Gönderen Konu: Pierria Henry  (Okunma sayısı 10855 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ayhan

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @ab_1907
Ynt: Pierria Henry
« Yanıtla #15 : 17 Haziran 2021, 20:35:38 »
Henry'den iyi olmasını kriter alacaksak bir çırpıda bazı isim geliyor aklıma, Larkin, Calathes, Serrod, Pangos, Lucic, Delaney, Wilbekin gibi..
NBA yapma ihtimali olanları saymıyorum..
Tamam bunları söküp almak kolay değil ama neden 2 senedir Avrupa kıtası dışından sağlam bir oyuncu bulamıyoruz anlamıyorum.
Benim gözümde Calathes'in bir tık altında bir guard alıyoruz.. Asist tarafında OK ama şutuna güvenemeyiz.
Guard konusunda beklentim daha yüksekti açıkçası..

Micic ile beraber 8 isim oldu. Lucic i çıkalım, 7 kalıyor :).
Sergio Rodriguez gelse sevinirmiydik mesela ? Ya da Calathes ?
Bence imkanlar dahilinde kötü değil, ama haklısın. Geldiğimiz durum, koyunun olmadığı yerde...

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #16 : 17 Haziran 2021, 21:21:48 »
Hayırlısı olsun. Aradigimiz adam degil. Hala ayni düşüncedeyim lorenzonun benzeri ama tecrübe ve sogukkanlilik kısmında daha cok katki sağlar.

Mevcut butce koşullarında cok da alternatif olmadığından fazla elestiremiyorum. Yine sut özürlü bir takim olacağız anlaşılan. Basketbolun evrildigi donemde biz hala eski kafa sisteme devam etmekte israr ediyoruz. Hayırlısı.

Çevrimdışı Scorpionur

• Üye
« Yanıtla #17 : 17 Haziran 2021, 21:25:42 »
Henry'den iyi olmasını kriter alacaksak bir çırpıda bazı isim geliyor aklıma, Larkin, Calathes, Serrod, Pangos, Lucic, Delaney, Wilbekin gibi..
Tamam bunları söküp almak kolay değil ama neden 2 senedir Avrupa kıtası dışından sağlam bir oyuncu bulamıyoruz anlamıyorum.
Benim gözümde Calathes'in bir tık altında bir guard alıyoruz.. Asist tarafında OK ama şutuna güvenemeyiz.
Şöyle açıklayayım kısaca,saydığınız isimlerin birçoğu normal sezonda istatistik kağıdını fazlasıyla dolduran oyuncular elbette,bu konuda hiçbir sıkıntı yok.Ama henry po ve sonrası için bu saydığınız isimlerin yaptığı etkiyi birebir olmasada çok yakın seviyede yapabilecek kadar özel bir oyuncu aslında,çoğu kişi bu olayı sadece istatistikten ibaret görüyor ama oyunun sadece hücum tarafında değil,özellikle savunma tarafında bu birçok kısanın sunamayacağı kadar büyük opsiyonlar sunuyor,ayrıca elimizde de colo,guduric,vesely,booker(savunmasında soru işaretleri olabilir ama hücumda asla değersiz bir oyuncu değil),polonara gibi skor opsiyonları varken henry'nin bu konuda fazla ön plana çıkmasına da gerek yok,sadece oyun kuruculuk ve örnek üzerinden gidersek wanamaker'in switch ağırlıklı savunmasının tam aksine her zaman yaptığı full paket birebir savunmasını yapması bile bizi final4 daki adaylar arasına rahatlıkla yazdırır.Umarım diğer yabancı kısa hamlesini de aynı henry gibi doğru bir tercih yaparak kullanırız.
« Son Düzenleme: 17 Haziran 2021, 21:26:12 Gönderen: Scorpionur »

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
« Yanıtla #18 : 17 Haziran 2021, 21:30:54 »
 Baskonia gibi okul sayılabilecek bir organizasyonda 2 yıl EL deneyimi elde edip, basketbolun en olgun yaşı kabul edilen bir yaşta “çakalların” arasından bizi tercih etmiş bir oyuncuya burun kıvıramam.

Şutu konusunda muvaffak olur/olmaz göreceğiz ama takım arkadaşlarının şut yüzdesi arttı bile!…
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #19 : 17 Haziran 2021, 21:59:23 »
Hayırlısı olsun. Aradigimiz adam degil. Hala ayni düşüncedeyim lorenzonun benzeri ama tecrübe ve sogukkanlilik kısmında daha cok katki sağlar.

Mevcut butce koşullarında cok da alternatif olmadığından fazla elestiremiyorum. Yine sut özürlü bir takim olacağız anlaşılan. Basketbolun evrildigi donemde biz hala eski kafa sisteme devam etmekte israr ediyoruz. Hayırlısı.
yok be abi,geçen yıla göre şu görünen kadro çok da şut özürlüsü değil sanki.

