Gönderen Konu: Fenerbahçe | Türkiye Süper Ligi (2022-23 Sezonu)  (Okunma sayısı 46160 defa)

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
Ynt: Fenerbahçe | Türkiye Süper Ligi (2022-23 Sezonu)
« Yanıtla #300 : 09 Ekim 2022, 22:27:52 »
off off öldük öldük dirildik neydi ya bu maç

turkiye ligi standartlarinin cok ustunde ve cok daha hizli oynandi .... bu maclarla sampiyon olunuyor... ben iyiden iyiye isindim takima
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı smith jr

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • gfburakkk
« Yanıtla #301 : 09 Ekim 2022, 22:28:21 »
Rakibin eşeği de Caner’di  ;D kaç yaşına geldi hala aynı hatalar aynı ofsayt bozmalar

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #302 : 09 Ekim 2022, 22:30:07 »
altay in kotu gununde takim onu kurtardi ... artik toparlar...

mac icinde seyircinin tezahurati ve oyuncularin ona kosmasi, destek olmasi... gercekten guzel hareketler..

Birde alakasiz bir gozlem belki ama; mac sonunda ilk kez emre mor u takimla sakalasirken gordum.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #303 : 09 Ekim 2022, 22:32:14 »
Bu tip maçlarla günü kurtarırsın şampiyon olamazsın.Mahalle maçı gibi maçtı tek artı coşku ana bu coşkuyaysa iyi ayarlamak lazım.tempo düşüreceksin az.

Çevrimdışı myildirim

• Üye
« Yanıtla #304 : 09 Ekim 2022, 22:32:23 »
Szalai malayi değil abicim konu. 3'lü oynadığımız sürece bizden hiçbir yarrak olmaz ve jesus denen bunak 3'lü oynamakta ısrar ettikçe ne şampiyonluk gelir ne de bir kupa. Biz öve öve bitiremediğimiz oyunları hep 4'lü ile oynarken yaptık. Herkes görsün artık bunu. Yetti artık bu 3'lü sevdası ulan. BÜYÜK TAKIM TÜRKİYE'DE 3'LÜ OYNAMAZ !

Hocam afedersin aynı maçı izlediğimize emin misin? Szalai denilen arkadaş arkasında kademe olmayınca her maç batırıyor gene aynısı oldu, 3 lünün sol stoperi okey, gerisi facia. Ayağı iyi deniyor malum, her maç olduğu gibi pata küte uzun vurmayarak ilk golü yedirdi, sonra borini gibi cılız bi adama top indirtti 2.yi yedirdi, kafayla sürekli topu uzaklaştırmayı beceremeyip ads maçındaki gibi taçtan da yedirdi, daha napcak acaba. Üçlünün solu hariç asla güvenilmez bir arkadaş kendisi, aksine 3 lü oynasaydık en azından öne geçince keşke diyeceğimiz maç oldu bence bu yüzden. En azından ortadaki stoper onun kademelerine girer, rakipleri döndürmezdi belki. Tabi ismail de kötüydü, normalde jesus 2 li oynarken arao ve ismaili tam da 3 lü gibi stoperlerin kademesine girmesi için kullanıyor top rakipteyken ama ismail de bugün hiç giremedi o kademelere maalesef arao’yu arattı defansif anlamda kendisini çok sevsem de bu yönünü mutlaka geliştirmesi gerekiyor.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #305 : 09 Ekim 2022, 22:41:36 »
Kaleden yana maalesef sıkıntılıydık. Altay’ı beğenirim bu onun standardı değil var bir durum ve çözülmeli olmadı devre arasında takviye de olabilir.
Bu altayin standardi nedir ben cok merak ediyorum. Kac yildir izliyorum. Evet aslında cevap belli : altayin standardi da ederi de bu. Altay hep ayni altay. Yediği sacma sapan gollerin haddi hesabi yok. 4 top geliyor 4 gol yiyor. Bu ilk de degil. Ciddi anlamda sampiyon olacaksak bu adamın kaleciligini de tolere etmeliyiz.

