Gönderen Konu: 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası  (Okunma sayısı 13667 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
Ynt: 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası
« Yanıtla #45 : 18 Haziran 2021, 23:18:30 »
Çocukluğumdan beri Hollanda futboluyla yatar kalkarım. Her turnuvada Hollanda'yı desteklediğim gibi, tüm Hollandalı futbolcuları da her hafta takip eder oldum yıllardır.

Frank De Boer denen it oğlu it Hollanda'ya şu an 3-5-2 oynatıyor. Top rakipteyken Dumfries ve Van Aanholt (Wijndal) ise geri geliyor ve düzen 5-3-2 oluyor. Hollanda 1974'ten beri bu düzende hiç oynamadı. Klâsik 4-3-3 total futboldan taviz verip bu yeni düzeni takıma oturtmaya çalışması ciddi bir ihânettir. Hem Hollanda basını hem de Hollandalı taraftarlar bunu hâlâ protesto etmekte, ben de tabii ki.

Koeman Barça'ya gitmese muhteşem olacaktı ama maalesef bu De Boer denen çapsıza kaldık. Öyle de şanslı ki elinde dünyânın en iyi orta saha oyuncusu FRENKİE DE JONG var 8 numarada ve aynı zamanda çok formda bir Wijnaldum bulunmakta. De Jong hem savunmaya yardım edip açıkları kapayan hem de dikine oynayarak takımı atağa kaldıran eşsiz bir yetenek. O varken Maarten De Roon gibi bir kazmaya ihtiyaç yok ama De Boer öküzü onu da oynatıp savunmanın önüne koyuyor ön libero olarak ve bu yüzden hücum hattından birisini kesmiş oluyor.

Şu âna kadar işlerin yolunda gitmesinin nedeni kolay rakiplerle oynamış olması. İlk ciddi rakiple oynanan maçta Hollanda dağılacak. İhattaren gibi süper bir genç yeteneği almayan (çünkü De Boer gizli ırkçılardandır), takımı inatla 3-5-2/5-3-2 formatında oynatıp Malen ya da Berghuis gibi yetenekleri yedekte tutan, Gravenberch gibi bir başka süper genç yeteneği kenarda tutup kazma De Roon'da ısrar eden, elinde Juventuslu De Ligt ve İnterli De Vrij varken her fırsatta Van Dijk'ın eksikliğini bahâne eden De Boer'dan derhâl kurtulmalı Hollanda. Erik Ten Hag ya da Peter Bosz gibi hârika Hollandalı hocalar varken De Boer'a takım emânet etmek Hollanda futboluna ihânetten farksız.

2020 boşa geçecek. Umarım 2022'de takımın başında Frank De Boer'u görmem.

Güçlü kadrolarıyla İngiltere-Fransa finalini bekliyorum, tabii birbirleriyle eşleşmezlerse. Belçika ise altın jenerasyonunun sonuna yaklaşırken belki araya sızıp finali görebilir. 4.bir favorim yok.

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
« Yanıtla #46 : 18 Haziran 2021, 23:44:31 »
İngilterenin kadrosu baya zayıf yalnız.
Bu kadro ile İtalya ezer geçer İngiltere’yi.
İtalya bir aksilik olmazsa bu sene alır kupayı.
İtalya-Fransa finalini bekliyorum ben de.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #47 : 19 Haziran 2021, 00:21:25 »
Galler-İskoçya-Makedonya belki çok yetenekli değiller bize göre ama sistem taktik oturmuş panik yok mücadele ediyorlar

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #48 : 19 Haziran 2021, 00:23:21 »
İtalya daha kendini tartacak takım bulamadı ama iyiler bende Portekiz'in kadro ve oyun stilini beğendim İtalya, Portekiz, Almanya, Fransa öne çıkıyor Belçika'nın savunmasına güvenemediğim için eklemedim

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #49 : 19 Haziran 2021, 00:35:10 »
nası zayıf be abi grealish sancho rashford henderson yedek oturuyor takımda

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #50 : 19 Haziran 2021, 00:47:59 »
badboy isim olarak değil oynanan oyuna oynayan kişilere bakıyor haklıda topu alıp bir şey yaratan kimse yok şuana kadar ne pasla nede driplingle tamamen bireysel yaratıcılığa dayalı mecburen sterlinge kalıyor takım ön tarafa grealish toparlayıp 11e girmezse ölüm grubundan gelecek takım eler
« Son Düzenleme: 19 Haziran 2021, 00:49:10 Gönderen: Samet_GFB »

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #51 : 19 Haziran 2021, 00:51:24 »
Southgate gerçek bir kazma, İngiltere'den cacık olmaz.

