Gönderen Konu: Yam Madar  (Okunma sayısı 3251 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi efeovic

• Üye
    • @efeerolus
Ynt: Yam Madar
« Yanıtla #15 : 12 Temmuz 2023, 17:50:05 »
Partizan'dan açıklama:

"Partizan kulübü olarak Yam Madar isimli oyuncunun sözleşmesini tek taraflı olarak feshetmesini kabul etmiyoruz.

Fenerbahçe veya başka bir kulüp, oyuncumuzla sözleşme imzalamak isterse gerekli bonservis bedeli karşılığında serbest bırakmaya hazırız."

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #16 : 12 Temmuz 2023, 17:53:50 »
Transfer bitmeden açıklamamız amatörce.Yannier ve Sertaç Bey istifa.Casta biter bu iş.

Çevrimiçi sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
« Yanıtla #17 : 12 Temmuz 2023, 18:11:00 »
Hiçbir şey olmaz onların derdi mişko ile, kadrolarındaki en potansiyelli gençlerinden birini bedava kaptırdılar. Mişko istediğini vezir eder istediğini rezil
Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #18 : 12 Temmuz 2023, 18:49:01 »
Böyle bir yorum beklemiyordum. Bir diğer genç oyuncu Mannion'un adı geçtiğinde genelde olumlu yorumlar gelmiş idi. Ben Madar'a da olumlu bakıyorum, ama 1.opsiyon kim olacak onu evvela görmek lazım.
Dediğim gibi sadece istatistikleri üzerinden yorumladım, hiç hatırlamıyorum oyununu, Hayes için de olumsuz yorum yapmıştım transfer edildiğinde ama çok yanılttı beni umarım bu eleman da iyi çıkar. Manion için de olumsuzdum ben.

Çevrimdışı sepettopu

• Üye
  • Yer: KAYSERİ
« Yanıtla #19 : 13 Temmuz 2023, 00:31:44 »
altyapı finallerinden hatırlıorum sadece, partizanda hiç dikkatimi çekmedi, kalamiza gibi bişi olacak etkisi malesef sanırım.
u20de ise hayvan gibi savunma yapan ince ama çok güçlü bi çocuktu hatta draft da oldu o ara sanırım ama sonraki 4-5 yıl boş gibi bende, geçen seneki statlara baktım onlar da pek iç açıcı değil.
israilli olması benim için tek güvence şu an.

İsrailli olması ne bakımdan güvence veriyor tam olarak anlayamadım.

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #20 : 13 Temmuz 2023, 01:19:20 »

Oded Kattash olacaksa eyvallah, yoksa İsrailli olunca ne oluyor anlamadım ben de. Ne yâni illuminati devreye girip ''İsrail'in oyuncusunun olduğu takımı Euroleague şampiyonu yapacağız'' mı diyecek.

Genel olarak bi görelim bakalım neler yapacak. Calathes'ten çıkıp Shabazz yaptık mı tamamdır.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #21 : 13 Temmuz 2023, 11:09:00 »
Su analizleri tartismasiz en iyi yapan Stop Press Medya,
Oyuncuyu bilmeyenlerin izlemesini tavsiye ederim.

https://www.youtube.com/watch?v=B13GowZ27F8
« Son Düzenleme: 13 Temmuz 2023, 11:09:27 Gönderen: ETIRYAK »
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #22 : 13 Temmuz 2023, 11:39:57 »
Çok iyi arkadaş tertemiz ben o programada bakarım.Konuk geliyor arada.

Çevrimiçi sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
    • sinanycl
« Yanıtla #23 : 13 Temmuz 2023, 20:47:07 »
Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımızın yeni ismi, Partizan forması giyen ve EuroLeague’de 2022-23 sezonu “Yükselen Yıldızı” seçilen oyun kurucu Yam Madar, Fenerbahçe TV’de yayınlanan ‘Günün Röportajı’ programına konuk oldu.

