Gönderen Konu: Fenerbahçe / Euroleague Kadınlar 2020-21 Sezonu  (Okunma sayısı 84498 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
Fenerbahçe / Euroleague Kadınlar 2020-21 Sezonu
« : 12 Haziran 2020, 20:30:10 »
Devam...

Çevrimdışı dwdark

• Üye
  • Yer: İstanbul
Ynt: Fenerbahçe / Euroleague Kadınlar 2020-21 Sezonu
« Yanıtla #1 : 16 Haziran 2020, 14:27:00 »
FIBA, EuroCup, Kadınlar EuroLeague, Kadınlar EuroCup için 2019-2020 sezonunun sonlandırıldığını ve şampiyon olmayacağını duyurdu.

Yeni sezonun Eylül-Ekim ayında başlanması planlanılıyormuş. Ağustos ayında ise yeni sezonun kuraları çekilecekmiş
« Son Düzenleme: 16 Haziran 2020, 14:44:51 Gönderen: dwdark »

Çevrimdışı Scorpionur

• Üye
« Yanıtla #2 : 24 Haziran 2020, 14:19:43 »
Elde basketbol adına belkide başarıyı sürdürebilecek bir bayan basketbolumuz kaldı.Böyle bir vedanın ardından bir elw şampiyonluğu en azından hafifte olsa acıyı bir nebze dindirebilir belki.Takıma güvenim sonsuz,belki 4 numarada bir eksiğimiz var,umarım ilerleyen dönemde orada çok sıkıntı yaşamayız.Bu sezon elw şampiyonluğu gelsin artık,şu an buna hiç olmadığı kadar ihtiyacımız var

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 24 Haziran 2020, 14:28:20 »
Elimizde Kalan Son Kale, Aziz Yıldırım Doneminin Amiral Gemisi Ali Koc Doneminde Butcesi her sene budanmıs buna ragmen ayakta kalan,kalmaya calısan tek Subemiz ve muhtemelen Kupa getirme umudu olan tek ya da en fazla olan subemiz , ne acıdır ki Futbolu yıllar once kafasında bitirmis Alpğer Potuk un maası su bransın butcesinden fazla...

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #4 : 18 Eylül 2020, 17:47:34 »
Fenerbahçe Öznur Kablo

LDLC ASVEL Feminin

ZVVZ USK Praha

VBW Arka Gdynia

Çevrimiçi efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #5 : 18 Eylül 2020, 19:15:49 »
Yapılan bu format değişikliği tek sezon için kesinlikle Erkekler EuroLeague için de düşünülmeli.Açıkçası 34 maçlık bir fikstürün ben pandemi döneminde hiç gerçekçi olduğunu düşünmüyorum,üstelik Kadınlarda normal sezon fikstürü 14 maç üzerindendi.

Çevrimdışı dwdark

• Üye
« Yanıtla #6 : 23 Ekim 2020, 17:55:40 »
FIBA, yaptığı açıklama ile @EuroLeagueWomen'da takımımızın yer aldığı B Grubu maçlarının 29 Kasım - 5 Aralık tarihleri arasında İstanbul'da oynanacağını duyurdu. Organizasyona ait tüm detaylar, daha sonra FIBA tarafından açıklanacaktır.

Başarılar #PotanınKraliçeleri! 💛💙

Çevrimiçi efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #7 : 23 Ekim 2020, 18:17:58 »
FIBA, yaptığı açıklama ile @EuroLeagueWomen'da takımımızın yer aldığı B Grubu maçlarının 29 Kasım - 5 Aralık tarihleri arasında İstanbul'da oynanacağını duyurdu. Organizasyona ait tüm detaylar, daha sonra FIBA tarafından açıklanacaktır.

