Gönderen Konu: Ali Koç  (Okunma sayısı 43348 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hme1453

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • Biz hayatta en çok Fenerbahçeyi sevdik.
Ynt: Ali Koç
« Yanıtla #60 : 06 Mart 2020, 22:10:02 »
Besim çok güzel anlatmış...

Aynı minvalde, küçük bir demonstrasyon da ben yapayım; Diyelim ki iyi bir sürücüsünüz. Altınızda son model bir araba, direksiyonda siz, yola çıkıyorsunuz. Bir şey oluyor ve siz yoldan çıkıp tarlaya giriyorsunuz. Tarlada bu son model arabayı süremiyorsunuz, araç hasar almaya başlıyor. Yine bir şeyler oluyor sürücü değişiyor. Bu yeni sürücü de çok iyi. İleri sürüş tekniklerini kullanmaya hevesli, marifetlerini göstermek istiyor. Ama her yer balçık, çukurlar diz boyu, bir de üstüne üstlük yoldaki tabelalar hep yanlış yönü gösteriyor, bu tarladan çıkıp doğru yola girmesini güçleştiriyor.

Bu durumda yeni sürücünün vizyonunu  ("ileri sürüş tekniklerini") sergileyebilmesinin yolu nedir? Yanıt basit: Önce düzlüğe çıkmak...
Hayatımda bu kadar saçma bir benzetme görmedim sizin gözünüz kör olmuş. Ne tarlası ya bu sıkıntıların hepsini bilerek bir sürü palavra anlattı. Geçen sene küme düşüyoduk bu sene 7.yiz muhtemelen ilk 5'e de giremeyiz. Ligde herkes maddi sıkıntı çekiyor bi biz miyiz? Ben gerçekten şaşkınım ya sizlerin gözü kör olmuş.
Bazen sevinçli,bazen kederli,hayat seninle güzel

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #61 : 06 Mart 2020, 22:13:12 »
Her şey bir yana... O kadar kaleci transfer edip, bir de Volkan'a kontrat vermişlerdi ya... Sol beki yok içmeye... Dört kaleciyle gider sıçmaya durumu...

Galatasaray maçının başlamasına 40 dakika kala kadroyu gördüğüm anda mağlubiyetten emin olduğum gibi, içimden "aman fark yemesek" korkusunu atamamıştım. Hayatımda Galatasaray'a karşı ilk defa bu hissi yaşatanlar da, başta Ali Koç, iki sene bize tecavüz etmesi için başımızı tuttuğu Comoli, Tolgay Arslan gibi saçma transferlerin öncüsü Ersun'dur.

Her şeye rağmen en az kabahatli olan Ersun'dur. Fakat kör gözün gördüğü tercih hatalarında ısrarı da yabana atılamaz.

Kısacası, eski yönetim, yeni yönetim, eski hocalar, yeni hocalar, el birliği ile kulübün anasını sikti.

Bu aşamada sınıfı geçen tek topluluk Fenerbahçe taratarıdır. Takım küme düşme potasındayken tribünleri doldurdu. Kampanya dediler, rekora koştu. Yönetimin inadına rağmen Coffu'dan kurtarıp ligde kalmamızı sağladılar. Her şartta takıma arka çıktılar. Galatasaray maçına ancak bir delinin ya da aşağılık bir hainin sürebileceği on birle çıkan hocayı da bir zahmet istifaya davet etsinler.

Ya da kulübün böyle diplerde şamar oğlanına dönmesinde ne Ali Koç'un, ne Ersun'un hiç sorumluluğu yok; suçlu taraftar diyerek, işi kapatalım. Evet, kulüp hep bizim yüzümüzden bu hâlde...

Çevrimdışı hme1453

• Üye
« Yanıtla #62 : 06 Mart 2020, 22:14:12 »
Sabaha en yakın zamanda degiliz iste. Hatta antartikada oldugu gibi gecenin ne kadar süreceği bile belli değil. Burada fenerbahcelilik sorgulanmıyor. Muthis bir is adamı ama beceriksiz bir spor yoneticisi.
Bunun altına imzamı atıyorum.

Çevrimdışı hme1453

• Üye
« Yanıtla #63 : 06 Mart 2020, 22:17:38 »
Her şey bir yana... O kadar kaleci transfer edip, bir de Volkan'a kontrat vermişlerdi ya... Sol beki yok içmeye... Dört kaleciyle gider sıçmaya durumu...

Galatasaray maçının başlamasına 40 dakika kala kadroyu gördüğüm anda mağlubiyetten emin olduğum gibi, içimden "aman fark yemesek" korkusunu atamamıştım. Hayatımda Galatasaray'a karşı ilk defa bu hissi yaşatanlar da, başta Ali Koç, iki sene bize tecavüz etmesi için başımızı tuttuğu Comoli, Tolgay Arslan gibi saçma transferlerin öncüsü Ersun'dur.