Hedefleri yüksek bir takıma geldiğinin altını çizen İsrailli oyun kurucu, şu ana kadar inşa edilmiş olan takım kimyasına da değindi. Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’ndaki atmosfer karşısında Fenerbahçe’ye karşı oynamanın ve onu yenmenin zor olduğunu bütün Avrupa’nın bildiğini söyleyen Madar, taraftara ise şu mesajı verdi: “Kazanmak için her şeyi yapacağız”.

FENERBAHÇE, ÇOK YÜKSEK HEDEFLERİ OLAN BİR TAKIM

Heyecanını, “Böyle bir organizasyona katıldığım için çok heyecanlıyım. İstanbul’daki ilk günüm ve şu an çok sevdim.” şeklinde ifade eden Yam Madar, transfer sürecine dairse şu şekilde konuştu: “Transfer sürecinde çok fazla konuştuk. Benim için önemli bir fırsat olduğunu düşündüm. Bir adım daha ileriye gidebilmek için güzel fırsat olacaktı. İnanılmaz bir organizasyon var. Fenerbahçe, çok yüksek hedefleri olan bir takım. Taraftarın da ne kadar başarılı ve inanılmaz destek verdiğini gördüğüm için bunun parçası olmak istedim.”

BELGRAD’DA ÇOK GÜZEL ZAMANLAR GEÇİRDİM

Partizan forması giydiği 2022-2023 sezonunu değerlendiren Madar, “İnanılmaz keyif aldığımız bir sezondu. Takım olarak her maça için savaşarak çıktık sahaya. EuroLeague play-off’unda bizim için kötü bir kayıp oldu. Ancak o sürecin ardından tekrar bir araya gelip Adriyatik Ligi şampiyonluğu için çalışmamız gerekiyordu. Bu bizim için çok önemliydi. Çok uzun bir aradan sonra da bunu başarmış olduk. Bunun için çok çalıştık ve bunu hak ettiğimizi düşünüyorum. Partizan’daki iki sezon da benim için gerçekten çok önemliydi. Belgrad’da çok güzel zamanlar geçirdim. Obradovic gibi bir antrenörle çalışmak gerçek anlamda bir oyuncu olarak bana seviye atlatmış oldu. O anlamda da çok şanslıyım.” dedi.

REAL MADRİD SERİSİ ÇOK GÜZEL BİR SERİYDİ AMA OLANLARDAN, YAŞANANLARDAN DOLAYI TABİİ Kİ BİRAZ GERİ GİTMİŞ OLDUK

Partizan ile Real Madrid arasında oynanan ve bir takım olayların yaşandığı EuroLeage play-off serisi hakkında da konuşan İsrailli basketbolcu, “Çok güzel bir seriydi. Takımın inanılmaz bir kimyası vardı ve çok iyi basketbol oynadık, maç planına da uyduk. Ama olanlardan, yaşananlardan dolayı tabii ki biraz geri gitmiş olduk. Ve Madrid daha toparlanarak geri gelip, seriyi almış oldu. Biz, çok daha ileriye gidebileceğimizi düşünmüştük. O yüzden o seriden çok fazla ders alıp ileride nelerin yapılması ve yapılmaması gerektiğini öğrendik.” ifadelerini kullandı.

AMACIM TAKIMLA BİRLİKTE ÜST SEVİYEYE ÇIKABİLMEK

Madar, EuroLeague’de 2022-23 sezonunun “Yükselen Yıldızı” seçilmesi ve eski oyuncumuz Bogdan Bogdanovic’in de bu ödülü almış olması hakkındaysa,“Bogdan Bogdanovic gibi bir oyuncuyla aynı ödüle layık görülmek inanılmaz bir şey. Onunla tanışma fırsatım da oldu ve benim için büyük bir şanstı. Amacım takımla birlikte üst seviyeye çıkabilmek. Şu anda mevcut oyuncularla inşa edilmiş bir şey var, ben de elimden geleni yaparak nasıl katkıda bulunabilirsem onu yapmak istiyorum.” diye konuştu.

