Gönderen Konu: Fenerbahçe | Kadın Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 1987837 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ertuğrul

• Üye
  • Yer: istanbul
Ynt: Fenerbahçe Kadın Basketbol Genel Haberler
« Yanıtla #6165 : 24 Kasım 2017, 14:55:11 »
Cumhurbaşkanlığı kupası bu sene neden oynanmadı?

Çevrimdışı Anka

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #6166 : 30 Kasım 2017, 12:28:19 »

Fenerbahçe Dergisi röportajı;

• Ana Dabovic: “Duyguların en güzelini yaşıyorum, çünkü Fenerbahçe’deyim”

Aslında O’nu parkede farklı kılan şey, hem yeteneği hem de ailesi... Öyle ki, spor geçmişi olan bir aileye sahip bir basketbolcu; Ana Dabovic. Hem babası Milan Dabovic hem de annesi Nevenka Dabovic eski birer sporcu, hal böyleyken de O’nun parkeden uzak kaldığını düşünmek neredeyse imkânsız.

2005 yılında Herceg Novi takımında başladığı kariyerini şimdi Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımımızda sürdürüyor. Üstelik ligimiz hakkında da oldukça tecrübeli, çünkü bir dönem Türkiye liginde birçok takımın formasını terletti. Açıkçası bizden biri; kültürümüze de basketbolumuza da yabancı olmayan; sempatikliğiyle, sıcakkanlılığıyla, mücadele azmi ve savaşçı ruhuyla bizleri etkileyen de bir isim;Ana Dabovic. Her maç canını dişine takan, elinden geleni fazlasıyla yapan ve savaşan bir isim olan Sırp yıldızın; skorer oyunu, lider karakteri ve deneyimi Fenerbahçemiz için aynı zamanda önemli bir silah. Öyle ki; hem EuroLeague’de hem de Türkiye Ligi’ndeki performansıyla göz dolduran Ana Dabovic ile basketbol hayatından günümüze uzanan bir söyleşi gerçekleştirdik.

Röportajdan derlediğimiz dipnotlar ve spotlar şöyle:

01: Büyük hedefleri olan bir camianın parçası olduğumun farkındayım. Daha önce Türkiye Ligi tecrübesi yaşadım ama şu an duyguların en güzelini yaşıyorum.

02: Fenerbahçe Doğuş’ta Sırp kökenli oyuncuların da bizler gibi programları çok yoğun, sürekli görüşüyoruz diyemem ancak koç Obradovic ile vakit buldukça yemek organizasyonlarımız oluyor.

03: Milli takımda oynamak benim için her zaman özel bir an olmuştur. Ülkemi temsil ettiğim için her zaman onur duyarım ve kendimi mutlu hissederim. Eleme gruplarından başlayıp Avrupa Şampiyonluğu ve ardından Rio Olimpiyatları’nda bronz madalyayla tamamlanan bir süreçti bu. Bu süreçte de kardeşim Milica ile beraber oynamış olmayı hayatım boyunca unutmayacağım.

04: Hem anneleri hem de babaları eski birer milli sporcu olan Dabovic kardeşlerin başarılı bir basketbolcu olmalarındaki en önemli faktör kuşkusuz sporcu bir aileden geliyor olmaları…

FENERBAHÇE

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #6167 : 04 Aralık 2017, 11:54:17 »
YDU simdi de Grudayi transfer etmiş. Tum Fenerbahçe takımını satin aldı adamlar neredeyse.

Seneye de allieyi alırlar umarım.

Böylesi rezil,kepaze, satılmış bir yönetim anlayışı olamaz.

Elindeki yerli olarak Türkiye'nin en iyisi, yabancı eu olarak Avrupa'nın en iyisi oyuncuları beğenmeyip rakibe alin sizin olsun demek Nasıl bir mantık? İçimizdeki casuslardan kurtulamadık gitti.

