Gönderen Konu: Fenerbahçe | Erkek Voleybol Takımı Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 563946 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
Ynt: Fenerbahçe Grundig Transfer Dosyası
« Yanıtla #15 : 10 Ocak 2014, 23:43:55 »
Bu adam komple oyuncu..Böylece komple 3 smaçörümüz oldu...

Arada Fontales arada Marshall dinlenir...
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı sener_nureddin

• Üye
  • Yer: bursa
« Yanıtla #16 : 10 Ocak 2014, 23:51:04 »

çok sevindim. ayrıca muhtemel yıl sonundaki ayrılığına karşı ilke tedbir alınmış oldu. bu oyuncu hem bu yıl verim verir inşAllah. hem de yazın oyuncu arama sıkıntısı da olmaz. bir orta ve olursa bir pasörle takviye yaparak önümüzdeki sezon CL de (inşAllah gidersek) istediğimiz takımı oluşturmuş oluruz.
HER ZAMAN VE DAİMA FENERBAHÇE

Çevrimdışı BeratAkbaba

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • BeratAkbaba
« Yanıtla #17 : 10 Ocak 2014, 23:53:09 »
İyi bir oyuncu aldık yani ? Marshall ve fonteles ile kıyaslarsak ?
#12 Damir Mrsiç

Çevrimdışı Erdenay Güler

• Yönetici
  • Üye
    • ErdenayGuler
« Yanıtla #18 : 11 Ocak 2014, 01:29:14 »

Komple oyuncu derken neyi kastediyorsun abi? Neleri iyi yapıyor mesela? Ben ortalama bir oyuncu olduğunu düşünüyorum.

• Üye
« Yanıtla #19 : 11 Ocak 2014, 01:44:50 »
Komple oyuncu derken neyi kastediyorsun abi? Neleri iyi yapıyor mesela? Ben ortalama bir oyuncu olduğunu düşünüyorum.

bence smaç+manşet+servisi var diyor murat hocam. fontelese gibi. ben de tam bilmiyorum. brezilya milli takımında oynamış biri. aslında ben castellaniye güveniyorum. o yaptıysa transferi bilerek yapmıştır diye düşünüyorum

Çevrimdışı murat kaya

• Üye
  • Yer: EDREMİT-BALIKESİR
  • Deniz ve Sevgi Nehirin Babası
« Yanıtla #20 : 11 Ocak 2014, 05:45:28 »

Erdenay benim komple anlayışım hepsini yapabilmesi..Mesela iyi Neriman iyi hücum eder.Blok fena değil ama manşet savunma yerlerde...

Bu adamda hepsinden ortalama var.Geçen sene baya formdaydı ne durumda bilemiyorum...

Zaten gökhanın dediği gibi Mali kriz olmasa orada kalırdı.

Rio nun bazı maçlarını izlemiştim gece geç saatlerde çok sivrilmedi derken geçen sene sanırım Finallerde mvp olmuştu...

Bu mevsimde takımı sırtlayacak adam bulmak zor ama alınacak en değerli adamlardan birini aldık bence..

Benim fikrim tabi kardeşim
HaBaBaM GüM GüM GüM

Çevrimdışı erik2929

• Üye
« Yanıtla #21 : 11 Ocak 2014, 11:17:34 »
Akillica bir transfer hele hele nerdeyse Challenge dan elenme gibi bir sıkintiya dustugumuz hatirlanirsa gayet iyi bir rezerv. Turgayla da bir yere kadar ...
You're never as good as everyone tells you when you win, and you're never as bad as they say when you lose

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #22 : 11 Ocak 2014, 11:24:00 »

Aralık ayında yaşanan hastalık, sakatlık gibi durumları düşününce önümüzdeki süreçte de böyle durumlarda karşılaşılması halinde ve rotasyon yapmakta kullanılabilecektir.

Ancak benim düşüncem yabancı orta, yerli smaçör alınsa çok daha iyi olurdu.

Sezon başında Burutay ve Simon alınabilseydi çok çok daha iyi bir takımımız olurdu.

FENERBAHÇE

Çevrimdışı Erdenay Güler

• Yönetici
  • Üye
    • ErdenayGuler
« Yanıtla #23 : 11 Ocak 2014, 11:28:14 »
Erdenay benim komple anlayışım hepsini yapabilmesi..Mesela iyi Neriman iyi hücum eder.Blok fena değil ama manşet savunma yerlerde...

Bu adamda hepsinden ortalama var.Geçen sene baya formdaydı ne durumda bilemiyorum...

Zaten gökhanın dediği gibi Mali kriz olmasa orada kalırdı.

Rio nun bazı maçlarını izlemiştim gece geç saatlerde çok sivrilmedi derken geçen sene sanırım Finallerde mvp olmuştu...

Bu mevsimde takımı sırtlayacak adam bulmak zor ama alınacak en değerli adamlardan birini aldık bence..

