Gönderen Konu: Vladimir Stimac  (Okunma sayısı 5079 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
Vladimir Stimac
« : 25 Eylül 2019, 16:12:57 »
Geçici bir süreliğine bizimle olacak oyuncumuz Stimac ın Lig Lisansı da çıkarıldı. İşte geçtiğimiz sezon istatistikleri;

2018-2019 Normal Sezon
Maç (28) / Dak (27,07) / Sayı (14,64) / Reb (9,25) / Asist (1,71) / Verimlilik (19,21)

2018-2019 Play Off
Maç (3) / Dak (26,00) / Sayı (14,00) / Reb (9,67) / Asist (1,33) / Verimlilik (21,00)

« Son Düzenleme: 13 Aralık 2019, 23:02:17 Gönderen: Bogdan Bogdanovic »
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

Çevrimiçi friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
Ynt: Vladimir Štimac
« Yanıtla #1 : 25 Eylül 2019, 16:16:45 »
Şahsi fikrim, Stimac ı takımımıza yakıştıramıyorum. Beğenilir ya da beğenilmez ama istatistik kağıdında görünen rakamlar, iştah açıcı! En azından BSL de...
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

Çevrimdışı Kubilay Can

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #2 : 25 Eylül 2019, 16:37:30 »
Hiçbir şey yapmasa bile Vesel'yi dinlendirsin yeter lig maçlarında.

Çevrimdışı KhaN

• Üye
« Yanıtla #3 : 25 Eylül 2019, 17:08:33 »
çok kötü hamle. nicelik arttırdık sadece umarım uzun süreli olmaz.

Çevrimdışı Muratti

• Üye
  • Yer: Istanbul
« Yanıtla #4 : 25 Eylül 2019, 17:18:12 »
Pek beklenilen bir transfer degil. Umarim faydali olur.

Çevrimdışı Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
« Yanıtla #5 : 25 Eylül 2019, 17:55:14 »
En büyük avantajı kimsenin fazla beklentisinin olmaması. Hayırlı olsun.
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #6 : 25 Eylül 2019, 18:12:50 »
Keşke Cem Ağrak'la öğlen konuşurken başka bir şey isteseymişim o da olurmuş herhalde..

çok kötü hamle. nicelik arttırdık sadece umarım uzun süreli olmaz.

Çok kötü derken?

Ana rol için alınmış bir oyuncu değil sonuçta. BSL seviyesinde ortalamanın üzerinde iş çıkarttı oynadığı her takımda. Bizim uzun sezonumuzda Vesely'i falan gayet rahat dinlendirecek ve pota altında skor üretecek seviyede bir oyuncu.

Çevrimdışı sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
« Yanıtla #7 : 25 Eylül 2019, 18:37:12 »
Bu arada resmi olarak da az önce resmi siteden açıklandı. 3aylık bir sözleşme yapılmış. Bence rotasyonu rahatlatmak için sonraki 6aylık opsiyonu da kullanılacak gelecekte diye tahmin ediyorum.
Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

Çevrimiçi kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #8 : 25 Eylül 2019, 21:08:06 »
Hücumda etkili, ribauntlarda etkili, hırslı, karakterli.Beğeniyorum ben.

Çevrimdışı Murat

• Üye
« Yanıtla #9 : 25 Eylül 2019, 21:15:29 »
Hayırlı olsun. Gayretli bir profıl.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #10 : 25 Eylül 2019, 21:47:22 »
Hücumda etkili, ribauntlarda etkili, hırslı, karakterli.Beğeniyorum ben.
Tam bunu yazmak için girmiştim. Aradığımız kan kendisi. Ribaunt ve pota altı üretiminde koçun elini güçlendirecek.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı KhaN

• Üye
« Yanıtla #11 : 25 Eylül 2019, 22:03:35 »
Keşke Cem Ağrak'la öğlen konuşurken başka bir şey isteseymişim o da olurmuş herhalde..

Çok kötü derken?

