Gönderen Konu: Achille Polonara  (Okunma sayısı 6831 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
Achille Polonara
« : 29 Haziran 2021, 12:05:12 »
Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımız yeni sezon kadro planlamaları kapsamında, son iki sezonunu İspanyol temsilcisi TD Systems Baskonia’da geçiren İtalyan forvet Achille Polonara (2.02, 1991) ile 2+1 yıllık anlaşmaya vardı.

Achille Polonara kimdir?

Achille Polonara, 23 Kasım 1991 tarihinde İtalya’nın Ancona kentinde dünyaya geldi. Teramo Basket ile basketbola adım atan Polonara, 2009-2010 sezonunda ilk kez Serie A’da yarışma şansı buldu. 2009-2012 yılları arasında bu takımın formasını giyen Polonara, 2012 yazında Pallacanestro Varese’ye geçti. 2012-13 ve 2013-14 yılları arasında bu takımda forma giyen Polonara, ilk kez EuroCup’ta mücadele etme şansını da 2013-14’te bu ekiple yaşadı.

Başarılı forvet, 2014-15 sezonu için Pallacanestro Reggiana Reggio Emilia’ya transfer oldu. Üç sezon geçirdiği Reggio Emilia’da 2014-15 ve 2015-16 sezonlarında EuroCup’ta başarılı bir performans ortaya koyan ve 2015 yılında da İtalya Süper Kupası’nı kazanan Polonara, 2017 yazında ise Dinamo Sassari kadrosuna dahil oldu.

Dinamo Sassari yılları, Polonara’ya EuroLeague kapılarını açan dönem oldu. 2018-2019 sezonunda bu takımla FIBA Europe Cup’ı kazanan başarılı forvet, aynı sezonun sonunda ise güçlü İspanyol temsilcisi Baskonia Vitoria-Gasteiz’e transfer oldu.

Achille Polonara, İspanyol temsilcisiyle iki başarılı sezonu geride bıraktı. İlk kez boy gösterdiği EuroLeague’de kendisini en iyi forvet oyuncularından biri olarak ispatlayan Polonara, takımının 2019-20 sezonu ACB şampiyonluğunda da önemli pay sahibi oldu.

Polonara, 2020-21 sezonunda Baskonia ile 33 EuroLeague maçına çıktı ve bu karşılaşmaların 29’una ilk beşte başladı. Bu karşılaşmalarda ortalama 30 dakika parkede kalan Polonara, maç başına 12.2 sayı (%57.2 iki sayı, %44.3 üç sayı), 6.6 ribaund, 1.9 asist, 1.2 top çalma, 0.9 blok ve 16.5 verimlilik puanı ortalamaları tutturdu. Başarılı forvetin bu performansı, EuroLeague Oyuncular Birliği tarafından 'En Çok Gelişim Gösteren Oyuncu' ödülüyle taçlandırıldı.

Achille Polonara, yüksek enerjisi ve oyunun iki yönündeki etkinliğiyle tanınıyor. Başarılı oyuncu, dört numarada forma giymesinin yanı sıra hem üç numarada hem de kısa beşlerde pivot pozisyonunda görev yapabiliyor. Solak oyuncu, hem ribaundlarda hem de dış atışlarda önemli bir koz olarak biliniyor. Polonara, aynı zamanda İtalya Milli Takımı’nın da formasını giyiyor.
Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

Çevrimiçi sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
Ynt: Achille Polonara
« Yanıtla #1 : 29 Haziran 2021, 12:05:54 »
Yok geldi , gelmiyo, barthel gitmeden gelmiycek , bu kadar uzadı bi sorun var kesin dedikoduları da artık son bulmuş oldu, hayırlı olsun :))
« Son Düzenleme: 29 Haziran 2021, 12:06:23 Gönderen: sinanyucel »
Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #2 : 29 Haziran 2021, 12:10:43 »
Hayırlı olsun, son sezonki istatistikleri oldukça iyi, tek sezonluk değildir inşallah, umarım bizde de devam ettirir. 30 yaşına kadar pek adından söz ettirememişti.

Çevrimdışı Sapere

• Üye
  • Yer: Bostancı
« Yanıtla #3 : 29 Haziran 2021, 12:12:03 »
Burada da bulunsun :)

Çevrimdışı Sapere

• Üye
« Yanıtla #4 : 29 Haziran 2021, 12:16:53 »
Hayırlı olsun, son sezonki istatistikleri oldukça iyi, tek sezonluk değildir inşallah, umarım bizde de devam ettirir. 30 yaşına kadar pek adından söz ettirememişti.
Bak şimdi :) bunu okuyunca şu aklıma geldi;

“Tanrılar beni küçük yaşımda sürdüler yuvamdan, itiraz edemedim; çelimsiz, beceriksiz, silik bir evlattım. ...Lakin kader örgüm henüz sonlanmamıştı...”

