Gönderen Konu: Murat Murathanoğlu  (Okunma sayısı 1488 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Turski Grobar

• Üye
  • Yer: Beograd
    • @sahinovic_12
Murat Murathanoğlu
« : 03 Haziran 2021, 17:12:58 »
Forumdaki başlıklara göz atınca Murat abinin başlığı olmadığını fark ettim ve onun için de bir başlık açılması gerektiğini düşündüğüm için bu başlığı açtım.

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
Ynt: Murat Murathanoğlu
« Yanıtla #1 : 03 Haziran 2021, 17:43:25 »
Değerli bir basketbol yorumcusu.Muhtemelen Türkiye’de en donanımlı NBA yorumcusu olabilir kendisi.
Kendisinin NBA tarihi ile ilgili olan videoları çok zevkli ve bilgi verici oluyor.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #2 : 03 Haziran 2021, 17:45:40 »
Linç ediyorlar neymiş geç tebrik etmiş açın bakın Naumoskli Koraç kupasını nasıl anlatmış ayıp be.

Çevrimiçi ozgurr

• Üye
  • Yer: izmir/kuşadası
    • @ozgurr2002
« Yanıtla #3 : 04 Haziran 2021, 10:12:05 »
'salondaki en kötü koltuk' isimli kitabını tavsiye ederim. basketbolumuzun yakın tarihinin bir nevi özeti.

Çevrimdışı Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #4 : 27 Temmuz 2021, 21:50:50 »
themurathanoglu Bu görüntüyü @euroleaguetime postundan aldım. Ellerine sağlık ben böyle şeyleri pek beceremiyorum. Şu anda başka aday var mı bilmiyorum ama soran çok oldu ondan ismi geçen coach adayları ile ilgili düşüncülerimi aktarayım dedim. Djordevic ile başlayalım. İlk olarak beni en rahatsız eden olayla başlayalım. Milano bir sezon, Benetton bir sezon, Panathinaikos bir sezon, Bayern 2 sezon, Bologna iki sezon. İstikrar ve devamlılık benim için önemli.@fbbasketbol mutlaka en azından 3 yıllık bir planla yola çıkmalı. Bologna ile FIBA Şampiyonlar Ligini ve bu sezon Milano'yu 4-0 süpürerek İtalya Ligini kazandı. Ama yönetimle problemler vardı ve Eurocup'ı kazanamanın da etkisi mutlaka vardı ama onunla devam edilmedi. Sırp Milli takımını çalıştırırken 2014 Dünya ikinciliği, 2016 Olimpiyatları ve 2017 Eurobasket gümüş madalya. Kokoskov'un Slovenyasına kaybetti. Spahija o dan 2014-17 Atlanta Hawks, 2019-20 Memphis Grizllies'de asistanlık yaptı. Arada Maccabi'yi bir sezon çalıştırdı, başarısız oldu. Memphis sonrası da Shanghai Sharks'ı çalıştırdı. Kariyerinin en büyük başarısı @fenerbahce de yaşadığı şampiyonluktur. Avrupa'da 10 kulüp çalıştırdı sadece Valencia ve Fenerbahçe de 2 sezon kaldı. Saccheti Sassari'yi 6 sezon çalıştırdı. Bir İtalya şampiyonluğu, 2 İtalya kupası, 1 de İtalya Süper Kupası var. Onu Maurizio Gherardini herkesten iyi tanıyordur ve Fenerbahçe de beklentilerin ne olduğunu ve bunu karşılayıp karşılayamacığını en iyi o biliyordur. Erdem Can önce 7 yıl Obra'nın sonra da bir yıl Kokoskıv'un asistanlığını yaptı. Bu sezon transferler yapılırken işin içindeydi. Head coach olarak hiç Euroleague tecrübesi yok. Ama Obra'nın 2018 yılında bir gün çok çok iyi bir coach olacak dediğini hatırlıyorum. O gün geldi mi? CSKA serisini çok fazla işin içine almıyorum çünkü çok eksik vardı, ve şirketin adamları görev başındaydı. Ergin Ataman 7 yıl, Oktay Mahmudi de 9 yıl Aydın Örs'ün yardımcılığını yaptıktan sonra Efes Eurokeague ve Suproleague üçüncüsü olmuştu. O takımlarda Hidayet, Mehmet, Hüseyin, İbrahim, Kerem, Mirsad gibi Türk oyuncular vardı. Tabii ki Fenerbahçe Türk rotasyonu böyle değil. Ancak istikrar ve program çok önemli. Kısa çözüm değil kalıcısı başarı getirir.