Gönderen Konu: Fenerbahçe | Turkish Airlines Euroleague / 2020-21 Sezonu  (Okunma sayısı 366600 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
Yorumları okudum ve haklı olarak birçok sitem var. Evet Vesely'e çalınan fauller çalınan ve maç içerisinde çalınan veya çalınmayan birçok eleştirilecek düdük vardır. Ama önce şunu sormamız gerekiyor: Biz ne oynadık?

Bu takım kaç yıldır son dörde kalmış ve o zamanlar da birçok maçta canımızı yakan düdük ve kararlar çıkıyordu. O zaman ki en büyük özelliğimiz bu yanlış kararlarda sinip pes etmek yerine isyan ediyor, pes etmiyorduk. Mücadelemizle, hırsımızla birçok maçı çevirdik.

Bugün geldiğimiz durum ortada. Bir Vesely olmayınca ne hale geldik. Bir takım 1 kişi ile böyle sıradan bir takım haline geliyorsa bence hatayı başka yerlerde aramamız lazım. Yoksa durumumuzun birçok siyasinin yaptığı gibi kendi başarısızlıklarını örtmek için başka gündemler yaratarak başarısızlıklarını örtmeye çalışmasından bir farkı kalmaz. Evet, organizasyon ve hakemler bazı takımları koruyor, kolluyor kabul. Ama takımın hali konusunda hesap vermesi gerekenler de unutulmamalı.
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

Çevrimdışı ayhan

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @ab_1907
Ligten çekilmek kadar güzel bir karar olamaz.

Bizi istemeyen organizasyonda daha fazla durmanın anlamı yok.Yarında istedikleri sonucu elde edip;Barça-Efes finali ile taçlandırırlar sezonu.

Her şeyi bari bu kadar belli etmeyin ya.
Her istenmeyen sonuçta, aleyhimize verilen kararda da ligden çekilmeyi istemek komik değil mi ?

Çevrimdışı mrkene

• Üye
Sosyal medya etkileşiminde dünyanın en büyük basketbol kulüplerinden birisi belki de birincisiyiz son zamanlarda. Böylesine bir etkinliği olan takımın, şu EL yönetimine söz etmemesi , ağzını aç(a)maması kanıma dokunuyor. O sahada emek veren oyuncuna, kenardaki teknik ekibine, ekran başında deliren, gece rahat uyuyamayan taraftarına da mı saygınız yok !? İyi günde yönetecilik yapmak kolay, mesele bu zamanda iş yapabilmek. Eğer susacaklarsa kapı orada, defolsunlar

Çevrimdışı Sapere

• Üye
  • Yer: Bostancı
Yorumları okudum ve haklı olarak birçok sitem var. Evet Vesely'e çalınan fauller çalınan ve maç içerisinde çalınan veya çalınmayan birçok eleştirilecek düdük vardır. Ama önce şunu sormamız gerekiyor: Biz ne oynadık?

Bu takım kaç yıldır son dörde kalmış ve o zamanlar da birçok maçta canımızı yakan düdük ve kararlar çıkıyordu. O zaman ki en büyük özelliğimiz bu yanlış kararlarda sinip pes etmek yerine isyan ediyor, pes etmiyorduk. Mücadelemizle, hırsımızla birçok maçı çevirdik.

Bugün geldiğimiz durum ortada. Bir Vesely olmayınca ne hale geldik. Bir takım 1 kişi ile böyle sıradan bir takım haline geliyorsa bence hatayı başka yerlerde aramamız lazım. Yoksa durumumuzun birçok siyasinin yaptığı gibi kendi başarısızlıklarını örtmek için başka gündemler yaratarak başarısızlıklarını örtmeye çalışmasından bir farkı kalmaz. Evet, organizasyon ve hakemler bazı takımları koruyor, kolluyor kabul. Ama takımın hali konusunda hesap vermesi gerekenler de unutulmamalı.

Hocam net hakem yanlışları var.

Bakın hata demiyorum... Bazı kararlar yoruma açık olabilir ve hakem kararı hatalı verebilir. Diyelim ki ikinci maçta Nando’ya yapılan (bana göre yüzde yüz kasti) faul incelendi ve normal faul dendi. Buna bile ok derim. Ancak göz göre göre verilen yanlış kararlar var....