Çevrimdışı myildirim

• Üye
« Yanıtla #306 : 09 Ekim 2022, 22:42:54 »
Bu maç hocaya da yazar. Pedro’nun fizik olarak halen dökülmesine rağmen 85 dk. oyunda kalması, ha keza orta sahada İsmail’in araya atılan toplara hiçbir kademe yapamamasına ve yorgun gözükmesine rağmen Zajc’ın nedense hiç düşünülmemesi falan…

Mor da çok kötüydü bu arada bugün, sezonun en kötü maçı oldu onun için, daha erken de çıkabilirdi sanki Rossi varken kenarda.

Altay’ı çok eleştirdim aynı şeyleri yazmayacağım yuhlama işinden hiç hazzetmem ama taraftar da dayanamadı artık, şu çıkışlarındaki rezalet zamanlamaları toparla artık beceremiyorsan da ota b.ka çıkma kardeşim, ders mi alıyorsun napıyorsun hallet artık bi şekilde takım önde oynarken çok sırıtıyor bu salak saçma hallerin…Birkaç maç kesik yiyip İrfancana hiç güvenmesem de Altaya uyarı şart bence

Szalai konusunu yukarıda yazdım zaten, sarhoş olsa anca bu kadarını yapardı heralde..

Geçelim iyilere hep kötü konuşmayalım..

Batsuayi çok kritik goller attı şimdiden, gerçekten ilaç oldu hepsi şarampole gidecekken umarım devam eder Bjkliler de çatlar iyice. İrfan günün en iyilerindendi hırsı, müchadelesi sahanın her yerinde oluşu, kafa toplarını bile alışı beni oldukça şaşırttı, çok denedi her zamanki gibi top da ezmedi. Valencia her eve lazım maşallah istikrarlı devam ediyor. Crespo’muza laf söyleyeni Allah çarpar zaten, şiir gibi. Lincoln nerdeyse tam bek gibiydi ve sırıtmadı bence bugün, asist katkısı da güzel oldu. Osayi den çok daha fazlasını bekliyorum hücumda pozitif anlamda.. DK öncesi kalan 5 maçı da rahat geçip devam ederiz umarım.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #307 : 09 Ekim 2022, 22:44:19 »
Ne yapıp edip çok iyi bir kaleci almak gerekiyor artık abi.Bu kaleci bu sezon bize çok zarar verecek.
Bas parayı al sağlam kaleciyi artık ya
Bu kovayı da Avrupa’da bir yere okutun
Her mac ayni terane ve cevap da her mac sonu ayni.
"Evet altay kotu günündeydi ama toparlar"
Allahtan bu sene golcü kimligimiz on planda. Yoksa epey canımızı yakar bu adam bu sene de.
« Son Düzenleme: 09 Ekim 2022, 22:44:37 Gönderen: iloturo »

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #308 : 09 Ekim 2022, 22:54:29 »
bu takımın şu stoperlerle ve kaleciyle üçlü savunma oynaması şart.kaç maçı üçlü oynadık hiçbirinde ilk yarılarda rakiplerin şutu bile yoktu,bugün başımıza gelenler ortada.
« Son Düzenleme: 09 Ekim 2022, 22:54:49 Gönderen: efeovic »

Çevrimdışı Maldonado

• Üye
« Yanıtla #309 : 09 Ekim 2022, 23:11:21 »
Takımdaki genel sorun kalitesizlik. Bir sürü oyuncumuz var, hepsi de çok keskin oyuncular. Valencia mesela tam bir geri zekalı, yani geri zekalı adam, yapacak bir şey yok. Eveleyip geveliyor her topu, saçma sapan hareketler sürekli. Dört penaltı kaçırsa beşincisini atmaya çalışıyor. Ama şut atıyor, kafa golü atıyor, basıyor, uzaktan yazıyor, frikik atıyor... Becerebildiği çok şey var ama sıvadığı da tonla şey var. Gustavo... Hamleli oyuncu, hiçbir kafa topunu vermiyor, kornerlerden yazıyor. Ama o kadar kağnı ki her ofsaytı bozuyor, hiçbir oyuncuya da yetişemiyor. Emre Mor... Topu aldı mı gidiyor, hemen hızlanıyor, çalım atıyor ama o son hareketi beceremeyince hemen oyundan düşüyor. Osayi... Hızlı, kontra kesiyor, fizikli, geriden topla çıkarıyor ama topa vurmasını bilmiyor, son 50 maçta isabetli 5 tane ortası olmayan adamı bek diye oynatıyoruz. Alioski de tam tersi, bu adam da topa vurabiliyor sadece, başka hiçbir halt yok. Boy yok, fizik yok, kademeye girme yok, bir top kesme, kademe yok. Arao, stoperlerin arasına girip isabetli uzun top atma var, başka da hiçbir şey yok. İrfan, topu alıp soluna çekecek de sol ayağıyla orta yapacak veya kaleye vuracak, ya da bindiren beke topuk pası verecek, kariyeri bundan ibaret adamın. Rossi, zeki ve teknik bir oyuncu, oyunu biliyor, alıyor veriyor, hep doğru yerde bitiyor ve hep doğru yere pas atıyor ama adamda güç yok, 10 yaşındaki kız gibi vuruyor toplara, hiçbir pozisyonu gol yapamıyor lavuk. Batshuayi'nin fiziği filan ortada ama kazmalıkları da malum. Pedro'nun iyi yaptığı hiçbir şey göremedim şu ana kadar zaten.

