Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2276667 defa)

0 Üye ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi efeovic

• Üye
    • @efeerolus
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #18900 : 10 Eylül 2024, 22:01:07 »
Kardesim benim sana bir tepki veren yok.Ayrica biraz saygili olursan sevinirim senli benli konusma stilin de hos olmuyor.Senin yazdigin bir yazinin ustune ben zaten bir sey yazmamisim sohbet ediyoruz fikir farkliliklari olabilir.Ayrica oyuncularin garbage time da aldiklari sureleri degerlendirmiyosundur umarim ya da nba takip etmiyorsun bunlari ozellikle furkan ozelinde soyluyorum.
üslupta bi saygısızlık olduğunu düşünmüyorum. küçümseyici veya alaycı bi tavırla da bi şey yazmadım.

neyse konuya döneyim. furkanın son 1.5 sezonu gerek sağlık gerek mental durumlardan zaten bomboş geçti. cedi de yaşı geçtikçe nba’de onu öne çıkaran dinamizminin geriye gitmesiyle süresini kaybetti. zaten bunlar olmasa dönmez bu oyuncular avrupaya. bence başından beri bu oyuncularda eleştirilmesi gereken şeyler 20-25 dk oynayıp belli bi rol oyuncusu olmayı kabul etmeleriydi. bu durum da milli takıma kritik anlarda sorumluluk almaları gerektiğinde olumsuz yansıdı. yoksa bu oyuncular böyle yerin dibine sokulacak oyuncular değil. o yüzden zaten yukarda dorsey örneği verdim. teklif aldıkları takımlardan da değerli oyuncular oldukları görülüyor zaten. keşke 2-3 yıl önce dönselerdi.

Çevrimdışı Ero1907

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #18901 : 10 Eylül 2024, 22:13:21 »
furkanin bence artik oyun dinamigine isledi temassizlik ve gucsuzluk onun ben en fazla rol oyuncusu olucagini dusunuyorum.

Cedinin aslinda buralarda basarili olabilecegini hep dusundum fiziksel acidan durumu ve atletizm i sebebiyle fakat onunda son 2 senesi ve milli takimda batirislari mental olarak onu cok geriye goturdu.

Omer i mutlaka almak lazimdi orda hem fikirim.

Ayrica once ki konuda saygisizlik yaptigini soylemedim kardesim.Sadece senli benli hitap sekli bence yanlis burda ben benden buyuklere abi ya da usta vs seklinde hitap ediyorum.Konusmalarinda agresiflik soz konusu ben sana hidayetin kariyerini felan anlatmadim sadece bahsettim buda bilmedigini dusundugum icin degildi.Olaylari bireysel algilamamani tavsiye ederim takip ettigim kadariyla da yorumlarin dogru ve benim icin kiymetli.

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #18902 : 10 Eylül 2024, 22:42:01 »
Bir dirhem katılmıyorum size. Cedi de Furkan da yıllardır NBA'de.

Tutturmuşsunuz milli takımda başarısız oldular lâfını. Aynı oyuncularla ABD milli takımını tek serbest atışla elinden kaçıranlar da Cedi ile Furkan.

Emin olduğum konuda çok rahat iddia ederim, Cedi Euroleague'in üstünde bir oyuncu ve burada fark yaratacak kesinlikle. Çok sevdiğiniz Gudu'dan 3 gömlek üstün, 2 numarada Avrupa'da oldukça fark yaratacak. Şutu var, deliciliği var, saha görüşü iyi, savunması da ortalama üstü.

Furkan ise Avrupa'daki en keskin 2-3 şutörden birisi. Formunu bulduğu gün görücez neler yapacak. Ondan sonra da buralarda diyeceksiniz hep bir ağızdan ''Cedi ile Furkan Avrupa'ya döndü ama bizim vizyonsuz yönetim almayı akıl edemedi.'' diye.

Ömer Faruk'a girmiyorum bile, ilk günden beri Avrupa'da onu durduracak güç çok az diyorum zâten.

Hepimiz buradayız. Ayağımıza kadar gelen bu Türk oyuncuları almayıp hâlâ Guduric gibi tiplerle devam etmenin acısını berâber çekeriz.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #18903 : 11 Eylül 2024, 02:41:42 »
Cedi'den de Furkan'dan da bir şey olmaz. Ömer Faruk olabilirdi sadece.

3 isim de Avrupa da her turlu is yapar oyuncular. Zaten yetenekli oyuncu havuzu cok azaldi Avrupa da.
  • Furkan 1-2-3 oynayabilen iyi bir skorer
    Cedi cok iyi bir savunmaci ve iyi bir skorer yine
    Omer in Rebound hissiyati ve blok yetenegi allah vergisi .... ogrenerek kazanilmasi kolay seyler degil.
  • Ama su konuda haklisin; bize olmaz demek mumkun. Cunki kadro muhendisligimiz bu oyuncular dusunulmeden yapilmis. 1-2-3 de sayisal olarak cok kalabalik kadro.. Belki Ertem gazi mesela alinmasa yada melihle uzatilmasa.....

Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #18904 : 11 Eylül 2024, 08:02:49 »
Cedi de Furkan’da net fark yaratır belki Monaco’nun düzensizliğinden Furkan bazı maçlar sallanabilir ama ikiside fark yaratacak oyuncu

Cedi fiziği olsun nba yaptığından beri topa yön vermeye çalışması olsun üstüne koydu sadece orada seviye üst düzey olduğundan sıradan geliyor bize.