Her şeye rağmen en az kabahatli olan Ersun'dur. Fakat kör gözün gördüğü tercih hatalarında ısrarı da yabana atılamaz.

Kısacası, eski yönetim, yeni yönetim, eski hocalar, yeni hocalar, el birliği ile kulübün anasını sikti.

Bu aşamada sınıfı geçen tek topluluk Fenerbahçe taratarıdır. Takım küme düşme potasındayken tribünleri doldurdu. Kampanya dediler, rekora koştu. Yönetimin inadına rağmen Coffu'dan kurtarıp ligde kalmamızı sağladılar. Her şartta takıma arka çıktılar. Galatasaray maçına ancak bir delinin ya da aşağılık bir hainin sürebileceği on birle çıkan hocayı da bir zahmet istifaya davet etsinler.

Ya da kulübün böyle diplerde şamar oğlanına dönmesinde ne Ali Koç'un, ne Ersun'un hiç sorumluluğu yok; suçlu taraftar diyerek, işi kapatalım. Evet, kulüp hep bizim yüzümüzden bu hâlde...
Burada taraftarın da az sorumluluğu yok. Son 10 senenin en çok gol atan ikinci takımını defansif diye rezil kepaze etti çok bilmiş taraftarımız. Ersun sorumlu diyosunuz ama Ersun'u da Ali Koç'a lafını yedirtip getiren yine taraftar. Herkesin şapkayı önübe koyup düşünmesi gerek. Bunun için de yönetim değişip değişmemesinden bağımsız kongre gerekiyor. Her gün bi yönetim kepazeliği ve bu kepazelikler hep maddi durum kılıfında görmezden geliniyor. Benim gram bir şeylerin düzeleceğine inancım yok.

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #64 : 07 Mart 2020, 01:47:36 »
Konu biraz amacından saptı gibi ama gerek koçun gerek takımın bu halinden de biz sorumlu değiliz o da çok açık..

Hakan abi, her zaman olduğu gibi konuyu net anlatmış. Kötüyü aklamak için bir başka kötüyü örnek vermenin anlamı yok. Ali Koç, uzaydan gelmedi. Uzun yıllardır zaten borç bataklığına girilen yönetimlerin içinde yer aldı. Az çok neyle karşılacağını da biliyordu. Her ne kadar bu kadarını beklemiyorduk dese de, bir şeylerin farkındaydı.

Başkanımsı, yönetimsi gibi enteresan terimler kullanarak kusura bakmayın ama yaşanan fiyaskonun üzerini örtemezsiniz. Bu eski başkan argümanıyla Ali Koç'u kaç yıl daha koruyup kollamayı planlıyorsunuz bilmiyorum ama herhalde her şubede sıradan, vasat, acınası hale gelene kadar koltukta oturtacaksınız.

Aziz Yıldırım'ın geri dönmesini zerre istemiyorum bu arada. Ali Koç'u eleştiren herkes de Azizci değildir, mesela İlhan abi, Hakan abi ve Umut gibi. Saydığım isimler eski başkana en ağır eleştirileri getirmişti. Maddi olarak bir şekilde düzlüğe çıkarsın da, kulübü psikolojik olarak geriye götürürsen onu zor aşarsın. Fenerbahçe eskiden her şubesinde ezeli rakiplerini ezen, komplekse sokan bir takımdı. En kötü gününde bile herkesin derbilerde içi rahattı. Şimdi hepimiz acaba hangi serimiz sona erecek, kaybedilim ama rezil olmayalım kıvamına geldik. Üç kuruşluk adamların lobisi kadar lobimiz kalmadı. Eskiden iyi kötü Fenerbahçe adını duyan korkardı, şimdi sallayan yok yönetimi. Taraftar korkusuna bir adım ötesine gidemiyorlar, ki yazık günah bu taraftara, daha ne yapacak..

Koskoca Fenerbahçe başkansız kalacak değil. Ali Koç gider başkası gelir, yok eğer sadece Ali Koç'un eline bakar haldeysek nerede o zaman Fenerbahçe'nin büyüklüğü derler adama..

Şunu da belirteyim, Ali Koç'u cidden severim, başarılı olmasını da çok isterdim. Yaptığı fedakarlıklara da kimsenin bir laf yok. Ama olmayınca da olmuyor. En iyi giden şube bile durup dururken bu hale geliyorsa, orada başka bir sıkıntı var demektir. Biraz da bu açıdan bakmak lazım.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #65 : 07 Mart 2020, 08:25:54 »
Valla bu borç yükünün altına kimse girmez.Başkansız kalabiliriz.Ciddi bir kayyum tehlikesi var.

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #66 : 07 Mart 2020, 12:45:07 »
Konu biraz amacından saptı gibi ama gerek koçun gerek takımın bu halinden de biz sorumlu değiliz o da çok açık..

