Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2277158 defa)

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #18630 : 15 Ağustos 2024, 18:03:37 »
X-Zagars-Erten
Baldwin-Wilbekin-Guduric-Hall-Emre-Ege
Colson-Tarık-Pierre
Nigel-Luka-Metecan-Hamza
X-Melli-Sertaç

Bi 5 al, Pierre'den çıkıp bi de PG al, en azından bişeye benzesin. Sonra Guduric'i PG yazınca kızıyor insanlar. Gene de 11 yabancı oluyor. Kötü planlama çok, kötü...
Kirala zagarsi oraya adam gibi 1 tane pg al, zaten pivotla 10 yabancı olur abi. Zagarsi tutup da bir tane daha pg almazlar. 1 ve 5 numarası belki de eurolague in en kötüsüdür, eurocup seviyesinde vasat. O derece yani.
« Son Düzenleme: 15 Ağustos 2024, 18:05:46 Gönderen: iloturo »

Çevrimiçi efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #18631 : 15 Ağustos 2024, 18:39:19 »
bize yıldız guard lazım. normal bi adam değil direkt micic gibi biri. oraya normal bi guard almakla şu anki halinde bırakmak arasında hiçbi fark yok benim gözümde.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • 1899
« Yanıtla #18632 : 15 Ağustos 2024, 18:54:29 »
Kirala zagarsi oraya adam gibi 1 tane pg al, zaten pivotla 10 yabancı olur abi. Zagarsi tutup da bir tane daha pg almazlar. 1 ve 5 numarası belki de eurolague in en kötüsüdür, eurocup seviyesinde vasat. O derece yani.
Zagars kalsın, potansiyeli var. Wilbekin'den çık. Çapı belli oldu onun F4'da.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #18633 : 15 Ağustos 2024, 20:23:21 »
Zagars kalsın, potansiyeli var. Wilbekin'den çık. Çapı belli oldu onun F4'da.
Abi zagarsin çapını nereden biliyorsun, yeni yetme, acemi bir çocuk işte  :)

Çevrimdışı Oğuz Han

• Üye
  • Yer: nottingham
« Yanıtla #18634 : 15 Ağustos 2024, 20:27:44 »
Ibrahim Kutluay ya da Mokoko.
Yakinda Alba Berlin kafasinda oluruz bu vasatlik comarlikla.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • 1899
« Yanıtla #18635 : 15 Ağustos 2024, 20:59:25 »
Abi zagarsin çapını nereden biliyorsun, yeni yetme, acemi bir çocuk işte  :)
Abi Dünya Kupası performansı onca gardın arasında epey iyiydi. Çapını bilmiyorum ama potansiyeli var. Bir PG'de olması gereken niteliklerin tamamı var. Hangi seviyede var, onu da göreceğiz. Saras beğendiğine göre en azından görmek lazım. Ama zaten bana göre ana PG'yi yedeklemesi lazım.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #18636 : 16 Ağustos 2024, 02:25:30 »
X-Zagars-Erten
Baldwin-Wilbekin-Guduric-Hall-Emre-Ege
Colson-Tarık-Pierre
Nigel-Luka-Metecan-Hamza
X-Melli-Sertaç

Bi 5 al, Pierre'den çıkıp bi de PG al, en azından bişeye benzesin. Sonra Guduric'i PG yazınca kızıyor insanlar. Gene de 11 yabancı oluyor. Kötü planlama çok, kötü...

2 numara saka gibi ... orada da wilbekin ve ege fazlalik
Samanic ve Nigel birbirine rotasyona girmez .... mecburen 5 e kayacak samanic
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • 1899
« Yanıtla #18637 : 16 Ağustos 2024, 10:07:42 »
2 numara saka gibi ... orada da wilbekin ve ege fazlalik
Samanic ve Nigel birbirine rotasyona girmez .... mecburen 5 e kayacak samanic
Hocam Ege daha 16 yaşında. Geniş kadro olarak yazdım ben onu.

Samanic 5'e çekilirse, orada başarılı olup olamayacağından bağımsız geride Nigel ile süre paylaşacak oyuncu kalmıyor. Kaldı ki NBA'de 3-4 oynamış bi oyuncu kendisi.

Bize gereken, defaatle de yazdığım üzere Pierre ve Wilbein'den çıkıp bir PG ve bir C almak. C alınacak gibi ama PG'ye dair bi ışık yok. Dolayısıyla Guduric'i PG saymak lazım, başka ihtimal göremiyorum. Ne Wilbekin, ne Hall ne de Baldwin PG olarak oynayamaz. Ha, 2000 Avrupa Şampiyonasını kzanan İtalya gibi PG'siz bi yöntem bulunacaksa bişey diyemem. Pozecco'yla kavga edip Meneghin - Myers ikilisiyle şampiyon olmuştu Tanjevic. Saras da benzer çözüm üretsin o zaman, benim sorunum değil.

