Gönderen Konu: Ergi Tırpancı  (Okunma sayısı 6364 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
Ergi Tırpancı
« : 21 Ekim 2018, 21:44:14 »
21 Ekim 2018 tarihinde Büyükçekmece maçında süre aldı ve ilk profesyonel sayılarını attı. Çok da kendine güvenen bir görüntüsü vardı. Umarım Fenerbahçe formasıyla çok iyi yerlere gelir. Şımarmaz ve üstüne koya koya ilerler. Maç sonu röportajında heyecanı görülmeye değerdi. Şunları söyledi:

-İlk sayılarımı attım. Çok, çok, çok mutluyum. Hayallerimin olduğu yerdeyim!"
« Son Düzenleme: 21 Ekim 2018, 21:49:00 Gönderen: Hakan Yaman »

Çevrimiçi sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
Ynt: Ergi Tırpancı
« Yanıtla #1 : 21 Ekim 2018, 21:46:12 »
İdolünün bogdanovic olduğunu onu örnek aldığını ve izlediğini söylemişti bi röportajında. İnşallah yolu onun gibi olur, bu oyuncu grubu ve teknik heyetle üzerine koymak kendi elinde. Ama belli ki allah vergisi bi skorer yeteneği ve özgüveni var.
« Son Düzenleme: 21 Ekim 2018, 21:46:45 Gönderen: sinanyucel »
Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

Çevrimdışı Intermed

• Üye
« Yanıtla #2 : 21 Ekim 2018, 21:49:47 »
Ennisle yıkıldığımız gecenin en sevindirici olayıydı. Egehandan daha öz güvenli ve ne yaptığını bilen bir basketbolcu.

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #3 : 21 Ekim 2018, 21:54:49 »
Daha 2000 doğumlu, bahtı açık olsun.

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #4 : 22 Ekim 2018, 02:51:02 »
Ennis'in üzücü sakatlığından dolayı bu çocuğu unuttuk biraz.

1-İlk pozisyonda doğru yerde tereddüt etmeden kaldırıp üçlüğü kullandı. Girip girmemesi önemli değil, önemli olan doğru yerde tereddüt etmeden üçlüğü sokmasıydı. Muhtemelen üçlük yüzdesi en fazla %30 falandır, çalışarak %40'lara çıkarmak onun elinde.

2-2. pozisyonda sırtı dönük oynadı ve rakibinin ters tarafından dönüp sayıyı buldu. 30 sayı fark olmuşken onun sırtı dönük oyunu için hücum seti çizilmemiştir ve pozisyon doğal gelişmiştir ama cv'sinde sırtı dönük oynama özelliği olduğunu da gösterdi. En çok buna sevindim çünkü çok az kısada bu özellik var.

3-3. pozisyonda sağlak bir oyuncu olmasına rağmen topu yere vurup soluna güçlü bir şekilde giderek sayıyı buldu. 2 sene boyunca Nunnaly bunu 1 kez bile yapamadı. Bakın yapmadı demiyorum, yapamadı diyorum.

4-Fastbreak'e çıkıldı ve keşke kendisi bitirmeye gitseydi o pozisyonu ama yapmadı ve arkadan gelen Egehan'a pası çıkardı. Obra'nın 'topu paylaşma' öğretisine uyma amacıyla o pası verdi ama Egehan bomboş sayıyı kaçırıp çocuğun asistini yedi. Bir sonraki pozisyonda da bomboş Sinan'ı güzel görerek saha görüşünün iyi olduğunu belli etti ama Sinan da boş üçlüğü kaçırdı. Bu ikisi de benim gözümde asisttir.

Bakalım elde ne var;

-Topu yere vurarak kendi pozisyonunu oluşturabilmek.

-2.00'ın üzerinde bir fizik. Bakmadım ama muhtemelen 2.03-2.04 civarında. Gayet de atletik.

-Dış şut atabilmek. Doğuş Balbay'ın son saniye üçlüğüyle Euroleague maçı kazandırdığı şu dünyada dış şutunu %40'lara dayayabilir.

-Sırtı dönük oynayabilme yeteneği ki en değerlisi bu demiştik zaten.

-2 ve 3 numara oynayabilecek gibi gözükse de 1-4 arası oynayabilecek yetenek ve fizik.

-2 asisti yense de temel anlamda var olan bir saha görüş yeteneği.