Başarılar #PotanınKraliçeleri! 💛💙
Erkekler EuroLeague yönetimi de duyar mı acaba bunu

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #8 : 27 Ekim 2020, 14:07:05 »
En büyük 3 favorinin 2sini aynı gruba vermişler.  Pragda brionna jones ve alyssa thomas pota altında ciddi fark yaratıyorlar. Asvel'de ise benim şahsen çok beğendiğim  ve zanda sonrası takımda görmek istediğim fransa basketbolunun  yıldız ismi marine johannes var. Bu kıza dikkat. Youtube'da avrupalı curry diyorlar.
İmkanı olanlar izlesin. Öte yandan en  zayıf halka gdynia gibi. Biz bu kadar seri başı iken böyle zor bir gruba düşüyoruz ama gs götten ballı bir gruba düşüyor. O da ilginç.
Eka ise korkunç rotasyonunu muhafaza etmiş. Stewart, jones, griner ve messeman çember altı +  wanderslot, quigley ve  alba

Çevrimdışı Scorpionur

• Üye
« Yanıtla #9 : 27 Ekim 2020, 19:42:03 »
En büyük 3 favorinin 2sini aynı gruba vermişler.  Pragda brionna jones ve alyssa thomas pota altında ciddi fark yaratıyorlar. Asvel'de ise benim şahsen çok beğendiğim  ve zanda sonrası takımda görmek istediğim fransa basketbolunun  yıldız ismi marine johannes var. Bu kıza dikkat. Youtube'da avrupalı curry diyorlar.
İmkanı olanlar izlesin. Öte yandan en  zayıf halka gdynia gibi. Biz bu kadar seri başı iken böyle zor bir gruba düşüyoruz ama gs götten ballı bir gruba düşüyor. O da ilginç.
Eka ise korkunç rotasyonunu muhafaza etmiş. Stewart, jones, griner ve messeman çember altı +  wanderslot, quigley ve  alba
Abi yanlış anlama niyetim sizi yanıltmak değil ama 1.Stewart'ta Griner'da ayrıldı takımdan,geçtiğimiz seneki kadar kusursuz değiller yani.2.side Marine Johannes bir şutör guard,yani Zanda değilde daha çok McBride yerine olur tercih edilirse ki umarım böyle bir şey hiç yaşanmaz,Johannes benimde özellikle takıma istediğim isimlerden biriydi ama bu senaryoyu McBride takıma gelmemişken kuruyordum kafamda,McBride gitmediği takdirde onu kadroya dahil etmek gereksiz lüks gibi bir şey olur bizim için.Eğer olurda Zanda gidersede yerine direk Maria Conde'yi isterim ben,son iki sezonunu gayet iyi geçirdi+daha 23 yaşında yeni Zandi'miz olma ihtimali hayli yüksek
« Son Düzenleme: 27 Ekim 2020, 19:53:37 Gönderen: Scorpionur »

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #10 : 27 Ekim 2020, 19:57:58 »
Abi yanlış anlama niyetim sizi yanıltmak değil ama 1.Stewart'ta Griner'da ayrıldı takımdan,geçtiğimiz seneki kadar kusursuz değiller yani.2.side Marine Johannes bir şutör guard,yani Zanda değilde daha çok McBride yerine olur tercih edilirse ki umarım böyle bir şey hiç yaşanmaz,Johannes benimde özellikle takıma istediğim isimlerden biriydi ama bu senaryoyu McBride takıma gelmemişken kuruyordum kafamda,McBride gitmediği takdirde onu kadroya dahil etmek gereksiz lüks gibi bir şey olur bizim için.Eğer olurda Zanda gidersede yerine direk Maria Conde'yi isterim ben,19-20'de oynamadı ama 18-19 döneminde çok iyi bir sezon geçirdi+daha 23 yaşında yeni Zandi'miz olma ihtimali hayli yüksek
Fibanin sitesinde ekanin kadrosunda gözüküyorlar. Ayrıldılarsa da site yanılttı beni. Cok onemli iki oyuncu. Onlar gittiyse kimleri alacakları onemli. Johannesi ben daha once de yazmıştım burada. Kadro dinamikleri cok onemli. Netice de mcbride da iagupova ayni stilde isimler degil ama iagupova yerine geldi. Conde cok dikkatimi çeken bir isim değil acikcasi.