Yani çok keskin oyunculardan kurulu bir takımız. Bir şeyi çok iyi yapanlar, diğerini hiç yapamıyorlar. Hiçbiri çok kaliteli oyuncu değil bunların, acı ama gerçek. Allah'tan artık lig de dandik de gidiyoruz bir şekilde.

Çevrimiçi Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #310 : 09 Ekim 2022, 23:18:00 »
Serdar Aziz ve Peres tamamen dönse stoperleri dinlendirme imkanı buluruz çok yük bindi defans hattına, Gustavo çok ağır topçu öyle böyle değil boğuşuyor vs ama arkaya atılan her topta sırıtıyor bakalım hoca nasıl çözüm bulacak eğer Peres sağlıklı olsa 3lü çıkardı bugün muhtemelen

Pedro kaliteli topçu ama hazır değil belli ki daha çok tutuyor hoca oyunda
« Son Düzenleme: 09 Ekim 2022, 23:19:36 Gönderen: Samet_GFB »

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #311 : 10 Ekim 2022, 03:52:27 »
4'lü oynadığımızı sanan arkadaşlar yanılıyor, biz bal gibi 3'lü oynadık bugün. İsmail 3'lünün ortasına girdi, Lincoln ve İsmail ilerideyken Osayi 3'lünün sağına geçti ya da Lincoln 3'lünün soluna geçti. Yaptığımız buydu, asla 4'lü değildi bu takım.

JJ'nin takıntıları var. Lincoln'den sol bek yaratma çabası meselâ. Alioski 3 günde bir maç yapamayacak seviyede mi ki Lincoln'ü sol beke atıyor. Zâten bizim kalibremizde değil, savunma da yapamıyor ki kızmıyorum kendisine.

2.takıntı; Zajc'ı niye sildi? 1,5 aydır süre vermiyor. Tek sorun sözleşme uzatmaması olamaz. JJ her seferinde ''ilk hedefim şampiyonluk'' diyor, o zaman Zajc'tan faydalanacaksın.

3.takıntı; Gustavo'nun kağnı arabası kadar ağır olduğu Jüpiter'den bile görülüyorken ne diye bu ısrar? Serdar Aziz iyileşmişken oynatmalı artık yoksa her pır pır kanat oyuncusu Gustavo'yu yürüyerek geçer gider.
.
4.takıntı; değişiklik yapma işlemini hep geç yapması. Emre, İrfancan, Lincoln ve Pedro berbat günlerindeydi. Bunu görmek için kör olmak lâzım.

Galibiyete aldanıp bugün iyi olduğumuzu düşünen varsa gerçekten ''aynı maçı mı izledik'' diye ben soruyorum bu sefer.

Çevrimdışı mrkene

• Üye
« Yanıtla #312 : 10 Ekim 2022, 08:33:29 »
Karagümrük iyi oynadığı için suçlu olmuş.. koskoca adamın yazdığına bak. Ciddiye almayayım diyordum da bu nedir ya !?

Altay'a küfür de edilmeye başlanmış. Sezon başında takımın as kalecisi yuhalanıyor. Hatalı ve kötü oynadığı zaten malum da küfür niye ? Twitter'da orada burada saçma sapan ergen sayfaların editlerini izleyip gaza gelen buraya küfretmeye gelmiş. Hadi Altay'ı sildik diyelim de yedeği o çok istenmeyen irfancan. O zaman ne halt etmeye konuşulacak. Kimsenin kötü oynamaya hakkı yokmuş onu anladık. Hayır, atilla sıçtı sıvadı maç boyu , adını anan kaç kişi var ? Ama hem Atilla hem Altay asist yaptı bunu konuşan var mı ? Altay'a girecek olan son golün asistini yaptı bu arada !

