Gönderen Konu: Fenerbahçe | Kadın Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 1974367 defa)

0 Üye ve 12 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı otuzbeşbuçuk

• Üye
  • Yer: izmir
Ynt: Fenerbahçe Kadın Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #3120 : 27 Aralık 2014, 08:20:56 »
Valla ilk önce biz bi Kübradan kurtulalım sonrasına bakarız. Kadın boşuna yer işgal ediyor alttan gelecek oyuncunun da önünü tıkıyor resmen. Bu arada alttan gelecek oyuncu demişken Cansu ve Hülyaya değinmeden geçemiycem. Maalesef bu iki genç oyuncumuz ne A takımda ne de kolej takımında istenilen seviyeye gelemediler. Hadi Cansunun mazereti olabilir sonuçta önemli bir sakatlıktan yeni çıktı ama Hülyanın hiçbir mazereti olamaz üstelik diğerlerinden yaşça büyük. O yüzden devre arası bu iki oyuncu yerine oynadıkları maçlarda belli bir istikrarı yakalamış Melis Gülcan ve Şelale Kepençin A takım kadrosuna dahil edilmesinin daha iyi olacağını düşünüyorum.

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #3121 : 27 Aralık 2014, 10:07:44 »
tuğçe varken bahar'ı almak bence de gereksiz. yapabiliyorsak ihtiyacımız olan yabancı oyuncu transferi.

cansu, tuğçe ve olcay iyi oyuncular zaten tuğçe ve cansu milli takımlardaydı olcay da oranın oyuncusu ama bu oyuncuların daha fazla ilerleme kaydedebilmeleri için koçun ciddi yardımına ve desteğine ihtiyacı var.

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
« Yanıtla #3122 : 27 Aralık 2014, 10:52:51 »
Hulya konusunda katiliyorum size..
Nedense benim melisden umidim pek yok...cansu ise sürekli sans bulursa savunmasıyla Tuğçe kadar oynar..eşleşme problemi yaratacak bi kiz..

Şelalenin a takima alinmasi için ne bekleniyor onu anlamıyorum..hepsinden fazla katli verir bu haliyle...cidden iyi...

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
  • Yer: MERSİN
« Yanıtla #3123 : 27 Aralık 2014, 19:10:40 »
Kısa vade de yapılabilecek en mantıklı hamle Q yerine Sanders takviyesi. Zaten Ndour kendini bulduktan sonra 4 ve 5 numarada sıkıntı yaşamayız.
Yanına skorer bir Avrupalı ile bir çok sorun çözülmüş olur.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #3124 : 27 Aralık 2014, 19:14:43 »
Kısa vade de yapılabilecek en mantıklı hamle Q yerine Sanders takviyesi. Zaten Ndour kendini bulduktan sonra 4 ve 5 numarada sıkıntı yaşamayız.
Yanına skorer bir Avrupalı ile bir çok sorun çözülmüş olur.

Quanitranın savunmada verdiği katkıyı Sanders veremez bence.

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
« Yanıtla #3125 : 27 Aralık 2014, 19:56:17 »
Quanitranın savunmada verdiği katkıyı Sanders veremez bence.
Sertlik açısından evet, skor, rib. katkısı ve oyun zekası olarak Sanders.
Zaten Ndour istenilen kıvama geldiği zaman, olası Q, Sanders değişikliğinde, Sanders'ın o defoları da kapanır.
FENERBAHÇE

• Üye
« Yanıtla #3126 : 27 Aralık 2014, 22:28:11 »
Eğer q ekstra is yapmaya kalmadığı surece sanderstan daha faydalı olur bizim takıma...
Bize dediğim gibi bojovic ve binanın iyileri lazim..Cruz ve petrovic gibi..
Ama seneye bu hamleler olana kadar tek yol su an için dabovic gözüküyor.

Çevrimdışı akarship

• Üye
  • Yer: Mersin-İskenderun
« Yanıtla #3127 : 28 Aralık 2014, 19:09:36 »
Şu aşamada en iyi 3 hamle, Kübra ,Biba ve Bojoviçin yerine acilen 1er iyi oyuncu almak olur. Bu hamle bile önümüzü sonuna kadar açar bence.

