Gönderen Konu: Fenerbahçe | Turkish Airlines Euroleague (2022-23 Sezonu)  (Okunma sayısı 121102 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mertnowitzki

• Üye
  • Yer: Milano-Lombardia
    • @anadol_mert
Ynt: Bayern Münih-Fenerbahçe Beko | Euroleague 1.Hafta
« Yanıtla #30 : 06 Ekim 2022, 03:33:12 »
Euroleague'de her maç 100 sayı üstü yer bu takım. Bu maç da ilki olacak
Son bir şarkı be...

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
Ynt: Bayern Münih-Fenerbahçe Beko | Euroleague 1. Hafta
« Yanıtla #31 : 06 Ekim 2022, 07:09:13 »
Fenerbahçe Beko Avrupa’daki 603. Maçına Çıkıyor

Turkish Airlines Euroleague‘de 2022-23 sezonu heyecanı yarın oynanacak karşılaşmalarla başlayacakken temsilcimiz Fenerbahçe Beko Avrupa’daki 603. maçına çıkacak.

Yarın deplasmanda Bayern Münih’e konuk olacak temsilcimiz, Avrupa kupalarında 603. maçını yapacak. Fenerbahçe Beko, organizasyonda oynadığı 602 müsabakada 338 galibiyet ve 264 mağlubiyet yaşadı.

Fenerbahçe, tarihindeki ilk Avrupa kupası maçını 1959-60 sezonunda FIBA Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası’nda oynadı.

Söz konusu sezonda İsrail’in Maccabi Tel Aviv takımıyla eşleşen sarı-lacivertliler, rakibinin turnuvadan çekilmesi sonucu hükmen galibiyetler aldı.

– Euroleague’de 400 maç

Fenerbahçe, Euroleague’de 400 karşılaşmaya çıktı.

Sarı-lacivertliler, bu karşılaşmalarda 227 galibiyet elde etti, 173 kez de sahadan yenilgiyle ayrıldı.

Basketbolda 2001 yılından itibaren oynanan Euroleague’de Fenerbahçe, ilk kez 2006-07 sezonunda sahne aldı.

– İlk Final Four 2005’te

Fenerbahçe, Avrupa kupalarındaki ilk Dörtlü Final heyecanını 2004-05 sezonunda yaşadı.

FIBA’nın düzenlediği Avrupa Ligi’nde mücadele eden sarı-lacivertliler, tarihinde ilk kez Dörtlü Final’e yükseldi. Dörtlü Final’de önce Kiev’e, sonra da Khimki’ye yenilen Fenerbahçe, dördüncülükle yetindi.

– Müthiş seri

Fenerbahçe, Euroleague’de üst üste 5 kez Dörtlü Final oynama başarısı gösterdi.

Sarı-lacivertli takım, organizasyonda 2015, 2016, 2017, 2018 ve 2019’da son 4 takım arasında yer aldı. Sarı-lacivertliler, 2015 ve 2019’da dördüncü, 2016 ve 2018’de ise ikinci oldu.

Fenerbahçe, 2017’de İstanbul’da düzenlenen Dörtlü Final’de ilk önce İspanya temsilcisi Real Madrid’i sonra da Yunanistan ekibi Olympiakos’u yenerek ilk ve tek şampiyonluğunu yaşadı.

Dimitris Itoudis ve Melih Mahmutoğlu'nun Açıklamaları

Dimitris Itoudis, birlikte çalışmaya alışkın ve belirli alışkanlıklara sahip zorlu bir rakiple karşılaşacağımızı belirtti.