Kaleciden ziyade bu taraftar profiliyle şampiyon olursak asıl başarı bu olur. Sezon başı, kenarda mis gibi hoca, takım akıyor ama bizim çok bilmiş ,  ukala taraftar kendine pay biçip maç için adam yuhalayıp, maç sonu küfrediyor. Yemin ediyorum muazzam bir akıl tutulması. En hafif şekilde böyle ifade edilir bu kitle.

Bu yazdıklarım Altay , Atilla , hoca , vs eleştirilemez değil. Bal gibi eleştirilir de hırsla, kinle yapılmaz bu iş. Burada sevmediğimiz her futbolcuya söveceksek işimiz var.

4 yememize rağmen 5 atıp kazandığımız maçtan bile keyif alamıyoruz. Vallahi inanılmaz ya . Yıllardır söylenen şeyleri yapıyor bu takım yine yaranamıyor.

Çevrimdışı Kubilay Can

• Üye
« Yanıtla #313 : 10 Ekim 2022, 08:39:18 »
40 yılda bir olur böyle maçlar son gole sevinemedim çünkü yorgunluktan koltuğa yığılmıştım artık.

Ağır maç temposunda sakatlıkların da etkisiyle konsantrasyon kayıpları normal bir durum. Merkez oyuncularımıza çok yük bindi özellikle Szalai. Macar milli takımında da sürekli oynuyor,dinlenmesi şart.

Sakatların acil dönmesi ve stoper ve orta saha merkezinde acil rotasyona gidilmesi gerekli. Larnaka maçında Crepso ve Szalai dinlensin en temizi. Luan Peres nerede kaldı kulüp açıkalama da yapmıyor çok önemli oyuncu.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #314 : 10 Ekim 2022, 08:42:30 »
4'lü oynadığımızı sanan arkadaşlar yanılıyor, biz bal gibi 3'lü oynadık bugün. İsmail 3'lünün ortasına girdi, Lincoln ve İsmail ilerideyken Osayi 3'lünün sağına geçti ya da Lincoln 3'lünün soluna geçti. Yaptığımız buydu, asla 4'lü değildi bu takım.

JJ'nin takıntıları var. Lincoln'den sol bek yaratma çabası meselâ. Alioski 3 günde bir maç yapamayacak seviyede mi ki Lincoln'ü sol beke atıyor. Zâten bizim kalibremizde değil, savunma da yapamıyor ki kızmıyorum kendisine.

2.takıntı; Zajc'ı niye sildi? 1,5 aydır süre vermiyor. Tek sorun sözleşme uzatmaması olamaz. JJ her seferinde ''ilk hedefim şampiyonluk'' diyor, o zaman Zajc'tan faydalanacaksın.

3.takıntı; Gustavo'nun kağnı arabası kadar ağır olduğu Jüpiter'den bile görülüyorken ne diye bu ısrar? Serdar Aziz iyileşmişken oynatmalı artık yoksa her pır pır kanat oyuncusu Gustavo'yu yürüyerek geçer gider.
.
4.takıntı; değişiklik yapma işlemini hep geç yapması. Emre, İrfancan, Lincoln ve Pedro berbat günlerindeydi. Bunu görmek için kör olmak lâzım.

Galibiyete aldanıp bugün iyi olduğumuzu düşünen varsa gerçekten ''aynı maçı mı izledik'' diye ben soruyorum bu sefer.

Bence iyi oynamadik ozellikle defansif anlamda... Ama 5 gol attik ve 4 gol yedigimiz maci kazandik.

43 yasinda bir fenerli olarak tecrubem; "Fenerbahce ligin sonundaki takimlara kaybeder". Gider Manchester i yener, lig sonuncusundan 5 yerdik hep....Iyi oynadigin gun zaten kazanirsin, boyle gunlerde kazanmak bence daha onemli... Degerli galibiyetti.

Bu arada hoca Pedro yu kazanmaya calisiyor, onun da kendine gelmesi lazim. Acaba bir iki mac dinlense daha mi iyi olur? Yada ileride en onde oynamaktan sa biraz daha mi geriye cekse?