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3128 : 28 Aralık 2014, 19:25:21 »
Oglenleyin birseyler yazmıstım.Makinaya birseyler oldu,uctu gitti.
Takımı tebrik ettik.2. Kupayı da Muzeye koyduk.Pazartesi Sabahı itibari ile 3 oyuncuyu kapı onune koysalar zerre uzulmem.Bojovic,Biba,Kubra bu takımda olmamalı ya da yerlerine daha iyileri olmalı
Bojovic sutu olmayan,2 top calıp,5 asist yapan bir oyuncu,İU BGD macındaki gibi senede 2-3 defa gunune gelecek de sırıtmayacak.Ana Dobovic'i izledim.Hem asist yapan hem de sutu olan bir oyuncu ustelik Orman da oynuyor.Yarın gelse Bojovic'in yaptıgı asisti yapar,ustune de yapamadıgı sayıyı yapar.
Biba bu mac ilk yarı yine rezildi.Savunma diye birsey hic yok.Sutu da girmediginde hic cekilmiyor.UMMC de oynamıs,MVP olmus bir oyuncunun cok daha fazlasını vermesi gerekirdi.En azından savunma yapmasa da her mac 15 sayı cepte dersin cekersin.Oyle bir garantisi de yok.Bu savunma defosuyla ve istikrarsız hucum perf. ile bu takımda yeri yok.
Kubra zaten neden alındı,neden kaldı hicbir mantıklı acıklaması olamaz.Cogu sutu airball olan,FB de oynayacak kapasitede olmayan bir oyuncu durdugu her dakika hem bir oyuncunun hakkını yiyor,hem de aldıgı her kurus klube zarar
Tugce Canıtez bu takıma ABD'den buyuk umitlerle skorer bir uzun olarak alındı.Sadece ribauntlara katkı versin diye alınmadı.Tugce'nin hucumda katkı vermesi sart,genc bir oyuncu da degil 24-25 yasında bir oyuncu
Olcay Cakır burada cok ustadlar var.Benim gordugum topa tam hakim degil,ayrıca girdigi koseler ve yedigi bloklar,top kayıpları o fizige yakısmıyor.Cok daha iyi duzeyde olmalıydı.Nika Baric 12-13 asistle oynadıgı maclar oluyor.
35 yasındaki Tugba Palazoglu defans ve ofans olarak bekledigimden cok daha fazla katkı veriyor.
Birsel 2 yıldır direksiyonu ele almalı diyoruz.Ama direksonu ele alamıyor.
Quanitra bu onun yapacagı ribaunt almak,bos pota altında bulursa da sayı atmak.Posttan atsın,penetre etsin vs beklemeyeceksin.

Bu ve bunun gibi sebeplerden takım 2-3 kisinin sırtında gitmeye calısıyor.Bu kadro ile Kursk,Prag,UMMC ile mucadele edemezsin.Takıma takviye kesinlikle sart

• Üye
« Yanıtla #3129 : 28 Aralık 2014, 21:32:42 »
Bu vakitte artik bojovic ve biba gitmez..o gelecek senenin hamleleri...
Su an bize bir 2 numara lazim pansuman için...dabovic ideal..

Seneye ise dabovici tutup; bojovic ve biba yerine Cruz ve petrovic...
Ayrıca kübra - burcu değişikliği...
4 numaraya gelince ndour tecrübe kazanacak seneye;Tuğçe keza öyle...hatta petrovic bile 4 oynar 1.89 boyuyla..sutuyla tehtit zaten...
Ama seneye 4 numaraya esas şelale ye sure veririm...bence bu isi de başarır.

