Gönderen Konu: Lorenzo Brown  (Okunma sayısı 11167 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tembelhayvan

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @TembelHayvanTR
Lorenzo Brown
« : 14 Temmuz 2020, 17:09:11 »
Resmi açıklama geldi. Hayırlı uğurlu olsun.

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
Ynt: Lorenzo Brown
« Yanıtla #1 : 14 Temmuz 2020, 17:18:50 »
Lorenzo Brown Kimdir?

26 Ağustos 1990 tarihinde Roswell, Georgia’da dünyaya gelen Lorenzo Brown, kolej kariyerinde North Carolina State forması giydi. Brown, üç sezonun ardından NBA seçmelerine katılma kararı aldı ve 2013 yazında Minnesota Timberwolves tarafından 2. tur 52. sıradan seçildi. Brown, kolej kariyeri boyunca 11.6 sayı, 4.2 ribaund, 5.8 asist istatistikleri tutturdu.

Profesyonel kariyerine 2013-14 sezonunun başında Timberwolves ile başlayan Brown, ardından takımı tarafından serbest bırakıldı. Bu gelişmenin ardından ilk olarak Gelişim Ligi ekiplerinden Springfield Armor ile anlaşan Brown, daha sonra 2013’ün Kasım ayında NBA ekiplerinden Philadelphia 76ers’e geçti. Brown, daha sonra ise sezonu Gelişim Ligi ekiplerinden Delaware 87ers ve yine Springfield Armor formalarıyla bitirdi.

2014-15 ve 2015-16 sezonlarını da NBA ve Gelişim Ligi arasında Minnesota Timberwolves, Phoenix Suns ve Grand Rapids Drive gibi çeşitli takımlarda geçiren Brown, 2016-17’de ise Zhejiang Golden Bulls ekibine transfer olarak Çin macerasına başladı. Brown, başarılı bir dönem geçirdiği Çin ekibinden sezonun sona ermesiyle ayrıldı ve 2016-17 sezonunu Grand Rapids Drive formasıyla noktaladı.

Lorenzo Brown’un 2017-18 ve 2018-19 sezonlarının büyük çoğunluğunu NBA takımlarından Toronto Raptors ve Gelişim Ligi ekibi Raptors 905’de geçirdi. 2017-18’de Gelişim Ligi’nin MVP’si olan Brown, bu iki sezonda Toronto Raptors ile 42, Raptors 905 formasıyla ise 37 maça çıktı. Lorenzo Brown, 2018-19 sezonunu Çin Ligi ekiplerinden Guangzhou Long Lions formasıyla tamamladı.

Lorenzo Brown, adından sıklıkla söz ettireceği EuroLeague kulvarına ise 2019-20 sezonunda adım attı. Sırbistan’ın Kızılyıldız ekibiyle anlaşan Brown, burada çok başarılı bir sezon geçirdi. EuroLeague’de 27 maça çıkan Birleşik Amerikalı oyuncu, 12.3 sayı, 4.6 asist, 3.3 ribaund, 1.1 top çalma ve 13.0 verimlilik puanı ortalamaları tutturdu. Brown, Adriyatik Ligi’nde ise 18 karşılaşmada 10.6 sayı, 6.3 asist, 2.7 ribaund, 1.4 top çalma istatistikleri yakaladı.

Lorenzo Brown, her iki guard pozisyonunda da forma giyebiliyor. Bu pozisyonlar için uzun sayılabilecek boyunun avantajını çabukluğuyla da birleştirerek savunma ve hücumda son derece verimli bir şekilde kullanabilen Brown, çembere atak ederek kendi skorunu üretebiliyor. Kısa pozisyonu için önemli derecede ribaund katkısı da sunabilen Brown, savunmada topa baskıyı oldukça verimli bir şekilde yapabiliyor.

Çevrimdışı Murat

• Üye
« Yanıtla #2 : 14 Temmuz 2020, 17:51:08 »
Hayırlı uğurlu olsun

Çevrimdışı fundamental

• Üye
« Yanıtla #3 : 14 Temmuz 2020, 21:36:41 »
çok istedik, ne verecek çok merak ediyorum.