Çevrimdışı Scorpionur

• Üye
« Yanıtla #11 : 27 Ekim 2020, 20:43:08 »
Fibanin sitesinde ekanin kadrosunda gözüküyorlar. Ayrıldılarsa da site yanılttı beni. Cok onemli iki oyuncu. Onlar gittiyse kimleri alacakları onemli. Johannesi ben daha once de yazmıştım burada. Kadro dinamikleri cok onemli. Netice de mcbride da iagupova ayni stilde isimler degil ama iagupova yerine geldi. Conde cok dikkatimi çeken bir isim değil acikcasi.
O link 2019-2020 sezonunun kadrolarına ait olabilir o zaman abi.Bende merak edip bakmıştım,sonradan farkettim geçen sezon olduğunu.Yani bence pozisyonsal olarak neredeyse kusursuza yakın bir takımız.Tüm pozisyonlarda ilk opsiyonlar haricinde yerli veya yabancı olarak gayet iyi yedeklerimiz var,sadece 4 numarada Sabally biraz yalnız kalıyor,o kenarda olduğunda veya maç kadrosuna alınmadığında onun yerine 10-15 dk süre bulabilecek 4 profilli biri lazım bize daha çok,muhtemelen geçen sezonda olduğu gibi koçun oyun içindeki 2-3-4,3-4-5 kaydırmalarını bu sezondada sıkça göreceğiz,onun haricinde Condeyi ben birazda Zandi'de yaptığımız gibi parlatarak el'in en iyi kf'lerinden biri yapabilme ihtimalimiz olduğu için istiyorum,şu an için yetenek seviyesi Zandi seviyesinde biri değil tabiki,ama bize geldiği gibi hemen etkisini gösterebilecek kalitede bir kf adayıda pek aklıma gelmiyor benim şu an için.Eğer McBride alternatif olarak 3'ten de düzenli süre alabilseydi o zaman Johannes'i net isterdim ama.Hatta ana kadroda 2-Johannes 3-McBride gibi her ikiside bu bölgelerin 1.opsiyonları olsaydı bence o senaryoda Zandi'ye ihtiyacımız bile olmazdı

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #12 : 27 Ekim 2020, 22:00:16 »
O link 2019-2020 sezonunun kadrolarına ait olabilir o zaman abi.Bende merak edip bakmıştım,sonradan farkettim geçen sezon olduğunu.Yani bence pozisyonsal olarak neredeyse kusursuza yakın bir takımız.Tüm pozisyonlarda ilk opsiyonlar haricinde yerli veya yabancı olarak gayet iyi yedeklerimiz var,sadece 4 numarada Sabally biraz yalnız kalıyor,o kenarda olduğunda veya maç kadrosuna alınmadığında onun yerine 10-15 dk süre bulabilecek 4 profilli biri lazım bize daha çok,muhtemelen geçen sezonda olduğu gibi koçun oyun içindeki 2-3-4,3-4-5 kaydırmalarını bu sezondada sıkça göreceğiz,onun haricinde Condeyi ben birazda Zandi'de yaptığımız gibi parlatarak el'in en iyi kf'lerinden biri yapabilme ihtimalimiz olduğu için istiyorum,şu an için yetenek seviyesi Zandi seviyesinde biri değil tabiki,ama bize geldiği gibi hemen etkisini gösterebilecek kalitede bir kf adayıda pek aklıma gelmiyor benim şu an için.Eğer McBride alternatif olarak 3'ten de düzenli süre alabilseydi o zaman Johannes'i net isterdim ama.Hatta ana kadroda 2-Johannes 3-McBride gibi her ikiside bu bölgelerin 1.opsiyonları olsaydı bence o senaryoda Zandi'ye ihtiyacımız bile olmazdı
Kia ve thomas biraz soru işareti. Esasinda kaliteli ve genç yabancılarla uzun süreli sözleşmeler yapılabilir. Sabally, zanda, stokes yerli olduğu için bunları kaçırmamak lazım. Mcbride 1 yıllık imzaladığı için seneye ne olur bilinmez. Wnba'de sönük bir yıl geçirdi ama avrupaya cok iyi dondu. Zaten son oynadigi yil eka ile kupayı kaldırmıştı. Onun performansi cok onemli. 4e gelince bence Tuğçe de varken çok gerek yok 4 numaraya. Butce kuculmusken stokesu da sayarsak 6 yabancili kurulan kadro gayet iyi.
Eka eger stewart  ve griner ile yolları ayırdı ise muhakkak yerlerine iyi isimler alacaktır. Almazlarsa onlara karsi ciddi sansimiz olur. Zaten cok takim yok. 3 takımdan birisi sampiyon olacak muhtemelen. Bu biz olursak tarihi bir başarı olur.
Ionescu ve johannes benim hayallerim. Yani kadro nasil ne şekilde olursa olsun forma altında görmek istediğim isimler.

