Gönderen Konu: Yam Madar  (Okunma sayısı 3250 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
Yam Madar
« : 12 Temmuz 2023, 11:01:41 »
Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımız, son olarak Partizan forması giyen ve EuroLeague’de 2022-23 sezonu “Yükselen Yıldızı” seçilen oyun kurucu Yam Madar (2000, 1.90) ile 2+1 yıllık anlaşmaya vardı.

Yam Madar kimdir?

21 Aralık 2000 tarihinde Tel Aviv’de dünyaya gelen İsrailli oyuncu, basketbola Hapoel Tel Aviv altyapısında başladı. 2018-19 sezonunda Hapoel ile A takım tecrübesi yaşayan Madar, 2019 yazında da İsrail U20 Milli Takımı ile Avrupa Şampiyonası’nda boy gösterdi. Yam Madar, bu turnuvada şampiyonluğa ulaşan İsrail Milli Takımı’nın en etkili isimlerinden biriydi ve 7.7 asist ortalamasıyla turnuvanın asist lideri olmuştu. Başarılı oyun kurucu bu turnuvayı 15.9 sayı (%53.1 iki sayı, %47.6 üç sayı, %81.3 serbest atış), 7.7 asist, 3.1 ribaund, 1.4 top çalma ortalamalarıyla noktaladı. Bu performansı aynı zamanda Madar’ın turnuvanın en iyi beşinde yer almasını da sağladı.

2019 yazındaki harika performansını Hapoel Tel Aviv’e de taşıyan Yam Madar, İsrail Ligi’nde süre aldığı 32 maçta 10.1 sayı, 3.4 asist, 2.4 ribaund, 1.0 top çalma istatistikleri yakaladı. Madar, bu performansıyla 2020 yılının İsrail Ligi’ndeki “En Çok Gelişim Kaydeden Oyuncusu” oldu.

Yam Madar, gösterdiği çıkışla tüm dikkatleri üzerine çekerken, 2020 NBA Draft’ında da 2. tur 47. sıradan Boston Celtics tarafından draft edildi.

Başarılı oyun kurucu, Hapoel Tel Aviv ile geçirdiği son sezon olan 2020-21’de ise İsrail Ligi’nde 30 maçta 17.1 sayı, 5.2 asist, 3.0 ribaund, 1.3 top çalma istatistikleri tutturdu.

Yam Madar, kariyerindeki en önemli sıçramayı 2021 yazında yaptı ve Zeljko Obradovic tarafından çalıştırılan Partizan’a transfer oldu. Partizan ile ilk sezonunda 17 EuroCup maçında boy gösteren Madar, bu karşılaşmalarda 8.6 sayı, 2.8 asist, 2.9 ribaund, 0.6 top çalma istatistikleri tutturdu. İsrailli oyuncu, Adriyatik Ligi’nde de 7.0 sayı, 2.2 asist, 2.3 ribaund ortalamaları yakalayarak başarılı bir sezonu geride bıraktı.

2022-23 sezonunda ise Partizan formasıyla ilk kez EuroLeague’de boy gösteren Madar, bu kulvarda 38 maçta forma giydi ve 5.8 sayı, 1.6 asist, 1.2 ribaund ve 0.6 top çalma ortalamaları tutturdu. Madar, bu performansıyla birlikte EuroLeague’de 2022-23 sezonunun “Yükselen Yıldızı” seçildi. Oyun kurucumuz, aynı sezonda Partizan’ın şampiyonlukla noktaladığı Adriyatik Ligi’nde ise 7.3 sayı, 2.5 asist, 1.5 ribaund ortalamaları yakaladı.

Yam Madar, aynı zamanda İsrail A Milli Takımı'nın da değişilmez bir parçası. Ülkesiyle EuroBasket 2022 elemelerinde ve aynı zamanda EuroBasket 2022’de forma giyen Madar, özellikle EuroBasket 2022’de 13.4 sayı, 3.0 asist, 1.4 ribaund ortalamaları yakalayarak dikkat çekmişti. Yam Madar, aynı zamanda 2023 FIBA Dünya Kupası elemelerinde de İsrail forması giydi ve 10.8 sayı, 2.1 asist, 2.0 ribaund ortalamaları tutturdu.

