Gönderen Konu: 2013-2014 Sezonu Acıbadem Erkekler Voleybol Ligi  (Okunma sayısı 24050 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cemagrak

• Ziyaretçi
Ynt: 2013-2014 Sezonu Acıbadem Erkekler Voleybol Ligi
« Yanıtla #15 : 08 Aralık 2013, 22:34:06 »
Ulaş Kıyak ibb ile anlaşmış.. Kafaya oynayan takımların pasör ihtiyacının olmaması kendisi için büyük şanssızlık. Bu zamana kadar da beklemek zorunda kaldı (:
hımm ne yalan söyleyim severim :)
ben Naz ve Ulaş'a karşı sempatim var inkar etmiyorum :)
haa Ulaş'ın benim sempatime de ihtiyacı yok , türkiyenin yetiştirdiği en iyi pasör en yetenekli pasör ,
şansızlık galatasaray da oynaması oldu :)  8)

İbb nin kadrosu iyi onlara bi hava katabilir.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #16 : 09 Aralık 2013, 16:11:54 »
14 Aralık Cumartesi günü saat 17:30'da ARKAS - HALKBANK maçı var. D-Smart yayınlayacak.

Yeniden lider olabilmemiz için mühim bir maç. Arkas'ın 1 puan koparması bile işimize gelir.

cemagrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : 09 Aralık 2013, 16:33:18 »
Ulaş Kıyak ibb ile anlaşmış.. Kafaya oynayan takımların pasör ihtiyacının olmaması kendisi için büyük şanssızlık. Bu zamana kadar da beklemek zorunda kaldı (:
hımm ne yalan söyleyim severim :)
ben Naz ve Ulaş'a karşı sempatim var inkar etmiyorum :)
haa Ulaş'ın benim sempatime de ihtiyacı yok , türkiyenin yetiştirdiği en iyi pasör en yetenekli pasör ,
şansızlık galatasaray da oynaması oldu :)  8)

İbb nin kadrosu iyi onlara bi hava katabilir.

Erkek voleybolunu cok yakindan takip etmiyorum,  o yuzden pek anlamam.  Arslan nasil bir oyuncudur?  1-2 sene onceki guzel kadronun bir anda dagilmasinda sanki hizipcilik yapti gibi bir algi var kafamda.  Bu algi yanlis midir?  Yanlissa bilmek isterim.

bu konu ile ilgili birçok şehir efsanesi var Besim eskiyi açıp canımızı sıkmasın ,
Bagnoli nin gitmesi onunla beraber yaşanılan sorunlar bayağı bir oldu , geçen sene bende bu yüzden Arslan'a çok kızdım ..
Erkek voleybolunda ne yazık ki AVrupa ve Dünya da çok gerideyiz bunu kabul etmek lazım , bayanlardaki durum burada yok , Erkek voleybolu gitgide gelişiyor.
türkiye de iki tane çok iyi pasör var
1 ulaş
2 Arslan

Arslan'ın solak olması büyük avantaj ama ne yazık ki sinirlerine hakim olamıyor mental sorunları çok üst düzeyde. Castellani ( eski pasör ) ile kendisini geliştirirse çok iyi olabilir hatta bu sene cidden iyi oynatıyor hakkını vermek lazım ve benim bu durum çok hoşuma gidiyor ,
ama Erkek takımı avrupada şampiyonlar liginde büyük hedef istiyorsa üst düzey bir pasör almak zorunda
Bayanlarda ne kadar az isim sayabilirsek erkekler de çok isim sayabiliriz.

