Gönderen Konu: Dyshawn Pierre  (Okunma sayısı 39976 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı murat1971

• Üye
  • Yer: İstanbul
Dyshawn Pierre
« : 07 Temmuz 2020, 05:48:48 »
İlk oyuncu transferimiz 3 numara mevkiine oldu. Dinamo Sassari de oynayan 1.98 boyundaki Kanadalı kısa forvet Dyshawn Pierre ile anlaşıldı.
Dyshawn Pierre, 2012-2016 yılları arasında Kolej Ligi'nde Dayton Flyers formasını giydi. 2016'da NBA takımları tarafından draft edilmeyen oyuncu daha sonra kariyerini Avrupa'da sürdürdü. 2016-2017 yılını Alman ekibi Löwen Braunschweig'de geçiren Pierre 1 sezon sonra ise Dinamo Sassari'ye transfer oldu. Dyshawn Pierre 2017 yılından bu yana Sassari'de forma giyiyordu. Dyshawn Pierre, bu sezon İtalya Serie A'da 7 ribaund, 2.8 asist ve 13.8 sayı ortalamalarıyla oynarken; FIBA Şampiyonlar Ligi'nde 8.4 ribaund, 2.4 asist ve 12.6 sayı ortalamalarıyla oynadı.
Kısa boyuna rağmen ribaund istatistikleri iyi. Oldukça hareketli bir oyuncu görüntüsü veriyor. Boy biraz kısa ve fiziki olarak zayıf olmasına rağmen smaç ve blokları da epey fazla. Aradığımız oyuncu mu bilemiyorum. Ayrıca bu transfer ile transfer politikamız da az çok belli oldu. Euroleaque de basketbol ekolü bir Fenerbahçe olarak değil herhangi bir Türk takımı olarak mücadele edeceğiz anlaşılan.
Yine de Fenerbahçemize hayırlı olsun.
« Son Düzenleme: 07 Temmuz 2020, 06:11:30 Gönderen: murat1971 »

Çevrimdışı murat1971

• Üye
Ynt: Dyshawn Pierre
« Yanıtla #1 : 07 Temmuz 2020, 06:16:38 »
Yanına Lucic te alınırsa, en büyük sorun olan ribaund larda epey katkı verebilirler.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #2 : 07 Temmuz 2020, 09:39:32 »
Goruntulerde solak gibi.... Solak olmasi hosuma gitti. Dis sutu da varsa gerisi takim icinde uyumunu izlemeye kaliyor. (bu arada 3 luklerde %sine bakmadim ama atis stili biraz garip ve yavas)

PS:Dun yatarken twitter da yeni yetmelerden biri Gentile yazmisti, icimden agir sovmustum. Bir yandan da 2020 lanetinden korktum. Bu sene nekadar olmaz denilen varsa oldu diye. Sabah Dyshawn i gorunce icim rahatladi.
« Son Düzenleme: 07 Temmuz 2020, 09:50:06 Gönderen: ETIRYAK »
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı bahadircevlik

• Üye
  • Yer: adana
« Yanıtla #3 : 07 Temmuz 2020, 10:24:43 »
Goruntulerde solak gibi.... Solak olmasi hosuma gitti.

solak smaç yapıyor ama sağ eliyle şut atıyor. Bakalım neyle karşılaşacağız. playoff kovalamaya çalışan bir takım olmaktan korkuyorum. inşallah bu arkadaş yanıltır ve mahcup eder beni
Harcamayacağım günleri, onları uzatmaya çalışarak.
Kullanacağım her anını zamanın.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #4 : 07 Temmuz 2020, 10:50:55 »
solak smaç yapıyor ama sağ eliyle şut atıyor. Bakalım neyle karşılaşacağız. playoff kovalamaya çalışan bir takım olmaktan korkuyorum. inşallah bu arkadaş yanıltır ve mahcup eder beni

Ben smactan daha cok, hizli hucuma cikarken sol el ile top surmesinden oturu soyledim.... iki eli de kullaniyor ama sola daha hakim sanki...

