Gönderen Konu: Fenerbahçe | Türkiye Süper Ligi (2022-23 Sezonu)  (Okunma sayısı 44722 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
Fenerbahçe | Türkiye Süper Ligi (2022-23 Sezonu)
« : 08 Ağustos 2022, 00:07:37 »
*10 kişi kalıp ŞL'den elendik.

*Trabzon Süper Kupa'yı ve ilk maçını kazandı.

*Kayseri 10 kişi kaldı ve Beşiktaş son dakika golüyle kazandı.

*Antalya penaltı kaçırdı ve G.Saray son dakika golü ile kazandı.

Olabilecek en moral bozucu başlangıç.
« Son Düzenleme: 09 Ağustos 2022, 11:33:58 Gönderen: Bogdan Bogdanovic »

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • İnadına Fener
Ynt: Ynt: Fenerbahçe | Türkiye Süper Ligi (2021-22 Sezonu)
« Yanıtla #1 : 08 Ağustos 2022, 09:56:31 »
GS’nin sahada gördüğüm yeni transferlerinin hiç biri bizimkilerden iyi değil. Son anda aldıklarını görmeden bir şey diyemem.

Seferoviç sadece bir kez topla dripling yaptı. İki kez de topa temas etti. Tüm yaptığı buydu maçta.

Yunus ve Kerem’e vermiş takımın yükünü Okan. Onlar da her şeyi yapmaya çalışıyorlar. İç sahada seyircinin gazıyla galibiyetler alır GS. Deplasmanlarda zor işleri.

Son anda galibiyet almaları sinir bozucu tabii. Böyle alınan 2 puanlar ligin sonunda çok daha önemli hale geliyor.

Ben BJK’nin oyununu hem GS’den hem TS’den daha çok gelişime açık buldum.

Çevrimdışı Kubilay Can

• Üye
« Yanıtla #2 : 08 Ağustos 2022, 10:03:53 »
Türkiye'de lig Eylül'deki milli maç arasından sonra başlar Ağustos'ta oynanan maçları ölçü almamak lazım.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #3 : 08 Ağustos 2022, 10:30:42 »
GS’nin sahada gördüğüm yeni transferlerinin hiç biri bizimkilerden iyi değil. Son anda aldıklarını görmeden bir şey diyemem.

Seferoviç sadece bir kez topla dripling yaptı. İki kez de topa temas etti. Tüm yaptığı buydu maçta.

Yunus ve Kerem’e vermiş takımın yükünü Okan. Onlar da her şeyi yapmaya çalışıyorlar. İç sahada seyircinin gazıyla galibiyetler alır GS. Deplasmanlarda zor işleri.

Son anda galibiyet almaları sinir bozucu tabii. Böyle alınan 2 puanlar ligin sonunda çok daha önemli hale geliyor.

Ben BJK’nin oyununu hem GS’den hem TS’den daha çok gelişime açık buldum.

GS o defansla .... bir halt yiyemez. Bize buyuk iyilik yapmislar Abdulkerim'i alarak.  Iki mac kotu giderse yonetim de birbirine girmeye hazir... vs vs
Besiktas daha ne oynadigi belli degil. Kadrosu da eksik... Ama toparlarsa sasirmam.
Trabzon yine buyuk favori, cunki belli bir standartlari ve duzenleri var.

Ama hepsi bir yere, biz eger kadroyu bosaltmazsak ve herkese sure bulmak icin cirpinirsak gecen senenin ayni bosvermisligine burunur bazi oyuncular. Kendi kendimize rezil ederiz takimi.
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı Kubilay Can

• Üye
« Yanıtla #4 : 08 Ağustos 2022, 10:51:12 »
Bjk hafife alınıyor ama son şampiyonluklarını iyi hatırlamak lazım. Lige felaket başlamışlardı ancak son hafta yaptıkları 4 transfer de nokta atışı olmuştu. Kadroları eksik ama eminim onlar da iyi transferler yapıp kadroyu tamamlayacaklardır. Gedson deli dehşet basıyor acayip bir oyuncu.

Gs'yi ilk kez izledim. Sefer böyle oynayacaksa formayı Gomis'e kaptırır. Ömer ve Kudry gibi iki tane ağır vasıta adam tarafından ezildi, adım atamadı. Oliveira hiç beğenmedim sıfır tempo, diğer adam iyi ama Mitşö mü ne. Top kendilerindeyken iyiler ama rakipteyken de bir o kadar kötülerdi.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #5 : 08 Ağustos 2022, 10:56:08 »
Bjk hafife alınıyor ama son şampiyonluklarını iyi hatırlamak lazım. Lige felaket başlamışlardı ancak son hafta yaptıkları 4 transfer de nokta atışı olmuştu. Kadroları eksik ama eminim onlar da iyi transferler yapıp kadroyu tamamlayacaklardır. Gedson deli dehşet basıyor acayip bir oyuncu.

Gs'yi ilk kez izledim. Sefer böyle oynayacaksa formayı Gomis'e kaptırır. Ömer ve Kudry gibi iki tane ağır vasıta adam tarafından ezildi, adım atamadı. Oliveira hiç beğenmedim sıfır tempo, diğer adam iyi ama Mitşö mü ne. Top kendilerindeyken iyiler ama rakipteyken de bir o kadar kötülerdi.

Onlarin ne oldugundan cok bizim ne olacagimiz onemli... Butun takimlar sikintili. Trabzonunda kadro derinligi sikintisi var.... Bizim se kadro gereksiz sisisk ve forvet sikintimiz var...

Kim sorunlarini cozer ve takim oyunu oynarsa ligi alir. Su anda TS, hatta Basaksehir bir adim onde.

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • İnadına Fener
« Yanıtla #6 : 08 Ağustos 2022, 11:23:35 »
Ama hepsi bir yere, biz eger kadroyu bosaltmazsak ve herkese sure bulmak icin cirpinirsak gecen senenin ayni bosvermisligine burunur bazi oyuncular. Kendi kendimize rezil ederiz takimi.
Buna karşı kadro derinliği, forma rekabetinin kızışması gibi bir takım argümanlar da ortaya konabilir.

Bu kadro şişkinliği (eğer varsa) sorunundan en çok etkilenecekler Arda ve JJ olabilir. Tribün bir futbolcuyu ya oynatır ya onun üzerinden hem futbolcunun kendisini hem de TD’yi yıpratır.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #7 : 08 Ağustos 2022, 11:58:00 »
Buna karşı kadro derinliği, forma rekabetinin kızışması gibi bir takım argümanlar da ortaya konabilir.

Abi 37 kisi su anda kadro (altyapi dan gelen oyuncular disinda) bir zahmet 20 li sayilara dussun once. Ama ondan once bu argumanlar hikaye...

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • İnadına Fener
« Yanıtla #8 : 08 Ağustos 2022, 12:08:35 »
Abi 37 kisi su anda kadro (altyapi dan gelen oyuncular disinda) bir zahmet 20 li sayilara dussun once. Ama ondan once bu argumanlar hikaye...
Ohannes! Samatta falan dahildir ona. Berisha keza… Adamlar zaten yok hükmünde.

Kadro şişkin diye Crespo’yu falan göndermesinler de… Zacj keza.

Dün GS taraftarının yere göğe koyamadığı Oliveira’yı izleyince bu çocukların elimizde olması bizim için büyük avantaj. Kadro boşaltacağız diye yanlış işler yapmayalım.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #9 : 08 Ağustos 2022, 12:28:21 »
Ohannes! Samatta falan dahildir ona. Berisha keza… Adamlar zaten yok hükmünde.

Kadro şişkin diye Crespo’yu falan göndermesinler de… Zacj keza.

Dün GS taraftarının yere göğe koyamadığı Oliveira’yı izleyince bu çocukların elimizde olması bizim için büyük avantaj. Kadro boşaltacağız diye yanlış işler yapmayalım.

Samatta Berisha Lemos meyer ve Caulker i cikar 32 olsun senin guzel hatrina :D hatta sakatligi nedeniyle Nazim i da sayma 31 ... tiago cukur u sayma 30 ....

Hani derler ya 22-23 as ve 5-6 altyapi oyuncusu hesaplanir kadro kurulurken. Ama nasil 22-23 olacak?? birilerinin de gitmesi lazim..

