Gönderen Konu: Dimitris Itoudis  (Okunma sayısı 8866 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Oğuz Han

• Üye
  • Yer: nottingham
Ynt: Dimitris Itoudis
« Yanıtla #15 : 20 Haziran 2022, 17:03:08 »
sasadan sonra reaktif olabilen, adam gibi hücum setleri olan bir koç gelmesi bile 2 seviye yukarı çıkartacak bizi, bize alışana kadar baya bi teknik alır, burayı cska sanmaması lazım, ama uyum sağlarsa, biz de onu güzelce desteklersek güzel olabilir her şey. Yıldız ve problemli oyuncu çalıştırabilmesi ve saygınlığı büyük bir artı ayrıca.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #16 : 21 Haziran 2022, 09:56:55 »
İlk röportajını Fenerbahçe TV’ye veren Başantrenörümüz Dimitris Itoudis, “Buraya gelirken beklentilerin ve sorumluluklarımın farkındayım. Şu anda yapmak istediğimiz ilk iş, mümkün olan en iyi kadroyu ve takım ortamını yaratarak camiamızı ve taraftarlarımızı mutlu etmek olacak. Özellikle Fenerbahçe taraftarlarına büyük bir teşekkür göndermek istiyorum. Binlerce mesaj aldım. Hepsine cevap olarak “teşekkürler” diyorum. Yapmamız gereken çok iş var. Ben hiçbir zaman büyük laflar etmenin hayranı olmadım ama taraftarlarımızı anlıyorum, onların büyük beklentileri var. Bilmelerini isterim ki onların beklentileri, yürekleri ve istekleri; bizim için göreve dönüşecek. Onların bu isteğini karşılayabilmek için bizi daha çok çalışmaya itecek. Onların harika bir atmosfer yaratarak bizi desteklemelerini bekliyorum. Taraftarlarımızı, Başkanımız Ali Koç’u ve organizasyon içerisinde bu takımı ait olduğu yerlere tekrar taşıma yolunda en iyi takımı kurmak için büyük fedakarlıklar yapan herkesi gururlandırmak için üzerimize düşen her şeyi yapacağız.” dedi.

Çevrimiçi friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
« Yanıtla #17 : 21 Haziran 2022, 10:46:02 »
İlk röportajını Fenerbahçe TV’ye veren Başantrenörümüz Dimitris Itoudis, “Buraya gelirken beklentilerin ve sorumluluklarımın farkındayım. Şu anda yapmak istediğimiz ilk iş, mümkün olan en iyi kadroyu ve takım ortamını yaratarak camiamızı ve taraftarlarımızı mutlu etmek olacak. Özellikle Fenerbahçe taraftarlarına büyük bir teşekkür göndermek istiyorum. Binlerce mesaj aldım. Hepsine cevap olarak “teşekkürler” diyorum. Yapmamız gereken çok iş var. Ben hiçbir zaman büyük laflar etmenin hayranı olmadım ama taraftarlarımızı anlıyorum, onların büyük beklentileri var. Bilmelerini isterim ki onların beklentileri, yürekleri ve istekleri; bizim için göreve dönüşecek. Onların bu isteğini karşılayabilmek için bizi daha çok çalışmaya itecek. Onların harika bir atmosfer yaratarak bizi desteklemelerini bekliyorum. Taraftarlarımızı, Başkanımız Ali Koç’u ve organizasyon içerisinde bu takımı ait olduğu yerlere tekrar taşıma yolunda en iyi takımı kurmak için büyük fedakarlıklar yapan herkesi gururlandırmak için üzerimize düşen her şeyi yapacağız.” dedi.
Bu röportajdan iki not aldım;

1-"Bir liderin başlıca fonksiyonu ümitleri canlı tutmaktır." John W. Gardner
2-"Lider, umutla ilgili bir kişidir." Napoleon Bonaparte
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

Çevrimdışı smith jr

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • gfburakkk
« Yanıtla #18 : 21 Haziran 2022, 13:50:03 »
Biri de çıkıp sorsa ya transfer konusunda zikredebileceğiniz belirli isimler ya da oyun tarzı var mı diye. İsmi geçen oyuncular üzerinden düşünceniz nedir diye. En önemlisi de takımın lideri olan ve final serisinde Mvp olan Vesely ile ilgili düşünceniz nedir siz de birlikte çalışmayı ve bir oyun kurucu gibi kullanmayı tercih eder misiniz diye

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #19 : 21 Haziran 2022, 13:57:44 »
Aha Obradovic ile ilgili konuştuklarımız aramızda sır kalsın dedi. Harika bir kulüp olduğu taraftar bağlılığı vs konuşuldu derdi mesela en düz şekilde  hiç yoktan

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #20 : 21 Haziran 2022, 14:00:09 »
Topu koça attılar De Colo ve Vesely konusunda. Vesely ile Koç da görüşmüş

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #21 : 21 Haziran 2022, 14:18:55 »
Fenerbahçe Beko Başantrenörü Dimitris Itoudis:

