Gönderen Konu: Dimitris Itoudis  (Okunma sayısı 9106 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Gigidatome70

• Üye
  • Yer: Istanbul
Ynt: Dimitris Itoudis
« Yanıtla #30 : 24 Haziran 2022, 09:42:38 »
Taraftarlarımızın sabırlı olmasını rica ediyorum. Paniğe kapılmasınlar. Şu an basketbol pazarında kimler uygun, kimler alınabilir ve kimya oluşturabilecek kişileri araştırıyoruz. Kim uygunsa ona göre doğru kararları vermeye çalışıyoruz.

Genel tecrübem; bu topraklarda eğer yetkili durumda biri panik olmayın diyorsa panik olma zamanı gelmiş demektir  :)
« Son Düzenleme: 24 Haziran 2022, 09:43:38 Gönderen: Gigidatome70 »

Çevrimiçi friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
« Yanıtla #31 : 31 Ekim 2022, 21:16:48 »
Yılda belki de üç-beş kez konu olacağı düşüncesiyle Dedas için başlık açma gereği hissetmiyorum. Ama hakkını da vermek gerekli…

Koçun bu kadar kısa sürede takımı toparlayıp kaliteli basketbola inandırması ve uygulatmasının arkasında elbette Dedas olmalı. Başka türlü açıklamak çok sığ olacak.
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #32 : 01 Kasım 2022, 09:23:04 »
Her maçı yaşıyor koç iyi ki geldin be.Havamizi 2 starı kaybetmemize rağmen bulduk gibi.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #33 : 03 Ocak 2023, 14:28:12 »
Kötü gitmeye gör.Neymis transfer yapılsın diye bilinçli kötü oynatıyormuş.O dev bütçe olmadan hiçmis.Oysa unutuluyor ikincivsampiyonlugu daha mütevazı kadroyla geldi.Obraya komisyoncu diyen zihniyetten farkı yok.Kocun arkasında kaya gibi durulmalı.Her sene koç değiştirecek istikrar olmaz.

Çevrimiçi efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #34 : 03 Ocak 2023, 15:10:12 »
Oysa unutuluyor ikincivsampiyonlugu daha mütevazı kadroyla geldi.
abi yok daha neler ya :D senin mütevazı anlayışın çok ilginç gerçekten.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #35 : 03 Ocak 2023, 15:24:05 »
abi yok daha neler ya :D senin mütevazı anlayışın çok ilginç gerçekten.
Hackett Kurbanov. süper star mi.?Iffe yada.Bolomboy.
« Son Düzenleme: 03 Ocak 2023, 15:24:42 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimiçi efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #36 : 03 Ocak 2023, 15:36:28 »
Hackett Kurbanov. süper star mi.?Iffe yada.Bolomboy.
abi bahsettiğin kadroda serrod, de colo, clyburn, higgins, hines var. daha ne olabilir bu takımda :D

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #37 : 03 Ocak 2023, 15:44:38 »
abi bahsettiğin kadroda serrod, de colo, clyburn, higgins, hines var. daha ne olabilir bu takımda :D

Ergin'in çıkıp, son 2 yıldır Buğrahan Tuncer'le şampiyon olduk demesi ne kadar mantıklıysa, Tom abinin cümlesi de o kadar mantıklı işte.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #38 : 03 Ocak 2023, 15:49:09 »
Ben ikinci şampiyonluğunda diyorum l.James geldi kovdu onu.

Çevrimiçi efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #39 : 03 Ocak 2023, 15:58:25 »
Ben ikinci şampiyonluğunda diyorum l.James geldi kovdu onu.
abi onlar 2019’da aldı 2. şampiyonluğu itoudisle efesi yendiler hatta finalde. james’in olduğu takım pandemi senesiydi.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #40 : 03 Ocak 2023, 16:05:26 »
Evet doğru.Eyvah Demans başladı bende galiba.O kadro da şampiyon olabilirdi hani Ergin Ataman kendine yontuyor ya.Sampiyon olduktan sonra daha değişik savaşçı takımla meydan okudu bu bile kıstas Olur giderse kafaları vururuz iyide olmaz.Düşünsene hersene elbise değişir gibi koç değiştiren bir organizasyon.