Benim fikrim tabi kardeşim

Şimdi oldu abi. Komple oyuncudan kastının her şeyi çok iyi yapıyor olduğunu sanmıştım. Bana göre de her durumda ortalama bir oyuncu. İnsanlar CV'sine baktığında 6 senedir oynadığı her takımın şampiyon olduğunu gördüğünde şaşırıyor ama pek şaşırmamak lazım. En iyi zamanı 2008-10 arasıydı, sonra SESI'ye geçtikten sonra çok sert düştü. Hem oynayamadı hem de bir sonraki sene için takımı kontrat önermedi, bununla da kalmayıp kimseden kontrat alamadı. Tek çare Japonya'ya gitti. O sırada Bernardinho'dan da kesik yedi. Geçtiğimiz sene de normal sezon da pek etkili değilken playofflarda patlama yapmıştı. Bu sene de pek oynamadı, Thiago Sens'in arkasında kaldı. Katkı sağlayacak muhakkak, hayırlı olsun.
« Son Düzenleme: 11 Ocak 2014, 11:30:33 Gönderen: Erdenay Güler »

Çevrimdışı Zihinbaz13

• Üye
  • Atam İzindeyiz. Biz de Fenerbahçeliyiz...
« Yanıtla #24 : 11 Ocak 2014, 11:28:59 »
İyi olmuş aslında transfer. Hani gördük 3 yabancıdan biri sakat olunca takım sırıtıyor. Ortalarımız iyi değil keşke orta transferi yapsaydık diyorum ama işte oyuncu boşa çıkmışken kaçırmayalım diye düşündüler sanırım. Hayırlı olsun. Umarım takıma çok ama çok yararı olur ve bütün kupaları alırlar.
Kim Yeon Koung,Fe Garay,Eda Erdem

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #25 : 11 Ocak 2014, 11:29:43 »
Akillica bir transfer hele hele nerdeyse Challenge dan elenme gibi bir sıkintiya dustugumuz hatirlanirsa gayet iyi bir rezerv. Turgayla da bir yere kadar ...

İmza. Eurochallenge Şampiyonluğunu garantiye almak için yapılmış bir hamle. Türkiye liginde Fonteles ve harika bir sezon geçiren Marshall'ın önüne geçebileceğini sanmıyorum.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #26 : 11 Ocak 2014, 11:52:00 »
Twittera yazdım ;
Brezilya daki voleybola bakış açısı ile bizim ülkemizde bakış açısı arasında bir çok fark var.  Bunu niye yazdım
Thiago dan Marshall'ın yaptığı hücum  beklersek adama burda neler deriz neler ki Marshall a bile nelere deniyor :) :)

klüp sahibinin dünyanın en zenginlerinden birisi olunca yaşanılan maddi kriz de bi saçma geldi ama zaten 2011 dw kuruldu geçen sene şampiyon oldu bu sene kadroyu dagitiyorlar ! İlginç bi serüven

Geçen sene efsane kadro vardı tabi.
Lucas Saatkamp -Brezilya Milli orta ( brezilya ligi en çok kazanan ismi )
Dante ve Thiago smaçörler
Bruno da pasör. Theo çapraz
Final maçında Sada ya ilk seti kaybettikten çok güzel dönüp 3-1 ile  şampiyon olmuşlardı. Brezilya Milli Takım hocası Bernardinho da maçı izleyenler arasındaydı ( pasör Bruno'nun babası -üvey annesi de besim'in sevdiği efsane pasör Venturini'dir )
Thiago yaptığı çok iyi savunma ve aldığı çok iyi manşet ile MVP olmuştu. Zaten lucas theo dante ilk etapta takımın hucum opsiyonlar idi. Thiago takımın butin pis islerini yaoan bir isimdi ve Mvp oldu :)
Bizim ligde hayatta olmaz :)
Iyi servis atar her Brezilyalı de oyuncu gibi , oyun bilgisi de yüksek ama dedigim gibi marshall ve fonteles gibi hücum performansı beslenmesin. Tabi oynadığı takımdaki (RjX) rolü
 itibari ile söylüyorum. Adama turgay muamelesi yapmayalım :)
Ayrıca coşkulu bir oyuncudur , taraftar ile iletişimi iyidir hani bizim taraftar sever  öyle oyuncuları ( biraz çirkin ama :) )

Sakatlık sıkıntıları düşününce güzel hamle olmuş
Hem avruoa kupası hemde lig önemli.
Castellani böyle savunma özellikli oyuncuları sever aslında
Hayırlı olsun ...

Edit : ah şu yabancı sınırı olmazda da pasörleri Bruno'ya sulandaydık.
Ayrıca mevcut pasör ve orta oyuncuları düşününce bu transfer uzun vadeli olma ihtimali sıfır altında. Biz mevcut pasör ve orta oyuncular ile 3 tane hücum gücü çok çok (smaçörlerde iyi manşet almak zorunda ) yüksek oyuncu ile oynamak zorundayız.  Haa seneye kadro yapısı değişir ise bilemem.
« Son Düzenleme: 11 Ocak 2014, 12:03:20 Gönderen: Cem Ağrak »