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
« Yanıtla #3130 : 29 Aralık 2014, 20:28:40 »
Oglenleyin birseyler yazmıstım.Makinaya birseyler oldu,uctu gitti.
Takımı tebrik ettik.2. Kupayı da Muzeye koyduk.Pazartesi Sabahı itibari ile 3 oyuncuyu kapı onune koysalar zerre uzulmem.Bojovic,Biba,Kubra bu takımda olmamalı ya da yerlerine daha iyileri olmalı
Bojovic sutu olmayan,2 top calıp,5 asist yapan bir oyuncu,İU BGD macındaki gibi senede 2-3 defa gunune gelecek de sırıtmayacak.Ana Dobovic'i izledim.Hem asist yapan hem de sutu olan bir oyuncu ustelik Orman da oynuyor.Yarın gelse Bojovic'in yaptıgı asisti yapar,ustune de yapamadıgı sayıyı yapar.
Biba bu mac ilk yarı yine rezildi.Savunma diye birsey hic yok.Sutu da girmediginde hic cekilmiyor.UMMC de oynamıs,MVP olmus bir oyuncunun cok daha fazlasını vermesi gerekirdi.En azından savunma yapmasa da her mac 15 sayı cepte dersin cekersin.Oyle bir garantisi de yok.Bu savunma defosuyla ve istikrarsız hucum perf. ile bu takımda yeri yok.
Kubra zaten neden alındı,neden kaldı hicbir mantıklı acıklaması olamaz.Cogu sutu airball olan,FB de oynayacak kapasitede olmayan bir oyuncu durdugu her dakika hem bir oyuncunun hakkını yiyor,hem de aldıgı her kurus klube zarar
Tugce Canıtez bu takıma ABD'den buyuk umitlerle skorer bir uzun olarak alındı.Sadece ribauntlara katkı versin diye alınmadı.Tugce'nin hucumda katkı vermesi sart,genc bir oyuncu da degil 24-25 yasında bir oyuncu
Olcay Cakır burada cok ustadlar var.Benim gordugum topa tam hakim degil,ayrıca girdigi koseler ve yedigi bloklar,top kayıpları o fizige yakısmıyor.Cok daha iyi duzeyde olmalıydı.Nika Baric 12-13 asistle oynadıgı maclar oluyor.
35 yasındaki Tugba Palazoglu defans ve ofans olarak bekledigimden cok daha fazla katkı veriyor.
Birsel 2 yıldır direksiyonu ele almalı diyoruz.Ama direksonu ele alamıyor.
Quanitra bu onun yapacagı ribaunt almak,bos pota altında bulursa da sayı atmak.Posttan atsın,penetre etsin vs beklemeyeceksin.

Bu ve bunun gibi sebeplerden takım 2-3 kisinin sırtında gitmeye calısıyor.Bu kadro ile Kursk,Prag,UMMC ile mucadele edemezsin.Takıma takviye kesinlikle sart

olcay ve tuğçe türkiye şartlarında ve türk oyuncu olarak çok iyi oyuncular. bu oyuncuların daha iyi olması için yapılması gereken şey daha fazla süre ve sorumluluk vermek.

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
« Yanıtla #3131 : 29 Aralık 2014, 21:05:27 »
olcay ve tuğçe türkiye şartlarında ve türk oyuncu olarak çok iyi oyuncular. bu oyuncuların daha iyi olması için yapılması gereken şey daha fazla süre ve sorumluluk vermek.
Kalite olarak dar olan kadın basketbol havuzunda iyiysen zaten sorumluluk verilir ama bu iki kardeşimizin ve ek olarak Cansu'nun çok ama çook çalışmaları lazım.
Mental olarak maça girmeleri lazım.
Bakın Nevriye'ye bırakacam dedi yalvar yakar bir sezon daha oynattılar. Esmeral geçen sezondan bırakacaktı, bu yıl bıraktı. Birsel iki senedir kayıp, ama hala forma onda.
Öncelikle bu kardeşlerimizin çok çalışıp kendilerini ıspatlamaları lazım.
FENERBAHÇE