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #20 : 17 Haziran 2021, 21:59:51 »
Bo McCalebb:Mersin-Partizan-Siena-Fenerbahçe
Pierria Henry: Tofaş-Kazan-Baskonia-Fenerbahçe

Kariyerleri benziyor, en fit halleriyle hangisi daha iyi oyuncu?

Çevrimiçi Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #21 : 17 Haziran 2021, 22:05:03 »

daha iyi oyuncudan çok kim daha uyumlu diye bakıyorum ben benim için henry çünkü daha uzun ve fizikli 1-2 numara savunur rahat ve daha iyi şutör
« Son Düzenleme: 17 Haziran 2021, 22:05:26 Gönderen: Samet_GFB »

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #22 : 17 Haziran 2021, 22:09:22 »

En buyuk farki topu rakip sahaya kaybetmeden tasiyabilmesi :) hayatimda gordugum en kotu oyun kuruculardan biriydi lorenzo. Ama SG olarak bence cok iyi oyuncuydu.... Henry PG lik yapabilen ama mac icinde kontrol altinda tutulmasi gereken bir oyuncu
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
« Yanıtla #23 : 17 Haziran 2021, 22:56:17 »
Lorenzo konusunda bence ciddi bir yanılma yaşıyoruz.Lorenzo'nun yaşadığı en büyük sorun bence Sloukas-De Colo uyuşmazlığından daha da sorunluydu.
Lorenzo gamsız bir oyuncu,bu adam için senin rekabetçi olup olmamanın bir anlamı yok ve sahada tamamen driveları ile yaşayan bir oyuncu.Onun dışında Lorenzo çok çabuk sinebilen bir isim ve Kızılyıldız da oluşmayan rekabetçi kimliği yüzünden ciddi sorunlar yaşadı.Ayrıca bu tür drive eden kısalardan maksimum verimi almak için,onlara istediği özgür alanı vermek gerekiyordu ama Lorenzo düşük basketbol zekası yüzünden tüm sistemi darmadağın etti.

İşte biz geçen sezon Brown'ın yapamadığı şeyleri Henry'den bekliyoruz ki;bunu yapabilecek ve şu anda alabileceğimiz en uygun isim kendisiydi.Eğer başarısız olursa bu kez Gherardini'ye kızamam çünkü Henry en azından pes etmeyen ve mücadele eden bir tip.
Şutununda çok kötü olduğunu düşünmüyorum.Ki eğer geliştirirse;NBA yolu kendisine açılır.

Tekrardan hayırlı olsun.
FENERBAHÇE

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #24 : 17 Haziran 2021, 23:18:14 »

Lucic guard değil, Delaney Wilbekin sorunlu oyuncular üzerine takım kurman gerekiyor. Ser Rod he myaşı fazla hem de De Colo ile yan yana savunmada çok ciddi sorun olabilir. Larkin'i zaten alma ihtimalin yok. Calathes desen Henry'nin belki de tek zaafı olan şut konusunda ondan çok daha kötü , Henry'nin pahalısı ve şut özürlüsü. Olabilecek tek ihtimal Pangos kalıyor ki o da kapanın elinde kalacak zaten. Üstelik o da De Colo ile uyumlu değil, savunmada sorun yaratır. Bizim alacağımız guardın savunmasının da iyi olması ve fizikli olması gerekiyordu. Bunu en iyi karşılayan oyuncu Henry. Bana göre alınabilecek en uygun ekleme yapıldı.

Elimizde De Colo Henry Guduric Pierrre Vesely Polanaro gibi net kalbur üstü oyuncular olacak. Bunlara Shayok ve Booker gibi ciddi hücum silahları olan oyuncuları eklediğimizde 8 kişilik çok sağlam bir rotasyon ortaya çıkıyor. En önemlisi bu oyuncular birbirini tamamlayan ve birbirlerini daha iyi yapabilecek oyuncular. Bu çok önemli , uyum olduğunda kalite olarak bu kadro F4 için çok ciddi bir aday.

Çevrimdışı bahadircevlik

• Üye
  • Yer: adana
« Yanıtla #25 : 17 Haziran 2021, 23:21:43 »
Öncelikle hayırlı olsun takımımıza!! Lorenzo Brown hakkında yazmaya bile değmez. Asla Euroleague oyuncusu değil, hele ki iddialı bir takım oyuncusu hiç değil. Şimdi ben Henry ile ilgili çok malumat sahibi değilim. Türkiyedeyken ve baskoniadayken elbette izledim. Ama tam anlamıyla yorumumu etrafındaki parçalar ve onlarla uyum sürecinden sonra yapmak isterim. Ama tecrübeli renkdaşların brownla kıyaslayıp bir tık üstü demeleri beni korkutuyor. Açık kanaatim Lorenzo’nun bir tık üstü oyuncu bizi madara eder. Bence Lorenzo’dan her türlü daha iyidir. Artık benim beklentim vazgeçmesin, savaşsın, kulübü ve maçı önemsesin yeter. Zaten şutu olan guard işini çoktan unuttum ben.
  Ayrıca yukarda bir arkadaş calathes falan demiş!! Lütfen yapmayın f4 te ve finalde gördük ne bok olduğunu
Harcamayacağım günleri, onları uzatmaya çalışarak.
Kullanacağım her anını zamanın.

