Gönderen Konu: 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası  (Okunma sayısı 13782 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı south

• Üye
Ynt: 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası
« Yanıtla #75 : 20 Haziran 2021, 23:45:55 »
Ozan'ı keşke turnuva öncesi 20'ye okutabilseydik.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #76 : 21 Haziran 2021, 02:02:28 »
Fransa'dan sonra en büyük şampiyonluk favorisi zaten şu anda.
Yok hani millet Portekiz, İtalya falan diyordu ya başlarda, pek Almanya diyen yoktu, ona istinaden.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Civa

• Üye
  • Yer: Usa
  • Arif
    • twitter.com/arifcakir13
« Yanıtla #77 : 21 Haziran 2021, 09:41:28 »
Yok hani millet Portekiz, İtalya falan diyordu ya başlarda, pek Almanya diyen yoktu, ona istinaden.

italya almanya fransa ispanya. .Vs bunlar her zaman favori olurlar zaten ne kadar kötü olursa olsun, bir bakarsin yari finaldeler ve şampiyon olurlar ve kimse şaşırmaz

Çevrimdışı Kubilay Can

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #78 : 21 Haziran 2021, 10:48:37 »
3 maç için de gram heyecanlanmadım çünkü Milli Takım için hiçbir şey hissetmiyorum. İnşallah ilerleyen zamanda hissederim :)

Şenol Güneş bu takıma 2-0 lık Fransa maçı hariç top oynatmamıştır.  Euro 2020'de ise kibrinden hatalarında ısrar etmiş ve ülkemizi de rezil etmiştir. Biraz şerefi varsa istifa eder.
« Son Düzenleme: 21 Haziran 2021, 10:51:08 Gönderen: Zoltan Gera »

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
« Yanıtla #79 : 21 Haziran 2021, 21:17:03 »
Kuzey Makedonya bizi yalnız bırakmayıp 0 puanla turnuvayı bitirdi.
Ama en kötü averaja hâlâ biz sahibiz.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #80 : 21 Haziran 2021, 22:58:54 »
Umarım üçlü savunma oynamayan bir takım şampiyon olur. Tekrar defansif futbol dönemine girilsin istemiyorum yeter artık.

Çevrimiçi efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #81 : 21 Haziran 2021, 23:06:31 »
Umarım üçlü savunma oynamayan bir takım şampiyon olur. Tekrar defansif futbol dönemine girilsin istemiyorum yeter artık.
abi bence 3lü savunma daha defansif bi oyunu temsil etmiyo eskisi gibi.hatta tam tersine takımlar daha geniş alanda oynayıp daha rahat önde baskı yapabiliyolar.mesela almanya,hollanda ve belçika topla daha fazla daha atak oynayan takımlar.kulüp takımlarından inter ve atalanta 3lü savunma oynayıp serie a’da son iki sezonun en çok gol atan takımlarıydı.en az gol yiyen ise 4lü savunma oynayan juventus.

daha az gol yeme konusunda son 3 haftada inter öne geçmiş bakmamışım benim hatam :D ama işin özünde durum böyle bence.
« Son Düzenleme: 21 Haziran 2021, 23:09:51 Gönderen: efeovic »

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #82 : 21 Haziran 2021, 23:11:07 »
abi bence 3lü savunma daha defansif bi oyunu temsil etmiyo eskisi gibi.hatta tam tersine takımlar daha geniş alanda oynayıp daha rahat önde baskı yapabiliyolar.mesela almanya,hollanda ve belçika topla daha fazla daha atak oynayan takımlar.kulüp takımlarından inter ve atalanta 3lü savunma oynayıp serie a’da son iki sezonun en çok gol atan takımlarıydı.en az gol yiyen ise 4lü savunma oynayan juventus.
Kardeşim benim maalesef kazın ayağı öyle değil işte. Inter'in başındakini de biliyoruz. İçlerinde belki Atalanta farklı mentalite olarak ama sonuç olarak üçlü savunma aslında beşli savunmadır ve bir fazla stoper demektir. Ofansif esnekliği düşürür zira diziliş gereği içeride çoğalmak için kanat oyuncularını da kullanırsın ama bu oyuncular çoğunlukla bek kökenli oldukları için hücum kabiliyeti düşük oyuncular. Üstelik ciddi fizik gücü olan takımlara baskı kurmak da zor üçlüde çünkü kanat oyuncun defanstayken orta saha daha fazla boşluğa maruz kalıyor.

