Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2119801 defa)

Ero1907, agha (+ 1 Gizli) ve 30 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Ankara
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #16245 : 09 Mayıs 2024, 09:21:00 »
Furkan'a bizimde ilgimiz varmış sports digitalde dün denmiş, bir sene gelsin adam akıllı oynasın sonra gene denesin nba istiyorsa

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #16246 : 09 Mayıs 2024, 09:25:40 »
Şampiyon olsak da olamasak da Saras'ın bu kadronun çoğunu değiştireceğini düşünüyorum

Çevrimdışı Maldonado

• Üye
« Yanıtla #16247 : 09 Mayıs 2024, 09:37:48 »
Şu bir gerçek, şu anda Avrupa'nın en iyi koçu Ergin Ataman. Ve yaptığı tek şey, hakikaten tek şey düzgün bir saha içi yapı ve yetenek havuzu oluşturması. Adamın takımında direksiyonda olabilecek en az iki star guard/kısa oluyor. İçeriyi domine eden, sert ve atletik uzunlar oluyor. Dışarıdan şut atabilen, ne kadar sıradan olursa olsun 4 numaralar veya pivotlar oluyor. Zoran Erceg, Sertaç, Amath M'Baye, Adrian Moerman, Pleiss, Austin Daye, Clyburn; Dunston, Lessort, Singleton; Micic & Larkin & Simon, Sloukas & Nunn & Grant, Arroyo & David Hawkings vs. Bu oyuncuların tüm defolarına ve problemlerine, disiplinsizliklerine rağmen hepsini adam etti. Zaten bunlar oynamayı bıraktığında da o takımdan çekti gitti.

Adam kurduğu şu düzgün yapıyla Avrupa'nın içinden geçti. Bizim büyük hoca dediğimiz Jasikevicius'lar, Pesic'ler, Obradovic'ler, Messina'lar ise nerede kalas bir dana var onu takımlarına alıp durdular ve en sonunda yetenek havuzunu daraltıp sistem uğruna hep kritik anlarda, bilhassa da Ergin takımlarına karşı madara oldular.

Bir Panathinaikos takımının yetenek havuzuna bakın bir de bizim takımın mesela. Son çeyreğe 52-52 eşitlikle gireceksin, sonra Ergin sahaya Sloukas, Nunn ve Grant'i aynı anda atacak, karşılık verebilecek misin? Raul Neto, Zagars, Calathes, Dorsey, Pierre, hatta şu anki seviyesiyle Tarık... Eh hepsi. Wilbekin ve Guduric ise yine en kritik yerde batıracaklar, herkes biliyor.

Saras iyi coaching yapıyor olabilir ama bana göre iyi koç, iyi oyuncuları seçen ve düzgün bir yapı kuran koçtur. IToudis'i bok gibi bir koç yapan buydu. Takımın iki senede içinden geçti iş bilmez herif.

Umarım Saras seneye bizi Kalinic'le, Zagars'la, ne bileyim şutu olmayan savunmacı kısalarla ya da Dorsey gibi avellerle uğraştırmaz. Adam gibi takım yapar.
« Son Düzenleme: 09 Mayıs 2024, 09:38:23 Gönderen: Maldonado »

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • 1899
« Yanıtla #16248 : 09 Mayıs 2024, 09:44:03 »
Ergin gelip şöyle bir takımı F4'e soksun, sonra konuşuruz koç olarak hangi seviyede olduğunu.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Maldonado

• Üye
« Yanıtla #16249 : 09 Mayıs 2024, 09:46:46 »
Ergin böyle sıkıntılı bir takım kurmaz. Mesele de o zaten.

Kimse takım şöyle, böyle diye bakmayacak. Ergin seni yenerse, gider kupayı da alabilir. Son 10 yılın Obradovic'i olur herif bunu yaparsa.
« Son Düzenleme: 09 Mayıs 2024, 09:47:43 Gönderen: Maldonado »

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • 1899
« Yanıtla #16250 : 09 Mayıs 2024, 09:54:08 »
Tabii ki kurmaz çünkü elinde sınırsız bütçe olmadan ne çeşit küsküler yediğini de hatırlıyoruz Obra'dan falan.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • 1899
« Yanıtla #16251 : 09 Mayıs 2024, 09:55:03 »
Ne olursa olsun F4'e gidildiğinin ertesi günü bunları yazarak ne ispat ediyorsun birader? Amacın ne?

