Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2276789 defa)

0 Üye ve 12 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı NigelHayesDavis

• Üye
  • Yer: istanbul
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #18735 : 01 Eylül 2024, 21:34:40 »
Saras hocanın planı ne? Niye 5 numara istemiyor olabilir?
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

Çevrimiçi Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
« Yanıtla #18736 : 01 Eylül 2024, 22:23:51 »
Saras hocanın planı ne? Niye 5 numara istemiyor olabilir?

Benim şahsi kanaatim istemiyor değil de istediği profilde 5 numara bulunamadı. Burada şube resmen çuvalladı. Koskoca şube nasıl olur da bu zamana kadar bunun planlamasını yapamadı. Böyle bir yönetim ile bu seviyelerde olmamız bile olağanüstü başarı.
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
« Yanıtla #18737 : 02 Eylül 2024, 09:29:11 »
Bence;

Eldeki kuş, daldaki kuştan iyidir...

Eldeki kuş senindir yada sana öyle ya da böyle bir şekilde bağlıdır. Planlarına dahildir. Daldaki kuş ne senindir nede seninledir. Bunun yanında daldaki kuş senin kuşun yeminde gözü olandır. Hep bir potansiyel fikri vardır.

Şöyle ele alalım; Hayatın ince nüanslarına baktığınızda, içinde barındırdığı bütün fırsatlar eldeki kuş gibidir. Bu nedenle neyiniz varsa olanın ve yaşadığınız zamanın değerini çok özelmiş gibi kıymetini bilmeniz gerekir. Öyle, fırsatlar elden gidince de "tüh" demenin ne bir faydası nede bir mantığı vardır.

Transfer sezonunun başında, Poirirer diye bir uzun vardı, kendini kanıtlamış. 1,8'e Efese gitti. Biz o zaman herhalde, o parayı verirsek daha iyisini getiririz diye düşünmüş olmalıyız ki, 2,2 Mio vermeyip, daldaki kuşu kovalamaya karar verdik.

Özet olarak şunu söylemek istiyorum; bazen alternatiflerin sağlam olursa, daldaki kuşa gidersin. Bazen de eldeki kuşu güdersin, çünkü sahip olmazsan açıkta kalma riski yüksektir. Yönetimin aldığı riskin büyüklüğünü şu an kestirmek güç. Ne takımı gördük, ne de oynadığı düzeni biliyoruz. Biraz tahmin ediyoruz hepsi o. Kendi adıma pozitif gördüğüm şey şu; Saras, laf olsun diye adam aldırmadı, kafasındaki düzene ve oyuna hizmet edecek adamları seçiyor ve yönetimden talep ediyor. Yönetimin bu konuda %100, talebi karşılıyor olduğuna pek inanmıyorum. Zaten görünen köy kılavuz istemez, giden pivotları arıyor olmamız her şeyi anlatıyor.
PG Baldwin / SG Guduric / SF Colson / PF Hayes / C Melli
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

Çevrimdışı Ero1907

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #18738 : 02 Eylül 2024, 11:28:41 »
Herkesin fikirlerine katiliyorum fakat bu takim bu sene şuan ki kadrosuyla euroleague i kazansa dahi eleştirimden vazgeçmiycem.

Bu takimda gercekten bir 5 numara yok tum fikirlere katiliyorum mellinin samanicin euroleaguede 5 numara olarak oynayabilcegine belki de büyük fark yaratabilceklerinide dusunuyorum.

Ama en azindan gercek bir 5 numaranin kesinlikle lazim oldugunu dusunuyorum bu profilin illa yuksek profil olmasina da gerek yok kalipli cember koruyan ve ribaund almasi ve rakip takimlarin canavar uzunlariyla savasmasi icin elzem bir noktada suan jekiri bile cuk diye oturur.

Oyun planinda ana ve aktif rolde yer almali surekli kullanilsin diye bir fikrim yok hocanin oyun plani ne ise onu uygulayalim ama günün sonunda gercek bir tane 5 numara mutlaka elzem.