Çevrimdışı sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
« Yanıtla #18638 : 16 Ağustos 2024, 10:33:17 »
Bence bu saatten sonra bu kadro ile başlarız sezona. Sezonun gidişatına göre hamle planlanır belki sezonun içinde. Çok üzgünüm ama gudurici bol bol pg ve samanici de C olarak görecez sezona başlarken :)

Kadro planlamasında Niye böyle bi risk aldılar açıkcası anlayamadım, kısa rotasyonuna kadroda tecrubesiz zagars hariç net bi guard olmamasına rağmen sayısal olarak çok şişkin olduğu için bi ekstra hamle beklemiyodum ama adam akıllı net sağlam bi pivot alırız diye düşünüyodum şu kadroya
« Son Düzenleme: 16 Ağustos 2024, 10:34:33 Gönderen: sinanyucel »
Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

Çevrimdışı Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
« Yanıtla #18639 : 16 Ağustos 2024, 11:20:20 »
Benim kanaatim koç, Zagars'ı ciddi olarak oyun kurucu olarak düşünüyor. Ki bunun da sezon başı planlanmasından ziyade istediğimiz oyuncuyu bulamamak veya alamamaktan kaynaklı olduğunu sanıyorum.  Zagars oyun kurucu, Baldwin, Guduriç, Hall, Wilbekin, Erten  yardımcı oyun kurucu olarak orayı götürecek. 5 numara için ise hala arayış devam ediyordur. Şu ana kadar NBA den düşecek kafalarına uyan bir profil beklediler ama olmadı. Beklenti halen devam ediyordur. Muhtemelen ilerideki dönemlerde boşa çıkacak birileri olacaktır ve o bekleniyor. Dua edelim de son ana kadar bekleyip son anda da almış olmak için birisi alınmasın.
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

Çevrimdışı Semazen

• Üye
« Yanıtla #18640 : 16 Ağustos 2024, 11:34:54 »
Zagars'la ilgili ben umuda dayalı yorum yaparken birçok arkadaşımız Zagars konusunda benim kadar olumlu değil. Oysa geçen yıl dünya kupası maçlarında büyük çoğunluk Zagars methiyeleri düzüyordu. O zamandan bu zamana ne değişti de bu çocuk birden bire yok sayılmaya başlandı. Ha, yaşadığı sakatlık sonrası endişe edilirse anlarım. Ama eleştirilirken sakatlığından ziyade genç ve tecrübesiz olması gösteriliyor.

Arkadaşlar bakın ben bu çocuktan umutluyum derken sadece umut ettiğim iin demiyorum. Çocuğun tüm dünyaya sunduğu realitelerden dolayı söylüyorum. Açın bakın dünya kupası istatistiklerine. Bize transfer olduğunda resmi hesaptan da paylaşılmıştı. Buyurun" FIBA 2023 Dünya Kupası'nda ülkesi Letonya’nın formasını giydi ve performansıyla adından söz ettirdi. Zagars, Dünya Kupası'nda 12.4 sayı (%55.6 iki sayı, %41.7 üç sayı), 7.4 asist, 2.6 ribaund, 15.3 verimlilik puanı ortalamaları tutturdu. Genç oyuncu, ülkesinin Litvanya’yı mağlup ederek beşinci sırayı aldığı klasman karşılaşmasında 17 asist yaparak Dünya Kupası tarihinin bu alandaki rekorunu kırdı. Zagars, turnuvadaki performansıyla Dünya Kupası'nın en iyi ikinci beşinde de kendisine yer buldu...."

