Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2004330 defa)

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #14250 : 29 Mart 2023, 14:45:45 »

Uzunlar 25 yasindan sonra prime donemini yasar derler. Kendi adima cok begendigim ve patlama yapabilecegini dusundugum bir oyuncu.

En zayif yani kendi oyunu yaratamaz. Oyun kurucunun oynattigi tip bir oyuncu. Iyi oyun kurucun varsa cok katki verebilir. Bu boydaki her uzun gibi (tavares, fall, ... vs) suresi arttikca, yarari azaliyor.10-15 dakikalar arasinda kullanildiginda hem savunma hem hucumda iyi katki veriyor.Motley nin arkasina rotasyonda iyi olacaktir.

PS: Jekiri nin de son 2 maci kafa karistirmadi degil. Ama tahminim Jekiri nin sakatlik raporlari vs dusunulerek, ve oyuncunun seviye atlama potansiyeli icin istiyor hoca.
Ben de beğeniyorum ve bu transfer gerçekleşirse, onu Motley ile birlikte değerlendirmek gerekir diye düşünüyorum. Kim bilir belki de, Tom'un dileği gerçek olur. Motley 4, Papa 5 oynarlar :)
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #14251 : 29 Mart 2023, 14:51:35 »
Belki ikisi de ilk tercihim olmazdı ama Papa da Thompson da su aşamada bende onay alir ki benden onay almak hic kolay değil bilen bilir :D

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #14252 : 29 Mart 2023, 15:29:26 »
Ben de beğeniyorum ve bu transfer gerçekleşirse, onu Motley ile birlikte değerlendirmek gerekir diye düşünüyorum. Kim bilir belki de, Tom'un dileği gerçek olur. Motley 4, Papa 5 oynarlar :)

neden olmasin dicem de, pick and roll calismaya baslar rakipler.... :D
Takimin ilk senesine gore cok iyi sene gecirdik. Problemler net gozukuyor; Yapili uzun, Pota altina Turk oyuncu, 3-4 oynayan bir takviye(booker yerine) ve guvenilir (acil durumlarda cami kiriniz tipinde) bir Oyun kurucu yapabilsek muthis olurdu. Papa en azindan ilk soruna cozum olabilecektir.
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #14253 : 29 Mart 2023, 17:11:05 »
bence günümüz basketbolunun hücum tarafında en önemli yan unsurları köşe üçlükleri ve pick and pop. partizan ve bologna maçlarında hücum olarak zirveyi görürken pierre ve hayes’in köşe üçlükleri damga vurmuştu. ama 5 numarada sahayı açabilen bir oyuncumuz yok. papagiannis o anlamda elimizi çok rahatlatacaktır ama savunma tarafında bariz bir çember koruma sorunumuzun da olduğu açık, o konuda yorum yapacak kadar detaylı tanımıyorum umarım o konuda da beklentimizi karşılar gelirse.
« Son Düzenleme: 29 Mart 2023, 17:11:14 Gönderen: efeovic »

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
    • i_dnmz
« Yanıtla #14254 : 29 Mart 2023, 17:30:04 »
bence günümüz basketbolunun hücum tarafında en önemli yan unsurları köşe üçlükleri ve pick and pop. partizan ve bologna maçlarında hücum olarak zirveyi görürken pierre ve hayes’in köşe üçlükleri damga vurmuştu. ama 5 numarada sahayı açabilen bir oyuncumuz yok. papagiannis o anlamda elimizi çok rahatlatacaktır ama savunma tarafında bariz bir çember koruma sorunumuzun da olduğu açık, o konuda yorum yapacak kadar detaylı tanımıyorum umarım o konuda da beklentimizi karşılar gelirse.
Ayakları yavaş deniyor ama ben o kadar yavaş olduğunu söyleyemem. Calathesin de kendisi için yaptığı yorumda olduğu gibi; "Yüzdelerim daha iyi olsaydı NBA den dönmezdim" Ayağı çok hızlı olsaydı, NBA den talipsi olurdu.