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
    • i_dnmz
« Yanıtla #18739 : 02 Eylül 2024, 11:29:50 »
Olsun dediğim bir şey değil, genel olgu ve beklentiyi dile getiriyorum.

Out: Scottie Wilbekin + Marco Guduric + Melih Mahmutoğlu
In: Evan Fournier

???

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
    • i_dnmz
« Yanıtla #18740 : 02 Eylül 2024, 11:30:10 »
Herkesin fikirlerine katiliyorum fakat bu takim bu sene şuan ki kadrosuyla euroleague i kazansa dahi eleştirimden vazgeçmiycem.

Bu takimda gercekten bir 5 numara yok tum fikirlere katiliyorum mellinin samanicin euroleaguede 5 numara olarak oynayabilcegine belki de büyük fark yaratabilceklerinide dusunuyorum.

Ama en azindan gercek bir 5 numaranin kesinlikle lazim oldugunu dusunuyorum bu profilin illa yuksek profil olmasina da gerek yok kalipli cember koruyan ve ribaund almasi ve rakip takimlarin canavar uzunlariyla savasmasi icin elzem bir noktada suan jekiri bile cuk diye oturur.

Oyun planinda ana ve aktif rolde yer almali surekli kullanilsin diye bir fikrim yok hocanin oyun plani ne ise onu uygulayalim ama günün sonunda gercek bir tane 5 numara mutlaka elzem.
Mevcut şartlarda Euroleague kazanacaksak, 5 numara yerine beni de oynatabilirler. "GIK" demem :)
« Son Düzenleme: 02 Eylül 2024, 11:30:56 Gönderen: friend-chip »

Çevrimdışı Ero1907

• Üye
« Yanıtla #18741 : 02 Eylül 2024, 11:35:04 »
Mevcut şartlarda Euroleague kazanacaksak, 5 numara yerine beni de oynatabilirler. "GIK" demem :)

Abi şimdi şöyle f4 gercekten gununde oldugunda kazanabilcegin bir organizasyon o yuzden bu isler oraya gittiginde belli olmaz hele ki bizim gibi gibi guard ve forvet rotasyonun da yetenek seti yuksek bir takim icin suprizde olmaz lakin bu 5 numara rotasyonun da bir tane 5 numara bile olmamasi seni playy of ta ya da normal sezonlarda kazanabilcegin maclarda cozum uretememene neden olabilir.

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
    • i_dnmz
« Yanıtla #18742 : 02 Eylül 2024, 11:52:28 »
Abi şimdi şöyle f4 gercekten gununde oldugunda kazanabilcegin bir organizasyon o yuzden bu isler oraya gittiginde belli olmaz hele ki bizim gibi gibi guard ve forvet rotasyonun da yetenek seti yuksek bir takim icin suprizde olmaz lakin bu 5 numara rotasyonun da bir tane 5 numara bile olmamasi seni playy of ta ya da normal sezonlarda kazanabilcegin maclarda cozum uretememene neden olabilir.
Dediğin gibi olsun.

Farzet ki, bu sene farklı bir eforla EL yi kazandın, seneye de çok baba bir 5 numara aldın, gardlardan yetersiz bulduğun bir ya da ikisini de gönderdin yerine saf bir oyun kurucu aldın. Takım kağıt üstünde son derece versatil hale geldi. Ama F4 yaptın, kupa kazanamadın.

Tercihin ne olurdu?

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #18743 : 02 Eylül 2024, 11:52:45 »
Euroleague’i kazanma şansı "0" bu takımın. Rakamla 0, yazıyla SIFIR, her türlü sıfır. Yunan takımlarının ikisi + real denizler altında, üstünde 20000 fersah önümüzde bizim. Takimin en temel 2 oyuncusu yok, eksik yada yama. Böyle bir takım nasıl Euroleague kazanacak.

