Gönderen Konu: Fenerbahçe | Kadın Voleybol CEV CL  (Okunma sayısı 49520 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı agha

• Üye
Ynt: Fenerbahçe | Kadın Voleybol CEV CL
« Yanıtla #375 : 24 Mart 2023, 00:51:57 »
Buse servis atmayı nezaman öğrenecek
İbir arkadaş Meryem ve  Ergülden bir çacık olmaz demişlerdi inanmamıştım. Lazerava Meryemden dahamı kötüydü
Bendim ;)
Hatta 2 Yunan çöpten bir cacık olmayacağını diyen de bendim. Taaa en başından beri  :D

Çevrimdışı iHTiYaRDeRKi

• Üye
  • Yer: istanbul
  • DaR aGaCıNDa oLSaK BiLe SoN SöZüMüZ FeNeRBaHÇe
    • @aHaDeLi
« Yanıtla #376 : 24 Mart 2023, 00:52:26 »
Ben elendik gözüyle bakıyorum.Bu mentalite Vakıfa kaybeder.Güc gösterisi yapan taraf oldular bence.
Tom abisi yeter ya vallaha. Bu saatten sonra teknik konuşanları beklerken hep aynı şey Vakıf şunu yapar Vakıf bunu yapar. Ne Vakıfmış ya. Burası Fenerbahçe formu karıştırdıkmı acaba. Sonuç öyle böyle eledinmi eledin. Bir teşekkür et. Kaybettiğimiz sadece eğomuz.

Çevrimdışı ertugrul_solomon

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #377 : 24 Mart 2023, 00:56:25 »
Bu turnuvanın süprizi.Üst düzey kadromuz yok bence.Bu değişim çok ilginç.Ortalar zayıf.

Katılıyorum ! Böyle vasat bir takımın imocoyu eleyip yarı final yapması, Vakıfbank ve Eczacıbaşı'ni 3 -0 tokatlaması büyük tesadüf. Umarım lig ve CL de bu vasatlıkla iyi işler yapmaya devam ederiz .

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #378 : 24 Mart 2023, 00:57:44 »
Sayın Ihtiyarderki ben gevşekliği kabul edemiyorum laubali oyun.Senin eline böyle fırsatlar az gelir.Hadi 1 set verdin en azından Lazayı yada Vargası. Bak Youtube mesajlarda Imoco kaçırdı turu diyorlar dedirtmeyeceksin.A as kadro.yine olur 3 2 olur tamam.Lig maçı değil bu kupa Cl maçı.
« Son Düzenleme: 24 Mart 2023, 00:59:07 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #379 : 24 Mart 2023, 02:11:13 »
Dönem dönem.Vakıfı yensekte bu arenada hep boyun eğdik.Geçen sene altın sette gitmişti taze.Bir başka yarı final vardı tarafsız saha.Finale çıkan bunlar oldu.En acı olanı karar setini geriden gelip.alip şampiyon olmaları oldu.En üst model Egonu ve Gabi var.Eczacıbaşı Vakıf hiç yarıda eşleşmesi 1 kez çeyrek final Vaķıf elemişti.
« Son Düzenleme: 24 Mart 2023, 02:12:01 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimdışı ertugrul_solomon

• Üye
« Yanıtla #380 : 24 Mart 2023, 07:57:53 »
Dün ki maçın mvp'si Arina olmuş . İyi bari kızlarımız iki maçta da mvp liği aldılar ve özgüvenleri açısından gayet iyi oldu. Dün Ana'nın 29 sayı yapması ve son 3 set takıma liderlik etmesi çok güzeldi. Şimdi çok iyi hazırlanıp top tüfek Vakıfbank'a saldırmak lazım. İlk maçta işi bitirmeli.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #381 : 24 Mart 2023, 09:43:13 »
Bizim maça kadar dünyanın en iyi takımı gösterilen bir takıma karşı ilk set 9-0, ikinci set 11-0'lık seriler yakalamak inanılmaz. Bildiğin lise takımına çevirdik İmoco'yu.
Arina 2 set oynamasına rağmen 8 ace yaptı. Bunlar inanılması güç rakamlar.
Santarelli her şey denedik ama olmadı demiş. Vakıf da sistem olarak bunlara benzer oynayan bir takım. Bu sene 3 maç yapıp 2'sinde 3-0 yendik. Diğerinde yenildik ama hiç bir maçta tam kadrolar halinde maçlar oynanmadı. Biz form olarak şu anda dünyanın zirvesindeyken onlar ise giderek artan bir forma sahipler. Sabırsızlıkla bekliyorum maçları.

Çevrimdışı Maldonado

• Üye
« Yanıtla #382 : 24 Mart 2023, 09:44:56 »
Maçlar ne zaman? Mayıs'ta mı?

Bu sene açıkçası ben iki Avrupa kupası beklemeye başladım... Alamazlarsa bozulurum şu saatten sonra.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #383 : 24 Mart 2023, 10:21:39 »
4l'ü final yok artık.Hemen oynanır.Önce Burhan sonra 3 4 durak ötedeki Vakıf salonunda.Hemen hemen aynı kadrolar oynayacak.Haak yerine Egonu var onlarda.Bizde Naz yerine Macris Aslı az.Laza yerine monte edilen Ana.
« Son Düzenleme: 24 Mart 2023, 10:41:45 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimiçi iloturo

• Üye
« Yanıtla #384 : 24 Mart 2023, 10:33:33 »
4l'ü final yok artık.Hemen oynanır.Önce Burhan sonra 3 4 durak ötedeki Vakıf salonunda.Hemen hemen aynı kadrolar oynayacak.Haak yerine Egonu var onlarda.Bizde Naz yerine Macris Aslı az.Kaza yerine monte edilen Ana.