Çevrimdışı ayhan

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @ab_1907
« Yanıtla #14255 : 29 Mart 2023, 17:35:54 »
Belki ikisi de ilk tercihim olmazdı ama Papa da Thompson da su aşamada bende onay alir ki benden onay almak hic kolay değil bilen bilir :D
Booker-Edwards yerine bence super olur bu ikili.

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #14256 : 29 Mart 2023, 17:53:15 »
Ayakları yavaş deniyor ama ben o kadar yavaş olduğunu söyleyemem. Calathesin de kendisi için yaptığı yorumda olduğu gibi; "Yüzdelerim daha iyi olsaydı NBA den dönmezdim" Ayağı çok hızlı olsaydı, NBA den talipsi olurdu.
zaten 2.20 boyunda bir oyuncudan hızlı ayaklara sahip olup switch savunmasında larkin’i, napier’i savunmasını beklemek haksızlık olur. nba’deki brook lopez’in yaptığı blokların, çember korumanın yarısını yapsın o şut performansıyla bize seviye atlatır zaten.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #14257 : 29 Mart 2023, 23:53:25 »
Jekiri, booker, carsen, antetekoumpo, bjelica, calathes.
Kafadan 6 tane adam saydım. Derhal sepetlenecek.
Bjelicadan falan hala medet uman varsa soğuk bir duşa girsin de kendisine gelsin.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #14258 : 30 Mart 2023, 00:01:21 »
Calarhes ile görüşlerim arşivde var.Çok ağır oyun kuruyor.Ancak takımdaki Q seviyesi en yüksek adam bence.Seneye Darius gelirse kadro derinliği için kenardan gelecek Calathes katkı verir. Bjelica biraz daha zaman verilmeli diğerleri evet by bye.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #14259 : 30 Mart 2023, 00:05:12 »
Sayın İlhan Beyin anı yaşa mottosu saygı duysamda adım adım.buyumek en iyisi.Seneye daha sağlam geleceğiz inşallah.Az andan zevk alalım bir şekilde 8 yapıp sonrasına bakalım.Alcak Efes dışarda kalırsa değme keyfimize.
« Son Düzenleme: 30 Mart 2023, 00:07:51 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimdışı bothersome man

• Üye
« Yanıtla #14260 : 30 Mart 2023, 00:24:32 »
Jekiri, booker, carsen, antetekoumpo, bjelica, calathes.
Kafadan 6 tane adam saydım. Derhal sepetlenecek.
Bjelicadan falan hala medet uman varsa soğuk bir duşa girsin de kendisine gelsin.

Jekiri'den back-up uzun olarak memnunum ben. Karakterli oyuncu, doğru kullanmayı bilirsen belli özellikleri de var. Zaten bütün uzunlarımız Motley-Vesely ayarında olamaz, 10-15 dakika idare edecek adam da lazım. Diğer isimlere katılıyorum. Bjelica'dan ümidi kestim, seneye Sırp ligine dönüp emekliliğini orada ilan etsin. Carsen ve Kostas'ı şimdi bile göndersek fark eden bir şey olmaz zaten.
İyi olan değil, TAKIM olan kazanır.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #14261 : 30 Mart 2023, 10:40:14 »
Hayal kurmak bedava;

1 yerli katki sart seneye pota altina;
Sertac-Ercan Osmani-Sadik-Muhsin-Erkam Yilmaz-Yigitcan-Ahmet... birini getirmek gerek. Ve Samet ile vedalasmak da gerek.

Jekiri-Booker-Ante-Bjelica gelecek sene olmasa hos olurdu :) bu durumda =>

2- Ustteki isimlerden Sertac-Muhsin disindaki isimlerden biri ve Papagiannis gelirse Jekiri bence kalabilir yoksa o da gidebilir.  Dunde gosterdi ki, aldigi maas fayda orani yuksek bir oyuncu. Bu durumda, Brown-Melli-Shengelia tarzi undersize olmayan ama sutu olan (orta mesafe de olur) bir 4 ile tamamlayabiliriz. Orada Pierrre, Hayes ve Metecan dan da katki aldigimizi dusunerek soyluyorum bunu

3- Onuralp Bitim i Efes e kaptirmamak lazim. Edwards yerine gibi dusunulebilir belki... Hem rol hem sure olarak istenen katkiyi karsilayabilir.

