Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2135181 defa)

BenFener46 ve 15 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #17820 : 28 Haziran 2024, 16:17:01 »
Çember altı savunmamız çok kötüydü geçen sene. Ön alan savunmamızda bence çok sıkıntı yoktu. Bu sene ise çember altı hala sıkıntılı. Değişen bir şey yok şu ana kadar.

ilk çeyrek 36 sayı atan real, kalan 3 çeyreğin toplamında 44 sayı atabildi ama. :)

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #17821 : 28 Haziran 2024, 16:27:21 »
ilk çeyrek 36 sayı atan real, kalan 3 çeyreğin toplamında 44 sayı atabildi ama. :)
Güzel kardeşim neticede 80 atıp yenildiler. 60 atmadılar. Adamlar da 95 attı. Hücumu daha iyi olan kazandı işte. Neyi tartışıyoruz anlamıyorum.
Elbette maçın belli dönemlerinde savunmalar sertleşecek. Her çeyrek 36 atıp 140 sayı ile mi bitirecekler adamlar maçı. Savunma ile mi kazandı sadece Pana. Maccabi serisinde 90 sayı ortalama yaptı adamlar. Hücum potansiyeli olmayan takım istediği kadar savunma takımı olsun. Obra gibi çakılırsın işte. Basketbolu yeniden icat etmeyin. Sizin bildiğiniz basketbolla benimki farklı o zaman.
« Son Düzenleme: 28 Haziran 2024, 16:28:19 Gönderen: iloturo »

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
« Yanıtla #17822 : 28 Haziran 2024, 16:42:36 »
Bazı arkadaşlarımızın da istediği Yago dos Santos, 3 yıllığına Kızılyıldızda kaldı. Ben istemiyordum, iyi oldu.
« Son Düzenleme: 28 Haziran 2024, 16:43:03 Gönderen: friend-chip »
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

Çevrimdışı ayhan

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @ab_1907
« Yanıtla #17823 : 28 Haziran 2024, 16:43:56 »
tıkandıkları konusunda hemfikiriz. pao çok iyi savunma yaptı çünkü. kötü savunma yapsalar real tıkanmazdı. :)
Pao kötü savunma yaptı demiyorum, ama öyle abartılacak bir savunma yapmadı. Realde ikinci bir yaratıcı kısa olmadığı için açamadı işte o savunmayı. Yani tıkanmalarının bir nedeni savunmaysa diğer nedeni de kısalardaki yetersizlikti Pao karşısında. 3 kısa ile başa çıkamadılar.

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
    • i_dnmz
« Yanıtla #17824 : 28 Haziran 2024, 16:52:29 »
Hücumda tıkanan takımlarda en güzel sorun çözen şey, potaya penetre yapmak, sayı gelirse ne ala, gelmezse faul almak. Wade Baldwin bu konuda sanırım geçen sene ligin en çok faul alan oyuncularından olmalı.

Seneye elimizi güçlendirecek güçlü bir argüman.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #17825 : 28 Haziran 2024, 16:57:16 »
Oscar Da Silva geçiyor içimden.

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
    • i_dnmz
« Yanıtla #17826 : 28 Haziran 2024, 16:58:34 »
Hücumda tıkanan takımlarda en güzel sorun çözen şey, potaya penetre yapmak, sayı gelirse ne ala, gelmezse faul almak. Wade Baldwin bu konuda sanırım geçen sene ligin en çok faul alan oyuncularından olmalı.

Seneye elimizi güçlendirecek güçlü bir argüman.
Baktım;

Maç başına alınan faul ortalaması;
1-Lessort 6,7
2-Baldwin 5,5
3-Shengelia 5,2
4-Thiemann 4,9
5-Evans 4,7
6-James 4,7
7-Campazzo 4,5
8-Moneke 4,4
9-Larkin 4,3
10-Clyburn 4,2

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
    • i_dnmz
« Yanıtla #17827 : 28 Haziran 2024, 17:01:01 »
Oscar Da Silva geçiyor içimden.
Monacoya giden Vitto Brown yerine Pınar Karşıyaka için muazzam ekleme olurdu.

Çevrimdışı Maldonado

• Üye
« Yanıtla #17828 : 28 Haziran 2024, 17:16:42 »
Ya şu Zagars ile Neto'yu şutlayıp bir guard alsınlar işte eli yüzü düzgün. Topu sürekli kaybetmesin, bir zamanların Ukic'i gibi ortalama bir şey olsun yeterli.