Çevrimiçi Murat

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #6168 : 04 Aralık 2017, 15:30:47 »
O değilde hafta sonu FB TV de Didem Akın'ın FB serüveni anlatılıyordu.  Menajerliğe davet edilişini ballandıra ballandıra anlatmaktaydı kendileri. İlerde de bu bu günleri anlatırken branşa gönül verenleri nasıl kahrettiğini anlatır artık.

Çevrimiçi ertugrul_solomon

• Üye
« Yanıtla #6169 : 04 Aralık 2017, 21:25:11 »
Ydu gruda q wauters rotasyonu varken lavender malini yollayip sağlam bir 3-4 alsa eurolig i zorlar bayağı kursk a kafa tutarlar.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
Ynt: Fenerbahçe / Kadın Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #6170 : 25 Aralık 2017, 11:10:20 »
Gruda'nın ydü'ye verdiği katkıya bakıyorum da dehşete düşüyorum. Düşündükçe hayatımda bu kadar aptalca bir yapılanma olamaz diyorum. Düşünmeyim diyorum biryerlerden gözüme çarpıyor, görüyorum. Sonra yine aklıma geliyor. Nasıl bir sabotajdır bu. Hayret birşey. Gruda + Allie'yi bırak, Kia + Plum'u al. İnanılır gibi değil.

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6171 : 25 Aralık 2017, 15:59:49 »
Gruda nın ben de geri alınmasını isterdim.Bana kalsa bu takımın 10 yıldır kıtadısları Moore+Ogwunike idi.Bu sene bası ise para yoksa Lloyd+Jones idi.
Gruda+Allie ile Kia+Plum maliyetini de bilmek isterim.Allie nin gitmesinden sikayetci degilim.Ama Plum dan memnun degilim.Kia yı hic istememistim.Ama perf. su ana kadar bekledigimin ustunde oldu.

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #6172 : 28 Aralık 2017, 14:54:08 »
abi hem allie hem gruda kalacaktı...vera da kalacaktı...koruyacaktın eu cekirdegi...gidip dabo+vaughn yerine bu 2 liyi tutacaktın...belki daha cok tutacaktı allie-gruda mliyeti ama bunun maliyetini abdlilerle dengelerdin....
2 abdli takviyesi dengeleyici ise lavender ve parker yerine...powers ve gray olacaktı....daha cok paraya patlamazdı...yani dengeye gelirdi butce eu ya jharcadıgın parayla...

ve tilbe'nin yanına nevin...tilbe zaten alındı ...esra'yı yolalyıp o paraya nevin alınacaktı mesela...

yani neredeyse aynı paraya su kadro oalcaktı..

parker yerine powers
lavender yerine gray
vaughn yerine gruda
dabo yerine allie
esra yerine nevin...

gayet genis rotasyonla oynayacaktın...

gray-birsel-pelin
allie-ayse
powers-tugce
vera-tilbe
gruda-nevin

yani ne diyim abi..ne diyim...su kadroyu belki kac defa yazdık....(sanders'li halini)..ligde 3 kısadan birini dinlendirirdin...hatta bazen uzunları bile kolay maclarda (yada uzunlaır zayıf olan takımlara karsı olan amclarda)..

ama yok..bilfdiklerini okudular...ıcıne ettiler bıraktılar gene...

su kadro acaba ne kadar pahalıya gelirdi oburunden...500-700 k mı...gecmezdi bile..bence degerdi...her kulvarda kupa senindi belki...
« Son Düzenleme: 28 Aralık 2017, 14:55:19 Gönderen: Vanguards of FB »

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #6173 : 28 Aralık 2017, 15:39:40 »
Ben daha radikalim. Ayşe'nin Taurasi moduna girip eline aldığı her topta çapına bakmadan çembere gittiği bir takımdan hayır gelmez. Kadın 1e 5, 1e 4, 1e 3, 1e 2, Allah ne verdiyse eline aldığı topla potaya gidiyor. Hayretle izliyorum ve bu Cora bu sene görüntüde takımın en verimli yerlisi.