Itoudis, “Sakatlıktan dönen bazı isimlerimiz var. Booker idmanlara başladı, Jekiri de ilk lig maçında oynadı. Bjelica’nın dönüşünü bekliyoruz. O da iyi yolda ilerliyor ve yarın (bugün) takımla idman yapabilecek gibi gözüküyor ama göreceğiz. Zamana ihtiyacımız var ancak daha fazla oyuncuyla çalışabildiğimizi söyleyebilirim ve bu her zaman önemlidir. Bayern’in Andrea Trinchieri ve yardımcılarıyla birlikte yarattığı çok iyi bir sistemi var. Yıllardır harika bir iş çıkarıyorlar. Almanya’da final oynadılar ve Euroleague Play-off’unda da beşinci maça kadar gittiler. Kadrolarının temelini hemen hemen koruyorlar ve karşımızda birlikte çalışmaya alışkın, belirli alışkanlıklara sahip, gerçek bir takım olacak. Takım kimyaları iyi ve hücumda da iyi bir alan paylaşımına sahipler. İçeride ya da dışarıda, her zaman mücadele ediyorlar ve asla geri adım atmıyorlar. Bu bir açılış maçı olacak ve biz de takım olarak doğru kimliği oluşturmaya, ilişkiler üzerine bir takım inşa etmeye ve sistemimizi anlamaya çalışıyoruz. Ancak özellikle savunma tarafında gelişim gösterdiğimizi söyleyebilirim. Bahçeşehir Koleji ile oynadığımız maçın üçüncü çeyreği, mücadele edebilen bir takım olduğumuzu gösteriyordu. Münih’e gitmeden önce bir idmanımız daha var. Zaman ne yazık ki bizim dostumuz değil. Kısıtlı süre içerisinde belirli şeyleri inşa etmeye çalışıyoruz.” dedi.

Melih Mahmutoğlu ise, “Euroleague’de ilk maçımıza çıkıyoruz. Hem sakatlıkların hem de Avrupa Şampiyonası’nın etkileri nedeniyle halen zamana ihtiyacımız var. Ancak eksiklerimizi mücadele ve yüksek enerji ile kapatmaya çalışacağız. Yeni bir koçumuz ve çok yetenekli bir oyuncu grubumuz var. Takım olarak yapabileceklerimize inanıyoruz. Adım adım gideceğiz. Sezonun bu bölümünü oyunumuzu geliştirerek ve kazanabileceğimiz maksimum sayıda maç kazanarak geçmek istiyoruz. Bayern Münih çok sert ve iyi bir takım. Onlar da sezonun ilk maçında evde oynamanın avantajını kullanmaya çalışacak. Kendi liglerinde iki maça çıktılar ve bu onlara hazır olma anlamında bir avantaj sağlayabilir. Galibiyet için mücadele edecek ve sezona en iyi şekilde başlamaya çalışacağız.” diye konuştu.
« Son Düzenleme: 06 Ekim 2022, 07:09:41 Gönderen: Bogdan Bogdanovic »

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #32 : 06 Ekim 2022, 08:04:58 »
Bu maci savunmadan ziyade hucumla kazanabiliriz sanki... Savunmamiz oturmadigi icin soyluyorum bunu ki, kisa zamanda oturmasida beklenmez.
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
Ynt: Bayern Münih-Fenerbahçe Beko | Euroleague 1.Hafta
« Yanıtla #33 : 06 Ekim 2022, 11:59:00 »
Wilbekin 13 - Calathes 6 = 19 sayı
Edwards 16 - Melih 6 - Şehmus = 22 sayı
Guduric 8 - Pierre 5 => 13 sayı
Booker 9 - Hayes 10 - Metecan => 19 sayı
Motley 12 - Jekiri 4 = 16 sayı

TOPLAM = 89 sayı, savunmadaki "başı kesik tavuk" modumuz ile galibiyete yeter mi acaba!?

Edwards'ın ilk maçında 16 gibi çift hanelere ulaşabileceğine pek ihtimal vermiyorum. Ha, o potansiyel yok mu? var elbette. Ama biraz zaman lazım. Benim tahminim 81-83 civarında skor buluruz.  Dolayısı ile 80 sayı üzeri yemezsek şansımız yüksek.
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #34 : 06 Ekim 2022, 16:53:26 »
Avrupada savunma dozajini belli seviyeye getiremezsek çoğu maçtan boynu bükük ayrılırız renkdaslar.Belli dozaj.Cogu takımın hücum gücü iyi  çünkü.
« Son Düzenleme: 06 Ekim 2022, 16:53:58 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #35 : 06 Ekim 2022, 17:00:05 »
Efes ve Vakıfbank'ın bu kadar bariz favori olduğu bir sezon oldu mu geçmişte sporda bilmiyorum. Adamların başına sakatlık, hastalık, kavga gürültü vs de gelmiyor. Bayanlarda eskiden rus takımları açık ara favori olurdu baskette, şimdi bizim şirket takımları oluyor. Avrupanın hiç bir yerinde sponsorluklar hariç bir şirket takımı görmüyorum ben. Eurolague, fiba, cev vs bu şirket takımlarının hepsini ki (hepsi türkiyeden) komple silip atmalı spordan. Yaptıkları tüm masrafları vergiden düşüp sınırsız bütçe ile haksız rekabet yapıyorlar. 