İkinci maçtan sonra yazmıştım; Lorenzo’nun turnikesinde Lundberg çembere asıldı. Oyuncular da gördü bunu, tepkilerinden anlaşıldı. Hatta yanlış hatırlamıyorsam maçı anlatan da “sayı olmalı” dedi. Bunun üç hakem tarafından görülmemesini ben iyi niyetli bulmuyorum. Siyasilerin zırbaşarısızlıklarına mazeret yaratmalarına benzemiyor bu.

Benim saydığım 4 hakem yanlışı vardı o maçta ve buraya da, kapalı bir Facebook grubuna da yazmıştım “tepki verilmeli” diye...

Tepki falan verilmedi.

Kim ne derse desin üçüncü maç hakem kıyımı yaşadık.

Muratlar’dan biri söyledi maçtan sonra bu dediklerimi ima ederek; Çeska 18 yıldır nasıl F4 oynadı diye.

Berlin’de “şampiyonluğumuzu elimizden aldılar”, bunu yabancı basın dahil böyle yorumladı...

Ha Çeska bizden çok daha iyi bir form düzeyinde, çok daha iyi bir takım görünümünde oynadı play-off’u, bu ayrı....

Ama göz göre göre yapılan yanlışları görmezden gelemeyiz...

Evet biz ne oynadığımıza bakalım, hesabı takıma keselim de hesap vermesi gereken sadece takım ve organizasyonumuz değil... Sorulması gereken yerden bu hesap bir şekilde sorulmalı. EL yönetimi ile görüşmeli Ali Koç. Tek tek pozisyonları gündeme getirmeli... Bu işler böyle yoluna giriyor...

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
Her istenmeyen sonuçta, aleyhimize verilen kararda da ligden çekilmeyi istemek komik değil mi ?
Aynen öyle,haklısınız.

Seneye güzel bir takım kuralım ve yine umutlanalım.Ve heyecanla o günü bekleyelim,hangi takım tarafından doğranıp ve EL yönetiminin bir özrünü heyecanla bekleyelim.

Sonuçta bir özür ile hem seni tekrardan kazanıyorlar ve ardından seni tekrardan yok ediyorlar.

Bu sefer 15 değil ama 40 yatıralım ve daha da gösterişli bir doğranma ile karşı karşıya kalalım.

Obradovic gibi bir figürün yoksa sahada,senin gibi lobisi olmayan camiaları basketbol dışı camialarla bitirmeye çalışacaklar.Hoş Obradovic dönemi bile 2-3 kupamız bu yüzden gitti.

Bu iğrenç organizasyonda kalacağıma,FIBA organizasyonuna geçip onlara en sağlam mesajı verirdim.
Her olay diyorsunuz ama bunlar hep bize karşı yapılıyor ve ben artık bunu görmekten çok sıkıldım.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
Bizim insanimiz kadar duygusal insan yok. Cskanin da cok sikinde afedersiniz nasil turu geçtikleri.  3-0 geçerek rakiplerini bekliyorlar. 3 macta neredeyse 50 averaj yaptılar bize. Surekli ligden cekilmek yerine doğru düzgün bir yapılanma ile tekrar iddiali nasil olabiliriz sorusunu tartışmamız lazim.

Barthel, brown eddie, ulanovas, perez gibi adamlardan nasil kurtuluruz onu konuşmamız lazım. Saydığım 5 adam basketbol adına bildigin ihanettir. Gözlerim kanıyor bunlari izlerken. Daha kenan var, melih var, Berkay var. Var da var. Say say bitmiyor.
« Son Düzenleme: 29 Nisan 2021, 11:28:56 Gönderen: iloturo »

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
Başlarım öyle  geçmeye sen önlem almazsan organizasyon olarak şımarık küstah hareketlere devam ederler.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
Yatırıma devam çünkü çok güzel şeyler oldu minikler aileler süper ortamlar devam etmeli sağlam tribünde olmalı dengede.

Basketbol harika spor dalı.4'lü finale biz olmadan bakacağız ne yapalım.