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #26 : 18 Haziran 2021, 07:24:45 »

Bo Mccaleb derim ben.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #27 : 18 Haziran 2021, 07:30:03 »
Çok panik oynuyor buda çok kaybına yol açıyor.Maccabi Pana Oli gibi ateşli seyircilerle oynanan deplasmanlarda handikap.Elden çok teslim ediyor topları bu çoşkuyla oynayan ekiplerin olduğu deplasmanlarda risk.Biraz sakinlik dinginlik öğrenmeli.En çok vucudunu dayayıp geçmeye çalışırken top kaybı yapıyor Henry.
« Son Düzenleme: 18 Haziran 2021, 07:30:34 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #28 : 18 Haziran 2021, 08:15:44 »
İnsanların henry için gecen seneki guardlardan daha kotu olamaz herhalde demesi enteresan. Ozellikle kenan icin eline basketbol topu almış herhangi birisi bile daha iyidir demiştim ben. Perez zaten gelmis gecmis en kotu yabanci siralamasinda ilk 3 yapar. Geriye lorenzo kalıyor. Simdi henry lorenzodan kimi yönlerden iyi zaten ama bizim ihtiyacımız olan lorenzo ile benzer fiziki ve teknik özellikleri olan adam değildi ki? Euroleague 'in iptal olan sezonla birlikte son 6-7 yılına bakın.  Obradovic fenerbahcesi haric sampiyon olan takımların tamamı kisa forvet uzerine sistemini kurmus ve dis sut agirlikli hizli oynayan takimlardi. 5000 defa dedim, nba dahil artık basketbol oyunu bu şekilde oynanıyor dünyada.
Biz efesin bize yaptığı gibi rakibe panzehir olacak yada basketbolun değişimine ayak uyduracak bir takim kurmuyoruz. Biz gecen seneden daha iyi takim kurma derdindeyiz ama sistem olarak yine benzer bir takim kuruyoruz. Hatayı da burada yapiyoruz. Yemeğin malzemesini değiştiriyoruz ama yine aynı yemeği yapmaya çalışıyoruz.
Ayni gecen sene başı gibi f4ler havada uçuşuyor yine.
Cem gibi bir yalaka bile gerçekçi olmaya karar vermis
Bana gore Tom bile daha mantıklı yorum yapıyor su anda. Top8 gerçekçi olan hedef bence. Sonrasinda Üzülmemek lazim.
« Son Düzenleme: 18 Haziran 2021, 08:16:55 Gönderen: iloturo »

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
« Yanıtla #29 : 18 Haziran 2021, 08:51:23 »
İnsanların henry için gecen seneki guardlardan daha kotu olamaz herhalde demesi enteresan. Ozellikle kenan icin eline basketbol topu almış herhangi birisi bile daha iyidir demiştim ben. Perez zaten gelmis gecmis en kotu yabanci siralamasinda ilk 3 yapar. Geriye lorenzo kalıyor. Simdi henry lorenzodan kimi yönlerden iyi zaten ama bizim ihtiyacımız olan lorenzo ile benzer fiziki ve teknik özellikleri olan adam değildi ki? Euroleague 'in iptal olan sezonla birlikte son 6-7 yılına bakın.  Obradovic fenerbahcesi haric sampiyon olan takımların tamamı kisa forvet uzerine sistemini kurmus ve dis sut agirlikli hizli oynayan takimlardi. 5000 defa dedim, nba dahil artık basketbol oyunu bu şekilde oynanıyor dünyada.
Biz efesin bize yaptığı gibi rakibe panzehir olacak yada basketbolun değişimine ayak uyduracak bir takim kurmuyoruz. Biz gecen seneden daha iyi takim kurma derdindeyiz ama sistem olarak yine benzer bir takim kuruyoruz. Hatayı da burada yapiyoruz. Yemeğin malzemesini değiştiriyoruz ama yine aynı yemeği yapmaya çalışıyoruz.
Ayni gecen sene başı gibi f4ler havada uçuşuyor yine.
Cem gibi bir yalaka bile gerçekçi olmaya karar vermis
Bana gore Tom bile daha mantıklı yorum yapıyor su anda. Top8 gerçekçi olan hedef bence. Sonrasinda Üzülmemek lazim.

Patlıcan oturtma için geçen sene seçilen kabak ların yerine bu yıl patlıcan seçmişler. Yemek bi pişsin de bakalım aynı yemek farklı malzemeyle daha mı lezzetli oluyor.
« Son Düzenleme: 18 Haziran 2021, 08:52:08 Gönderen: friend-chip »
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis