Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2029170 defa)

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Cemalex

• Ziyaretçi
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #75 : 18 Temmuz 2018, 08:01:02 »
Aslında dediği çok doğru Pick'in. Seneye Melli büyük ihtimal nba yapacak. Seneye yine arayışta olacağız Bjalica gibi bir yıldız boşa çıkmışken, uzun dönemli bir sözleşme imzalamak istiyorken bence kaçırmayalım. Bjelica gelecekse ucuz bir guarda da razıyım. Yetenekli takım oyuncusu bir guard gelse de olur. Biz Zisis ve Kenan ile de Bjalica varken F4 yaptık. Koçun uzun beşlerle sahada yer almayı sevdiğini biliyoruz. Spacing sorunu olur tutmaz denilen Vesely Udoh eksenli takımla nasıl domine ettiğini de biliyoruz. Datomeyi Kalinici zaman zaman iki numara oynatırız. Bjelica 3 numara da oynar avrupada.

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #76 : 18 Temmuz 2018, 08:52:34 »
gelecek planlaması acısından bjelica ile anlasmak dogru..
1 sene fedakarlık yapılacak..hem o hem biz..
seneye melli nba yaptıgı anda cunku bjelica yı ararız..

Çevrimdışı ayhan

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @ab_1907
« Yanıtla #77 : 18 Temmuz 2018, 09:13:00 »
karışık bir konu gerçekten.
Bjelica ile 1 kez f4 yaptık, sürpriz takım olarak. İki maçı da kaybedip 4. olduk.
Sonrasında 3 kere daha yaptık onsuz ve hepsinde final oynayıp 1 tanesini de kazandık.
Yani, onsuz da kazanma konusunda sıkıntımız yok.

1 sene fedakarlık yapsak ne için olacak ? Kesin olan bir konu var ki, bugün 2 transfer lazım 1 ve 2 numara, ve en elzemi de 1 numara. Bunları bırakıp Bjelica ya gidersek Bobby-Sloukas-Sinan-Guduric oyun kurucu rotasyonu ile f4 zor olur pota altında ne kadar güçlü olsak da.

Bjelica 1 yıl için mi dönecek yoksa daha uzun süre için mi ?

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #78 : 18 Temmuz 2018, 09:16:05 »
gelecek planlaması acısından bjelica ile anlasmak dogru..
1 sene fedakarlık yapılacak..hem o hem biz..
seneye melli nba yaptıgı anda cunku bjelica yı ararız..

Kalben katiliyorum ama, maddi olarak bu kadar kotu oldugumuz bir donemde bana luks geliyor soyledigin ... Kendi adima uzulerek iyi sanslar demek kaliyor Bjelica ya diyorum. Seneye buyursun gelsin basimizin uzerinde yeri var ama bu sene pota alti dolu. Oyle kiyida kosede sikismis 3 milyon euro da oldugunu sanmiyorum ....

Gerci hersey hoca da biter, o ne derse o.....
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

CanCan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #79 : 18 Temmuz 2018, 09:16:27 »
İyi veya kötü olur demiyorum ama Bjelica gelirse Ahmet Euroleaguede sahaya adım atamaz.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #80 : 18 Temmuz 2018, 09:37:04 »
Şahsi ve sıçış başladığında korkak bir oyuncu, yine de Brad Stevens onu biraz yontmuştur. Sağlam bir Westermann bize daha çok uyar bence. Larkin en fazla Babi olabilir çomarlıı giderse, e bizde zaten altı okkalı Babi var. Delaney de Larkin de bana göre çomar oyuncular.  Ama Obra ne derse o doğrudur, gelirse başım üstüne. :D
ya larkin en büyük özelliği korkak olmaması , adam ciddi lider bir oyuncu asla geri adım atmayan oyuncu
neye göre yorum yapıyorsun nasıl izliyorsun çözmek imkansız

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #81 : 18 Temmuz 2018, 09:50:31 »
karışık bir konu gerçekten.
Bjelica ile 1 kez f4 yaptık, sürpriz takım olarak. İki maçı da kaybedip 4. olduk.
Sonrasında 3 kere daha yaptık onsuz ve hepsinde final oynayıp 1 tanesini de kazandık.
Yani, onsuz da kazanma konusunda sıkıntımız yok.

1 sene fedakarlık yapsak ne için olacak ? Kesin olan bir konu var ki, bugün 2 transfer lazım 1 ve 2 numara, ve en elzemi de 1 numara. Bunları bırakıp Bjelica ya gidersek Bobby-Sloukas-Sinan-Guduric oyun kurucu rotasyonu ile f4 zor olur pota altında ne kadar güçlü olsak da.

Bjelica 1 yıl için mi dönecek yoksa daha uzun süre için mi ?