ŞU ANA KADAR İNŞA EDİLMİŞ MÜTHİŞ BİR KİMYA VAR

Hapoel Tel Aviv’de forma giydiği dönemde şu anda takımımızın iki önemli ismi olan Tyler Dorsey ve Scottie Wilbekin’le rakip olduğunun hatırlatılması üzerine Yam Madar, “Maccabi’ye ve eskiden orada forma giyen Tyler Dorsey ve Scottie Wilbekin’e çok minnettarım. İki inanılmaz oyuncu, onlarla aynı takımda olmak bambaşka. Çok inanılmaz şeyler yaptılar. Takımda zaten çok fazla yetenekli oyuncu var. En önemli şey de kimya ki şu ana kadar inşa edilmiş müthiş bir kimya var. Umarım ben de buna katkıda bulunabilirim.” şeklinde bir açıklama yaptı.

AVRUPA ŞAMPİYONLUĞU OYUNCULAR OLARAK HEPİMİZİ BİR SEVİYEYE TAŞIDI

2019 yazında İsrail U20 Milli Takımı ile Avrupa Şampiyonluğu yaşamış olmasının kendisini belli bir seviyeye taşıdığını ifade eden oyun kurucu, “Ülke olarak kendi vatandaşlarımız önünde altın madalya alabilmek çok özeldi. Hepimizin adını da ülkenin adını da haritaya yazmış oldu bu anlamda. Oyuncular olarak hepimizi bir seviyeye taşıdı. Çok özel bir takımdı. Şimdi yeniden milli takıma gideceğim ve bu sefer Olimpiyatlara katılabilmek için mücadele edeceğim. Şu ana kadar hiç olmadı. Biz de takım olarak elimizden gelen her şeyi yapacağız.”  dedi.

BÜTÜN AVRUPA, FENERBAHÇE’YE KARŞI KENDİ EVİNDE OYNAMANIN VE ONLARI YENMENİN NE KADAR ZOR BİR ŞEY OLDUĞUNU BİLİYOR

Fenerbahçe Beko’nun mabedi olan Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nun taraftarıyla birlikte bambaşka bir atmosfere büründüğünü ve Fenerbahçe’yi yenmenin çok zor olduğunu söyleyen Yam Madar, “Bütün Avrupa, Fenerbahçe’ye karşı kendi evinde oynamanın ve onları yenmenin ne kadar zor bir şey olduğunu biliyor. Geçen sene EuroLeague’de oynadığımızda kazandık ama çok zor bir şekilde oldu, hiç kolay değildi. Şimdi çok heyecanlıyım çünkü artık ben bu taraftayım ve bu taraftarlarla birlikte sahaya çıkacağız.” diye konuştu.

Genç basketbolcu sözlerini şu şekilde sürdürdü:
“Her zaman Avrupa basketbolunu izliyordum. EuroLeague en üst seviye ve orada olmanın ne olduğunu biliyorum. Fenerbahçe Beko-Maccabi serisini de izlemiştim.  Burada olabilmek çok güzel bir şey.”

SAHAYA KAZANMAK İÇİN ÇIKIYORUM

Savunmadaki eforuyla da çok yönlü bir oyun kurucu olarak bilinen Yam Madar, savaşmak için sahaya çıktığını şu şekilde özetledi:
“Genelde enerji getirmeye çalışırım. Genç oyuncu olarak takıma elimden gelen desteği vermeye çalışırım. Her maçta savaşırım. Sahaya kazanmak için çıkıyorum. Tabii ki zorluklar olacak ama hedefimiz belli. O hedefe ulaşmak kolay değil ama hep formda olup, taraftarın desteğiyle de galibiyetler almak için çalışacağız.”

Örnek aldığı isimlerin sorulması üzerine Madar, şu cevabı verdi:

“Örnek aldığım, rol model olarak gördüğüm tek bir oyuncu yok. Babam ile çok yakınım ve ailecek çok yakınız. Hep onu örnek alırım. Aslında rol modelim odur. Çok mutluyum. Partizan’da çok güzel oyuncularla birlikte oynadık. Müthiş bir takım, müthiş bir antrenörle çalıştım. O da Fenerbahçe’nin büyüklüğünü bana hep anlattı. Aynı zamanda James Nunnally de bana bu konuda örnek oldu, o da burayı çok iyi bilen bir oyuncu.”

