Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2276785 defa)

0 Üye ve 9 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #18795 : 04 Eylül 2024, 11:06:07 »
savunma zekasını, oyun içi devamlılığını, konsantrasyon seviyesini videolardan yargılamak elbette mümkün değil.

bruno fernando’nun videolarından gördüğüm kuvvetli bir oyuncu olduğu.
şunu rahatlıkla söylerim ki; hücum repertuarı yeterli. potaya hareketlendiğinde hızı ve kuvvetiyle yarattığı ivme lessort seviyesinde.

fiziksel ve teknik olarak istenen seviyede bir oyuncu gördüm ama mental durumları nasıldır bilinmez tabi.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #18796 : 04 Eylül 2024, 11:17:55 »
1 > 0

Tanımıyorum. Bol bol smaç vurmuş videolarında. Şutu hiç yok gibi. Çok da önemli değil gerçi. Her yıl 3 tane takım değiştirmiş NBA'de. Belirli bir yerde kalıcı olamamış. Sürekli takas malzemesi olmuş. Bizim yerliler gibi NBA'de tuvalet temizlerim ama avrupaya gelmem yeterki NBA olsun kafasında mı bilmem. Sonuçta her türlü alınması alınmamasından iyidir. Sezon ortası alınan çöplerden hayır gelmiyor, gelmeyecek de. Çünkü biz sezon ortası fark yaratacak adam peşinde hiç koşmadık, her zaman çöp aldık. O nedenle sezon başı alınması iyi olur. Bu adam yada başkası farketmez.

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #18797 : 04 Eylül 2024, 11:23:16 »
olympiacos, panathinaikos ve real üzerinden dönüyor çoğu favorilik muhabbeti ama ben ligde en iyi kadronun efes’te olduğunu düşünüyorum.

larkin - thompson
bryant - beaubois
nwora - johnson
smits - willis
poirier - oturu

müthiş bir kadro şu.

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #18798 : 04 Eylül 2024, 11:32:44 »
1 > 0

Tanımıyorum. Bol bol smaç vurmuş videolarında. Şutu hiç yok gibi. Çok da önemli değil gerçi. Her yıl 3 tane takım değiştirmiş NBA'de. Belirli bir yerde kalıcı olamamış. Sürekli takas malzemesi olmuş. Bizim yerliler gibi NBA'de tuvalet temizlerim ama avrupaya gelmem yeterki NBA olsun kafasında mı bilmem. Sonuçta her türlü alınması alınmamasından iyidir. Sezon ortası alınan çöplerden hayır gelmiyor, gelmeyecek de. Çünkü biz sezon ortası fark yaratacak adam peşinde hiç koşmadık, her zaman çöp aldık. O nedenle sezon başı alınması iyi olur. Bu adam yada başkası farketmez.

aradığımız şey istemediğin kadar var.
bsl’yi takip etsinler, kasım - aralık gibi alsınlar birini ligdeki takımlardan.
her sene 1-2 tane kazma pivot yolluyor avrupa’ya bizim lig.
geçen yıl sezon ortası wright ile oturu euroleague yaptı.
mccormack daha yeni milano ile imzaladı.
ben mccormack’i alırdım mesela, hiç nba kovalamazdım.
bsl yıllardır bütün avrupa’yı besliyor atletik uzun konusunda, bi biz faydalanamıyoruz.

nba’den macera aramak yerine, bsl’nin en iyi pivotunu almayı tercih ederim kasım ortası.
« Son Düzenleme: 04 Eylül 2024, 11:33:16 Gönderen: pikenrol »

Çevrimiçi iloturo

• Üye
« Yanıtla #18799 : 04 Eylül 2024, 11:38:14 »
aradığımız şey istemediğin kadar var.
bsl’yi takip etsinler, kasım - aralık gibi alsınlar birini ligdeki takımlardan.
her sene 1-2 tane kazma pivot yolluyor avrupa’ya bizim lig.
geçen yıl sezon ortası wright ile oturu euroleague yaptı.
mccormack daha yeni milano ile imzaladı.
ben mccormack’i alırdım mesela, hiç nba kovalamazdım.
bsl yıllardır bütün avrupa’yı besliyor atletik uzun konusunda, bi biz faydalanamıyoruz.

nba’den macera aramak yerine, bsl’nin en iyi pivotunu almayı tercih ederim kasım ortası.