Hakan abi, her zaman olduğu gibi konuyu net anlatmış. Kötüyü aklamak için bir başka kötüyü örnek vermenin anlamı yok. Ali Koç, uzaydan gelmedi. Uzun yıllardır zaten borç bataklığına girilen yönetimlerin içinde yer aldı. Az çok neyle karşılacağını da biliyordu. Her ne kadar bu kadarını beklemiyorduk dese de, bir şeylerin farkındaydı.

Başkanımsı, yönetimsi gibi enteresan terimler kullanarak kusura bakmayın ama yaşanan fiyaskonun üzerini örtemezsiniz. Bu eski başkan argümanıyla Ali Koç'u kaç yıl daha koruyup kollamayı planlıyorsunuz bilmiyorum ama herhalde her şubede sıradan, vasat, acınası hale gelene kadar koltukta oturtacaksınız.

Aziz Yıldırım'ın geri dönmesini zerre istemiyorum bu arada. Ali Koç'u eleştiren herkes de Azizci değildir, mesela İlhan abi, Hakan abi ve Umut gibi. Saydığım isimler eski başkana en ağır eleştirileri getirmişti. Maddi olarak bir şekilde düzlüğe çıkarsın da, kulübü psikolojik olarak geriye götürürsen onu zor aşarsın. Fenerbahçe eskiden her şubesinde ezeli rakiplerini ezen, komplekse sokan bir takımdı. En kötü gününde bile herkesin derbilerde içi rahattı. Şimdi hepimiz acaba hangi serimiz sona erecek, kaybedilim ama rezil olmayalım kıvamına geldik. Üç kuruşluk adamların lobisi kadar lobimiz kalmadı. Eskiden iyi kötü Fenerbahçe adını duyan korkardı, şimdi sallayan yok yönetimi. Taraftar korkusuna bir adım ötesine gidemiyorlar, ki yazık günah bu taraftara, daha ne yapacak..

Koskoca Fenerbahçe başkansız kalacak değil. Ali Koç gider başkası gelir, yok eğer sadece Ali Koç'un eline bakar haldeysek nerede o zaman Fenerbahçe'nin büyüklüğü derler adama..

Şunu da belirteyim, Ali Koç'u cidden severim, başarılı olmasını da çok isterdim. Yaptığı fedakarlıklara da kimsenin bir laf yok. Ama olmayınca da olmuyor. En iyi giden şube bile durup dururken bu hale geliyorsa, orada başka bir sıkıntı var demektir. Biraz da bu açıdan bakmak lazım.

Çok iddialı ve açık biçimde söylüyorum. Ali Koç gibi mali disiplin dışında kendi kaynaklarını da devreye sokacak biri gelmedikçe Fenerbahçe diye bir şey kalmaz. Ki, öyle birini ben tanımıyorum. Gerisi beylik lafı, romantizm. 

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #67 : 07 Mart 2020, 12:51:15 »
Giu ve Josef Fernandao'dan gelen paranın karşılığında 30 milyon euroya yakın bi para geldi ve bu parayla bize küme düşme kabusu yaşattılar. Takımın 6. Bitirmesi ile 2. Bitirmesi arasında 20 milyon euroya yakın gelir kaybı oluşuyor. Keşke eski yönetim olsaydı güya para saçsaydı da yine ikinci olsaydık. Yani elde edilen paranın verimli kullanıldığını mı söylüyosunuz siz? Şaka gibi inanmak istemiyorum cidden böyle olduğuna

Tam bir holigan üslubuyla, maddi olguları yansıtmayan safsatalardan bahsediyorsunuz. O yüzden holigan üslubuyla cevap vermekte bir beis görmüyorum. Kulübün maddi durumu ve transferler hususunda zerre fikriniz yok.

Fenerbahçe Ali Koç'un geldiği dönemde fiilen iflas etmiş bir kulüptür.

100 tane Slimani'ye sahip olsan da yollasan haklısın derdim ama iki üç oyuncunun ismini sayıp da neyi meşrulaştırmaya veya ispatlamaya çalışıyorsunuz? Hala daha fiilen iflas halindeyiz. Tüm momentumu politik müdahalelerle yok edilmiş bir takımız. O işler öyle kolay değil. 
« Son Düzenleme: 07 Mart 2020, 12:51:38 Gönderen: Besim »

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #68 : 07 Mart 2020, 13:00:01 »
Çok iddialı ve açık biçimde söylüyorum. Ali Koç gibi mali disiplin dışında kendi kaynaklarını da devreye sokacak biri gelmedikçe Fenerbahçe diye bir şey kalmaz. Ki, öyle birini ben tanımıyorum. Gerisi beylik lafı, romantizm. 