Ayrıca bu 3'lü savunmayı (gerçekte 5'li) tekrar kim başımıza musallat ettiyse gün yüzü görmesin. Koskoca Almanya bile böyle diziliyor, yıldım yemin ederim.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #52 : 19 Haziran 2021, 01:06:08 »
Futbolda yıldız yok bir sürü koşturan bacak.Can çekişiyor.Zaplıyorum resmen futbol tüm dünyada krizde.Tenise laf çakılıyor ya burdada durum farklı değil reklamı iyi sadece.

Gençler boşa espora yönelmiyor.
« Son Düzenleme: 19 Haziran 2021, 01:06:34 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #53 : 19 Haziran 2021, 01:10:11 »
badboy isim olarak değil oynanan oyuna oynayan kişilere bakıyor haklıda topu alıp bir şey yaratan kimse yok şuana kadar ne pasla nede driplingle tamamen bireysel yaratıcılığa dayalı mecburen sterlinge kalıyor takım ön tarafa grealish toparlayıp 11e girmezse ölüm grubundan gelecek takım eler
oyun olaraksa orası öyle ama fransa falan da top oynamıyor.şu an 2 tane cidden güzel top oynayan takım var biri italya diğeri de hollanda bence.ama ingiltere elindeki yetenek havuzunu doğru kullansa turnuvanın en iyi kadrolarından biri biraz fransacılık oynuyolar gibi geliyo önce yemeyelim denk gelirse atarız.portekizi de örnek verebiliriz bu sistem için fransanın yanında.sonuçta biri son avrupa diğeri de dünya şampiyonu o yüzden southgate de o yoldan gitmeye çalışıyo olabilir.

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
« Yanıtla #54 : 19 Haziran 2021, 01:12:54 »
Dostum ben oynanan futbol odaklı bakıyorum olaya.İngiliz kulüplerinin ligte ne kadar tempolu oynandıktan sonra nasıl Avrupa liginde falan tempo düşürmelerine şahit oluyorsak İngiltere’de de aynı sorun karşımıza çıkıyor.
Valla dostum sen yazmışsın,Sancho gibi adamı oynatmamak futbol cahilliğidir.İngiltere’nin başındaki arkadaş Aykut kocamanın İngiltere şubesi sanırım.Allah sabır versin loser İngilizlere :)
Gerçi kaybetmek İngilizlerin geninde var artık.Fransa,Almanya ya da İtalya boğup geçer İngilizleri.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #55 : 19 Haziran 2021, 02:00:11 »
Dostum ben oynanan futbol odaklı bakıyorum olaya.İngiliz kulüplerinin ligte ne kadar tempolu oynandıktan sonra nasıl Avrupa liginde falan tempo düşürmelerine şahit oluyorsak İngiltere’de de aynı sorun karşımıza çıkıyor.
Valla dostum sen yazmışsın,Sancho gibi adamı oynatmamak futbol cahilliğidir.İngiltere’nin başındaki arkadaş Aykut kocamanın İngiltere şubesi sanırım.Allah sabır versin loser İngilizlere :)
Gerçi kaybetmek İngilizlerin geninde var artık.Fransa,Almanya ya da İtalya boğup geçer İngilizleri.

Oynanan futbol dersen evet ama ''İngiltere'nin kadrosu zayıf'' demek başka bir şey. Adamlar 150 yıllık futbol târihlerindeki en muhteşem jenerasyona sâhipler. Senin İtalya'nın en iyi oyuncusu, İngiltere'nin geniş kadrosuna bile seçilmez. Düşün ki dünyanın en iyi sağ beki Arnold falan da İngiliz, sakat olmasa o da olacaktı bu kadroda.