Çevrimdışı constructor

• Üye
  • Yer: muğla
« Yanıtla #41 : 01 Şubat 2023, 12:55:54 »
gelelim bu gidişatın en büyük sorumlusuna, bu adam ilk 10 maçta müthiş bir anlayışla sistemini oturttu. ilk beşi değiştirmiyor, sürekli aynı beşle başlayıp sonra adım adım rotasyona gidiyiyordu. yedekler oyuna girince biraz takım düşüyor ancak 3. çeyrek tekrar aynı beşle oyunu toparlıyor, hatta geriye düştüyse de toparlayıp maçı alıp götürüyordu. calathes, wilbekin, pierre, hayes, motley .özellikle pierre ve hayes ile adam değişmeli savunmayı rahatlıkla yapıyor, savunma da da aksamıyorduk. ne oldu ise sakatlıklardan sonra booker ı ilk beşe  adapte etti, kostasa, edwardsa daha fazla süre vermeye devam etti, pierre e yaklaşımı değişti, biz sadece zayıf takımlara karşı galibiyet almaya başladık. içerideki monaco maçı hariç üstteki takımlara karşı sürekli kaybediyoruz.

bir de takım iyi giderken de guduriçin dümene geçtiği anlarda takımın düştüğü çok barizdi, hatta ana beş bazen çok zor toparlıyordu, orada bir oyun kurucu alıp guduriçi de ana yerinde kullanarak çok daha efektif bir takım yapılabiliridi.

campazzo gitti canım yandı hadi bütçe yetmedi dedik, kızılyılızın yetirdiği bütçeyi yetiremedik olsun, ancak dün milano - baskonia maçının son anlarını izleyince napier ı nasıl kaçırdık aklım almıyor. normalde o maçı milano gene kaybederdi, adam öyle bir klas koydu ki maça, milano maçı  sakin şekilde kazandı. 

forumda arkadaşların biri yazmıştı, g leage de adam takılıyor, neden gidip almıyoruz diye. içim yanıyor.

niye hep bir şeyleri eksik yapıyoruz. neden bu kadar kötü yönetiliyoruz. bu işin müsebbibi kim, derya mı? ali koç mu? maurizo mu?
itudis mi?

herkes doğru hamleleri yaparken biz niye mal gibi bakıyoruz. calathes, umulan dan önce mala bağladı. niye gerekli hamleyi yapmadık.

şimdi yaparsak kimi getireceğiz. alex perez, starks, aklım almıyor.

Çevrimdışı BenFener46

• Üye
  • Yer: Kayseri
« Yanıtla #42 : 02 Şubat 2023, 12:27:34 »
Her maçı yaşıyor koç iyi ki geldin be.Havamizi 2 starı kaybetmemize rağmen bulduk gibi.

Nerdennnn nereye be abi hey gidi.. Böylesine çöküş yaşayacağı kimsenin aklına gelmezdi heralde. Keşke takım ümit verse, iyi oyun olsa ama bir şekilde talihsizlikle açıklanacak yenilgiler olsa...

Çevrimdışı constructor

• Üye
  • Yer: muğla
« Yanıtla #43 : 04 Şubat 2023, 16:07:10 »
Coachın kafasına taş mı? düştü. dün akşam klasik beşi ile başladı, oyunu gene klasik beşi ile 3. periyod toparladı. pierre, ilk 10 maçta olduğu gibi ana aktörlerden biriydi. ancak bu kostas, yerine jekiriyi kaydırıp booker a ihtiyacımızı azaltıp bjelicayı ölmediyse takıma koyabilirsek daha az kırılgan bir takım olacağız. keşke bir de oyun kurucu eklesek ama zaten zaman da geçiyor. bu saatten sonra ne olur bilmem. carsen, antetekumpo takımı yaptıkları top kayıpları ve topun değerini bilmeyip çok fazla düşürüyorlar. carseni böyle maçlarda oynatabilirsin ama önemli maçlarda 1er dakika dakika almak lazım.

Çevrimiçi efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #44 : 15 Nisan 2023, 20:12:10 »
normal sezon sona ermişken itoudis’i değerlendirmek istiyorum. her koçun olduğu gibi kendisinin de artıları ve eksileri var, sezon başında çoğumuz ligi buralarda bitirmemizi bekliyorduk ve bize 8. olup playoff yapacağımızı söyleseler ,hele de geçtiğimiz sezondan sonra, sene başındaki kadroyu da kağıt üstünde değerlendirdiğimizde makul karşılardık. ama sezon dinamikleri, dorsey transferi gibi etkenleri göz önünde bulundurunca çok da makul bir yerde bitirdiğimizi düşünmüyorum.

artıları:

- son 10 yıldır euroleague’in en önde gelen takımlarından biriyiz ancak bu 10 sezonun hiçbirinde ilk 2 ayı bu kadar iyi oynamamıştık. özellikle de bu sezon gibi çok keskin değişikliklerle girdiğimiz sezonların hiçbirinde bu sezonki kusursuz başlangıcımızın yakınından bile geçemedik. itoudis’in sezon başı kampının da çoğunu kaçırdığını düşünürsek ilk 2 ay gerçekten mükemmel bir iş yaptı. diğer takımların da hazır olmadığını söyleyenler olabilir, ama bu konuda kimse bizim kadar dezavantajlı olamazdı hele de eurobasket varken. oyuncuların rollerini bu kadar kısa sürede belirleyip bu kadar çabuk performans alması hocanın en büyük artılarından.

