Gönderen Konu: Fenerbahçe | Türkiye Süper Ligi (2022-23 Sezonu)  (Okunma sayısı 46049 defa)

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
Ynt: Fenerbahçe | Türkiye Süper Ligi (2022-23 Sezonu)
« Yanıtla #210 : 14 Eylül 2022, 17:29:52 »
Yok ben kahramanlı filmlere bile karşıyım. Ne oğluma ne kızıma izlettirmedim bile özellikle  ;D

Herkes önce birey sonra da kendi hayatının kahramanı olmalı.

Volkan’ı saymamışsın… Bence Rüştü’nün prime döneminden beri en iyi kaleci performansı Altay’ın. Altay, Volkan gibi sahada kabadayılık yapmıyor, efendi çocuk diye mi tutulmuyor anlamıyorum. Karşı karşıya kaç golü çıkardı mesela böyle bir istatistik vardır muhakkak.

Bir kalecini değeri = karşı karşıya çıkardığı toplar - (eksi) tutması muhtemel ancak gol olan toplar… olsun mesela.

Altay’ın raiting’i TR liginin en üstündedir. Kalecilik kalitesine bakarsan da sadece Muslera’dan geri bu ligde. Alamadığımız Gökhan da ondan bir tık sonra olabilir.

Övmek nasıl kahraman yapmak değilse, eleştirmek de tü kaka etmekle eşleşmemeli.

Daha iyisini bulursan alalım tabii. Var mı öyle biri?
altay’ı geçen yıla kadar ben de çok savunmuşumdur.genç,gelişir,tecrübe kazanır diye ama bu yıl bana hala %100 güveni vermiyorsa biraz boşa savunmuşum,destek olmuşum hissiyatını veriyor bana.geldiğinde yan toplar sorundu,4 yıl oldu hala sorun.geçen yıl uğurcan’ın kurtarış yüzdesi %80’lerdeydi.altay’ın yanlış bilmiyorsam %60’larda..en basitinden geçen yıl kim atıldıktan sonra o frikiği içeri almasa belki de her şey çok başka olacaktı.ya da bu yıl kiev eşleşmesinde kaleye 2 şutu da yemese.türk olarak daha iyisi bir tek uğurcan var o da bizim için konusu bile geçmez zaten.mecbur yabancı..illa as kaleci olsun da demiyorum ama altayla rekabete girip zaman zaman önüne geçecek ve onu ciddi anlamda geliştirecek biri şart.

volkan’ın 2012’de gs ile süper kupa maçıydı galiba omzu çıkmıştı,o günden bıraktığı güne kadar performansı rezalet :D ama öncesi şampiyonlar ligi,euro 2008 gibi uluslararası organizasyonlarda çok başarılı sınavlarla dolu.o dönemi altay’la kıyaslanamaz bile bence.

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • İnadına Fener
« Yanıtla #211 : 14 Eylül 2022, 19:54:36 »
altay’ı geçen yıla kadar ben de çok savunmuşumdur.genç,gelişir,tecrübe kazanır diye ama bu yıl bana hala %100 güveni vermiyorsa biraz boşa savunmuşum,destek olmuşum hissiyatını veriyor bana.geldiğinde yan toplar sorundu,4 yıl oldu hala sorun.geçen yıl uğurcan’ın kurtarış yüzdesi %80’lerdeydi.altay’ın yanlış bilmiyorsam %60’larda..en basitinden geçen yıl kim atıldıktan sonra o frikiği içeri almasa belki de her şey çok başka olacaktı.ya da bu yıl kiev eşleşmesinde kaleye 2 şutu da yemese.türk olarak daha iyisi bir tek uğurcan var o da bizim için konusu bile geçmez zaten.mecbur yabancı..illa as kaleci olsun da demiyorum ama altayla rekabete girip zaman zaman önüne geçecek ve onu ciddi anlamda geliştirecek biri şart.

volkan’ın 2012’de gs ile süper kupa maçıydı galiba omzu çıkmıştı,o günden bıraktığı güne kadar performansı rezalet :D ama öncesi şampiyonlar ligi,euro 2008 gibi uluslararası organizasyonlarda çok başarılı sınavlarla dolu.o dönemi altay’la kıyaslanamaz bile bence.
Mesele savunmak evet. Ben sevdiğim insanı savunurum. Özel yaşantımda da. Kavgaya karışsa dalarım kafa göz sevdiğim için  ;D Sevmezsem de yüzüne bakmam… Altay’ı seviyorum. Yakışıyor FB’ye. Volkan’ı da severim ama Volkan’ın kaleciliği overratedın hasıdır. Onu Daum’a sorup öğrenmek lazım mesela…