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
    • i_dnmz
« Yanıtla #18744 : 02 Eylül 2024, 14:59:02 »
Euroleague’i kazanma şansı "0" bu takımın. Rakamla 0, yazıyla SIFIR, her türlü sıfır. Yunan takımlarının ikisi + real denizler altında, üstünde 20000 fersah önümüzde bizim. Takimin en temel 2 oyuncusu yok, eksik yada yama. Böyle bir takım nasıl Euroleague kazanacak.
Niye öyle diyorsun abi, canlı izlediğim maçta 2017 Belgratta Tavaresli Madride tek başına kafa tutmuştu Melli Finalde. 20 küsur sayı atmıştı. Thompson çapsızı olmasaydı da biraz katkı veren bir pivotumuz olsaydı belki de bir şampiyonluğumuz daha olacaktı. Pota altı dominasyonumuz yok, ama takıma pota altı hiç yok muamelesi çekilmesin.
Senin hesabındaki "0", hiçle eş değer. O kadar da değil...

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #18745 : 02 Eylül 2024, 15:09:32 »
Niye öyle diyorsun abi, canlı izlediğim maçta 2017 Belgratta Tavaresli Madride tek başına kafa tutmuştu Melli Finalde. 20 küsur sayı atmıştı. Thompson çapsızı olmasaydı da biraz katkı veren bir pivotumuz olsaydı belki de bir şampiyonluğumuz daha olacaktı. Pota altı dominasyonumuz yok, ama takıma pota altı hiç yok muamelesi çekilmesin.
2017 diyorsun, 24-25 sezonundayiz. 8 yıl geçmiş oluyor. Bence sıfır. Ben hiç çekiyorum. Bu takım ne  panayi, ne oliyi, ne de reali f4te yenemez. Seride de eleyemez. Hatta monacoyu da bu sene eslesirsek eleyemez. Futbolda sampiyonlar ligi şampiyonu olma sansimiz neyse burada da o. Melli ve sertac var cember altında. Eurolague sampiyonlugu telaffuz ediyorsunuz. Şaka mı yapıyorsunuz anlamıyorum. Umut etmek iyidir. Siz edin valla ben o kadar ileri uzanamıyorum kardeşim.

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
    • i_dnmz
« Yanıtla #18746 : 02 Eylül 2024, 15:39:56 »
2017 diyorsun, 24-25 sezonundayiz. 8 yıl geçmiş oluyor. Bence sıfır. Ben hiç çekiyorum. Bu takım ne  panayi, ne oliyi, ne de reali f4te yenemez. Seride de eleyemez. Hatta monacoyu da bu sene eslesirsek eleyemez. Futbolda sampiyonlar ligi şampiyonu olma sansimiz neyse burada da o. Melli ve sertac var cember altında. Eurolague sampiyonlugu telaffuz ediyorsunuz. Şaka mı yapıyorsunuz anlamıyorum. Umut etmek iyidir. Siz edin valla ben o kadar ileri uzanamıyorum kardeşim.
Melliyle Tavares arasında 1 yaş var (33-32). Dersen ki Back up larını karşılaştır, Ömer ve Ibakaya karşı Sertaç var diyelim. Tam karşılığı olmasa da, zayıf yanları ve güçlü yanlarıyla bir birlerinin zıttı profiller. Pana ve Real in pivotlarında şut yok, seninkiler yayın gerisinden atabiliyor. Seninkiler pota altında daha yumuşak, Realin ve Pana nın pota altları çok daha fizikli. Bunlar onları yenebileceğimizin göstergelerinden uzak olabilir, ama yenilebilecemizin de garantisi olmuyor. Bizim bu sene, serilerde daha çok şansımızın olacağı kanaatindeyim. Çok koşan, 2 günde bir maç kasan süreçlerde, maçı kalitenin yanı sıra dayanıklılık ve devamlılık da belirleyecek. Asıl soru şu olabilir; tempoyu hangi takım belirleyecek!