Evet hemen oynanır, haftaya müsait bir gün ayarlarlar maçları

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #385 : 24 Mart 2023, 14:06:12 »
Evet hemen oynanır, haftaya müsait bir gün ayarlarlar maçları
Herkes müsaitse çarşamba akşamı 9-10 yapalım

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #386 : 24 Mart 2023, 14:10:27 »
Hemen oynanır derken 1'er hafta arayla.Fivb zımbırtısı var.Mayıs süper finaller oynanır.

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #387 : 24 Mart 2023, 21:35:23 »
Bizim maça kadar dünyanın en iyi takımı gösterilen bir takıma karşı ilk set 9-0, ikinci set 11-0'lık seriler yakalamak inanılmaz. Bildiğin lise takımına çevirdik İmoco'yu.
Arina 2 set oynamasına rağmen 8 ace yaptı. Bunlar inanılması güç rakamlar.
Santarelli her şey denedik ama olmadı demiş. Vakıf da sistem olarak bunlara benzer oynayan bir takım. Bu sene 3 maç yapıp 2'sinde 3-0 yendik. Diğerinde yenildik ama hiç bir maçta tam kadrolar halinde maçlar oynanmadı. Biz form olarak şu anda dünyanın zirvesindeyken onlar ise giderek artan bir forma sahipler. Sabırsızlıkla bekliyorum maçları.

8 Ace rakamı da yanıltıcı, daha doğrusu eksik kalıyor. Altını çizdiğiniz serilerden yola çıkarsak en az 10-12 serviste de bozdu rakibin hücumunu. Ben bu türden bir şeyi 1992 olimpiyat oyunları kadın finalinde görmüştüm en son. İsmi aklımda kalmadı ama Kübalı bir kız canına okumuştu Rusların... Muazzamdı. Karşı taraf(lar) için sinir bozucu bir durum.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
« Yanıtla #388 : 24 Mart 2023, 21:40:32 »
Pala Verde'de daha önce hiç görülmemiş bir şey, Imoco Conegliano, kadın voleybolunun kurallarını yeniden yazan Fenerbahçe OPET İstanbul tarafından elendi.

Fenerbahçe OPET İstanbul, kadın voleybolunun kurallarını adeta yeniden yazıyor. Carraro Imoco Conegliano dünyanın en güçlü ve en eksiksiz takımlarından biri ancak ilk ayak maçıyla birleştiğinde, Zoran Terzic'in çalıştırdığı kulüp bu oyunun yakın tarihinde eşi benzeri olmayan bir gösteri ile Paola Egonu'nun VakıfBank İstanbuluna karşı Türkiye derbisinde oynayacağı CEV Şampiyonlar Ligi 2022-23'ün yarı finaline yükseldi. Ancak bu akşamki sınav göz önüne alındığında, sarı ve mavililer belki de erkekler turnuvasında oynamalı ve bu düşünce İmoco'ya saygısızlık değil.

Bu spordan anlayan herkes, yüksek top hücumu şovunun, Arina Fedorovtseva'nın etkileyici servislerinin (2 sette 8 ace) ve Ana Cristina ile Melissa Teresa Vargas'ın oluşturduğu ikilinin inanılmaz smaçlarının ne kadar etkili olduğunu çok iyi bilir. En azından son yıllarda başka hiçbir kadın takımında bulunmayan bir hücum gücü. Fenerbahçe'nin oyunu dünyanın en iyi liberosuna (Moki De Gennaro) ve kelimenin tam anlamıyla mükemmel bir blok-savunma hattına sahip İmoco'ya karşı objektif olarak hiç görülmemiş bir şeyi tarif etmek zorunda bırakıyor. Türk kulübünün gelecekteki tüm rakipleri için sorun şu ki, tüm bunlar olurken her zamanki Voleybolunu oynamaya çalışan, ancak 360°'de geride kalan Panterlerin en ufak bir "hatası" bile yok.

https://www.eurosport.it/pallavolo/cev-champions-league-donne/2022-2023/conegliano-eliminata-da-un-fenerbahce-che-riscrive-le-regole-della-pallavolo-e-vola-in-semifinale_sto9526327/story.shtml

Çevrimiçi iloturo

• Üye
« Yanıtla #389 : 24 Mart 2023, 21:55:19 »
8 Ace rakamı da yanıltıcı, daha doğrusu eksik kalıyor. Altını çizdiğiniz serilerden yola çıkarsak en az 10-12 serviste de bozdu rakibin hücumunu. Ben bu türden bir şeyi 1992 olimpiyat oyunları kadın finalinde görmüştüm en son. İsmi aklımda kalmadı ama Kübalı bir kız canına okumuştu Rusların... Muazzamdı. Karşı taraf(lar) için sinir bozucu bir durum.
Hocam eurosport oynadığımız oyunun ne derece sira disi olduğunu uzun uzun yazmis. Vaktin varsa çevirerek oku.
Hakikaten sene başına gore geldiğimiz nokta çığır açıcı bir nokta. Arina'nin servislerini incelediğimde erkek liberolar bile zor karşılar cunku spinli ve cok sert gidiyor. Vargas'i az çok biliyorduk gerci ama oyununu cok geliştirdi. Eskiden bloga dan dun vururdu, simdi bloga bakarak havada bileği ile yon değiştiriyor. Dun gece yaptigi bir smaci ben daha once voleybolda görmedim.  Ana'nin yuksek toplardaki hucum gucunu ise sadece 18 yaşındaki egonu'ya benzetmisler. Bu üçlü söz konusu olduğunda su anda yuksek toplardaki dikine oynanan hucum hattının esi benzeri yok gerçekten. Zaten bunu santarelliden,  ognjanovice kadar herkes ifade ediyor.