Ama italya dan daha once gelen Nunnaly gibi bir gorev adami olacagini tahmin ediyorum.

Çevrimdışı kursad2fun

• Üye
  • Yer: Bodrum
« Yanıtla #5 : 07 Temmuz 2020, 11:47:22 »
yanlış hatırlamıyorsam Nunnally İtalya ligi MVP'si olarak gelmişti bize..

dördüncü beşinci transfer olarak açıklansaydı hayal kırıklığı biraz daha düşük seviyede olurdu ama ilk transfer olarak bu arkadaşı görünce ne oluyoruz diyor insan..

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #6 : 07 Temmuz 2020, 12:12:28 »
yanlış hatırlamıyorsam Nunnally İtalya ligi MVP'si olarak gelmişti bize..

dördüncü beşinci transfer olarak açıklansaydı hayal kırıklığı biraz daha düşük seviyede olurdu ama ilk transfer olarak bu arkadaşı görünce ne oluyoruz diyor insan..

Dogru soyluyorsun ama bence sezonun sonunu beklemek lazim son yorum icin .... bu sene amerika dan gelecek oyuncularda da sikinti olabilir malum NBA oynanacak mi, oynanmayacak mi? corona tedirginligi olanlar o kadar uzak mesafeye gitmeye cesaret edebilecek mi ... vs ... Umarim 5. yabanci olarak dusunuruz Dyshawn i

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #7 : 07 Temmuz 2020, 12:18:02 »
27 yaşında, daha önce hiç el seviyesinde oynamamış, güç olarak Avrupada orta seviyelerdeki bir ligin orta sıralardaki takımının oyuncusu. Ne kadar büyük sıçrama yapar, bize ne kadar fayda sağlar hep soru işareti. Umarım bir bildikleri vardır.
Gherardini nin Kanada kökenli transferlerinden bir fayda gördüğümüzü söyleyemeyeceğim bu zamana kadar.

mitch smith

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 07 Temmuz 2020, 14:06:50 »
benim transferlerde gherardiniye güvenim sıfır, ona diyeceksin ki ben şunu istiyorum al getir.. o kadar
« Son Düzenleme: 07 Temmuz 2020, 14:23:50 Gönderen: mitch smith »

Çevrimdışı bahadircevlik

• Üye
« Yanıtla #9 : 07 Temmuz 2020, 15:15:13 »
Ne kadar büyük sıçrama yapar, [hr
Ne kadar büyük sıçrama yapar
Sıçrama yapmasını ummanın tek yolu bu yaşına kadar oynadığı takımlar ve koçların kendi oyun tarzına hiç uymamış, kokoskovun ise buna cuk oturuyor olmasını varsaymaktır. Yoksa teorik olarak bir sıçrama söz konusu olamaz. Belki de bu transfer bundan sonra yapacağımız transferlerden sonra önemini yitirecek ve gündemde gerilere gidecek ama bu gerçekleşene kadar ( ki umarım gerçekleşir ) elimizdeki malzeme Pierre ve koç. Benim için her ikisi de muamma

Çevrimdışı bahadircevlik

• Üye
« Yanıtla #10 : 07 Temmuz 2020, 15:16:16 »
27 yaşında, daha önce hiç el seviyesinde oynamamış, güç olarak Avrupada orta seviyelerdeki bir ligin orta sıralardaki takımının oyuncusu. Ne kadar büyük sıçrama yapar, bize ne kadar fayda sağlar hep soru işareti. Umarım bir bildikleri vardır.
Gherardini nin Kanada kökenli transferlerinden bir fayda gördüğümüzü söyleyemeyeceğim bu zamana kadar.
Sıçrama yapmasını ummanın tek yolu bu yaşına kadar oynadığı takımlar ve koçların kendi oyun tarzına hiç uymamış, kokoskovun ise buna cuk oturuyor olmasını varsaymaktır. Yoksa teorik olarak bir sıçrama söz konusu olamaz. Belki de bu transfer bundan sonra yapacağımız transferlerden sonra önemini yitirecek ve gündemde gerilere gidecek ama bu gerçekleşene kadar ( ki umarım gerçekleşir ) elimizdeki malzeme Pierre ve koç. Benim için her ikisi de muamma