"Onur duyuyorum. Çok şanslıyım ama görevimin sorumluluğunun da farkındayım. Fenerbahçe ailesine geldiğim için çok mutluyum. Sizlerin katılımı da inanılmaz beni mutlu etti. Fenerbahçe'nin büyüklüğünü biliyordum ama bunu yaşamak çok özel. Elimizden geleni yapacağız. Neleri inşa etmek istediğimizi biliyorum. Aile olarak hep birlikte bunu yapacağız. Başkanımızın beklentilerini, fedakarlıklarını da biliyorum. Ne gerekiyorsa yapacağız. Bu salonda geçmişte çok duygular yaşandı. Çok teşekkür ediyorum"

'Obradovic ve Pistiolis ile ilişkiler insanî'

"Obradovic ve Pistiolis ile ilişkiler insanî. Obradovic ile sadece iş arkadaşı değil aile dostuyuz. Pistiolis de aynı şekilde, senelerce birlikte çalıştık. Rekabet hep olacak. Sonuçta herkes kazanmak için oynuyor. Obradovic ile Banvit'te ilk karşılaşmamız çok duygusaldı. Maçtan önce yemeğe gittik ama o ilk hava atışı çok duygusaldı. Fenerbahçe'yi şampiyonluk için de tebrik etmek istiyorum. Sarı mirasın devamını da getireceğiz"

'En iyi takım için her şeyi yapacağız'

"7 gün 24 saat transferleri için çalışacağız. Şu an artık resmî olarak buradayım. Ben yeniyim şu anda. Oyuncuları tartışıyoruz, durumları inceliyorum. Taraftarlar rahat uyuyabilir. Fenerbahçe'de hep güçlü hedefler için hep birlikte çalışılıyor. En iyi takımı kurmak için elimizden geleni yapacağız"

'Önemli olan zor anlarsa dik durabilmek'

"Çok mutluyum sizlerle burada işbirliği içinde olabildiğim için... Benim temsil ettiğim bir şey var. Herkesin başına gelebileceği bir şey... Mutlaka düşebiliyoruz. Önemli olan bunlarda dik durabilmek. Zor olacağını bile bile devam edebilmek. Asıl büyük savaşlar, kapılı kapılar arkasında verilen savaşlardır. Örneğin; Melih Mahmutoğlu, antrenmanda 100 tane şut kaçıracak ama siz maçta attığını göreceksiniz"

"Bizlerin antrenör olarak en önemli iş onlara destek olabilmek. Oyunu yaratmak zorundayız. Kazanan bir takım kültürü yaratmak... En önemlisi birlik veya kimya olması. 12 yıldız veya MVP transfer edebilirsiniz ama bu kimya olacağını garanti etmez size. Hem oyuncuların beni hem de benim onları anlamam gerekiyor. Burası kesinlikle benim takımım değil. Milyonlarca taraftarın sahip olduğu bir takım. Eminim hepsinde bu hissiyat var. Yarın birçok oyuncuyla ve ekipten arkadaşlarla toplantım olacak"

'Jan Vesely'ninki aile kararıydı'

"Jan Vesely ile benim de konuşma fırsatım oldu. Kulübün verdiği teklif ve fedakarlıkları da biliyorum. Jan için bu bir aile kararıydı. Kulübe getirdiği inanılmaz şeyler tartışılmaz"

"Nando De Colo ile de konuştum. De Colo ile de çalıştım ve bir değişiklik istediğini söylemişti Fenerbahçe'ye gelirken"

"Wilbekin ile de görüşmelerimiz devam ediyor. Başkanımız ilerisi için bu konuda tüm fedakarlığı yapacaktır. Olumlu düşünüyorum"

"2014'te Banvit ile imzaladığımda buraya geldiğim her an taraftarın sevgisini hissetmiştim. Bazen geleceği tahmin edebiliyoruz. Evrende sanırım yazılmıştı yolumuzun ne olacağı. Sizlere de yüksek katılım için teşekkür ediyorum"

Çevrimiçi efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #22 : 21 Haziran 2022, 14:24:00 »
Topu koça attılar De Colo ve Vesely konusunda. Vesely ile Koç da görüşmüş
bence atacak bir top kalmamış ortada ikisi de gitmiş.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #23 : 21 Haziran 2022, 14:27:27 »
bence atacak bir top kalmamış ortada ikisi de gitmiş.

bana da oyle geldi. Bu Aziz yildirim in tercumanla muhabbeti gibi oldu Alex in gidisinde ....:)