CanCan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 14 Temmuz 2020, 22:53:03 »

mirinkirin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 15 Temmuz 2020, 09:33:14 »
https://www.youtube.com/watch?v=1W4dtMnyDJ4

şimdi bunda keçi sakalı var ya, at o sakalı.saçları uzat biraz, sarı yap onları. rengini de şöyle bi 5 ton aç. böyle bi daha bi baby face, bi de yamuk/yılık bi gülüş ekle, kim oldu sana? luka doncic!

kabul, herşeyden önce seviye farkı var ama stil olarak oynadıkları oyunu ben benzetiyorum. step-backleri ve potaya fizikten ziyade akıl ile hücum etmesi mesela. bunların dışında, sloukas gibi bütün takımın rakip sahaya doğru yerleşimini bekleyip birebir çizilmiş set üzerinden değil de (ki bunun kötü olduğunu iddia etmiyorum) daha çok doncic gibi İŞİN OLURUna bir an önce bakma hevesinde olduğunu düşünüyorum. kokoskov connectiondan da aklıma güzel ihtimaller geliyor. (itina ile yalarım, allah sonumu hayretsin)

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #6 : 15 Temmuz 2020, 09:54:16 »
şimdi bunda keçi sakalı var ya, at o sakalı.saçları uzat biraz, sarı yap onları. rengini de şöyle bi 5 ton aç. böyle bi daha bi baby face, bi de yamuk/yılık bi gülüş ekle, kim oldu sana? luka doncic!

kabul, herşeyden önce seviye farkı var ama stil olarak oynadıkları oyunu ben benzetiyorum. step-backleri ve potaya fizikten ziyade akıl ile hücum etmesi mesela. bunların dışında, sloukas gibi bütün takımın rakip sahaya doğru yerleşimini bekleyip birebir çizilmiş set üzerinden değil de (ki bunun kötü olduğunu iddia etmiyorum) daha çok doncic gibi İŞİN OLURUna bir an önce bakma hevesinde olduğunu düşünüyorum. kokoskov connectiondan da aklıma güzel ihtimaller geliyor. (itina ile yalarım, allah sonumu hayretsin)

Bi an "organize isler" in ilk filminden bir sahne izledim ... ne diyordu orda usta "bu arkadasta da benzetme yetenegi var", haydi dans :D
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
« Yanıtla #7 : 09 Ekim 2020, 09:55:43 »
Efes maçında, 3pt 0/2 den sonra 3pt 2/2 atması ve iki şutun da kritik olması... Tam puan. 
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #8 : 16 Ekim 2020, 22:41:20 »
Allah boy vermiş. Gerisini koyuvermiş. Tek kelimeyle özetle deseler: ÖKÜZ derim. Lakap isteseler: SIĞIR derim.

Çekeceğimiz var. Küçük maçların büyük, büyük maçların SIĞIR oyuncusu seçiminde MVP olur.

Çevrimdışı Muratti

• Üye
  • Yer: Istanbul
« Yanıtla #9 : 16 Ekim 2020, 22:48:28 »
Bu adamin sutu yok gununde olmadiginda icerden de bitiremiyor. Sezon icinde oyununu yukari tasimasi sart. Yoksa nba den muhakkak bi guard almaliyiz. Boyle cok mac kaybettirir bize...

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #10 : 16 Ekim 2020, 22:49:43 »
Yapamıyorsan yapma.. Bazı anlarda hayat mottosu olması gerekir insanım.. Seni sevdik benimsedik ama yapamadığında zorlama işte.

Çevrimdışı bothersome man

• Üye
« Yanıtla #11 : 16 Ekim 2020, 22:57:57 »
Yapamıyorsan yapma.. Bazı anlarda hayat mottosu olması gerekir insanım.. Seni sevdik benimsedik ama yapamadığında zorlama işte.

Koç da gereksiz ısrar etmedi mi kendisinde? Son bölümde Biberovic oynasa bunun kadar amatörce hatalar yapmazdı, belki pozisyonunu denk getirse üçlüğü gönderir maçı geri getirirdi bile. Hakikaten Brown kötü günündeyse 1 saniye bile tutmayacaksın sahada, bunu anlamış olduk bugün.
İyi olan değil, TAKIM olan kazanır.