Ergi'de her şeyden bir şey var ama ne olursa olsun bir şeyi çok iyi yapmalı. Yukarıda saydığımız özelliklerin birisini geliştirip çok iyi yapsın, geri kalan özellikler zaten mevcut. Ya çok iyi şut atsın, ya çok iyi sırtı dönük oynasın ya da potaya sert giden delifişek bir delici olsun ama birini çok iyi yapsın. Meselâ Dejan Bodiroga muhteşem bir oyuncu olarak inanılmaz sırtı dönük oynardı ve tüm Avrupa buna en az 10 yıl çözüm bulamadı.

Ben kendisine yeni Cedi Osman ya da yeni Bodiroga gibi bir yakıştırma yapmıyorum, alt tarafı harika bir 7 dakika izletti bize. Bundan sonrası kendi elinde. Çok yetenekli olup şu an boşta olan ve Galatasaray'a kendini aldırabilmek için çırpınan Okben Ulubay mı olacak yoksa deli danalar gibi çalışıp LeBron gibi bir efsaneyi de yakalayınca onun sözünden çıkmayarak bu sezona fırtına gibi giren Cedi Osman mı olacak, hepsi kendi elinde. Obradovic tedrisâtından geçmek gibi bir fırsatı da var. Çok çalışıp başarılı olursa sadece biz Fenerbahçeliler değil, NBA'e gittiğinde tüm Türkiye alkışlar kendisini. Çalışmayıp yatarsa bugünkü rakibimiz Büyükçekmece ayarında bir takımda süre almayı beklerken bulur kendisini 3-4 yıl sonra.

Allah yardımcısı olsun. Gelişimini daha dikkatle takip edeceğiz artık.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #5 : 22 Ekim 2018, 08:24:53 »
Öncelikle röportajını izlerken "Ennis'ten bahsedecek mi?" diye düşündüm gayrı ihtiyari ve yanıltmadı. Bu kısım mühim.

Zaten özellik olarak "all-around" bir oyuncu olması bekleniyor uzunca bir süredir. Benim şahsi beklentim etkili savunma yapması. Diğer kısımları Obradovic halleder eğer ki kendini çalışmaya adarsa. Uzun bir süre hiç bir gence olacak gözüyle bakmama kararı aldım. Beni yanıltana sevgilerimi sunarım.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimiçi friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
« Yanıtla #6 : 04 Ocak 2019, 18:17:56 »
Genç bir oyuncunun heyecanını ifade ederken seçtiği kelimeler ve haddini bilerek konuşması beni Fenerbahçe nin geleceği için daha da umutlandırıyor.

Ergi Tırpancı’nın RedBull Türkiye’ye verdiği röportajdan kesitler:

21 Ekim’de Gazanfer Bilge Spor Salonu’nda 6 dakika forma giyerek Fenerbahçe taraftarının karşısına çıktın ve sonrasında EuroLeague’de de süre bulan bir oyuncu oldun. Koç Obradovic’in sana oyuna girmen için bir daha ne zaman işaret edeceğini asla önceden kestiremiyorsun anlaşılan. Bu belirsizlikle baş etmeyi, o mental direnci göstermeyi nasıl beceriyorsun?

“Bunun kolay olmayacağını en başından beri kendime söylüyordum. “Kostas mı, Ergi mi?” Bu soruya şu anda kim “Ergi” diye cevap verir ki? Benim birinci görevim, Kostas Sloukas’a ve diğerlerine idman vererek onların yukarıya çıkmalarına yardımcı olmak. Zaten onlarla birlikte geçirdiğim her an yeni bir şeyler öğreniyorum. Yapmam gereken, bunu hak etmek için yüzde yüzümü sahaya vermek. Şu an için oynamadığım maçların sayısının, oynadıklarımdan daha fazla olması kadar doğal bir şey yok. Eğer iyi idman yaparsam ve hazır olduğumu Koç’a gösterirsem, bir yerde düşünüp beni sahaya atacağını biliyorum. Oynamadığım bir maçın sonunda da Ataşehir’e gelip burada bireysel idmanımı yapıyorum, bir sonraki maçta daha hazır olmak için. Bu ekstra çalışmaların kendi kişisel gelişimim için önemli olduğunun farkındayım elbette, yine de bunu daha ziyade takıma duyduğum saygının beraberinde gelen bir şey olarak görüyorum.

Burası en iyilerin bir araya geldiği takım – en iyi guardlar, en iyi forvetler, en iyi uzunlar ve en iyi koç burada. Formayı kapmak istiyorsam, arkama yaslanıp bekleyemem. İlk günden beri bu kafa yapısıyla hareket ediyorum: Koç Obradovic’le idman yapmanın bir fiyatı yok. Kimse bu parayı ödeyip de onunla idmana çıkamaz, o okulun öğrencisi olamaz. Bu paha biçilemez bir şey ve bu okula kabul edildikten sonra, kendini ne kadar geliştireceğin senin elinde.”