Çevrimdışı BenFener46

• Üye
  • Yer: Kayseri
« Yanıtla #36 : 06 Ekim 2022, 20:35:35 »
Kuvvetle muhtemel kaybedecegimiz maç. Takim yeni bazi konularin oturmasi için zamana ihtiyaç var. Karsidaki takim birbirine taniyan isimlere sahip koçları degismemiz, bizde sil baştan.. İleriye dönük umut besleyebilecegimiz micadeleyi parkede görelim benim için kâfi. Galibiyet beklemiyorum takimdan ama simdilik karakter gosterelim iyi mucadele edelim yeterlidir.

Çevrimiçi kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #37 : 06 Ekim 2022, 21:24:00 »
Şehmus'u kesip İsmet'i koymuş.

Çevrimiçi agha

• Üye
« Yanıtla #38 : 06 Ekim 2022, 22:27:46 »
Şehmus'u kesip İsmet'i koymuş.

Takımda zaten kazma çok. Kalbimize yenik düşmeyelim diye :)

Çevrimiçi kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #39 : 06 Ekim 2022, 22:58:41 »
Nigel Hayes'in şovdan uzak, gösterişsiz ve akıllı oyunu güven veriyor. Tam bir takım oyuncusu. Sene başında kağıt üzerinde fuzuli bir transfer olarak görmüştüm ama yanılttı beni şu ana kadar.

Çevrimiçi kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #40 : 06 Ekim 2022, 23:08:07 »
"Kötü savunma yapıyor" denilen Edwards en az 3 tane hücum faul aldırdı. Çok iştahlı savunma yapıyor.

Çevrimiçi ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #41 : 06 Ekim 2022, 23:10:58 »
Nigel Hayes'in şovdan uzak, gösterişsiz ve akıllı oyunu güven veriyor. Tam bir takım oyuncusu. Sene başında kağıt üzerinde fuzuli bir transfer olarak görmüştüm ama yanılttı beni şu ana kadar.
En çok eleştirilen 3 transferimiz, Hayes, Jekiri ve Calathes fark yaratan isimlerdi bu maçta. Umarım tüm sezon böyle devam eder. Guduric de çok faydalıydı, az süre almasına rağmen Booker da bence katkı verdi.
Motley ve Edwards da daha önceki yıllarda gele attığımız thompson, ennis, jackson gibi olmayacak izlenimi verdiler bana.
Pierre de etkiliydi bence, Wilbekin de.
Özetle beklediğimden iyi buldum ben takımı.

Çevrimiçi kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #42 : 06 Ekim 2022, 23:17:10 »
En çok eleştirilen 3 transferimiz, Hayes, Jekiri ve Calathes fark yaratan isimlerdi bu maçta. Umarım tüm sezon böyle devam eder. Guduric de çok faydalıydı, az süre almasına rağmen Booker da bence katkı verdi.
Motley ve Edwards da daha önceki yıllarda gele attığımız thompson, ennis, jackson gibi olmayacak izlenimi verdiler bana.
Pierre de etkiliydi bence, Wilbekin de.
Özetle beklediğimden iyi buldum ben takımı.
Ben Motley ve Edwards'ı da beğeniyorum.

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
« Yanıtla #43 : 06 Ekim 2022, 23:18:18 »
Güzel başlangıç oldu.

Motley biraz daha dikkatli savunma yapabilse daha da iyi yerlere gelebiliriz.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #44 : 06 Ekim 2022, 23:38:57 »
Akrabamızın cenazesi için Aydında olduğumuzdan burdan takip ettik.S port cepte kötü oldugundan ekran acmadi bara araara bakayım dedim.Gizli.Adet cenaze evinde saygıdan 3 4 gün tv açılmaz radyo gelenek.Guzel ben ara ara haber baktım bizim maçı acayim dedim yok cep olayını düzeltmeli saran az.Tebrikler takıma şu spor hayata beni tutan ender şeylerden
« Son Düzenleme: 06 Ekim 2022, 23:40:59 Gönderen: Tom Hanks »