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
Birçok defa yazdım, çekilelim diye, çünkü sezon başında f4 oynayacak takımlar belirlenmiş. Bizi bir tarafa bırakın ikinci maçta Zenit 17 Barcelona 44 faul atışı kullandı ki bunların 12 si uzatmada yanlış hatırlamıyorsam. Kabere mi desem, müsamere mi bilemiyorum, kabere veya müsamere düzenleyen insanlara saygısızlık. Öte yandan çubuklu analizi izledim akşam, ayrılmak için 12 milyon euro vermemiz gerekiyormuş. İki seçenek var, ya bu sene olduğu gibi sopa yiyen bir figuran olarak devam etmek, ya da Antiç ve Kalinic gibi karakterleri içeren bir kadroyla dövüşmek. Obradovic ile dahi bir şampiyonluğu zor bela layık gördüler bize. Artık sinir sistemim bozuldu. Elden gelmiyor ama sanırım en iyisi takip etmemek...

Çevrimdışı Sapere

• Üye
Bunu da buraya bırakayım;

Shengelia ile olan pozisyonunda Vesely’ye çalınan hücum faul için...

............
Kurallara aykırı olarak ellerini, kollarını, bacaklarını ya da vücudunu kullanmadıkça, şarjsız yarım daire alanına doğru herhangi bir içeriye doğru yüklenme sırasında, havadaki hücum oyuncusu tarafından şarjsız yarım daire alanı içerisinde bulunan savunma oyuncusuna yapılan herhangi bir temasa bir hücum faul çalınmayacaktır. Bu kural şu durumlarda geçerlidir:
• Hücum oyuncusu havadayken topu kontrol ettiğinde, ve
• Bu oyuncu sahadan bir şut ya da topu pas olarak atmaya çalıştığında,
..............

Çevrimdışı Sapere

• Üye
Birçok defa yazdım, çekilelim diye, çünkü sezon başında f4 oynayacak takımlar belirlenmiş. Bizi bir tarafa bırakın ikinci maçta Zenit 17 Barcelona 44 faul atışı kullandı ki bunların 12 si uzatmada yanlış hatırlamıyorsam. Kabere mi desem, müsamere mi bilemiyorum, kabere veya müsamere düzenleyen insanlara saygısızlık. Öte yandan çubuklu analizi izledim akşam, ayrılmak için 12 milyon euro vermemiz gerekiyormuş. İki seçenek var, ya bu sene olduğu gibi sopa yiyen bir figuran olarak devam etmek, ya da Antiç ve Kalinic gibi karakterleri içeren bir kadroyla dövüşmek. Obradovic ile dahi bir şampiyonluğu zor bela layık gördüler bize. Artık sinir sistemim bozuldu. Elden gelmiyor ama sanırım en iyisi takip etmemek...
Hocam çekilip de iddasız, zevksiz, tatsız tuzsuz organizasyonlara mı kalalım. Ya da gidip futbol pespayeliğini mi izleyelim.

Kullansın Ali Koç finansal gücünü, prestijini.... Ayrıca Fenerbahçe’nin bu organizasyona kattığı değer belli... İzleyicisi belli... Bunu öne çıkarsın. Gerekirse çekilmekle de tehdit etsin.... Bugüne kadar böyle bir şey yaptı mı? Hiç sanmıyorum.

Ligin isim sponsoru devreye girsin diyeceğim ama o güruhun Fenerbahçe’ye bakışı, iyi niyeti şüpheli...

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz

Semazen abimiz, yaşının da verdiği olgunlukla aslında en sağlıklı mesajlardan birine imzasını atmış. Keza Ayhan abinin çekilme konusundaki ve Sapere abinin mesajlarına da büyük oranda katılıyorum.

Anlık sinirle 'çekilelim, küçülelim, şöyle yapalım, böyle yapalım' denebiliyor. Ancak bunun çok mantıklı bir yaklaşım olmadığını biliyoruz. Bu mantıkla bizim her haksızlıkta her branştan çekilmemiz lazım. O zaman zaten ortada Fenerbahçe diye izleyeceğimiz, takip edeceğimiz, seveceğimiz bir kulüp kalmaz.