Bizim kafamız hiç bir zaman sezon ortası alınan adam esas oğlan olsun kafası olmadı. Gelsin 3-5 dakika süre alsın, sakatlar ( her sene olduğu için) iyileşene kadar rotasyonu rahatlatsın, sonra da bol bol kenarda otursun, sene sonu da göndeririz mantığıyla adam aldılar. O nedenle sezon ortası alınan adamları geçelim. Şubenin kafası değişmediği müddetçe bu durum da değişmeyecek. O yüzden diyorum sezon başı aldın aldın. Yoksa boku yedik yine, hangi ligden hangi çöpü alacakları belli olmaz. Herkes kadroyu kurdu biz hala NBA'de birileri düşsün diye bekliyoruz. Lafa bak hala görüşme bile olmamış. Çalıların arasından ceylan yavrusu annesinden ayrılsın da tek kalsın diye bekleyen aslanlar gibiyiz. Bekliyoruz.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
« Yanıtla #18800 : 04 Eylül 2024, 11:43:34 »
Efes'in kadrosu zaten iyi, Hatta Murat Murathanoğlu'nun dediği gibi son yılların en iyisi. Monaco da bu sene bence son yılların en iyi kadrosuna sahip. Barca ile ilgili çok yorum yapamıyorum ama her zaman yarışmacı bir takım oldular, yine olacaklardır. Bana göre bu seneki sıralama :

Olimpiakos
Panathinaikos
Real Madrid
Monaco yada Efes
Barca yada Fener şeklinde gidiyor.

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #18801 : 04 Eylül 2024, 11:52:28 »
Efes'in kadrosu zaten iyi, Hatta Murat Murathanoğlu'nun dediği gibi son yılların en iyisi. Monaco da bu sene bence son yılların en iyi kadrosuna sahip. Barca ile ilgili çok yorum yapamıyorum ama her zaman yarışmacı bir takım oldular, yine olacaklardır. Bana göre bu seneki sıralama :

Olimpiakos
Panathinaikos
Real Madrid
Monaco yada Efes
Barca yada Fener şeklinde gidiyor.

takımın gideceği yeri guduric belirleyecek.
alınan pivot beklentileri karşılayacak seviyede olur;
guduric’ten de sloukas, calathes, laprovittola ayarında katkı alırsak oyun kurucu pozisyonunda,
bu kadro her takımla başa baş oynar, kimseden aşağı değil.

pivot ve guduric beklentiyi karşılamazsa, maksimumu 9. veya 10. sıradan play-in.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
« Yanıtla #18802 : 04 Eylül 2024, 12:05:56 »
takımın gideceği yeri guduric belirleyecek.
alınan pivot beklentileri karşılayacak seviyede olur;
guduric’ten de sloukas, calathes, laprovittola ayarında katkı alırsak oyun kurucu pozisyonunda,
bu kadro her takımla başa baş oynar, kimseden aşağı değil.

pivot ve guduric beklentiyi karşılamazsa, maksimumu 9. veya 10. sıradan play-in.
Guduriç yeni mi transfer oldu takıma? Benim bildiğim guduriçten farklı birisini mi aldık?

Çevrimdışı pikenrol

• Üye
« Yanıtla #18803 : 04 Eylül 2024, 12:42:22 »
Guduriç yeni mi transfer oldu takıma? Benim bildiğim guduriçten farklı birisini mi aldık?

3 numara gibi oynayan 2 numaradan, önce top yönlendiren combo guard, şimdi de ana pg’ye evrildi gudura’nın kariyeri.

nba’den döndüğü oyuncuya devam etse, çok başka seviyede olurdu belki.
iyi olduğu şeylerde gelişmek yerine, oyununa farklı özellikler ekleme yolunu seçti.

eski oyununu geliştirse ligin elit skorerlerinden biriydi şu an.
oyun kurucu özelliklerin yoksa asla büyük oyuncu olamazsın ama.
guduric’in tercihi elit bir skorer olmak yerine, oyun kurucu özelliklerini geliştirerek büyük oyuncuya dönüşmek oldu.
yaşı 29, lige damga vurabileceği 4 sezon var önünde.
altından kalkabilir mi ana top yönlendirici ve saha içi liderlik görevinin?
teknik anlamda yapmaya hazır, mental anlamda ne olacağını göreceğiz. :)

Çevrimdışı Maldonado

• Üye
« Yanıtla #18804 : 04 Eylül 2024, 13:24:15 »
Hala Guduric'ten bir şeyler beklenilmesi gözlerimi yaşartıyor.