O yuzden Arda disinda orta sahadan kim giderse gitsin ... ama gitsin napalim? baska sans mi var? (ki Zajc ve Crespo nun piyasasi oldugundan bana gider gibi geliyor transfer sezonunun sonuna dogru)

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • İnadına Fener
« Yanıtla #10 : 08 Ağustos 2022, 12:57:44 »
Samatta Berisha Lemos meyer ve Caulker i cikar 32 olsun senin guzel hatrina :D hatta sakatligi nedeniyle Nazim i da sayma 31 ... tiago cukur u sayma 30 ....

Hani derler ya 22-23 as ve 5-6 altyapi oyuncusu hesaplanir kadro kurulurken. Ama nasil 22-23 olacak?? birilerinin de gitmesi lazim..

O yuzden Arda disinda orta sahadan kim giderse gitsin ... ama gitsin napalim? baska sans mi var? (ki Zajc ve Crespo nun piyasasi oldugundan bana gider gibi geliyor transfer sezonunun sonuna dogru)
1. Szalai,
2. Tisserand, (-)
3. Novak, (-)
4. Osayi,
5. Gustavo (stoper olan),
6. Crespo,
7. Zajc,
8. Rossi,
9. Berisha, (-)
10. Valencia, (-)
11. Meyer, (-)
12. Samatta, (-)
13. Caulker, (-)
14. Lemos, (-)
15. Lincoln,
16. Bruma,
17. King,
18. Arao,
19. Pedro,
20. Alioski,
21. Pelkas, (-)
22. Peres,
23. Yeni santrafor
+Sağ stoper

Yanına eksi yazdığım 9 kişi giderse zaten yabancı sınırında oluyoruz. Sağ stoper gelir mi bilmiyorum. O durumda yeni bir yer açmak lazım.

PS: Valencia gitsin evet.

Çevrimiçi kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #11 : 08 Ağustos 2022, 13:00:29 »
Rossi satılsın.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #12 : 08 Ağustos 2022, 13:35:39 »
1. Szalai,
2. Tisserand, (-)
3. Novak, (-)
4. Osayi,
5. Gustavo (stoper olan),
6. Crespo,
7. Zajc,
8. Rossi,
9. Berisha, (-)
10. Valencia, (-)
11. Meyer, (-)
12. Samatta, (-)
13. Caulker, (-)
14. Lemos, (-)
15. Lincoln,
16. Bruma,
17. King,
18. Arao,
19. Pedro,
20. Alioski,
21. Pelkas, (-)
22. Peres,
23. Yeni santrafor
+Sağ stoper

Yanına eksi yazdığım 9 kişi giderse zaten yabancı sınırında oluyoruz. Sağ stoper gelir mi bilmiyorum. O durumda yeni bir yer açmak lazım.

PS: Valencia gitsin evet.
Goruyorum ve arttiriyorum ...
-Zajc, (kotu oldugundan degil, kadro sisik ve ona talip olan takimlar oldugundan)
-Rossi
-Valencia (yedek kalinca cok dusuyor oyunu, ve pedro gelince yedek kalir)
da gidebilir bence. Altta kalan kadro yeterince derin. Zaten daha derin olunca lig ortasinda boguluyoruz...

Kale; Altay, Irfan, Ertugrul.... (yeterli su anda)

Defans ortasi; P. Henrique, Peres, Serdar, Szlai, Tisserand

Sol bek; Ferdi, Alioski, Cagatay

Sag Bek; Osayi, B.Kapacak (ferdi buraya da kayabilir gerektiginde)

Orta Saha; Arda, Arao, Ismail, Crespo, Irfancan, Hakan, Lincoln, Rossi, Bruma, Emre Mor

Forvet; Pedro, Valencia (yada yerine bir forvet), Serdar, King

Çevrimiçi efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #13 : 08 Ağustos 2022, 18:38:45 »
yabancı sınırı kalktı gibi bir şey oldu

Çevrimiçi kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #14 : 08 Ağustos 2022, 18:50:56 »
21 yabancıya lisans çıkarabiliyoruz.
14'ü kadroda, 8'i sahada olabiliyor.