Edit : Arslan 'ın antremanda Bagnoli'ye ciddi bir büyük bir tepki verdiği küfürlerin havada uçuştuğunu filan biliyorum ,
neyse dediğim gibi olayları örtelim uzatmayalım ... bu sene yeni bir sayfa açtı iyi gidiyor , inşallah iyi seviyelere gelir

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
Türkiye Erkekler Voleybol Ligi'nde 11. Hafta Proğramı
« Yanıtla #18 : 10 Aralık 2013, 15:17:27 »
14 Aralık 2013, Cumartesi

14.00 Ankara (Başkent) Ziraat Bankası – Gümüşhane Torul Gençlik

15.00 İzmir (Atatürk) Konak Bld. – Çankaya Bld. Anka (D-Smart)

16.30 İstanbul (B.Felek) Fenerbahçe  – M. Milli Piyango (NTV Spor)

17.00 İstanbul (H.Alagaş) İst. B. Şehir Bld. – Belediye Plevne

17.30 İzmir (Atatürk) Arkas Spor – Halkbank (D-Smart)

19.00 Bursa (İnegöl) İnegöl Bld. – Galatasaray
« Son Düzenleme: 10 Aralık 2013, 15:18:04 Gönderen: Hakan Yaman »

Çevrimdışı sener_nureddin

• Üye
  • Yer: bursa
« Yanıtla #19 : 10 Aralık 2013, 16:43:35 »
Bu hafta hem kızlar, hem de erkekler arka arkaya bizler galibiyetler yaşatacaklardır inşAllah. benim iki takımımıza da inancım tam. cumartesi günü voleybolda bayram yaşarız diye umuyorum.
HER ZAMAN VE DAİMA FENERBAHÇE

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : 15 Aralık 2013, 16:30:19 »
@Sisley Volley TV ;
madem Halkbank oyuncuların dan konu açıldı güzel sohbetimize buradan devam edelim derim  8)

vaktim var hazır yazmaya başlamışken hem halkbank 2 smaçörü hemde bizim  Marshall'ın İtalya ligi performanslından biraz istatistikler verelim . ( 3 oyuncuda aynı pozsiyon oyuncuları )

Matay Kaziyski ;

( sezonunda normal lig play oflar final serisi dahil bu rakamlara )

2008 bütün sezon : 705 manşet almış . 69 hata ( maç başı 2.1 ) % 43,1  ile exc manşet .   % 57 hücum etmiş .      maç başı 1,5 ace
2009 bütün sezon : 575 manşet almış . 62 hata ( maç başı 1.7)  % 35.1  ile exc manşet.    % 52  hücum etmiş .     maç başı 2,1 ace 
2010 bütün sezon : 516 manşet almış . 80 hata ( maç başı 2.3)  % 32.1  ile exc manşet ..  % 52  hücum etmiş .     maç başı 1.9 ace 
2011 bütün sezon : 347 manşet almış . 47 hata ( maç başı 1.3 ) % 32     ile exc manşet ..  % 55 hücum etmiş .      maç başı 1.3 ace
2012 bütün sezon : 419 manşet almış.  62 hata ( maç başı 2,1 ) % 27.2   ile exc manşet .  % 54 hücum etmiş .      maç başı 1,2 ace
2013 bütün sezon : 504 manşet almış.  71 hata ( maç başı 2.3)  % 35      ile exc manşet .  % 50 hücum etmiş.       maç başı 0,9 ace

Osmany Juantorena ;

2010 bütün sezon : 730 manşet almış. 72 hata ( maç başı 2.1 )    % 42    ile exc manşet.   % 55 hücum etmiş .     maç başı ace 1.8
2011 bütün sezon : 558 manşet almış. 67 hata ( maç başı 2.2 )    % 36    ile exc manşet.   % 54 hücum etmiş .     maç başı ace 2.5
2012 bütün sezon : 460 manşet almış. 56 hata ( maç başı 1.9)     % 36    ile exc manşet.   % 57 hücum etmiş .     maç başı ace 2.4
2013 bütün sezon : 469 manşet almış  47 hata ( maç başı 1.6)     % 33    ile exc manşet.   % 55 hücum etmiş ..    maç başı ace 1.6