sertacla derya da siktir olup gitse keske....
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimiçi efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #24 : 23 Haziran 2022, 18:56:22 »
Transfer çalışmaları hakkında da açıklamalarda bulunan Dimitris Itoudis, “Çok net olacağım. Jan’la konuştum. Artık bir ortam değişikliği istiyordu, bir aile kararı oldu. O yüzden ona saygı duymamız gerekiyor. Geldiğim günden beri bir bilgi bombardımanına uğruyorum; kimler geliyor, kimler gidiyor, mevcut durumlar vs… Wilbekin’a çok yakınız. Aynı şekilde Nando ile görüşmelerimiz devam ediyor, kendisi de kalmak istiyor. Melih’i, Motley’i, Samet’i açıkladık. Taraftarlarımızın sabırlı olmasını rica ediyorum. Paniğe kapılmasınlar. Şu an basketbol pazarında kimler uygun, kimler alınabilir ve kimya oluşturabilecek kişileri araştırıyoruz. Kim uygunsa ona göre doğru kararları vermeye çalışıyoruz. En önemlisi de Fenerbahçe taraftarının karşısına Fenerbahçe formasını giymeye ve burada başarıya aç olacak oyuncuları araştırıyoruz. Bu çok önemli. Bu güne kadar başarılı oldukları için bütün koçları hem bireysel olarak hem de ekip olarak tebrik ediyorum. Türk oyuncu bazımız çok iyi ama araştırmaya da devam edeceğiz çünkü biliyorum ki Türkiye’de çok iyi Türk oyuncular var. Bir sorum var. 80 milyon popülasyonu olan bir ülkede neden altyapılar bu kadar az ve daha az oyuncu çıkıyor diğer ülkelerle kıyaslayınca. Örneğin Hırvatistan, Slovenya, Yunanistan, Karadağ, Sırbistan gibi daha az popülasyonu olan ülkelerde daha fazla oyuncu kazandırılıyor. Bu konuda da çalışmamız lazım ve bu yetenekler desteklenmeli. İkinci takımımız var, onlar da büyük başarı elde ettiler. Onların da destekleriyle altyapıyı güçlendirmemiz lazım.” ifadelerini kullandı.

Son olarak rekabet etmenin önemine değinen 51 yaşındaki çalıştırıcı, “Çok çalışmak gerekiyor. Fenerbahçe gibi, Real Madrid gibi büyük takımlarda zaten çok çalışmanız lazım. Önemli olan rekabet etmeye hazır mısınız? Benim için en önemli şey rekabet edebilmektir. Oyuncularım şunu düşünmeli; benim potansiyelim var ve depoda çok fazla yetenek var. Bununla rekabet etmeye hazır mıyım? En önemli şey bu. Zorluklar, hayal kırlıkları olabilir, mutlu olmadığımız anlar olabilir. Antrenman seçmeden, maç seçmeden her zaman Fenerbahçe’yi temsil ettiğimizi hatırlayarak ve buraya bilet alarak gelen, televizyonda izleyen taraftarları düşünerek her gün aynı şekilde rekabet eforuyla çıktığımız sürece belki kupa kazanamayabiliriz, şampiyon olamayabiliriz ama aynı sayfada olduğumuz zaman başarılı olabiliriz. Önemli olan bu, rekabet etmeye hazır olmak.” diyerek sözlerini tamamladı.

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • İnadına Fener
« Yanıtla #25 : 23 Haziran 2022, 19:10:15 »
Helal Dimitris.

Etrafındaki çakallara dikkat yalnız. O çakalları hizaya getirmen lazım. Full destek sana…

Wilbekin, Nando, Henry, Guduriç, Melih, İsmet, Şehmus.

Buraya hala bir takviyeye ihtiyaç var. Keşke Iffe olsa…
« Son Düzenleme: 23 Haziran 2022, 19:11:05 Gönderen: Enver Tarcan »

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #26 : 23 Haziran 2022, 19:15:14 »
Helal Dimitris.

Etrafındaki çakallara dikkat yalnız. O çakalları hizaya getirmen lazım. Full destek sana…

Wilbekin, Nando, Henry, Guduriç, Melih, İsmet, Şehmus.

Buraya hala bir takviyeye ihtiyaç var. Keşke Iffe olsa…

Motley, Pier i de katarsan zaten 5 yabanci etti....
3 daha alacagina gore 2 si pivot biri forvet olacaktit... Iffe sisirir kisa rotasyonunu gibi geldi. ya da diger iki bolge eksik kalir.
« Son Düzenleme: 23 Haziran 2022, 19:15:44 Gönderen: ETIRYAK »
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • İnadına Fener
« Yanıtla #27 : 23 Haziran 2022, 19:22:02 »
Motley, Pier i de katarsan zaten 5 yabanci etti....
3 daha alacagina gore 2 si pivot biri forvet olacaktit... Iffe sisirir kisa rotasyonunu gibi geldi. ya da diger iki bolge eksik kalir.
Yazdığıma bakınca ben de şişti orası dedim. Haklısın. Iffe’nin adı geçtiğinden beri gelmesini çok istemiştim. Direkt potaya giden, savunmada caydırıcı, şutu da olan, oyunun her alanında katkı veren bir oyuncu. Hard worker… Kısmet artık.
« Son Düzenleme: 23 Haziran 2022, 19:27:41 Gönderen: Enver Tarcan »

Çevrimiçi efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #28 : 23 Haziran 2022, 19:52:18 »
iffe de gelsin güzel p&r oynarlar motley ve diğer uzunla ekstra top yönlendiriciden zarar gelmez bilakis daha da iyi olur.çok bi para isteyeceğini sanmam.
« Son Düzenleme: 23 Haziran 2022, 19:52:26 Gönderen: efeovic »

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #29 : 23 Haziran 2022, 19:58:30 »
Henry gidiyor sanırım programda bahsedildi.