İyi bir koçun elinden iyi bir şutör olarak Fenerbahçe’ye transfer olan ama limitlerinin nerede olduğu tam olarak kestirilemeyen Bogdan Bogdanovic, İstanbul’da geçirdiği üç sezonun sonunda Avrupa’nın zirvesine yükseliyor ve olgunluk dönemini açtığını da o Final Four’da ilan ediyor. Senin için bir rol modelden bahsedeceksek, uğramamız gereken ilk isim herhalde Bogdanovic…

“Kesinlikle öyle. Röportaj boyunca Doncic’ten bahsettik. Ama şunu da unutmayalım, Doncic’in büyük bir oyuncu olacağı bize ilk günden itibaren söyleniyordu. Slovenya’da da, Real Madrid’de de herkesten büyük bir ilahtı. Onun NBA yıldızı olması zaman meselesiydi, oraların oyuncusuydu. Bogdanovic buraya geldiğinde ise, hedef ondan bir EuroLeague oyuncusu çıkarmaktı. Daha fazlası onun elindeydi ve sonunda kendisini bu noktaya getirdi. Sırbistan’da bereket içinde büyümemişti, basketboldan para kazanamazsa kendisine çok iyi bir B planı yaratamayabilirdi. Tüm bunlara rağmen hiç geri adım atmadı. İzlediğim tüm oyuncular arasında, oyun algısını onun kadar geliştiren ikinci bir oyuncu sayamam. Burada büyüdü, burada gelişti. Ve şimdi aynı adanmışlıkla ilerlemeye devam ediyor.

Bogdanovic, benim için müthiş bir örnek. Onun girdiği yola, onun gösterdiği adanmışlıkla girmeyi istiyorum. O yolda olmak benim elimde ve ben de orayı istiyorum. Her idmana giderken beni heyecanlandıran yegâne şey bu – o yola girme fikri. Obradovic gibi büyük bir koçtan ve tüm takım arkadaşlarımdan yeni bir şeyler öğrenmenin heyecanını taşıyorum. Ve en yakın zamanda, Bogdanovic’in yaptığı gibi o sahaya hükmetmenin hayalini kuruyorum. İnsanlar bu hayalle dalga geçebilir, bu beni ilgilendirmiyor. Obradovic’le bu yola giren ve Bogdanovic gibi gelişim gösteren kaç tane oyuncuya şahit olmuşuzdur, neden bunlardan biri de ben olmayayım?

Günün sonunda, OAKA’ya çıkıp 30 dakika top oynayıp 25 sayı atmak, 8 ribaund almak, 6 asist yapmak. Beni motive eden şey bu. Bogdanovic’in geldiği yer, benim birinci motivasyon kaynağım.”

eurohoops tan alıntıdır.
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #7 : 04 Ocak 2019, 22:55:35 »
Yalnız bu çocuk sürekli konuşuyor. Tek bir maçta 5 dakika kendini gösterip, ki o da kopan bir maç en nihayetinde, 55 kez konuşan tek oyuncu olabilir.

Herkes kendine Bogdan'ı örnek aldığını söylüyor zaten, ki o konuda sıkıntı yok, bu beni ayrıca mutlu ediyor. Ancak Bogdan 55 iş yaparsa anca 5 konuşurdu. Hatta çoğu zaman konuşmaktan kaçınırdı. Benim derdim konuşması değil, anlatmak istediğim başka bir şey. Yoksa oyuncunun konuşması şahsen bu işin içinde olan biri olarak benim işime geliyor. Ancak Ergi'yi konuştukları doğrultusunda konuşmaktan ziyade, performansıyla konuşmayı tercih ederim.

Kendi çapımızda bizim de basketbol camiasının içinde bir gözümüz, kulağımız var. Henüz hiçbir şey ispat etmemişken çok fazla 'oldum' havasına girmemek gerekiyor. Bu çocukta şu an için 'gelişmekte' olan tehlike bu.

Umarım yanıltır, olmadı Umut abisi bi kulağını çeker...

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #8 : 05 Ocak 2019, 12:23:48 »
Uyardım, bakalım bundan sonra nasıl olacak? 8)
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Oğuz Han

• Üye
  • Yer: nottingham
« Yanıtla #9 : 05 Ocak 2019, 19:46:39 »
Altyapıda en fazla çakma Emir olur dediimiz çocuk, umarım çok iyi olur. Analiz ve tespitleri çok sağlıklı, akıllı çocuk

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #10 : 16 Ağustos 2021, 21:15:30 »
Afyon'a gitmiş.