Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2126435 defa)

0 Üye ve 11 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #17685 : 26 Haziran 2024, 09:42:18 »
Şöyle bir bakış açısı oluştu bende;

Netoyu hala listelere yazanlar da var, çoktan gönderenler de var, medyada farklı bilgiler de var. Gerçek şu ki, Neto 5 Ağustosta açıklanmış. 1+1 yıllık kontratının bitiş süresi doğal olarak 04.08.2024. Bugüne kadar +1 opsiyonunun kullanıldığına dair bir bilgi medyaya yansımadı. Bununla birlikte uzatılacağı yönünde bir bilgi de yok. Konunun bu ayağı kupkuru!

Kıyasladığım nokta şu, Calathes 33 yaşındayken bizden 2 yıllık garanti kontrat aldı. Neto geçen yıl imzalarken 31 yaşındaydı ve 1+1 yıl imzaladı. Yani ortada bir güvensizlik de var. Evet 8 yıl NBA sonrası avrupaya dönen biri için adaptasyon riski olabileceğini kabul edebiliriz ama, oynadığı dönemde, sağlıklıyken bile +1 opsiyonla anlaştığımız adamı, ağır sakatlık sonrası rotasyona almayı düşünmemiz bence çok cılız bir ihtimal olacak.

Sözün özü, sözleşme yaptırımına düşmemek için, bizim yaka da karşı yaka da kafasını kuma gömüp, sürenin bitmesini bekliyor olmalı. Bence, şayet olursa, bizim kısa transferi de uzun transferi de NBA den ağustosta olur.
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #17686 : 26 Haziran 2024, 09:57:26 »
abi tamam hadi ben nba’i kıstas almayayım ama kendrick nunn dediğimiz oyuncu nba’de doğru düzgün 1 sezonu olan ve sonrasında rotasyon dışında kalmış bi adam, şimdi euroleague’i sallıyor. üstelik savunması nedeniyle dışarda kaldı miamide, şimdi savunması bile fark yaratıyor burda. yani o kadar da kıstas alınmayacak bi yer değil sonuçta. netoda soru işareti olan şey sakatlığı, yoksa avramovicle gerçekten kıyaslanamaz bile. madar kıyası da ben kıyas yaptığımdan değil, ikisi de şu an çok da bayılmadığım oyuncular ama sonuçta bu adamlar geçen sene playoff yapan partizanda oynuyodu madar da avramovicin önündeydi. yani bu bi kıyas değil gerçek. sırbistanda da iyi bi turnuva geçirdi ama ort dakikası 16. yani ben desem vasatsever dersin burda anlaşamadık :D
Tamam da her oyuncu Nunn gibi fark yaratmıyor ki? Bizim NBA'den çektiğimiz ve fark yaratan 1 tane adam söylesene. Monaco'ya Kemba geldi mesela. Nunn ayakkabısını bağlar onun ama adam oynamadı bile. Bunları söylerken ben NBA'de oyuncu mu var demiyorum. Zaten dünyanın en iyileri orada oynuyor ama vasatları da oynuyor ve oradaki özellikle Curry'nin GSW önderliğinde başlattığı değişimle birlikte oynanan oyun tam bir tiyatro. Avrupada sayı rekorları kıran Petrovic NBA'in en sert döneminde kendini kabul ettirene kadar yıllar geçti. Şimdiyse Alperen 20 sayı ortalama yapıyor. Bu ortalamayı Sabonis yapamadı orada. Ne diyim ben daha :)
Neto'yu gözünde nasıl bir konuma yerleştirdin bilmiyorum ama Ricky Rubio mesela NBA'de 10 + sayı ortalama yapan bir adam ama gel gör ki benim gözümde Kenan Sipahi'nin İspanya versiyonu, 5 para etmez bir guard. Biz de olsa gece gündüz küfür yerdi. Yani konu uzamasın NBA'i bir çok açıdan referans alma demek istiyorum.
Avramovic'i hadi geçelim. Oyuncu yok kardeşim. Söyleyin ben de bileyim.