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #212 : 15 Eylül 2022, 08:21:50 »
Mesele savunmak evet. Ben sevdiğim insanı savunurum. Özel yaşantımda da. Kavgaya karışsa dalarım kafa göz sevdiğim için  ;D Sevmezsem de yüzüne bakmam… Altay’ı seviyorum. Yakışıyor FB’ye. Volkan’ı da severim ama Volkan’ın kaleciliği overratedın hasıdır. Onu Daum’a sorup öğrenmek lazım mesela…

"Volkan’ın kaleciliği overratedın hasıdır." =>
bu kisimda efe ye net katiliyorum. Omuz sakatligina kadar olan kisimina over rated demek haksizlik olur

Altay konusunda iki sey var;
1-Bir Rustu degil, ama iyi bir kaleci.
2-Ondan onceki facialari izledikten sonra, yaptigi hatalara ragmen su milli takim havuzunda gelebilecek en iyi isim.

Unutmamak gerekir ki alternatifi yabanci kaleci almak. O zaman da GS gibi 3 turku sahaya cikarmak icin zorlaniriz. Her haliyle vaz gecilmez su anki kosullarda.

Bence su artik ayyuka cikan, yonetimin daha once verdigi "artis" sozunu yerine getirip biraz daha motive etmesi lazim. Yoksa her kaleci hatali gol yer, hepsi donem donem duser. Yeter ki kalkmasini bilsinler....
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #213 : 15 Eylül 2022, 08:52:29 »
Altay evet her kaleci gibi hatalı goller yiyor ama son yediği gölde fazla yok nedeni top sekerek geliyor o tip serseri toplar tüm kaleciler için tehlike dibi alsada yiyebilir yani.

Çevrimdışı Enver Tarcan

• Üye
  • İnadına Fener
« Yanıtla #214 : 15 Eylül 2022, 09:27:36 »
"Volkan’ın kaleciliği overratedın hasıdır." =>
bu kisimda efe ye net katiliyorum. Omuz sakatligina kadar olan kisimina over rated demek haksizlik olur

Altay konusunda iki sey var;
1-Bir Rustu degil, ama iyi bir kaleci.
2-Ondan onceki facialari izledikten sonra, yaptigi hatalara ragmen su milli takim havuzunda gelebilecek en iyi isim.

Unutmamak gerekir ki alternatifi yabanci kaleci almak. O zaman da GS gibi 3 turku sahaya cikarmak icin zorlaniriz. Her haliyle vaz gecilmez su anki kosullarda.

Bence su artik ayyuka cikan, yonetimin daha once verdigi "artis" sozunu yerine getirip biraz daha motive etmesi lazim. Yoksa her kaleci hatali gol yer, hepsi donem donem duser. Yeter ki kalkmasini bilsinler....
Zaten sorun Altay’ın kaleciliğinden ziyade taraftarın bazı oyunculara karşı aldığı tutum. Burada yazılanları kastetmiyorum. Ama burada yazılanlar ister istemez genel bir anomaliyi aklıma getiriyor.

Üstelik şuna da eminim (ancak şu an araştırıp kanıtlayacak zamanım yok) Altay’ın kaledeki performansı yediği-kurtardığı gol istatistikleri açısından vb. Üst düzeydir…

Oyuncuya sakatlandı diye laf söylemek de hiç doğru değil. Performans sporu bu yahu… Evinde mi sakatlandı bu oyuncu… Atıp tutmak bu kadar kolay olmamalı… Benim boğazım dokuz düğüm kendi sporcularımız için. Neyse…

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #215 : 16 Eylül 2022, 19:56:54 »
JJ bey 4-1-3-2 oynamayacak mıydı, transferleri bu sistemi düşünerek yaptırmadı mı, 3'lüde sırf baskı yapmak için ısrar ederken savunmanın delik deşik olduğunu görmüyor mu. Serdar geri döndüğüne göre Gustavo yedeğe, Peres sakatlandığına göre de 4'lüye dönebiliriz artık.

Altay
Osayi-Serdar-Szalai-Alioski
                 Crespo
       İrfancan-Zajc-King
       J.Pedro-Batshuayi

çıkabilecek en iyi 11 bu benim gözümde. Ferdi bekleri, Arao ve MHY orta sahayı, Arda hücumun her bölgesini, Rossi ve Emre kanatları, Valencia da ileri ikiliyi yedekler işte. İsmini saymadığım İsmail ve Serdar var daha.