Ayrıca şunu da unutmamak lazım;

Koronavirüs diye bir gerçek var. Kimi bunu biyolojik silah olarak görür, kimi varlığına inanmaz komplo der, kimi başka bir şey. Ama ne dersek diyelim böyle bir olgu var. Bu takımın başında koçu ve koronavirüs nedeniyle eksikleri vardı. Başında Kokoskov'un olduğu tam kadro bir Fenerbahçe'nin F4 ihtimali de epey yüksetti. Her kötü sonuçta gemileri yakmak sadece bize zarar verir.

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
Ya hocam, nasıl belirlenmiş f4 oynayacak takımlar sezon başında ? Yukarıda İlhan hocamın yazdığı 5 isim yerine 2 tane (bak 3 bile demedim), sadece 2 tane doğru dürüst adam alsaydık gene geçerdik biz bunları. Geçen sene biz Lovern e 1.7-1.8 verirken Jekiri + Hunter 1.5 e oynadılar. İkisi de alınabilirdi.
Hayır ayrılsak nereye gideceğiz ? liatkebalis ile gazozuna maç mı yapacağız ? Eğer erkek basket takımı var olacaksa yeri euroleague olmalı. daha iyisi gelir, o zaman düşünülür.
Duygusal, fevri davranmadan mantıklı kararlar almak lazım. Gerekirse tepkini de gösterirsin, ama tribünde mafya diye bağırmak, hemen çekilelim demek mantıklı değil. Sonucunda bize hiçbir olumlu getirisi olmayan şeyler..

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
Ya hocam, nasıl belirlenmiş f4 oynayacak takımlar sezon başında ? Yukarıda İlhan hocamın yazdığı 5 isim yerine 2 tane (bak 3 bile demedim), sadece 2 tane doğru dürüst adam alsaydık gene geçerdik biz bunları. Geçen sene biz Lovern e 1.7-1.8 verirken Jekiri + Hunter 1.5 e oynadılar. İkisi de alınabilirdi.
Hayır ayrılsak nereye gideceğiz ? liatkebalis ile gazozuna maç mı yapacağız ? Eğer erkek basket takımı var olacaksa yeri euroleague olmalı. daha iyisi gelir, o zaman düşünülür.
Duygusal, fevri davranmadan mantıklı kararlar almak lazım. Gerekirse tepkini de gösterirsin, ama tribünde mafya diye bağırmak, hemen çekilelim demek mantıklı değil. Sonucunda bize hiçbir olumlu getirisi olmayan şeyler..

ha derseniz ki bütün takımlar sapasağlam çıkarken bizde nasıl koç dahil 4-5 kişi pozitif oluyor orası ayrı. Obradovic zamanında yılın bu zamanlarında hep form ve kadro olarak zirveye çıkardık.. Bu sefer ise dibi gördük.

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra

Şimdi abi katıldığım yerler var. Ancak temel argümanla ilgili bir şeyler söylemek istiyorum.

Maçları monolitik yapılar ve mekanik sistemler gibi görmemek lazım. Bu daha çok makine işleyişine sahip takım çok güçlü takımlarda veya çok zayıf takımlarda oluyor. Ne oynayacağı, ne olacağı bellidir genellikle.

Her maç kendine has dinamiklere sahip. Baştan analiz yapmak tabii ki mümkün ancak tek bir oyuncunun dahi olmaması, maça dair öngörüleri karmaşıklaştırıyor. Ancak benim gelmek istediğim nokta daha farklı.

Maç içindeki gelişmeler kuvvet dengesini ya da maçın gidişatını alt üst edebiliyor. Bence Vesely'e çaldıkları akıl almaz ve kötü niyetli faullerle maçın gidişatını tamamen değiştirdiler. O noktada neden reaksiyon veremedik her zamanki gibi dersen, bu çok açık değil mi? Hemen öncesinde sakatlıklar ve COVID ile boğuşan bir takımın mental olarak güçlü olmasını beklemek zor. Özellikle Playoff ve F4 gibi motivasyon ve mental gücün farkı ortaya koyduğu seviyelerde.