Ana rol için alınmış bir oyuncu değil sonuçta. BSL seviyesinde ortalamanın üzerinde iş çıkarttı oynadığı her takımda. Bizim uzun sezonumuzda Vesely'i falan gayet rahat dinlendirecek ve pota altında skor üretecek seviyede bir oyuncu.

sayın erdem,
sorun pota altında skor üretmek veya ribo almaktan ziyade çember savunamamak, kısa karşısında kalacak uzunumuzun olmaması(jan hariç)
yani dwill ve joffrey gibi savunması defolu bir arka alana ve nando kosta gibi topa baskı ve savunmada etkisiz adamlara sahip iken en azından çember savunmasında bize yardımcı olacak bir oyuncu en temel ihtiyaçtı.
giderilmedi, bir savunma defosu daha eklendi. koç bir şekilde yine düşük tempoda zaaf gizler gizlemesine ama kadro yapısı açısından stimac doğru oyuncu mu? hayır.
dolayısıyla çok kötü hamle. umarım kısa sürelidir dedim 3 aylıkmış zaten. beklentim yok hiç, sadece nicelik değil nitelik arttırıcı bir hamle beklerdim.

Çevrimdışı Oğuz Han

• Üye
  • Yer: nottingham
« Yanıtla #12 : 25 Eylül 2019, 22:14:35 »
Basketbolu bilen hırslı bir adam stimac, koç mutlaka ondan da verim alır. Bence olumlu gelmesi ama beklentimiz çok yüksekteydi ya.

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #13 : 26 Eylül 2019, 07:04:38 »
sayın erdem,
sorun pota altında skor üretmek veya ribo almaktan ziyade çember savunamamak, kısa karşısında kalacak uzunumuzun olmaması(jan hariç)
yani dwill ve joffrey gibi savunması defolu bir arka alana ve nando kosta gibi topa baskı ve savunmada etkisiz adamlara sahip iken en azından çember savunmasında bize yardımcı olacak bir oyuncu en temel ihtiyaçtı.
giderilmedi, bir savunma defosu daha eklendi. koç bir şekilde yine düşük tempoda zaaf gizler gizlemesine ama kadro yapısı açısından stimac doğru oyuncu mu? hayır.
dolayısıyla çok kötü hamle. umarım kısa sürelidir dedim 3 aylıkmış zaten. beklentim yok hiç, sadece nicelik değil nitelik arttırıcı bir hamle beklerdim.

Eğer Lauvergne ve Vesely sakat olmasaydı ve bu transferi yapmış olsaydık herkes havalara uçardı ligde Vesely yi artık dinlendirebileceğiz, playoff lara kadar max 4-5 maç oynar vs diye. Ama bu iki isim birden sakat olunca bu sefer kısa savunamaz, blok tehdidi yok vs diye eleştiriyoruz. Bunu anlıyorum, ama kabul etmiyorum.
Ayrı bir konu da Sloukas ve De Colo nun savunmada etkisiz olması, buna da katılmıyorum. De Colo, Shved, James diye yanıp tutuşuyordu buraları, şimdi de De Colo topa baskı yapmıyor, savunmada etkisiz diye onun açıklarını kapatmaya çalışıyoruz.
Bugün kaybedebiliriz de ama enseyi de karartmanın anlamı yok. Eminim koç da isterdi bu kadroya higgins + davies eklemeyi ama bütçe bu, imkanlar bu kadar. Ne çabuk unuttunuz sol bek alamadık diye de colo ya verilen parayı eleştirenleri, basket şubesini kapatalım diyenleri.
Özetle, eğer sakatlarımız iyileşirse Stimac çok iyi transfer oldu, eğer uzun sürerse de (ki umarım sürmez) gene faydası olur, kimsenin küçümsediği kadar kötü bir oyuncu değil.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #14 : 26 Eylül 2019, 08:45:40 »
Bende sunu ekleyeyim, Stimac i hic begenmiyorum ......

Tahminen ekibin hala umudu var Lovern den, ben Stimac in gelisinden onu anliyorum. Yoksa Stimac in kemik kadroda oldugu bir sampiyonluk beklentisi tahminen kimsede yoktur.

AMA su notu dusmeliyim;

Kendi adima lovern den bir halt gormedigimden su ana kadar,  bu gidisle lovern kardesimizden daha faydali olur diyebiliyorum kolayca ....

ha yeter mi?? kesinlikle yetmez ... o ayri ... Ama Lovern de kronik sakatlik devam ederse bence o zaman gonderip yerine ilk 5 e yakisacak bir 4-5 numara getirilir.
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....