Akhilleus’un Şarkısı isimli kitaptan...

Kariyeri iyice parlar umarım...

« Son Düzenleme: 29 Haziran 2021, 12:29:36 Gönderen: Sapere »

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #5 : 29 Haziran 2021, 12:19:46 »
Hayirlisi olsun. Baskoniada iyi bir sezon geçirmişti. Bizde de devam eder umarım

Çevrimdışı bothersome man

• Üye
« Yanıtla #6 : 29 Haziran 2021, 12:23:11 »
Alfa karakter. İyi oyuncu olmasının yanında en önemlisi bu.
İyi olan değil, TAKIM olan kazanır.

Çevrimdışı Markomilic

• Üye
  • Yer: İSTANBUL
« Yanıtla #7 : 29 Haziran 2021, 12:49:08 »
Benim için açık ara sezonun transferi, umarım kimyalar tutar ve diğer İtalyan oyuncular gibi takımı sahiplenir, takım karakterine direkt etki edecek oyuncu.

Çevrimdışı Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
« Yanıtla #8 : 29 Haziran 2021, 12:55:37 »
Çok istediğim bir transferdi. Hayırlı uğurlu olsun. Kazasız, belasız, sakatlıksız sezonlar dilerim..
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #9 : 29 Haziran 2021, 12:59:25 »
Yılın transferi q seviyesi iyi olan bir oyuncumuz daha oldu.Benvenuto Achılle.

mirinkirin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : 29 Haziran 2021, 13:44:06 »
çok zor ihtimal bize gelmesi diyordum. baskonia'nın real/barça antipatisi malum. ya olay çıkar son anda yine onlardan birine gider ya da cska, milano, maccabi araya gider bitirir diye düşünüyordum. resmen ağzım açık kalakaldım. (+) yönlerini saymakla bitmez ama benim en başta sayabilceklerim topu yere güvenle vurabilmesi, kuduz gibi transition kovalaması, %44 üçlük isabeti (ki çoğu hareketli pozisyon ya da el üstünden)... hazır başlamışken hızlı, hırslı, atletik, hareketli, oyun görüşü sağlam, lider.

(-) yönlerini sayacak olursak... yok aq! adamın negatifi yok! komple paket.

Çevrimdışı Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
« Yanıtla #11 : 29 Haziran 2021, 13:48:28 »
...
(-) yönlerini sayacak olursak... yok aq! adamın negatifi yok! komple paket.

Dikkatli bakınca fark ettim; Gözünün üstünde kaşı var  :D
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

Çevrimdışı fingolfin

• Üye
  • Yer: Dubai
    • imremert
« Yanıtla #12 : 29 Haziran 2021, 14:12:14 »

Bence isin guzel yanlarindan biri de NBA ihtimalinin dusuk olmasi. Draft edilmemis ve goreceli olarak NBA'de 4 oynamak icin bir 5 santim eksigi var.

- yonleri icin ben nazar boncugu birakayim, serbest atis yuzdesi :) onu da calisir gelistirir diye dusunuyorum.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #13 : 29 Haziran 2021, 14:14:05 »
Gherardini efsanemiz Datome gibi ismin forma giymesi yine Melli yine Zandalasini gibi isimler etkili olmuştur bu transferde daha derli toplu takıma evriliyoruz gibi tabi maçlar sahada oynanıyor.
« Son Düzenleme: 29 Haziran 2021, 14:14:16 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimdışı Sapere

• Üye
« Yanıtla #14 : 29 Haziran 2021, 16:00:25 »
Tek sezonluk olarak düşünmemek lazım Polonara’daki gelişimi. Bir önceki sezon Baskonia, İspanya Ligi şampiyonu olurken önemli katkı vermişti. Ki zaten fundemental’ı çok iyi bir oyuncu. Bu gelişimi vaat ediyor sahadaki hali. Hem Sassari’de hem Saski’de çok iyi oynadığı maçlar var. YouTube’dan izlenebilir. Son sezon istatistikleri bence en iyi 5 düzeyindeydi. Hayırlı olsun tekrar. Barthel de kalsın isterim; eğer oraya daha iyi bir transfer yapılmayacaksa... Rotasyonu ne kadar geniş tutarsak o kadar çok katkı alırız Achille’den...