Çevrimdışı Scorpionur

• Üye
« Yanıtla #13 : 27 Ekim 2020, 23:52:49 »
Kia ve thomas biraz soru işareti. Esasinda kaliteli ve genç yabancılarla uzun süreli sözleşmeler yapılabilir. Sabally, zanda, stokes yerli olduğu için bunları kaçırmamak lazım. Mcbride 1 yıllık imzaladığı için seneye ne olur bilinmez. Wnba'de sönük bir yıl geçirdi ama avrupaya cok iyi dondu. Zaten son oynadigi yil eka ile kupayı kaldırmıştı. Onun performansi cok onemli. 4e gelince bence Tuğçe de varken çok gerek yok 4 numaraya. Butce kuculmusken stokesu da sayarsak 6 yabancili kurulan kadro gayet iyi.
Eka eger stewart  ve griner ile yolları ayırdı ise muhakkak yerlerine iyi isimler alacaktır. Almazlarsa onlara karsi ciddi sansimiz olur. Zaten cok takim yok. 3 takımdan birisi sampiyon olacak muhtemelen. Bu biz olursak tarihi bir başarı olur.
Ionescu ve johannes benim hayallerim. Yani kadro nasil ne şekilde olursa olsun forma altında görmek istediğim isimler.
Thomas henüz tam ısınamadı takıma,uyum sağladığı takdirde savunma-hücum oranı bizim sezon başında kadroya katmak istediğimiz oyuncu profillerinin bile üstünde bir isim,sadece biraz alışması gerek takıma,savunma konusunda zaten etkisini göstermeye başladı yavaştan ama hücumda hala eksikleri var,onlarıda tamamladığı takdirde çok daha tehlikeli bir takım olacağız,Sabally içinde mümkünse Sabally ile ömürlük sözleşme imzalamak lazım zaten,buraya gelmeden öncede belliydi bu kadar yetenekli olduğu,yani ciddi anlamda çok büyük şans bizim için Sabally,bir kaç yıl sonra Stewart'ı bile geride bırakabilecek kadar açık bir geleceği var,eğer wnba' de liderlik gibi bir rolü kabul edebilecek kadar cesursa net bir şekilde geçer bile zaten Stewart'ı.Yani bunu Metin Sipahioğlu bizden daha iyi biliyordur gerçi,eğer şartlar uyarsa bizim Sabally'le mümkün olan şartları sonuna kadar zorlayarak takımda tutmaya çalışacağından hiç şüphem yok,tek korkum eğer olurda eka gibi bir takım hedef oyuncu olarak seçerse kendisini,işte o zaman çok zorlaşır işimiz,umarım onlar messeman-stewart ikilisiyle devam edebildikleri kadar devam ederler,onların haricinde herhangi bir takım talip olsa bile ben Sabally'nin kolay kolay bizden ayrılacağını düşünmüyorum gelecek sezonlardada el'de oynamaya devam ettiği takdirde,onun haricinde stokes muhtemelen çok olağanüstü bir şey olmazsa kariyerini bizde tamamlar gibi zaten,Zanda ise bildiğim kadarıyla bize gelmeden önce bile Fenerbahçe hayranı bir isimdi,''bu sene %35-40'a yakın bir indirim yaptı'' demişti Metin Sipahioğlu,yani bu fedakarlığı ben bırakın herhangi bir yabancı oyuncudan,yerli bir oyuncudan bile beklemem,bu yaptığı gerçekten takıma duyduğu bağlılığın apayrı bir seviyede olduğunu gösteriyor bence.Ama bu sezon bitiminden itibaren sanırım eka,dynamo kursk tipi bir takımdan teklif alırsa daha fazla tutamayız gibi,yani ligin en kaliteli kf'i desek yanlış olmaz herhalde,gelecek sezon alabileceği tekliflere biz artık engel olamayız muhtemelen,o yüzden onun yerine bence birini şimdiden bulmak lazım,kia aslında net bir şekilde yanlış bir tercihti bence,ben bir astou ndour hamlesi bekliyordum oraya ama sanırım son sezon ligde iyi ortalamalar yakaladığı için vaughn'u tercih ettiler.Tuğçeye gelirsekte yani son yıla kadar tuğçe aslında kısa forvetin yedeği olarak kullanılıyordu çoğunlukla,son sezondan itibaren 4'ten de süre aldı ama ben tuğçe'nin oyundaki ağırlığına rağmen hala bir kf yedeği olduğunu düşünüyorum.Bize o sertliği verebilecek başka bir yerli lazım bence 4'teki o eksiği kapatabilmek için.Bahar Çağlar olabilir mesela bu isim,ama ben Manolya Kurtulmuş veya Özge Karataşı tercih ederim oraya,ikiside 4 numara için Sabally'nin yanında çok iyi alternatif olabilecek isimler,ben gelecek sezon ikisinden birini mutlaka kadroya katmamız gerektiğini düşünüyorum.Johannes-Ionescu kısmına gelirsekte Johannes olurda McBride giderse %80-90 yerine düşünülen adaylar arasında olur,çünkü wnba'den mcbride seviyesinde birini daha çekebilmemiz pek mümkün görünmüyor.O yüzden muhtemelen ilk seçenek olarak Johannes'e gideriz o ayrılırsa,Ionescu ise eğer el'de oynama kararı alırsa ve ona teklif götürmeyi düşünürsek eğer Sabally'nin de bizde devam ettiği bir senaryoda net bir şekilde bizi tercih eder diğer adaylar kim olursa olsun,ikisininde kolej döneminden kalma çok sıkı bir arkadaşlıkları var hatta takımda en iyi anlaşan ikililerdi desek yanlış olmaz,o yüzden eğer el'e düşerse bu faktörün çok büyük etkisi olacağından şüphem yok,tek problem Ionescu el'de oynamayı düşünecek mi,o düşündüğü takdirde biz Sabally'le yola devam edecek miyiz ?
« Son Düzenleme: 27 Ekim 2020, 23:55:47 Gönderen: Scorpionur »