Euroleague i kazandığımız yıl guard pozisyonunda Sloukas ve Bobby vardı. Haklı olarak diyeceksiniz ki Bogdanovic gizli 1 numara gibi oynadı. Fakat Bogdanovic in de ilk yılında özellikle final four seviyesi maçlarında ne kadar zorlandığını biliyoruz. Bogdanovic üç yıllık bir projeydi ve nasıl bir final ile sona erdiğini gördük. Ben Guduric in de bu tür bir proje olduğunu düşünüyorum. Bu yıl uyum süreci, ilk kez final four ve final oynama acemiliği gibi sıkıntıları olmayacak. Bogdanovic olmasa da kesinlikle vites atacaktır. Bu bağlamda Bjelica alınırsa zaten cepte olan Sloukas, Bobby ve Sinan ın yanı sıra kadromuzda 1 numara olmayıp oyun kurabilen Melli, Guduric ve Bjelica dan oluşan muazzam bir oyuncu listesi olacak. Aynı zamanda Bjelica yı rakiplerine kaptırmayacaksın. Ayrıca ilerleyen yıllarda olası bir Melli ayrılığı durumunda adam aramayacaksın. Önümüzdeki yıl bağlamında pota altı pozisyonunun ve fizikli bir kadroya sahip olmanın daha da önem kazandığını düşünüyorum. Udoh un 2 yıl euroleague i domine etmesinin ardından Real Madrid in Tavares transferi bize karşı yapılmış bir hamleydi. Baskonia da 2.20 lik bir deve ile anlaşmış. Hülasa guard alınmaksızın yapılacak Bjelica transferine razıyım. Tabi doğrusunu Obradovic bilir.
« Son Düzenleme: 18 Temmuz 2018, 10:21:38 Gönderen: Ertan Ürkmez »

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #82 : 18 Temmuz 2018, 09:57:48 »
Nunnaly yerine Bjelica mantıklı gibi duruyor. Koçun geçen yıl (bir CSKA maçı dahil) Vesely, Thompson ve Melli üçlüsünü aynı anda sahaya sürdüğü kısa süreli dakikalar olduğunu da hatırlar isek... Üstüne üslük Bjelica NBA'de az dakika almasına karşın, bunların hatırı sayılır bölümünü de 3 numaradan köşe forveti olarak aldı. En azından benim izlediğim maçlarda...

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
« Yanıtla #83 : 18 Temmuz 2018, 10:37:50 »
katılıyorum ...
bjelica nın forvetten oyun kurma ozelligini kullanarak bir duzen olusabilir...
nunnally yerine bjelica tercih edilebilir...

bir tane de guard alarak isi bitiririz...kaldı ki uınutmayın her ne kadar su an tecrubesiz desek bile nunnally yerine elde 2 genc var kiradan donecek...
biberovic ve minchev...1 tanesini kadroya monte edebiliriz...muhtemelen biberovic..

sloukas-bobby-sinan
xxx-guduric-melih + biberovic yada minchev
datome-kalinic-egehan
melli-bjelica-barıs
vesely-lauvergne-ahmet

oyle bir 2 numara bulmalıyız ki tıpkı bogi gibi olmalı..gerektiginde oyun kuracak zekada...gerktiginde skor bulacak potansiyelde...

Çevrimdışı constructor

• Üye
  • Yer: muğla
« Yanıtla #84 : 18 Temmuz 2018, 10:51:30 »
koç ne düşünüyor acaba şu anda?

Çevrimdışı cosby

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #85 : 18 Temmuz 2018, 11:00:13 »
İyi veya kötü olur demiyorum ama Bjelica gelirse Ahmet Euroleaguede sahaya adım atamaz.

Ahmet 1 yıllığına sürekli oynayacağı bir takıma kiraya verilebilir, zaten Melli önümüzde yaz NBA deneyecek her koşulda, o zaman Ahmet geri alınabilir bence...

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
« Yanıtla #86 : 18 Temmuz 2018, 11:23:24 »
Ahmet 1 yıllığına sürekli oynayacağı bir takıma kiraya verilebilir, zaten Melli önümüzde yaz NBA deneyecek her koşulda, o zaman Ahmet geri alınabilir bence...

Size katılmıyorum, ligde Ahmete çok ihtiyacımız olacak. Ancak bu Bjelica nın transferine engel de değil ;) ...
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

Çevrimdışı anil7com

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • anil10com
« Yanıtla #87 : 18 Temmuz 2018, 11:25:30 »
Size katılmıyorum, ligde Ahmete çok ihtiyacımız olacak. Ancak bu Bjelica nın transferine engel de değil ;) ...

kesinlikle katılıyorum. herkesin aklında sadece euroleague var ama Tr lig için 5 yabancı sınırından sonra Ahmet eskisinden bile daha değerli.
« Son Düzenleme: 18 Temmuz 2018, 11:25:48 Gönderen: anil7com »
Fenerbahçe!

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #88 : 18 Temmuz 2018, 11:50:09 »
ihtiyacimiz olmadigi halde sirf cska almasin diye bjelica'yi isteyenler sloukas sacmaladiginda dixon'un da yasi geregi tempoyu kaldiramadiginda "bu aminakodugumun topunu getiremediniz bir turlu rakip sahaya" diyecegini simdiden duyuyorum.

eger bjelica'yi da aliriz ustune tassakli bir oyun kurucu da aliriz diyorsaniz, yukarida yazdigimi atin cope.

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #89 : 18 Temmuz 2018, 11:59:40 »
ihtiyacimiz olmadigi halde sirf cska almasin diye bjelica'yi isteyenler sloukas sacmaladiginda dixon'un da yasi geregi tempoyu kaldiramadiginda "bu aminakodugumun topunu getiremediniz bir turlu rakip sahaya" diyecegini simdiden duyuyorum.

eger bjelica'yi da aliriz ustune tassakli bir oyun kurucu da aliriz diyorsaniz, yukarida yazdigimi atin cope.

Guduric ve Sinan da var bu takımda...