BOŞ VAKİTLERİMDE AİLEMLE VAKİT GEÇİRMEYİ ÇOK SEVİYORUM

Ailesiyle vakit geçirmeyi çok sevdiğini ve önemsediğini anlatan yeni transferimiz, “Boş vakitlerimde ailemle vakit geçirmeyi çok seviyorum, çok yakınız. Partizan tecrübesi İsrail’den ayrıldığım ilk zaman oldu ve iki yıl ayrıydım. Ama bu bizi daha da çok birleştirdi. Sürekli yanıma geldiler, vakit geçirdik. Güzel bir tecrübe çünkü dünyayı birlikte görme şansınız oluyor. Şu an İstanbul’dayım ve burada olmak inanılmaz bir şey. Şimdi de buraları tecrübe edeceğiz.” dedi.

HER ŞEYİMİZİ VERİP, HER MAÇTA SAVAŞMAK İÇİN SÖZ VERİYORUZ

Fenerbahçemizin yeni ismi Yam Madar, sözlerini taraftara verdiği şu mesajla noktaladı:
“Her şeyimizi verip, her maçta savaşmak için söz veriyoruz. Çünkü onların beklentilerini de biliyoruz. Kazanmak için her şeyi yapacağız.”

Çevrimiçi sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
    • sinanycl
« Yanıtla #24 : 13 Temmuz 2023, 20:50:48 »
Transferi tamamlandıktan sonrada benzer şeyler konuşuluyodu, madar da aslında bunu doğrulamış. Belli ki madarla son gün konuşup anlaşmamışız. Bi süredir görüştüğümüz bi isimmiş. Belli ki itoudisin yedek guard olarak aklında olan isimlerdenmiş. zaten basında bi çok güvenilir kaynak da başka bir guard daha aradığımızı yazıyolar.

Çevrimiçi Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #25 : 14 Temmuz 2023, 11:05:21 »
Epey faydalı olacağını düşünüyorum. Real serisinde çok iyiydi geçen sezon. Bir de yanında oynayacak kaliteli, kel olmayan bi eleman bulursak güzel.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Civa

• Üye
  • Yer: Usa
  • Arif
    • twitter.com/arifcakir13
« Yanıtla #26 : 14 Temmuz 2023, 12:03:07 »
Epey faydalı olacağını düşünüyorum. Real serisinde çok iyiydi geçen sezon. Bir de yanında oynayacak kaliteli, kel olmayan bi eleman bulursak güzel.
illa kel olacaksa da djordevic gibi falan olsun

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
« Yanıtla #27 : 15 Temmuz 2023, 22:00:07 »
Nedendir bilmiyorum ama çok yüksek şiddette, sakatlanmadan önceki Kenan Sipahiye benzetiyorum.
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

Çevrimdışı Oğuz Han

• Üye
  • Yer: nottingham
« Yanıtla #28 : 17 Temmuz 2023, 00:41:19 »

Basketbol kültürü ve altyapısı olan, mücadeleci, aile yapıları sağlam, çalışkan ve ahlaklı oyuncular oluyorlar, bizde de hemen hemen aynı kültürden geldikleri için pek bi uyum sıkıntısı çekmiyorlar. Bunlar sahada tek başına yeterli değil tabi ki, yetenek ve şans da lazım,

Çevrimdışı BenFener46

• Üye
  • Yer: Kayseri
« Yanıtla #29 : 14 Ağustos 2023, 03:11:35 »
Eleme maçlarında oldukça iyi maçlar çıkarıyor. Kazandiklari Çekya maçının istatistiği;

27 sayı
2 ribaund
5 asist
4 top çalma
1 blok.

Ayrıca maçın oyuncusu seçilmiş. Bize çok farkli şeyler izlettirecek belli.