Yerlilerden Pelin, Tilbe hariç tamamını gönderirim. Bir tanesini tutmam takımda. GS yıllar boyunca ( tam 8 yıl) nal topladı arkamızdan. Her sene Esra şencebeden, Şaziyeye kadar ve en son Nevriye olmak üzere bizden oyuncu koparmaya baktı ve en sonunda da Avrupa şampiyonu olup ligde de bizi ezip geçtiler. Şimdi aynı taktiği 2 yıldır YDÜ yapıyor. Rakibini geçemiyorsan bozacaksın. 5 tane oyuncumuzu aldılar + salon. Elinde yerli olarak en iyi, EU olarak belki de avrupanın en iyi oyuncuları var rakiplere kaptırıyorsun.

Bu şubenin içinin komple temizlenmesi gerek. İçimizde casuslar var, rakibin adamları var. Başka açıklaması yok. Bu kişilerin gitmesi gerek. 

• Üye
« Yanıtla #6174 : 28 Aralık 2017, 15:49:09 »
casuslara katılıyorum...
hatta parayı basıp piyasadaki tum yerlileri herkesin elinden alma fikri de dogru ki elleri ayakları kitlensin...

pelin-tilbe bu anlamda dogru hamlelerdi..nispeten ayse de oyle...

ama olcay-quanitra falan kaybedilmesi zaten buyuk hata...

o ikili hala bizde olsa hala en buyuk aday sen olurdun..

buna ragmen hadi olcay'ı gectim, sen elindeki melis v e cansu yu kaybediyorsun..ihtiyacın olan skorer 3 numara yerli olarak...alternatif oalrak koy 5-10 dakika...ama yok o kafa..

hele quanitr aolayına hic girmeyeyim.onu bırakmak buyuk hataydı sanders'i falan almıyorsan...

beceriksizliklerinin fautrası bunlar...

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6175 : 28 Aralık 2017, 16:00:14 »
Q nun bırakıldıgını dusunmuyorum.Ama en buyuk farkı yaratan o, Melis Gulcan ın AGU ye verilmesi ise komedi...

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6176 : 31 Aralık 2017, 01:15:15 »
Nette adı gecen TR de oynamıs yıldız oyuncu umarım Slywia Fowles dır.Kadın bu sene Lynx samp. en buyuk etkendi.

• Üye
« Yanıtla #6177 : 31 Aralık 2017, 11:38:46 »
Nette adı gecen TR de oynamıs yıldız oyuncu umarım Slywia Fowles dır.Kadın bu sene Lynx samp. en buyuk etkendi.

??? ?
« Son Düzenleme: 31 Aralık 2017, 11:39:06 Gönderen: ertugrul_solomon »

• Üye
« Yanıtla #6178 : 31 Aralık 2017, 11:44:27 »
Fowles ya da Sancho dur ama gönlüm ister ki Taurasi gelsin yarim sezon oynasın.

• Üye
« Yanıtla #6179 : 03 Ocak 2018, 09:44:02 »
birileri ortaya bir transfer lafı attı devamı gelmedi...

tek basına sancho gelmesi kimse gitmeden, dabo'yu ve vaughn'u sadece el rotasyonuna atar...
belki bir ihtimal plum yerine dabo'yu tercih ederler ligde

powers+vera+sancho+dabo(plum) olur rotasyon...+vaughn el'de..

bu secenekte kimse yollanmaz...

ama eger birileri yollanıp sancho falan gelecekse ki bu ihtimalde vaughn degil plum gitmeli (6 yabancı ile devam edecek isek)...yani 1 yollayıp 2 almak daha mantıklı...
bu durumda

powers+vera+sancho+dabo(transfer) olur rotasyon...+vaughn el'de..
ama o abd'li kim olur bilinmez...dabo'yu kesmeye degecek transfer olmalı...

« Son Düzenleme: 03 Ocak 2018, 09:48:41 Gönderen: Vanguards of FB »