Besim, sizin yaptığınız ölümü gösterip sıtmaya razı etmekten öteye gitmiyor. Fenerbahçe'den kat be kat daha kötü kriz yaşayan başka bir camia nasıl iflas etmediyse biz de etmeyiz. Bunun beylik laflarıyla, romantizmle alakası yok. Eğer Ali Koç'tan başka bir allahın kulu çıkmıyorsa ve biz sırf bu yüzden başkanın her türlü hatasını görmezden geleceksek eğer, e o zaman batalım zaten. Sonuçta zaten bu kafayla batık bir kulüp olacağız, ne fark ediyor?

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #69 : 07 Mart 2020, 13:09:19 »
Mevcut iktidar konmak için bekliyor.Yapmayın biz Galatasaray değiliz eğer yeni aday çıkmazsa kayyum tehlikesi var.Bizi yok etmek isteyen spor piyasasından silmeye çalışıyorlar bizi.Besim rumuzlu renkdaşa katılıyorum.Mevcut iktidarın gideceğine inanmıyorum.Kalıcılar.

Çevrimiçi ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #70 : 07 Mart 2020, 13:45:32 »
Besim, sizin yaptığınız ölümü gösterip sıtmaya razı etmekten öteye gitmiyor. Fenerbahçe'den kat be kat daha kötü kriz yaşayan başka bir camia nasıl iflas etmediyse biz de etmeyiz. Bunun beylik laflarıyla, romantizmle alakası yok. Eğer Ali Koç'tan başka bir allahın kulu çıkmıyorsa ve biz sırf bu yüzden başkanın her türlü hatasını görmezden geleceksek eğer, e o zaman batalım zaten. Sonuçta zaten bu kafayla batık bir kulüp olacağız, ne fark ediyor?

Hem katılıyorum hemde katılmıyorum. "Başka camia nasıl iflas etmediyse" kısmı çok önemli bence. Bize nasıl yaklaşıldığı ile o "başka camilara" nasıl yaklaşıldığı ortada..

Çevrimiçi ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #71 : 07 Mart 2020, 13:47:50 »
Slimaniye verilen para 5 küsür. Ayewe verilen o civarda. Tolgayın bonservisine sayılan para 3.5 milyon euro. Ne 3 kuruşu ya siz çıldırdınız mı?
Guliano ve Josefden gelen paralar maalesef çok geç olmuştu.

Slimani be Ayew konusu da ayrı bir konu. Bize gelmeden önce de bizden gittikten sonra da farklı adamları izliyorduk ve izliyoruz.
Tolgay transferi ise devre arasında o zamanki şartlara göre yapılmış bir transfer.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #72 : 07 Mart 2020, 13:54:13 »
Son bir iki sayfadaki konuşmaları Ali Koç sayfasına taşıyorum. Arada direk Obradovic'le ilgili olan bir iki tane varsa, sahipleri kusura bakmasın artık.

Çevrimdışı hme1453

• Üye
« Yanıtla #73 : 07 Mart 2020, 13:54:32 »
Tam bir holigan üslubuyla, maddi olguları yansıtmayan safsatalardan bahsediyorsunuz. O yüzden holigan üslubuyla cevap vermekte bir beis görmüyorum. Kulübün maddi durumu ve transferler hususunda zerre fikriniz yok.

Fenerbahçe Ali Koç'un geldiği dönemde fiilen iflas etmiş bir kulüptür.

100 tane Slimani'ye sahip olsan da yollasan haklısın derdim ama iki üç oyuncunun ismini sayıp da neyi meşrulaştırmaya veya ispatlamaya çalışıyorsunuz? Hala daha fiilen iflas halindeyiz. Tüm momentumu politik müdahalelerle yok edilmiş bir takımız. O işler öyle kolay değil. 
Ne holiganı ya çıldırdınız mı siz? 2.lik başarısızlık diye biton palavra saydılar eski yönetimin enkazları! Olmasa küme düşüyoduk geçen sene.
Ayrıca Fenerbahçe Ali Koç'a muhtaç falan değildir. Bu camianın tarihine bakın çok daha zor durumları atlattı. Ali Koç gelmese batarmış Yazık sizlere. Cidden yazık

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #74 : 07 Mart 2020, 23:43:56 »
Ne holiganı ya çıldırdınız mı siz? 2.lik başarısızlık diye biton palavra saydılar eski yönetimin enkazları! Olmasa küme düşüyoduk geçen sene.
Ayrıca Fenerbahçe Ali Koç'a muhtaç falan değildir. Bu camianın tarihine bakın çok daha zor durumları atlattı. Ali Koç gelmese batarmış Yazık sizlere. Cidden yazık
Şu anki mali durumdan daha zor neyi atlattı, bir örnek alabilir miyim rica etsem? Ona göre beklentimi belirleyeceğim de...
Kara deryalarda bir FENERsin!