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #11 : 07 Temmuz 2020, 16:07:37 »
Bu mecralarda Kalinic, Udoh ve Guduric gibi isimler ilk geldiklerinde ciddi olarak tartışılmıştı, gerek transfer maliyetleri ve gerekse oyuncu kaliteleri bağlamında. Özellikle ilk iki ismin 2017 euroleague şampiyonluğunda önemli katkısı olmuştu. Guduric de giderken ciddi para girişi sağladı. Öte yandan Wanamaker, De Colo ve Lauvernge gibi isimlerin transferleri ise - en azından ben ve benim gibiler nazarında-büyük heyecan yaratmıştı. Kimse De Colo nun maliyetini çok bulmadı mesela. Vereceği katkı o paraya değer kabulü vardı. Her üç isimden de beklentiler bağlamında aldığımız verim ortada. Bunları neden yazıyorum. Biraz kumar bu işin doğasında var. Takım kimyası, gelen oyuncunun uyumu ya da mutlu olması ve benzeri gibi dinamikler çok belirleyici oluyor. Takım kimyasındaki rolü bağlamında Sloukas dan çok ciddi katkı aldık. Öte yandan aynı oyuncu, takım kimyası rolünden farklı katkılar beklendiği anda başarısız görüldü. Obradovic canımız ciğerimiz. Başarısız olduğu bir Sırbistan milli takım deneyimi vardır, tamamen kadronun itliği yüzünden. O açıdan şu saat itibariyle çok büyük beklentilere girmek ya dafelaket tellallığı yapmak için çok erken diye düşünüyorum. Saygılarımla...

mitch smith

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : 07 Temmuz 2020, 16:15:47 »
evet kalınic çokca tartışıldı, ama taraftar o konuda haksız çıktı diyemem.önemli işler yaptı hele ki kazandığımız şampiyonlukta..

ama bunca yıl kalınic yerine mesela micova sahip bir fenerbahçenin 1 yerine 2 EL şampiyonluğu olabilirdi diye düşünüyorum

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #13 : 07 Temmuz 2020, 16:25:00 »
Bence Kalinic çok faydalıydı da, neyse.. Asıl konumuz değil :)
Dikkat edilmesi gereken önemli nokta, oyuncuların bize geldikleri zamanki yaşları. Hiçbiri 27 yaşında ve o yaşa kadar üst düzey kabul edilecek bir şey yapmamış olarak gelmedi..

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #14 : 07 Temmuz 2020, 18:28:10 »
evet kalınic çokca tartışıldı, ama taraftar o konuda haksız çıktı diyemem.önemli işler yaptı hele ki kazandığımız şampiyonlukta..

ama bunca yıl kalınic yerine mesela micova sahip bir fenerbahçenin 1 yerine 2 EL şampiyonluğu olabilirdi diye düşünüyorum

Hocam lütfen yanlış anlama, inatlaşma gibi bir maksadım yok da o olsa bu olsa ile bu işlerin kestirilemeyeceği kanaatindeyim. Ters bir bakış açısıyla Kalinic olmasa Micov olsa hiç şampiyon olamazdık da denilebilir. Özellikle play off ayağı ve final fourlarda sonucu x faktörler tayin ediyor. 2017 nin x faktörü tartışmasız Kalinic dir. 2018 de Fabien Causeur'dur. Causeur uzun zaman diliminde ne katkı vermiştir tartışılır ama finalin sonucunu belirlediği muhakkaktır.