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #12 : 16 Ekim 2020, 23:07:02 »
Koç da gereksiz ısrar etmedi mi kendisinde? Son bölümde Biberovic oynasa bunun kadar amatörce hatalar yapmazdı, belki pozisyonunu denk getirse üçlüğü gönderir maçı geri getirirdi bile. Hakikaten Brown kötü günündeyse 1 saniye bile tutmayacaksın sahada, bunu anlamış olduk bugün.
Çok haklısın.. Onu da yazacaktım oyuncu topic olunca onun özelinde konuşmak istedim ama Koç takdir ettiğimiz rotasyon konusunda fazlasıyla sınıfta kaldı bu kez.. Dene abi yani farklı şeyler. Hamilton Vesely yap mesela Reynoldsa karşı Ulanovas Pierre/Eddie De Colo beşiyle oyna falan ama yap bir şeyler.. Bilemiyorum belki de oyuncusunu kazanmak istedi ama böyle oyuncu kazanılmaz işte maç kaybedilir

Çevrimdışı bothersome man

• Üye
« Yanıtla #13 : 16 Ekim 2020, 23:14:56 »
Çok haklısın.. Onu da yazacaktım oyuncu topic olunca onun özelinde konuşmak istedim ama Koç takdir ettiğimiz rotasyon konusunda fazlasıyla sınıfta kaldı bu kez.. Dene abi yani farklı şeyler. Hamilton Vesely yap mesela Reynoldsa karşı Ulanovas Pierre/Eddie De Colo beşiyle oyna falan ama yap bir şeyler.. Bilemiyorum belki de oyuncusunu kazanmak istedi ama böyle oyuncu kazanılmaz işte maç kaybedilir

Kendimi Brown'ın yerine koyuyorum, benim saçma son top tercihlerim yüzümden kaybedilen CSKA maçının etkilerini üstümden atamamışken hemen arkasından Bayern travması.. abartı olacak ama intiharın eşiğine gelirdim herhalde. Adamın kafa da ayaklar da bitik duruma gelmiş, mecbur çekeceksin kenara. Böyle oyuncu kazanılmaz dediğin gibi.
İyi olan değil, TAKIM olan kazanır.

Çevrimdışı friday

• Üye
  • Yer: Istanbul
« Yanıtla #14 : 17 Ekim 2020, 01:07:23 »
Açık açık, Lorenzo'nun kariyerini pek bilmiyordum şimdi özellikle baktım:

NBA draft   2013 / Round: 2 / Pick: 52nd overall
Selected by the Minnesota Timberwolves

2013–2014   Philadelphia 76ers (hemen anında takas edilmiş)
2013–2014   →Delaware 87ers (G League)
2014–2015   Springfield Armor / Grand Rapids Drive (G League)
2015   Minnesota Timberwolves
2015–2016   Grand Rapids Drive (G League)
2016   Phoenix Suns
2016–2017   Zhejiang Golden Bulls (Çin)
2017   Grand Rapids Drive (G League)
2017–2019   Toronto Raptors
2017–2018   →Raptors 905  (G League)
2019   Guangzhou Long-Lions (Çin)
2019–2020   Crvena Zvezda
2020–present   Fenerbahçe

Şimdi  bu adam 30 yaşında. Kariyerinin çok büyük kısmını NBA'de tutunamayıp G League'lerde, Çin'lerde falan geçirmiş. Hemen hiç üst düzey basketbol oynamamış. Geçen sezon Kızılyıldız'la EL'de ise ciddi kıpırdanmış, bize gelme nedeni de geçen sezonki istatistikleri zaten.

İlk kez kendisinden bu kadar büyük beklenti olan bir kulüp ve organizasyonda oynuyor, ciddi süreler alıyor. Bugün maç topiğine ben de yazmıştım, buraya da yazmış arkadaşlar sorun mutlaka kısıtlı yetenekle birlikte aynı zamanda mental. Bu kadar yükü hiç kaldırmamış hayatında, şu an bir anda o yükün farkına vardı -özellikle de CSKA maçında- ve darmadağın oldu. Geçen yılına bakınca çok da umutsuz olmamak gerek bence, sadece takımdaki rolünün net çizilmesine, biraz da zamana ihtiyacı var gibi geliyor bana. Bu net rol de kesinlikle takımın yıldız guard'ı, 1. skor opsiyonu falan olmamalı yani böyle bir rolün altında ezilir gider.

Ha maç topiğinde yazdığım g league'den bir guard mı baksak biz lafını da yedirdi bana çünkü zaten Lorenzo aslında bir bakıma g league'den gelmiş gibi düşünebiliriz. Şu an oradan yeni bir oyuncu alsak çok da farklı bir profil olur mu, ciddi soru işareti.
Dünyanın En Güzel Takımı