Guduric senede üç maç müthiş oynar, o kadar. İnşallah kritik maça denk gelir.
« Son Düzenleme: 04 Eylül 2024, 13:24:43 Gönderen: Maldonado »

Çevrimiçi iloturo

• Üye
« Yanıtla #18805 : 04 Eylül 2024, 13:46:12 »
3 numara gibi oynayan 2 numaradan, önce top yönlendiren combo guard, şimdi de ana pg’ye evrildi gudura’nın kariyeri.

nba’den döndüğü oyuncuya devam etse, çok başka seviyede olurdu belki.
iyi olduğu şeylerde gelişmek yerine, oyununa farklı özellikler ekleme yolunu seçti.

eski oyununu geliştirse ligin elit skorerlerinden biriydi şu an.
oyun kurucu özelliklerin yoksa asla büyük oyuncu olamazsın ama.
guduric’in tercihi elit bir skorer olmak yerine, oyun kurucu özelliklerini geliştirerek büyük oyuncuya dönüşmek oldu.
yaşı 29, lige damga vurabileceği 4 sezon var önünde.
altından kalkabilir mi ana top yönlendirici ve saha içi liderlik görevinin?
teknik anlamda yapmaya hazır, mental anlamda ne olacağını göreceğiz. :)
30 yaşına gelmiş bir adamın mental anlamda ne kadar gelişmesini bekliyorsun. Daha yeni dünya şampiyonasında sırbistanın içine sıçtı. Fenerin defalarca kritik maçlarda içine sıçtı. Her son topta sıçıp sıvadı. Olimpiakos maçında ilk defa bir fare yakalayacaktı maçın sonunda onda da sloukas son saniyede atınca bir işe yaramadı. Guduriç büyük bir oyuncu değil, olamaz da ama her zaman rotasyonda yer alabilecek bir adam. Haddini, kapasitesini, yapabileceklerini bilir ona göre oynarsa da faydalı olur ama taraftardan çok kendi kendisini beklentiye sokup yapamayacağı işleri yapmaya kalkarsa sorun orada başlıyor ve bütün takımı düşürüyor.

Çevrimdışı Ero1907

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #18806 : 04 Eylül 2024, 15:16:23 »
Bruno fernando sene basindan beri bekliyoruz olabilecek en iyi hamle olur.

Ayrica efesin kadrosuna methiyeler duzulmus ama ben bir cacik olucagini dusunmuyorum.
İlk 8 zor yaparlar bizde bruno fernando gelirse ilk 4 yapariz.

Çevrimdışı Oğuz Han

• Üye
  • Yer: nottingham
« Yanıtla #18807 : 04 Eylül 2024, 16:46:13 »
Ribaunlari biz alcaz, memlekete donuyorum insaxl bu sene, pota arkasina gecerim artik :)

Çevrimdışı daredevil

• Üye
  • Yer: Muğla
« Yanıtla #18808 : 04 Eylül 2024, 18:56:21 »
“Bruno fernando Best dunks 23-24” videosunu izledikten sonra ben bruno fernando ya fitim alsınlar bu adamı :)
Obra reis varsa gerisi teferruattır..
Sen kal gerisi farketmez..

Çevrimdışı Kubilay Can

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #18809 : 04 Eylül 2024, 19:46:03 »
Benim gözümde takımdaki tek sürpriz yumurta Zagars. Ne kadar yetenekli olduğunu DK'da göstermişti. Ne yazıkki ağır sakatlıklar yaşadı ve Eurolig tecrübesi sıfır.

Diğer oyuncuların ederi belli. Tabi kimsenin beklemediği bir Nigel benzeri bir sürpriz daha yaşamazsak.