• Üye
« Yanıtla #27 : 11 Ocak 2014, 12:55:13 »
Twittera yazdım ;
Brezilya daki voleybola bakış açısı ile bizim ülkemizde bakış açısı arasında bir çok fark var.  Bunu niye yazdım
Thiago dan Marshall'ın yaptığı hücum  beklersek adama burda neler deriz neler ki Marshall a bile nelere deniyor :) :)

klüp sahibinin dünyanın en zenginlerinden birisi olunca yaşanılan maddi kriz de bi saçma geldi ama zaten 2011 dw kuruldu geçen sene şampiyon oldu bu sene kadroyu dagitiyorlar ! İlginç bi serüven

Geçen sene efsane kadro vardı tabi.
Lucas Saatkamp -Brezilya Milli orta ( brezilya ligi en çok kazanan ismi )
Dante ve Thiago smaçörler
Bruno da pasör. Theo çapraz
Final maçında Sada ya ilk seti kaybettikten çok güzel dönüp 3-1 ile  şampiyon olmuşlardı. Brezilya Milli Takım hocası Bernardinho da maçı izleyenler arasındaydı ( pasör Bruno'nun babası -üvey annesi de besim'in sevdiği efsane pasör Venturini'dir )
Thiago yaptığı çok iyi savunma ve aldığı çok iyi manşet ile MVP olmuştu. Zaten lucas theo dante ilk etapta takımın hucum opsiyonlar idi. Thiago takımın butin pis islerini yaoan bir isimdi ve Mvp oldu :)
Bizim ligde hayatta olmaz :)
Iyi servis atar her Brezilyalı de oyuncu gibi , oyun bilgisi de yüksek ama dedigim gibi marshall ve fonteles gibi hücum performansı beslenmesin. Tabi oynadığı takımdaki (RjX) rolü
 itibari ile söylüyorum. Adama turgay muamelesi yapmayalım :)
Ayrıca coşkulu bir oyuncudur , taraftar ile iletişimi iyidir hani bizim taraftar sever  öyle oyuncuları ( biraz çirkin ama :) )

Sakatlık sıkıntıları düşününce güzel hamle olmuş
Hem avruoa kupası hemde lig önemli.
Castellani böyle savunma özellikli oyuncuları sever aslında
Hayırlı olsun ...

Edit : ah şu yabancı sınırı olmazda da pasörleri Bruno'ya sulandaydık.
Ayrıca mevcut pasör ve orta oyuncuları düşününce bu transfer uzun vadeli olma ihtimali sıfır altında. Biz mevcut pasör ve orta oyuncular ile 3 tane hücum gücü çok çok (smaçörlerde iyi manşet almak zorunda ) yüksek oyuncu ile oynamak zorundayız.  Haa seneye kadro yapısı değişir ise bilemem.

bilgiler için teşekkür ediyorum şahsım adına.

ben bu transferde hocaya güveniyorum. bilemiyorum sizi ama benim gözümde FB ülkerde obra reis ne ise, FB grundigde de castellani reis odur. yapılan transferlere, takımın oyunu, yapısı vb konularda FB ülker bağlamında obra reise nasıl güveniyorsam, aynı güveni FB grundig bağlamında da castellani reise duyuyorum.

ayrıca taraftar ile iletişimi iyi olan, tabir-i caiz ise ateşli sporcuları biz FB liler pek sever ve takımlarımızda da isteriz. bu açıdan da iyi olmuş. :)

Hayırlı olsun diyelim. sonra da yenilgisiz takımımızı seyredelim.

Çevrimdışı Sisley Volley TV

• Üye
« Yanıtla #28 : 11 Ocak 2014, 12:58:40 »
Eline saglik Cem Abi.

Beklemedigim bir hamle oldu. Lig sonuna kadar anlasildiysa iyi bir hamle. Uzun vadeli dusunuluyorsa tam tersi.

Ozellikleri bakimindan , herseyden var olan ama hicbirseyden tam olmayan tarzda bir oyuncu. Birkac ay once omzundan sakatti. Takiminin ligdeki ilk 2 macini kacirdi. Takim olarak lige iyi basladilar ama ekonomik sikintilar sonrasi dagildilar. Yanilmiyorsam ligde dorduncu siradalar.

Liglerini ara sira internetten izliyorum. Acikcasi zevk almiyorum. Coskulular ama sadece o kadar... Birde su var setleri 21 sayi uzerinden oynuyorlar.

Rio takiminin maclarini izlerken , keske Thiago Sens 'i kapsak diyordum ama biz gittik Thiago Alves'i aldik. Insallah uzun vadeli degildir. Zira olasi ust seviye CL maclarinda mansette cok fena gocer.

Son olarak insallah hayirli olur.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #29 : 11 Ocak 2014, 13:01:42 »
Serkan uzun vadeli kesin değildir. Bence bu sene için yapılmış bir transfer gibi geldi.

Hatta az önce Erdenay ile sohbet ettik . Seneye Marshall'ın olası ayrılık durumunda Osmany'e sulansak nasıl olur :)
Ama hocasını birakmaz gibi geliyor.  Hem seneye trentino ya geri dönecekleri konuşuluyor.  Duydun mu sen ?
« Son Düzenleme: 11 Ocak 2014, 13:05:24 Gönderen: Cem Ağrak »