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
    • i_dnmz
« Yanıtla #17687 : 26 Haziran 2024, 10:07:42 »
Tamam da her oyuncu Nunn gibi fark yaratmıyor ki? Bizim NBA'den çektiğimiz ve fark yaratan 1 tane adam söylesene. Monaco'ya Kemba geldi mesela. Nunn ayakkabısını bağlar onun ama adam oynamadı bile. Bunları söylerken ben NBA'de oyuncu mu var demiyorum. Zaten dünyanın en iyileri orada oynuyor ama vasatları da oynuyor ve oradaki özellikle Curry'nin GSW önderliğinde başlattığı değişimle birlikte oynanan oyun tam bir tiyatro. Avrupada sayı rekorları kıran Petrovic NBA'in en sert döneminde kendini kabul ettirene kadar yıllar geçti. Şimdiyse Alperen 20 sayı ortalama yapıyor. Bu ortalamayı Sabonis yapamadı orada. Ne diyim ben daha :)
Neto'yu gözünde nasıl bir konuma yerleştirdin bilmiyorum ama Ricky Rubio mesela NBA'de 10 + sayı ortalama yapan bir adam ama gel gör ki benim gözümde Kenan Sipahi'nin İspanya versiyonu, 5 para etmez bir guard. Biz de olsa gece gündüz küfür yerdi. Yani konu uzamasın NBA'i bir çok açıdan referans alma demek istiyorum.
Avramovic'i hadi geçelim. Oyuncu yok kardeşim. Söyleyin ben de bileyim.
EL için çok ham ama Milanonun aldığı risk kabul edilebilir. Nenad Dimitrijević.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #17688 : 26 Haziran 2024, 10:12:52 »
EL için çok ham ama Milanonun aldığı risk kabul edilebilir. Nenad Dimitrijević.
Onu da daha önce konuştuk burada ama gitti o zaten, şu aşamada konuşmaya gerek kalmadı onu. Ben şu anda alınabilecek kim var diyorum.
Belki de almayacaklar Hall, gudu, zagars, baldwin falan idare edecekler ama bence doğru değil işte bu yapı.

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
    • i_dnmz
« Yanıtla #17689 : 26 Haziran 2024, 10:17:20 »
Motley başlığını kaldırdığımız için buraya yazıyorum.
Dedasın yanına gitmesi, Motley için bence yolunu çizmesi anlamında bir hamle olarak görüyorum. Biraz varsayım biraz da gözlemle bakacak olursak, Motley, bize Itoudis in yoğun ısrarlarıyla geldi. Sözleşmesinin detaylarını her ne kadar bilmesem de, EL çıkış opsiyonunu mutlaka koydurmuştur. Belki de Itoudis in yeni adresi belli olduğunda oraya gidecektir diye düşünüyorum.

Adamı, teneke bağlayıp gönderdik, yetmedi geri zekalıya bağladık, okuma yazmasına bile şerh koyduk :) O kadar da değildir hani, 29 yaşındaki adamın bir hesabı illaki vardır. Hesabının adı da bence ITOUDIS...

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #17690 : 26 Haziran 2024, 10:56:43 »
Ben az yada çok hizmet etmiş sporcular gidince üzülüyorum.Motleyde böyle.Başarılı olsun isterim temiz sevimli çoçuk.Tek Dorseye bas git diyorum.
« Son Düzenleme: 26 Haziran 2024, 10:57:04 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimdışı Murat

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #17691 : 26 Haziran 2024, 11:53:44 »
Yanı F4 için gidilen otelde transfer pazarlığıns OK sin. Öyle mi?

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #17692 : 26 Haziran 2024, 11:55:46 »
Menajerlerin spordan atılması lazım Aziz Başkan çok mücadele etti.Figer denen mafya misal futbolda soydu bizi.
« Son Düzenleme: 26 Haziran 2024, 11:56:12 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimdışı donmezsefa

• Üye
  • Yer: Bursa
« Yanıtla #17693 : 26 Haziran 2024, 11:56:03 »
Resmi site kadro kısmını güncel tutuyor. Hall ve Melli eklenmiş kadroya. Calathes, Motley, Sestina, Madar çıkarılmış. Neto kadroda gözüküyor resmi sitede. Zagars yok.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #17694 : 26 Haziran 2024, 11:57:24 »
Benim kısa guard önerim Zalgiristen Lekavicıus.İçimden ses Lapro bombası patlatacağımızı söylüyor.Bıyık arkadaş.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #17695 : 26 Haziran 2024, 12:04:14 »
Ömwr Ziyaettin seneye süre bulamaz.1 2 sezonluğuna Erdem Canın Telekomuna kiralanabilir.Işık veriyor çoçuk.Ama yolu çok uzun.

Çevrimdışı Ero1907

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #17696 : 26 Haziran 2024, 14:06:45 »
kizilyildizdaki yago sanirim ayrilmis hemen alirdim.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • 1899
« Yanıtla #17697 : 26 Haziran 2024, 14:35:00 »

Keşke. İyi oyuncu epey, neden bıraktılar acaba?
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #17698 : 26 Haziran 2024, 14:44:55 »

Rusya'ya gidecekmiş galiba

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
    • i_dnmz
« Yanıtla #17699 : 26 Haziran 2024, 14:47:55 »
Kısa boy kontenjanımız dolu Wilbekin ile... Koç Saras'ın tercih edeceği bir oyuncu değil. O hep fizikli sever.