• Üye
« Yanıtla #3132 : 29 Aralık 2014, 23:03:45 »
Ben Türkiye kupası sonrası artik olcaydan daha fazla destek alacagimiza eminim..Tuğçe öyle boyle oynuyor zaten..ama onunda potaya bakması lazim..ama doğru yerlerde...
Cansu için önemli nokta oynamak..oynamazsa cansu olmaz o is..burada is kocta..artik sure vermeli..deneyelim olmazsa bakarız..ama denemeden olmadı denmez cansu için..o yüzden kübra su an çok ama çok gereksiz su kadroda..sure çalıyor cansudan..hatta bence şelale bin de kadroda olmamasına sebep...
Şelale bence cansu gibi su an sure alabilir..denemekten zara çıkmaz ara ara...garbage time yerine (mac sonu) mac içinde fark 15 civarına dayanan maçlarda kısa sürelerde tecrübeli 3 oyuncu ile denemek lazim bu gençleri...
Mesela birsel-tugba-angel-selale-charles..
Birsel-angel-cansu-charles-q gibi...
Bilmiyorum benim şahsi fikrim bu şekilde bu gencler için..

• Üye
« Yanıtla #3133 : 29 Aralık 2014, 23:41:59 »
Biri bana AGU neyin peşinde soylesin..mazici de almışlar tekrar..8. Yabancı oldu galiba..
Jalcova-whalen-wright-margenian-kaltsidou-nicholls-mazic-khomencuk ve sanders..
Maşallah 9 yabancı oluyor sandersla...pınar la 10 oyuncu eder;rotasyon tamamlanır..
Bu arada esra urala yazık...iyice kenara itiliyor..
Herhalde bahar çağlar isi olmadığından aldılar mazici...
Yoksa iyice abartmis olacaklar...
Su baharı arada biz alabilirsek 10 numara...

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3134 : 29 Aralık 2014, 23:57:57 »
Hocam oncelikle nick'in cok guzel aklıma eskiler geldi.Burada sokakta,okulun potasında basket oynarken bir kardesimiz vardı.Tip olarak da benzettigimden Kevin Rankin derdim.Cok da iyi basketbolcuydu.Guzel nick'iniz var.
Katıldıgım yer Olcay da Tugce de cok degerli oyuncular ve onun icin alındı.Ama katılmadıgım nokta buldugu sureler ikisi de cook iyi sureler buldu,buluyor.Spartak Moskova'da Nika Baric var.Sloven ve benzer yasta oyuncular ustelik Baric'te Olcay'ın fizigi de yok.Baric Eurocup oynuyor.Mersin macı olabilir 12 sayı,14 asist vs yapıyor.1.70-1.73 boy var.Asist de,oyunu yonlerdirme de,sayı da,pas da hepsini yapıyor.Olcay ondan cok daha fizige sahip ve potansiyel oyuncularda Paul Nielsen'in cok ustunde durdugu bir isim ve yeterli sureyi buluyor.Cok daha ilerde olmalıydı.İnsallah olur.Artık o katkıyı vermesi lazım

Tugce Canıtez icin bildigim eziklerle kapıstık.Tugce cok buyuk umutlarla ve ciddi katkı versin diye alındı.Gecen sene de yeterince sans buldu.Bu sene de buluyor.Tugce'nin 5 ribaunt alması yeterli degil Tugce'nin 10 sayı,7 riabunt,1 blok,2 top calma ile falan sahadan cıkması lazım,hucum olarak istenileni alamıyoruz.İnsallah alırız.

Bu takımı 2 yıldır tasıyacak kilit oyuncu Birsel 84 dogumlu 30 yasında,31' e giriyor.Ama 2 yıldır o istenilen perf. gostermiyor.35 lik Palau 12 asist,12 sayı yapıyor.Kubra haric yerli oyuncularımızın hepsi cok degerli aksini dusunen yok.Mesela ben Cansu Koksal'dan Biba'dan fazla katkı alabilecegimizi dusunuyorum.Olcay'dan da daha hırslı goruyorum.Kocun onu oynatmayarak rotasyonu daraltmasını anlamıyorum.Bizim sıkıntımız Bojovic,Biba gibi yabancılar ile Olcay,Tugce,Birsel'den bekledigimiz katkıyı alamamak.