Ben sevmiyorum, hatta tiksiniyorum. Mustafa Denizli zamanından beri bu hissim devam ediyor. :)

Çevrimiçi efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #83 : 21 Haziran 2021, 23:40:34 »
https://twitter.com/cagatayerkup/status/1403812471845134344?s=21 burda da 3lü savunmanın 4lü savunmaya karşı sağladığı üstünlük görünüyor.eğer 3lü savunmayı tercih eden hoca steve bruce,roy hodgson gibileriyse o 5li savunma maçı çok kötü bi hale getirir ama normal kullanımı hele de 3-4-3 daha doğrusu sahadaki görünümüyle 3-2-5 şu an en verimli diziliş bence.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #84 : 22 Haziran 2021, 19:16:27 »
İyi de direk bir fazla stoper demek üçlü savunma. Bak başka şeylere değinmiyorum, bir fazla top kullanamayan oyuncu demek. Majör liglerin şampiyonlarından kaçı üçlü oynuyor mesela? Sadece İtalya ve İspanya'daki defansif hocalar.

Üstelik 4'lü oynarken de yine beklerin bu şekilde çıktığı sistem uygulanabiliyor. Klopp yıllardır eğitiyor herkesi bu konuda.

Neyse, çok önemli değil. Mentalitesi hücum olan bi hocamız olsun da.

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
« Yanıtla #85 : 22 Haziran 2021, 23:42:08 »
İngiltere kadar kötü oynayan bir takım görmedim.
Almanya,İtalya ve Hollanda’yı gördükten sonra gram şans tanımıyorum bunlara.
Şişirilmiş bir takım.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #86 : 23 Haziran 2021, 13:13:55 »
Oynanan futbol dersen evet ama ''İngiltere'nin kadrosu zayıf'' demek başka bir şey. Adamlar 150 yıllık futbol târihlerindeki en muhteşem jenerasyona sâhipler. Senin İtalya'nın en iyi oyuncusu, İngiltere'nin geniş kadrosuna bile seçilmez. Düşün ki dünyanın en iyi sağ beki Arnold falan da İngiliz, sakat olmasa o da olacaktı bu kadroda.

Ama işte Umut'un dediği gibi, Southgate gibi bir öküzün elinde rezillik yaşanıyor. Yine de bi yolunu bulup final yapacaklar bence.

En muhteşem jenerasyon biraz iddialı olmuş.
Forvetlerin hangisi Shrearer, Ferdinand, Fowler, Sheringham, Owen dan daha iyi ?
Yada orta sahada Gerard, Lampard, Scholes, Gascoigne, Platt, Bckham, Mcmanaman gibi kaç adam var ?
Ben nedense hiçbir zaman beğenmedim İngilizleri milli takım seviyesinde, bu sene de farklı görmüyorum.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #87 : 23 Haziran 2021, 15:20:34 »
İngiltere kadrosunda orta saha maestrosu eksik bir tek bence. Bir Lampard/Gerrard tarzı adamları olaydı iyiydi. Ama bu Southgate malından cacık olmaz bence, boşa uğraşmaya gerek yok. Almanya olur şampiyon. 8)

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #88 : 23 Haziran 2021, 22:52:41 »
Lahoz resmen uydurdu penaltıyı

Çevrimiçi efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #89 : 23 Haziran 2021, 22:57:48 »
almanya yenik durumda ve böyle biterde elenecek ona rağmen sivas maçında fener gibiler.