Ama işte Umut'un dediği gibi, Southgate gibi bir öküzün elinde rezillik yaşanıyor. Yine de bi yolunu bulup final yapacaklar bence.

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #56 : 19 Haziran 2021, 02:17:33 »
oyun olaraksa orası öyle ama fransa falan da top oynamıyor.şu an 2 tane cidden güzel top oynayan takım var biri italya diğeri de hollanda bence.ama ingiltere elindeki yetenek havuzunu doğru kullansa turnuvanın en iyi kadrolarından biri biraz fransacılık oynuyolar gibi geliyo önce yemeyelim denk gelirse atarız.portekizi de örnek verebiliriz bu sistem için fransanın yanında.sonuçta biri son avrupa diğeri de dünya şampiyonu o yüzden southgate de o yoldan gitmeye çalışıyo olabilir.
Fransa daha 1 maça çıktı erken yorumlamak için Almanya maçı üzerinden yorumlayalım dersek zaten topu verme niyetindelerdi başarılıda oldular sadece daha iyi kontra yapmaları gerekiyordu Benzema-Mbappe uyumu olursa bunu çözerler Fransacılık yapmak için atlet ve top kullanan orta saha şart bunu yapabilmekte zor
Hollanda'nın ilerleme şansı çok az bence birazda oynadığı grubun ekmeğini yiyorlar bu jenerasyon yetersiz dün bile 2-2ye gelirdi 1 tane yeseler
Ben Portekiz'i her ne kadar Macarlarla oynasalar da beğendim desteklemeye karar verdim o gruptan çıkarlar umarım diğer dönemlerde Portekiz özellikle Nani-Queresma dönemleri hep kopuk kopuk takımdı oyun konsantrasyonları düşüktü bu sefer daha komple takım kulübesi de iyi özellikle orta sahası her profilden oyuncu barındırıyor
« Son Düzenleme: 19 Haziran 2021, 02:19:12 Gönderen: Samet_GFB »

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #57 : 19 Haziran 2021, 02:48:39 »
Fransa daha 1 maça çıktı erken yorumlamak için Almanya maçı üzerinden yorumlayalım dersek zaten topu verme niyetindelerdi başarılıda oldular sadece daha iyi kontra yapmaları gerekiyordu Benzema-Mbappe uyumu olursa bunu çözerler Fransacılık yapmak için atlet ve top kullanan orta saha şart bunu yapabilmekte zor
Hollanda'nın ilerleme şansı çok az bence birazda oynadığı grubun ekmeğini yiyorlar bu jenerasyon yetersiz dün bile 2-2ye gelirdi 1 tane yeseler
Ben Portekiz'i her ne kadar Macarlarla oynasalar da beğendim desteklemeye karar verdim o gruptan çıkarlar umarım diğer dönemlerde Portekiz özellikle Nani-Queresma dönemleri hep kopuk kopuk takımdı oyun konsantrasyonları düşüktü bu sefer daha komple takım kulübesi de iyi özellikle orta sahası her profilden oyuncu barındırıyor
hollanda’nın coşkusu isteği falan şu turnuvada izlenecek nadir takımlardan biri yapıyo bence onları 3lü savunmaya dönünce de savunmada birazcık daha sağlam duruyolar ama bence de çeyrek sonrası zor.fransa portekiz zaten açık favoriler belçika bile bence onlara çok yakın değil.ingiltere’den ben çok şey bekliyodum ama kuraları zor 1 çıkarlarsa fransa/portekiz/almanya geliyor 2 çıkarlarsa da çeyrekte bu üçlüden biri geliyor.yenebilirler tabiki ama çok yıpratıcı olur onlar için.italya da en iyi topu oynayan takımlardan biri dediğimiz gibi ama bu devlere karşı yetenek olarak bi yerde takılıp kalabilirler gibi gözüküyo.

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #58 : 19 Haziran 2021, 20:20:41 »
Gece Portekiz'i destekliyorum gruptan çıkarlarsa dedim en iyi 3.olma yolunda büyük darbe yediler resmen aynı golü 3-4kere yediler

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #59 : 19 Haziran 2021, 21:10:17 »
Almanya şampiyon olursa kimse şaşırır mı?
Kara deryalarda bir FENERsin!