4- Bir oyun kurucu... Ama kim olur o oyun kurucu bilmiyorum? Calathes in defolari var ama ondan iyisi gelmeyecekse bosa gondermemek lazim... Ponitka gibi 3 den oyun kuran bir isimle takviye de edebiliriz alternatif olarak... Ama birini bulup bu yuku Guduric ten almaliyiz.

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
    • i_dnmz
« Yanıtla #14262 : 30 Mart 2023, 15:49:07 »

Ponitka gibi 3 den oyun kuran bir isimle takviye de edebiliriz alternatif olarak... Ama birini bulup bu yuku Guduric ten almaliyiz.
Itoudisin oyun mantığı eskiden de böyleydi bizde de böyle ki; fizikli olmayı önceliğe koyuyor. Guduricin 3 numara olması gerektiğini söylerken koç geldi, Guduric sen gardsın dedi, öyle devam ediyor. Adım gibi eminim, Ponitka gelse 1 dk süre vermez 3 numaradan. 2 numarada zaten atletik patlayıcılığı olan adam istiyor. Durum buyken Ponitkayı da bu yüzden istemez.

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
    • i_dnmz
« Yanıtla #14263 : 30 Mart 2023, 16:59:24 »
Alın size kadro;

#1 Darius / Calathes / Şehmus
#2 Guduric / Dorsey / Wilbekin / Melih
#3 Pierre / Tarık / Tadas Sedekerskis (Her sene seviyesi yükseliyor, bir üst seviye için denenebilir. Itoudisin istediği kalıplı, şutu olan taş gibi Litvanyalı 3,5 numara. 1 senelik sözleşmesi daha var, buy out ödemek gerekir)
#4 Bjelica / Hayes / Metecan / Sadık
#5 Motley / Papagiannis / Sertaç

10 yabancı + 6 Türk + Wilbekin

Gidenler: Ante, Carsen, Booker, Samet, İsmet, Jekiri
Gelenler: Darius, Sedekerskis, Sadık, Papa, Sertaç

1 numarada ve 4 numarada veteran, diğer pozisyonlarda genç dinamik, patlayıcı, şutör, post up'ı olan, kendi şutunu yaratan, atletik vs her türlü özellik var. Bu arada Sedekerskisi Baskonia dan almak da imkansıza yakın. Yıllardır adamlar yatırım yaptılar, Tadas pişmeye başlamışken öyle 200-300K ya asla bırakmazlar.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #14264 : 30 Mart 2023, 23:15:29 »
Alın size kadro;

#1 Darius / Calathes / Şehmus
#2 Guduric / Dorsey / Wilbekin / Melih
#3 Pierre / Tarık / Tadas Sedekerskis (Her sene seviyesi yükseliyor, bir üst seviye için denenebilir. Itoudisin istediği kalıplı, şutu olan taş gibi Litvanyalı 3,5 numara. 1 senelik sözleşmesi daha var, buy out ödemek gerekir)
#4 Bjelica / Hayes / Metecan / Sadık
#5 Motley / Papagiannis / Sertaç

10 yabancı + 6 Türk + Wilbekin

Gidenler: Ante, Carsen, Booker, Samet, İsmet, Jekiri
Gelenler: Darius, Sedekerskis, Sadık, Papa, Sertaç

1 numarada ve 4 numarada veteran, diğer pozisyonlarda genç dinamik, patlayıcı, şutör, post up'ı olan, kendi şutunu yaratan, atletik vs her türlü özellik var. Bu arada Sedekerskisi Baskonia dan almak da imkansıza yakın. Yıllardır adamlar yatırım yaptılar, Tadas pişmeye başlamışken öyle 200-300K ya asla bırakmazlar.

Tr de kesin şampiyon.... Euroleague de ilk 4 e oynar....
Seder iyi de, Ben bu takimi kalinic le tamamlardim.... hucum savunma tam oturdu.