- efes sadece son 5 yılda değil, yukarıda bahsettiğim 10 yıllık dönemdeki en büyük rakibimiz. geçen yıl aldığımız şampiyonluk dışında 5 yıl boyunca ezildik onlara. three peat hedefiyle başladıkları sezonda onlara bu denli üstünlük kurup onların hikayesini bitiren takım olmak da psikolojik olarak önemliydi. benim için çok büyük bir artı sayılmaz, efes’e 2 maçta da yenilip kaybettiğimiz çok daha basit maçları kazanarak 5. olmayı tercih ederdim ama ne olursa olsun yerel rekabette üstünlük kurması hocanın artılarından biri.

- bir diğer artı nigel hayes-davis. hepimizin, herkesin karşı çıktığı, manasız bulduğu bir transferdi hayes ve hiçbirimiz bir şey beklemiyorduk. ben pierre’le aynı tipte bir oyuncu olduğu için gereksiz görmüştüm bu transferi ama ikisini yan yana oynatınca takımın performansının çok artması ve sonucunda hayes’in resmen kariyerinin 2 gömlek üstünde bir oyuncuya dönüşmesi direkt itoudis’e yazar. kendisi bu transferi isterken bu kadarını bekliyor muydu veya hayal ediyor muydu bilmiyorum ama bu konuda gerçekten çok başarılı.

eksileri:

- hocanın benim gözümde özellikle de euroleague gibi bir ligde birinci eksisi %100 kazanılması gereken maçlarda (zalgiris, asvel, valencia, bologna, partizan, milano, kızılyıldız) gösterilen yetersiz performanslar. bu maçları kaybetmeyi, bazılarında varlık bile gösteremeyip bazılarında maç sonlarında koçtan hiçbir katkı alamamamızı kabullenemiyorum. euroleague’de bu maçları kazanamazsan uzun vadede başarılı olamazsın, ki biz de 4-5. olmak yerine 8. olarak bunun bedelini ağır ödedik. bu maçlardaki tutumu ve form durumu fenerbahçe seviyesine yakışmadı.

- büyük maçlardaki başlangıçlar .. bu sezon 2 olympiakos maçı başta olmak üzere içerdeki real ve barça, deplasmandaki milano gibi bizden kalite olarak daha iyi olan takımlara karşı bu saydığım 5 maçta da ilk çeyrekte çift hane, hatta bazılarında ilk yarıdan 20-25 sayı farklarla geriye düştük. yanlış beşler, konsantrasyon eksikliği vs. birçok nedeni var ama hepsinde maçlara bu kadar kötü başlamamız kabul edilemez.

- özellikle ilhan abi’nin sürekli altını çizdiği set konusu. tamam obradovic başka bir seviyede, bunu inkar kimse edemez ama bir takımın koca bir sezonda wilbekin ve guduric’in backdoor cut’ları dışında bir seti gerçekten olmaz mı ya? yani elbette dorsey, wilbekin, melih gibi şutörlerin perdeden çıkıp şut attığı setler var ama bunlar lise hatta ortaokul takımlarında bile var. sürekli ters eşleşme kovalayıp bire bir oynamakla veya motley’nin kısa devrilmeleriyle pozisyon bulmakla bir yere kadar. sezon ilerledikçe repertuvar da genişler diye düşünüyordum ama bu konuda hayal kırıklığı yaşadım.

- edwards ve calathes’in kullanımında da eksik veya yanlış bulduğum şeyler var. edwards’ın örneğin kızılyıldız ve valencia maçlarında hiç süre almamasını, bazı süre aldığı maçlarda 1-2 şut kaçırdıktan sonra hemen oyundan almasını yanlış buluyorum, her ne kadar birçok tercih hatası yapsa da. calathes’i de eski takımlarında sık sık kendinden çok daha kısa guardlara karşı post up oynarken görürdük, bizim gibi bu kadar fazla post up oynayan bir takımda bunu neredeyse hiç kullanmaması bence bir eksiklik.

- son olarak da özellikle çok fazla sakatın olduğu maçlarda motivasyonunun yetersiz olduğunu düşünüyorum. bunun için sakatlık sorunu yaşadığımız maçlardan önceki açıklamalarına bakmak da yeterli. takımın lideri daha maç başlamadan pes edemez.

biraz uzun oldu ama kendimce itoudis’in ilk sezonundaki artılarını ve eksilerini yazmaya çalıştım. illa ki yazmayı unuttuğum, aklıma gelmeyen veya bariz bir artı veya eksi olmasına rağmen benim göremediğim şeyler vardır. umarım gerekli dersleri çıkararak çok iyi bir playoff serisi oynarız ve en önemlisi sonraki sezonlara bu derslerin ışığında hazırlanırız.