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #14 : 28 Ekim 2020, 10:26:56 »
Thomas'ın alınma nedeni zaten savunmaya katacağı dinamizm. Hucüm kısmını Kayla, Zanda ve Satu ile çözeceğimizi düşünmüş olacak ki koç roque, ogunbowale gibi  isimler yerine onu tercih etmiş. Bütçeye nazaran çok  eleştirmiyorum bu tercihi. Sabally'nin Stewart'ı geçmesi çok zor. Zira Stewart Parker'ın dahi önüne geçti şu an ve durdurulması güç bir isim. Ionescu ve Johannes'e  gideriz onlar da bizi tercih ederler düşüncesi ise  her  ne kadar kulağa hoş gelse de temenniden öte gitmez. Zira Ionescu'ya talip olmayacak takım olmaz. Başta ruslar. Ionescu zaten sakatlığı nedeniyle tüm sezonu kaçırınca gelecek seneye hazırlanmak adına avrupada oynamak  istediğini yakın bir  zamanda açıklamıştı. Şu an için bir ses yok ama belki sakatlığı da etken olabilir. Yakın bir zamanda bir takımda da görebiliriz onu.

Ionescu-Zanda-Mcbride-Sabally 

Bu 4 yabancı ile kemik bir kadro kurulsa, 5te kim olursa olsun geleceğimiz garanti altında olur.