Çevrimdışı Maldonado

• Üye
« Yanıtla #16252 : 09 Mayıs 2024, 10:07:15 »
Ooo çok gizli amaçlarım var. Anlatsam inanmazsın.

Ergin iyi takım kuruyor, ONU ÖRNEK ALIP biz de bu şekilde, yetenekli takımlar kuralım diyoruz.

Saras seneye de gidip kalasları toplarsa yine Ergin'in yumruk şovlarını izleriz diyoruz.

Anlatmaya çalıştım ama inanmak sana kalmış...
« Son Düzenleme: 09 Mayıs 2024, 10:08:30 Gönderen: Maldonado »

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • 1899
« Yanıtla #16253 : 09 Mayıs 2024, 10:24:47 »
Şöyle kadroyla F4 yaptığın gün "Şu bir gerçek, şu anda Avrupa'nın en iyi koçu Ergin Ataman" yazmaya utanır insan.

Elinde sınırsız bütçe olmasa Nunn eklemesini yapamazdı, yapamasa ne kadar sik gibi kadro kurduğunu da görürdük ama işte adam pazarlamacı.

Çevrimdışı Maldonado

• Üye
« Yanıtla #16254 : 09 Mayıs 2024, 10:33:11 »
Yaw elimizde niye böyle bir takım var. Gazoz parasına kuruldu sanki bu takım. Mesele bu zaten. Sen yarı finali bu takımla oynayacaksın, Ergin Nunn'la ve Sloukas'la oynayacak. Seni yenince de yendi olacak, elenip gideceksin.

İyi tamam kötü koç ama sınırsız bütçesi var ve iyi takım yapıyor. Bizim de iyi takım yapmamız lazım ki buralarda iddialı olabilelim. Adamın takımları direkt kopyalanıp yapıştırılması gereken takımlar hatta.

Bunda utanacak hiçbir şey ben göremiyorum.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #16255 : 09 Mayıs 2024, 10:38:59 »
Ya bırakın 4lü finalin tadını çıkarın çıkaralım.Başka yerde vardı Ataman var diye burda elenelim diyen.Spor kendini aşmaktır bu kadro defolu bunu başardı.Ana hedef lig yıl özelinde.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #16256 : 09 Mayıs 2024, 10:40:46 »
Furkan'a bizimde ilgimiz varmış sports digitalde dün denmiş, bir sene gelsin adam akıllı oynasın sonra gene denesin nba istiyorsa
İlhan Bey duymasın haz etmiyor Furkandan.Sanırım Nba oyuncusuyum ulen ben havasına sinir oluyor haklıda.Ama ülkeden yetişmiş ender yeteneklerden.Ah Onuralpçiğimiz gelse.
« Son Düzenleme: 09 Mayıs 2024, 10:42:06 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #16257 : 09 Mayıs 2024, 10:54:34 »
İlhan Bey duymasın haz etmiyor Furkandan.Sanırım Nba oyuncusuyum ulen ben havasına sinir oluyor haklıda.Ama ülkeden yetişmiş ender yeteneklerden.Ah Onuralpçiğimiz gelse.
Gelirse gelir yapacak bir şey yok ama geleceğini sanmam. NBA'de havlu sallayıp 3-5 milyon daha cebe indirme derdinde. O da biliyor ki eurolague basketbolunun içinde ön plana çıkacağım, ben takımın yıldızıyım havalarına girip sonra da madara olup gider. Buna verilecek paraya Evans alır üstüne de Poirier falan çekmeye çalışırım ben olsam.

Çevrimiçi Ero1907

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #16258 : 09 Mayıs 2024, 11:54:18 »
Ergin en mantikli olani yapiyor dogruda yapiyor yetenek seti yuksek oyunculari aliyor fakat coaching yapmaya gelince bence biraz oyuncularin performansina bagli hersey.Maccabi iyi bir takim degil hele ki baldwinde yokken adamlar tamir blatt di bartalomeo ile felan az kalsin eleyeceklerdi.Nunn cok iyi basketbolcu fakat maccabi hic savunamadi onu.Basketbol olarak monaco-fener serisi pana maccabiye gore cok daha sert cok daha savunmalarin konustugu daha yogun bir seriydi.Ben şanslarimizi esit goruyorum beni yoran tek oyuncu lessort herif tam bir savasci

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #16259 : 09 Mayıs 2024, 12:14:42 »
Motleyde savaşçı.Cidden sakatmış çoçuk az oynattı.