şöyle rakamlara bakınca kendi kendimi belli oranda çürütmenin keyfini yaşıyorum :) :) Osmany kardeşiimin hakkını yemişim  8) ???
Matey benim kafamda hep çok daha iyi bir manşetçi olarak yer etmişti.rakamlara bakınca aralarında çok fark olmamak ile beraber Osmany manşet oranları bir miktar bile olsa daha iyi :) :)

Leonel Marshall ;

2004 bütün sezon : 705 manşet almış.  35 hata . ( maç başı 1 )     % 48    ile exc manşet.  % 57 hücum etmiş...     maç başı ace 0.4
2005 bütün sezon : 579 manşet almış . 38 hata.  ( maç başı 1 )     % 44    ile exc manşet.  % 57 hücum etmiş...     maç başı ace 0.4
2006 bütün sezon : 732 manşet almış.  45 hata   ( maç başı 1,6)   % 50    ile exc manşet.  % 53 hücum etmiş.       maç başı ace 0.9
2007 bütün sezon : 834 manşet almış . 59 hata   ( maç başı 1,8)   % 52    ile exc manşet.  % 55 hücum etmiş.       maç başı ace 0.5
2008 bütün sezon : 763 manşet almış.  56 hata   ( maç başı 2.0)   % 51    ile exc manşet.  % 55 hücum etmiş.       maç başı ace 1.1
2009 bütün sezon : 512 manşet almış.  43 hata   ( maç başı 1.2)   % 46    ile exc manşet.  % 52 hücum etmiş.       maç başı ace 0.9
2010 bütün sezon : 154 manşet almış.  17 hata   ( maç başı 0.7)   % 40    ile exc manşet . % 50 hücum etmiş.       maç başı ace 0.9

Leonel Marshall'ın ne kadar özel ve büyük bir oyuncu olduğunu bu istatistiklerden bir kez daha anlıyoruz. adam Küba da fundemental olarak doğmuş , tek eksi özelliği ne yazık ki kötü servis atması , manşet savunma hücum anlamında muhteşem bir oyuncu , tabi son 3 4 senedir yaşadığı diz sakatlıkları onu çok etkiledi Serkan daha önce bahsetmişti eskisi gibi yükseğe sıçrayamıyor ama halen sağlıklı olduğu zaman çok önemli bir oyuncu.
İnşallah sakatlık sorunu çıkmaz ise bizim şampiyonluk mücadelemizde çok önemli rol oynayacak

Çevrimdışı Sisley Volley TV

• Üye
« Yanıtla #21 : 15 Aralık 2013, 17:30:02 »
Ifade etmek istedigim buydu Cem Abi.
Arti olarak sunu ifade edeyim. Marshall'i Marshall yapan PlayOff performanslaridir. Verdiginiz istatistiklerin bazi yillarinda Marshall , mansette ilk 10 yapamamistir ama PlayOff lara bakacak olursak mevkidaslarina fark atmistir.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : 15 Aralık 2013, 17:42:04 »
Ifade etmek istedigim buydu Cem Abi.
Arti olarak sunu ifade edeyim. Marshall'i Marshall yapan PlayOff performanslaridir. Verdiginiz istatistiklerin bazi yillarinda Marshall , mansette ilk 10 yapamamistir ama PlayOff lara bakacak olursak mevkidaslarina fark atmistir.

o kısımlara sen diyince tekrardan baktım dediğin gibi yarı finallerde % 70 lere çıkmış
final ortalamaları % 50 60 arasında...
birde İtalya ligindeki servis kalitesini ve hızını düşündüğümüz zaman % 40 üzeri olan exc manşet rakamları inanılmaz değerli rakamlar.
Ivan ve Marshall ın en büyük sıkıntısı burada yabancı sınırı yüzünden adam gibi kalbur üstü bir pasör ile oynayamamaktır. bu ikisinin özellikleri sayesinde olmaz denilen bir çok pozisyonu sayıya çevirdikleri unutulmasın. :)
dua ediyorum ki sakatlık sorunu olmasın , Fonteles ile beraber birbirilerini ciddi tamamlıyorlar , her ikisi de oyunun her iki yönünde ( hatta bok tutma konusunda da iyiler ) iyi ve fedakar oyuncular. Fonteles zaten inanılmaz iyi servis atıyor. Marshall ise bu sene çok farlı boyutta servis atıyor.
osmany ise henüz İtalya'da ki servis ritmini tutturamadı  8) inşallah sezon sonuna kadar da tutturamaz  ;) ;)