Şampiyonluk hayali kurmuyorum sevgili dostum. Olasılık hesabında bu gibi şanslar her zaman vardır. Lafım çok açık. Takımın eksik ve noksan kısmı, şansını çok azaltıyor demek ile hiç yok demek arasında, bence Melli kadar fark var. Sen Melli ve Sertaçı yok hükmünde değerlendiriyorsun. Ben, 7-8 sene üstünden geçmiş olmasıyla beraber az da olsa varlar diyorum.

Sonuçta geçen sene Pana tek pivotla şampiyon oldu. Bu sene Ömeri aldılar, iyi kötü göreceğiz. Real 10 gün sonra 35 ine basacak Ibakayla, Tavaresi yedekledi. Bizde Sertaç var. Ben dahil kimse memnun değil bu rotasyondan. Kağıt üstünde şampiyonluk hayali kurdurur mu, çok hayalperest olmak lazım.

Çevrimdışı Maldonado

• Üye
« Yanıtla #18747 : 02 Eylül 2024, 18:26:31 »
Melliyle Tavares arasında 1 yaş var (33-32). Dersen ki Back up larını karşılaştır, Ömer ve Ibakaya karşı Sertaç var diyelim. Tam karşılığı olmasa da, zayıf yanları ve güçlü yanlarıyla bir birlerinin zıttı profiller. Pana ve Real in pivotlarında şut yok, seninkiler yayın gerisinden atabiliyor. Seninkiler pota altında daha yumuşak, Realin ve Pana nın pota altları çok daha fizikli. Bunlar onları yenebileceğimizin göstergelerinden uzak olabilir, ama yenilebilecemizin de garantisi olmuyor. Bizim bu sene, serilerde daha çok şansımızın olacağı kanaatindeyim. Çok koşan, 2 günde bir maç kasan süreçlerde, maçı kalitenin yanı sıra dayanıklılık ve devamlılık da belirleyecek. Asıl soru şu olabilir; tempoyu hangi takım belirleyecek!

Şampiyonluk hayali kurmuyorum sevgili dostum. Olasılık hesabında bu gibi şanslar her zaman vardır. Lafım çok açık. Takımın eksik ve noksan kısmı, şansını çok azaltıyor demek ile hiç yok demek arasında, bence Melli kadar fark var. Sen Melli ve Sertaçı yok hükmünde değerlendiriyorsun. Ben, 7-8 sene üstünden geçmiş olmasıyla beraber az da olsa varlar diyorum.

Sonuçta geçen sene Pana tek pivotla şampiyon oldu. Bu sene Ömeri aldılar, iyi kötü göreceğiz. Real 10 gün sonra 35 ine basacak Ibakayla, Tavaresi yedekledi. Bizde Sertaç var. Ben dahil kimse memnun değil bu rotasyondan. Kağıt üstünde şampiyonluk hayali kurdurur mu, çok hayalperest olmak lazım.

Pivot gelmezse F4 da olmaz. Gerçekten rezalet bir durum şu yaşanan, bu kaliteli kadro resmen rezil edilecek.

Fournier Oly'e, Osimhen GS'ye. Bok gibi bir gün.
« Son Düzenleme: 02 Eylül 2024, 18:26:54 Gönderen: Maldonado »

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #18748 : 02 Eylül 2024, 18:38:12 »
Ama o takımda Bobby vardı, Wanamaker vardı... Yani guardımız vardı.

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #18749 : 02 Eylül 2024, 18:42:00 »

"Bizimkiler yayın gerisinden atabiliyor" görünce gülme aldı beni. Ibaka nın geçen seneki üçlük yüzdesi bizimkilerden kötü mü diyorsun ? Samanic i bilmiyorum ama ne Melli ne de Sertaç bana şut atabilen uzun imajı vermiyorlar bugünkü halleriyle.