Guduric, X ve Wilbekin ile idare ederiz bir numarayı. Ama kimse gelmez de Zagars filan devam edilirse, bu takım en kritik yerlerde yine cortlamaya müsait olacaktır. Ki, acı olur; çünkü bu takım son 5 yılda kurduğumuz tavanı ve skor potansiyeli, atletizmi en yüksek takım olacak. 3-5 fazla harcayın, gerekirse birilerini daha gönderin. Ama bu takıma saf bir PG alın.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • 1899
« Yanıtla #17829 : 28 Haziran 2024, 17:16:46 »
1 uzun daha gelecek abi
Kaç yabancı olabilecek ki kardeşim sence? 1 uzunla kapatılacaksa transfer dua edelim de Zagars god mode falan açsın.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #17830 : 28 Haziran 2024, 17:37:41 »
Ya şu Zagars ile Neto'yu şutlayıp bir guard alsınlar işte eli yüzü düzgün. Topu sürekli kaybetmesin, bir zamanların Ukic'i gibi ortalama bir şey olsun yeterli.

Guduric, X ve Wilbekin ile idare ederiz bir numarayı. Ama kimse gelmez de Zagars filan devam edilirse, bu takım en kritik yerlerde yine cortlamaya müsait olacaktır. Ki, acı olur; çünkü bu takım son 5 yılda kurduğumuz tavanı ve skor potansiyeli, atletizmi en yüksek takım olacak. 3-5 fazla harcayın, gerekirse birilerini daha gönderin. Ama bu takıma saf bir PG alın.
Bak ender de olsa katıldığım yorumlarından birisi.

Çevrimiçi sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
« Yanıtla #17831 : 28 Haziran 2024, 17:53:35 »
Kaç yabancı olabilecek ki kardeşim sence? 1 uzunla kapatılacaksa transfer dua edelim de Zagars god mode falan açsın.

Benim tahminim (bu bilgi değil)1 uzun daha gelir, eğer bi ayrılan olmazsa mevcut kadro ile sezona gireriz bence.

Zagars guduric
Baldwin hall wilbekin
Colson pierre
Hayes melli
Xxx papa

Görüntü bu olacak sanki.

Baldwin oyundayken bence 1. yönlendirici o olacak, guduric veya wilbekin gibi biri ona destek olacak. ya da belki zaman zaman zagars.

Zagarsı savunmak için söylemiyorum ama gömüldüğü kadar da kötü topçu değil. Evet bu seviyeleri hiç oynamadı ama geçen yaz dünya şampiyonasında birçok istatiktikte maç içi rekorlar kırdı.(sanırım bi maçta 17 asist yapmıştı) henuz 24 yaşında genç bi  oyuncu.

Geçen yaz Turnuvada hemen her maçını izledim. Eurocupta bi kaç maçını izledim. İlk adımı hızlı, potaya gidebilen, şut tehditi olan, saha görüşü iyi olan, fiziği de fena değil bildiğim kadarıyla 1.91 boyu var.

Evet Henüz Takımın direksiyonuna direk geçecek bi adam değil kesinlikle ama bence madardan daha çok katkı verecektir. Tek şansızlığı yaşadığı diz sakatlığı ama nisan sonundan itibaren wolwes ta 10 dan fazla resmi maça çıktı. Şuanda da milli takım kampında. Maç ritmini tekrar buluyo aslında.

Benim merakım acaba melli koçun planlarında 5için mi geldi. Son zamanlarda son aylarda milanoda hep 5 oynadı. Geçen italya ispanya milli maçını izledim orada da hep 5 oynadı. Belki papa giderse o zaman hem bi 4 hem bi 5 alınır belki.

Benim bildiğim neto kesin olarak seneye bizimle değil. Zagars wilbekin guduric rotasyonu hiç ama hiç güven vermiyo ama buradan biri gitmeden bence guard gelmez
« Son Düzenleme: 28 Haziran 2024, 18:19:30 Gönderen: sinanyucel »
Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #17832 : 28 Haziran 2024, 17:58:27 »
Takımdan ana guardlar ayrılmış.Skandal bu durum.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #17833 : 28 Haziran 2024, 18:12:09 »
Pierre yada Papadan çıkıp kısa için yer açılmalı.Pierre fazlalık oldu birden.

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #17834 : 28 Haziran 2024, 18:53:36 »
Zagars'tan çıkılmasını mantıklı bulmuyorum. Neticede Saras ile aynı ekolden geliyor bu çocuk. Lietkabelis ya da Rytas gibi bir Eurocup takımına kiralayıp Saras'ın gözetiminde 1 sene daha görmek gerekli çocuğu. İyi kötü bir yeteneği var, üzerine koyarak gitme ihtimali yüksek.

Bana kalsa Madar'ı da Telekom'a falan kiraya verirdim, oynasın dursun gözümüzün önünde diye.

Baldwin, Colson, Melli derken şuraya tartışılmaz bir oyun kurucu getirsek manzara çok başka olur. Oyuna akıl koyacak bir Melli bile oyun kurucumuzu çok rahatlatır. Şu Lorenzo'yu nasıl kaçırdık aklım almıyor.