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #23 : 17 Aralık 2013, 12:33:24 »
Ligin ilk devresi sona erdi. Üç haftalık bir ara söz konusu... 12 Ocak'ta ikinci devre başlayacak. Halkbank 1 puan önümüzde lider. Namağlup olduğumuz halde 3-2 kazandığımız maçlarda kaybedilen birer puanlar devreyi Halkbank'ın ardında kapatmamıza neden oldu.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #24 : 23 Aralık 2013, 14:05:52 »
ilk devre tamamlandı sıralamadaki ilk 6 takımdaki oyuncuların istatistiki çalışmalarını içeren bir çalışmamız var yakın zamanda buraya yazacağız , en azıdan şimdilik bi ısınma turları yapalım bazı tahminle soralım ;

En iyi pasör performansı ?
en iyi smaçör ( çapraz/smaçör ) ?
en iyi manşet alan smaçör ?
en skorer oyuncu ?
en iyi servis atan oyuncu ?
en iyi blok yapan oyuncu ?
en iyi libero performansı ?

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #25 : 23 Aralık 2013, 18:25:38 »

Cevaplar Ağırlıklı olarak duygusal

En iyi pasör performansı ?                Arslan
en iyi smaçör ( çapraz/smaçör ) ?     İvan
en iyi manşet alan smaçör ?             Kaziyski
en skorer oyuncu ?                          İvan
en iyi servis atan oyuncu ?               Fonteles
en iyi blok yapan oyuncu ?               Resul
en iyi libero performansı ?                Hasan

FENERBAHÇE

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #26 : 23 Aralık 2013, 18:53:25 »

Cevaplar Ağırlıklı olarak duygusal

En iyi pasör performansı ?                Arslan
en iyi manşet alan smaçör ?             Kaziyski
en skorer oyuncu ?                          İvan
en iyi servis atan oyuncu ?               Fonteles
en iyi blok yapan oyuncu ?               Resul
en iyi libero performansı ?                Hasan

7 de 2 tutturdun :)

Çevrimdışı Serdar Şirin

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • serdarrsirin
« Yanıtla #27 : 23 Aralık 2013, 20:06:21 »
En iyi pasör performansı ?                Raphael
en iyi manşet alan smaçör ?             Gordon Perrin
en skorer oyuncu ?                           Juantorena
en iyi servis atan oyuncu ?               Kaziyski
en iyi blok yapan oyuncu ?               Erhan Dünge
en iyi libero performansı ?                Nuri Şahin
Yılmayacak cesur çocukların sen asil kavgası.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #28 : 23 Aralık 2013, 20:13:31 »
en iyi manşet alan smaçör ?             Gordon Perrin
en skorer oyuncu ?                           Juantorena
en iyi servis atan oyuncu ?               Kaziyski
en iyi blok yapan oyuncu ?               Erhan Dünge
en iyi libero performansı ?                Nuri Şahin
Senxe 7 de 2 ... :)
Anka ve senin bildiğiniz  tek bir isim :)

Çevrimdışı ugurcandan

• Üye
  • Yer: Edirne
  • Tek Büyük FENERBAHÇE.
« Yanıtla #29 : 23 Aralık 2013, 22:49:48 »
en iyi smaçör ( çapraz/smaçör ) ?     İvan Miljkovic
en iyi manşet alan smaçör ?             Marshall
en skorer oyuncu ?                           Ahmed Abdelhay
en iyi servis atan oyuncu ?               Osmany
en iyi blok yapan oyuncu ?                Resul