Milli takımda düzen olmadığı için istikrar olmadığı için performansları önemsiz orayla kıyaslamaya bile gerek yok. Elimize güzel fırsatlar geldi en azından üçünden birini almalıydık

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
« Yanıtla #18905 : 11 Eylül 2024, 10:05:50 »
Cedi mi, Tarık mı? => Tarık!
Furkan mı, Tarık mı => Tarık!
Cedi + Furkan mı, Tarık + Onuralp mi? => Tarık + Onuralp

Benim açımdan konu bu şekliyle kapalıdır. Cedi, ağbisi "Hamisi" nin yanına gitti ya nereye gidecekti. Furkan da parayı verene gitti. Konu bu kadar basit.
PG Baldwin / SG Guduric / SF Colson / PF Hayes / C Melli
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

Çevrimdışı constructor

• Üye
  • Yer: muğla
« Yanıtla #18906 : 11 Eylül 2024, 10:37:02 »
khem birch ün kısa sekans girona da attığı basketleri izledim. ordan çıkartılabilecek tek sonuç ayakları halen hızlı. elbette eskisi gibi olmaz. ama bana göre düşük bütçe ile geliyordur. yanına bir pivot daha alınacaktır, diye düşünüyorum. ya da saras bunlar bana yeter olmazsa birch yerine birine bakabiliriz, de diyebilir. kendisine gereğinden fazla güveniyor. keşke bir tane daha isterim diye tuttursa.

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #18907 : 11 Eylül 2024, 10:47:49 »
Birch açıklanıyor

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • 1899
« Yanıtla #18908 : 11 Eylül 2024, 11:16:36 »
Guduric-Zagars-Erten
Baldwin-Wilbekin-Hall-Emre-Ege-Melih
Colson-Tarık-Pierre
Nigel-Luka-Metecan-Hamza
Birch-Melli-Sertaç

Kısa süreliğine de olsa dengeli kadro olduk ha. :D
« Son Düzenleme: 11 Eylül 2024, 11:17:00 Gönderen: Umut »
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
    • i_dnmz
« Yanıtla #18909 : 11 Eylül 2024, 11:25:17 »
Kadro dağılımı bence böyle;

#1    - Zagars
#1,5 - Baldwin, Wilbekin
#2    - Hall, Erten, Melih, Mert
#2,5 - Guduric, Tarık
#3    -
#3,5 - Colson, Pierre, Metecan
#4    - Hayes, Yiğit Hamza
#4,5 - Melli, Samanic (Belirsiz)
#5    - Birch, Sertaç

Çevrimdışı Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
« Yanıtla #18910 : 11 Eylül 2024, 11:26:12 »
Samaniç kesin gidiyor mu? Sanki bana kalabilir gibi geliyor.
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #18911 : 11 Eylül 2024, 11:28:20 »
Guduric-Zagars-Erten
Baldwin-Wilbekin-Hall-Emre-Ege-Melih
Colson-Tarık-Pierre
Nigel-Luka-Metecan-Hamza
Birch-Melli-Sertaç

Kısa süreliğine de olsa dengeli kadro olduk ha. :D

Abi koltuk doldu sadece. Dengeliden ziyade yine 1 ve 5'te kalite eksiğimiz var ki 1 ve 5'in öneminin ne kadar olduğunu düşünürsek son 7-8 yılda eurolague şampiyonu takımların MVP'si ya 1 yada 5 numara oldu. Biz bu konuda vasatız hala.

Çevrimdışı Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
« Yanıtla #18912 : 11 Eylül 2024, 11:32:56 »
5 numarada Motley yerine birch, Papagiannis yerine Melli. Samaniç işi de çözülürse bence geçen yıldan kötü değiliz.
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

Çevrimdışı sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
« Yanıtla #18913 : 11 Eylül 2024, 11:54:57 »
Yağız uzun rotasyonu için 1 oyuncu daha bakılıyor sarasa bi isim önerilmiş hoca değerlendirecek yazmış, zaten birch ün maaşı muhtemelen samanicin yarısı falandır, en azından bütçe anlamında hala manevra şansımız var. Ama bu zamanda iyi adam bulunur mu o iş biraz piyango.

Ben olsam mobil bi uzun alırım samanic vari. Yada yakın gelecekte efeste oynayan singleton benzeri. Şutu olan alan açabilecek gerektiğinde hem 4 hem 5 oynayacak birini tercih ederdim.
« Son Düzenleme: 11 Eylül 2024, 11:56:27 Gönderen: sinanyucel »
Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
    • i_dnmz
« Yanıtla #18914 : 11 Eylül 2024, 12:08:54 »
Yağız uzun rotasyonu için 1 oyuncu daha bakılıyor sarasa bi isim önerilmiş hoca değerlendirecek yazmış, zaten birch ün maaşı muhtemelen samanicin yarısı falandır, en azından bütçe anlamında hala manevra şansımız var. Ama bu zamanda iyi adam bulunur mu o iş biraz piyango.

Ben olsam mobil bi uzun alırım samanic vari. Yada yakın gelecekte efeste oynayan singleton benzeri. Şutu olan alan açabilecek gerektiğinde hem 4 hem 5 oynayacak birini tercih ederdim.
Aaa, tesadüfe bak. Vizyonda biri var, Real' in de ilgilendiği.