Sene başından beri muhalif olduğum King en azından takım savunmasına katkı veriyor Valencia'ya göre. Yetenek desen bizim seviyemizde değil, ısrarla söylüyorum bunu.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #216 : 17 Eylül 2022, 16:28:41 »
JJ bey 4-1-3-2 oynamayacak mıydı, transferleri bu sistemi düşünerek yaptırmadı mı, 3'lüde sırf baskı yapmak için ısrar ederken savunmanın delik deşik olduğunu görmüyor mu. Serdar geri döndüğüne göre Gustavo yedeğe, Peres sakatlandığına göre de 4'lüye dönebiliriz artık.

Altay
Osayi-Serdar-Szalai-Alioski
                 Crespo
       İrfancan-Zajc-King
       J.Pedro-Batshuayi

çıkabilecek en iyi 11 bu benim gözümde. Ferdi bekleri, Arao ve MHY orta sahayı, Arda hücumun her bölgesini, Rossi ve Emre kanatları, Valencia da ileri ikiliyi yedekler işte. İsmini saymadığım İsmail ve Serdar var daha.

Sene başından beri muhalif olduğum King en azından takım savunmasına katkı veriyor Valencia'ya göre. Yetenek desen bizim seviyemizde değil, ısrarla söylüyorum bunu.

Burada ferdi yi irfanı n yerine görmek isterdim
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #217 : 17 Eylül 2022, 22:01:26 »
Galatasaray  - Konya maçının aynısını biz oynasak 1-4 falan yenilirdik. Şu maçı üç puanla bitirmiş olmaları şaka gibi

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #218 : 18 Eylül 2022, 18:44:10 »
Fazla riskli oyun oynuyoruz.Bir gün fena patlayacağız.80 90lı yıların ligi yok.

Çevrimiçi Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #219 : 18 Eylül 2022, 20:54:30 »
3-0 önde girdik birde penaltı kaçırdık. arada arkaya baya adam kaçırdık özellikle sol taraftan ama oynadığımız oyunun da riski bub

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
« Yanıtla #220 : 18 Eylül 2022, 20:56:40 »
Bu Rossi çok çok çok yetersiz bir oyuncu. Kaç atak öldü sayesinde. Direkt çıkarması lâzım.

Savunmamızın arkasına atılan her top tehlike oldu, çok risk alıyoruz.

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #221 : 18 Eylül 2022, 20:58:21 »
Dedem ilk birkaç maç sonra anladı ligde orta saha önemini. Crespoyu monte etti dominasyonu sağladı.

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #222 : 18 Eylül 2022, 21:04:10 »
Bu Rossi çok çok çok yetersiz bir oyuncu. Kaç atak öldü sayesinde. Direkt çıkarması lâzım.

Savunmamızın arkasına atılan her top tehlike oldu, çok risk alıyoruz.
attığı golde bile yapabileceği en kötü vuruşu yaptı.çok kısmetli futbolcu,bi şekilde gole katkı yapıyor ama gerçekten seviyesi yüksek hiç değil bence de.

Çevrimiçi Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #223 : 18 Eylül 2022, 22:00:30 »
Giren çıkan farketmiyor böyle devam tebrikler takıma

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
« Yanıtla #224 : 19 Eylül 2022, 03:41:59 »
Mest oldum. Belki JJ'ye küfür eden tek kişi benim burda, bu maçta bayıldım takıma.

İşte bu oyunu genele, her maça yaymak lâzım. BJK deplasmanında bu kadar dominasyon olmayacak belki ama yine de bu oyun tek maçlık kalmamalı. ''Alanya'yı perişan et, sonra gel BJK maçında kötü oynayıp yenil'' gibi bir senaryo olmasın artık. Aynı hırs ve istekle BJK'yi deplasmanda zorlanmadan yenebiliriz, yeter ki atmosferden etkilenmeyelim, hakemle dalaşmayalım, tuzaklara düşmeyelim, haa bir de 4'lü oynamaya devam edelim.

J.Pedro hâlâ tam hazır değil. BJK deplasmanında Batshuayi ile başlamak daha doğru olur gibi. İlerde hayvan gibi basmaya devam edeceksek Bats çok uygun.

Gustavo çok ağır kalıyor. Umarım Serdar ile başlarız maça. 2 hafta içinde hazır olur herhalde.