Bu çocuk daha 24 yaşında. Saras ona güveniyorsa ben de güveniyorum. Tamam, belki bazı maçlar olmadık hata ve acemilikler yapabilir. Ama yeri geldiğinde zaten bu hataları fazlası ile Guduriç, Wilbekin de yapmıyor mu?  Bir bekleyip görelim bakalım derim.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #18641 : 16 Ağustos 2024, 11:54:36 »
Abi Saras böyle düşünüyorsa vardır bir bildiği yada Saras güveniyorsa ben de güveniyorum mantığı Biat mantığından başka bir şey değil. Saras genç bir koç ancak takıntıları da olan bir koç ki avrupanın en yüksek bütçeli takımı olan Barca'dan da A sebep B sebep farketmez kovulmuş bir adam. Şu anda kurulan takım göbeği şişkin, başı küçük, kıçı büyük, bacakları sıska bir animasyon karakterine benziyor. Kendi içimizde bile burada bir dünya insan işin içinden çıkamıyoruz ki az çok herkes biraz basketbolla ilgili fikir sahibi. Takımda dünya kupası verisi dışından kendisi ile ilgili hiç bir başarı hikayesi olmayan bir çocuk var ki biz değil takım klüp güvenmemiş ona ki geçen sene alındığında kadroya almayıp tecrübe kazansın diye kiralamış. Ne büyük bir riskki bu çocuk ciddi bir sakatlık geçirdi ve koskoca F4 oynayan takımda ana rolde Pg oynayacak ve oynayacağı rakiplerde sloukas, larkin, nunn, campazzo, james gibi adamlar var ve bu kadar tecrübesiz bir çocuğun takımda yedeği Erten Gazi. korkunç bir tablo bu. Diğerleri hepsi wilbekin olsun, gudu, hall olsun 1 falan değil.
Öte yandan gel 5 numaraya Melli ve Sertaç var. Samaniç denen adamı 5 oynatmayı düşünüyorlarsa Hayes 4'te tek kalacak. Pierre onu destekler diyorlarsa Pierre sezonun yarısında sakat kalan, gezen tozan bir tip. Bulmuş hacı babanın tekkesini gemisini yüzdürüyor. Abartmıyorum Fenerbahce tarihinin en kötü 5 numara rotasyonu, eurolaegu'in de en kötüsü olabilir. Şöyle bir tabloda ben Saras'ın bir bildiği vardır diyemiyorum. Böyle bir kadroyla sezona başlayacaksa da kendisine güvenmiyorum. Bu benim kendi görüşüm. basketboldan azıcık anlayan birisi de bu takımın 1 ve 5'te açık seçik yetersiz olduğunu görür. Saras bunu görmüyorsa da diyecek bir sözüm yok.
« Son Düzenleme: 16 Ağustos 2024, 11:55:59 Gönderen: iloturo »

Çevrimiçi efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #18642 : 16 Ağustos 2024, 12:08:17 »
alırız abi bi tane 5 ya. o kadar da değildir yani.

Çevrimdışı Semazen

• Üye
« Yanıtla #18643 : 16 Ağustos 2024, 14:13:04 »
Abi Saras böyle düşünüyorsa vardır bir bildiği yada Saras güveniyorsa ben de güveniyorum mantığı Biat mantığından başka bir şey değil...

Kendi adıma konuştuğum için biat mantığını kabul ediyorum. Saras'ın koç olduğu yerde onun kadrosu ve tercihleri hakkında eleştiri yapabilecek en son kişi benimdir. Zira haddimi biliyorum. Ama basketbol konusunda belli bir bilgi ve birikimi olan arkadaşlarımın eleştirilerine de elbette saygı duyarım.

Avrupa'nın gelmiş geçmiş en elit oyun kurucularını sayın desek Saras bunların içerisinde rahat ilk 10 a girer. Gerek oynadığı takımlar, gerek çalıştığı koç ve oyuncu grupları ile kimsenin kolay kolay erişemeyeceği bir kariyer ve tecrübeye sahip olmuş. Şimdi ben bu adama nasıl biat etmeyim :)

Yaşım 62. Bu yaşıma kadar ne kadar olmaz dediğim halde olanlar, olur diye düşündüğüm halde olmayan işler oldu. Dolayısı ile bildiğim bir şey varsa bir iş hakkında yorum yapmak için sonucu beklemek lazım.

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
« Yanıtla #18644 : 16 Ağustos 2024, 15:13:29 »
Şimdi size 2019-2020 sezonunda kurulan kadroyu hatırlatmak istiyorum; De Colo ve Williams eklemesiyle kendimizi ne kadar eli yüzü düzgün, şekli şemali belli, ne oynayacağı kağıt üstünde görece iyi olan bir kadro ile iyi hissetmiştik... En azından çoğunluk, kadroyu beğenmiştir.

Kadro:
#1 Sloukas / Westerman
#2 Nando De Colo / Dixon / Nunnaly
#3 Datome / Kalinic / Tarık
#4 Derrick Williams / Berkay
#5 Vesely / Lauvergne / Ahmet / Stimac

Lauvergne patlayınca, Stimac gelmişti. Williams savunma defoları ortaya çıkınca, orayı Datome - Kalinic ile uzun süre yürütmeye çalıştık. Westerman, tepede sürekli delininince, Bobby sakatlıktan kafasını kaldıramayınca, Sloukas tek kaldı ve yükü kaldıramadı. Vesely sakatlıklar yaşamaya başlayınca da çökmüştük.

Herkes forvette bolluk var diyor, gard tarafı oyun kurulumu anlamında güdük, combo anlamında bolluk var deniyor. Pivot ta eksik kaldık diyor. Kısaca kağıt üstünde şeklimiz şemalimiz belli değile geliyor konu.

Acaba pratikte nasıl olacak? Bir tarafı topal bırakıp (PG rotasyonu), bir tarafı kuvvetli kılarak (Forvet pozisyonu), ekim ayı sularında bir ağır abi (Pivot) ile kadroyu şekillendirme çabaları mı var? 
PG Baldwin / SG Guduric / SF Colson / PF Hayes / C Melli
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis