurol1967

• Ziyaretçi
« Yanıtla #29 : 17 Aralık 2013, 00:07:01 »
Yazdık ya Maliye maçı başlığında maçın kritiğini.