Genç yaşına rağmen üst seviye organizasyonlarda önemli bir tecrübeye sahip olan Yam Madar, hücumda takımına yüksek enerji getirebilen ve hem takım arkadaşlarına pozisyon yaratabilen hem de kendi skorunu üretebilen bir isim. Madar, aynı zamanda savunmadaki eforuyla da çok yönlü bir oyun kurucu olarak biliniyor.

Bu anlaşmanın Kulübümüze ve Yam Madar’a hayırlı olmasını diliyor, oyuncumuzun sarı-lacivertli forma altında zaferlerle dolu sezonlar yaşamasını temenni ediyoruz.

Fenerbahçe Spor Kulübü
Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

Çevrimiçi Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
Ynt: Yam Madar
« Yanıtla #1 : 12 Temmuz 2023, 11:21:20 »
Darius Thompson, Sloukas derken çaresiz kalınınca apar topar alınan bir isim sanırım. Tek artısı genç yaşına rağmen yeterli sayılabilecek tecrübesi ve birçok oyun kurucu pozisyonunda oynayan oyuncuya göre iyi sayılabilecek savunma enerjisi. Hayırlı olsun.
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #2 : 12 Temmuz 2023, 11:28:16 »
EL'de 5.8 sayı, 1.6 asist, %34 üçlük atan genç bir oyuncudan bir beklentim yok. Seneye elden çıkarmaya çalışırız muhtemelen.
Şu istatistikleri olan yerli oyuncuyu dahi istemezdim.
Bu yorumu sadece istatistik üzerinden yapıyorum, hiç bildiğim bir oyuncu değil.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #3 : 12 Temmuz 2023, 12:08:00 »
Birde tanıtımı yükselen yıldız demişler.Yapmayın destek oluruzda Bogi gibiler az çıkar.Yada Prime Teodosiç.

Çevrimiçi sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
« Yanıtla #4 : 12 Temmuz 2023, 12:18:35 »
Sözleşmesinin son senesinde bonservissiz şekilde eurolegue çıkış maddesi olduğu için bi bonservis ödememişiz partizana. Hem partizanın yeni sözleşme teklifini reddetmiş, hem bayernin hem de armaninin transfer tekliflerini geri çevirip bize gelmek istemiş.

En azından işin muhasebecilik kısmında cephaneyi çok fazla tüketmemişiz. Çünkü asıl madarın önüne gelecek guard bence bizim tavanımızı belirler sezon içinde.
Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

Çevrimdışı sepettopu

• Üye
  • Yer: KAYSERİ
« Yanıtla #5 : 12 Temmuz 2023, 12:24:11 »
Nigel a geçen sene yapılan yorumları hatırlıyorum. İyi bir ekleme olduğunu düşünüyorum ama ana parça kim olacak onu cidden merak ediyorum. Piyasa oldukça dar ve işimiz zor.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #6 : 12 Temmuz 2023, 12:26:34 »
Hayesin bir ağırlığı vardı.Obra bir oyuncusunu kolayca bırakıyorsa bir sıkıntı var demektir.Destek vereceğiz ama görüşlerimizi yazalım.

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #7 : 12 Temmuz 2023, 12:27:52 »
Birde tanıtımı yükselen yıldız demişler.Yapmayın destek oluruzda Bogi gibiler az çıkar.Yada Prime Teodosiç.
Bogdan olur ya da olmaz ayrı konu ama seçilmiş işte daha ne itiraz ediyorsun ?

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #8 : 12 Temmuz 2023, 12:28:57 »
Hayesin bir ağırlığı vardı.Obra bir oyuncusunu kolayca bırakıyorsa bir sıkıntı var demektir.Destek vereceğiz ama görüşlerimizi yazalım.
Obra da bırakmak istememiş ki, yazıyor ya yukarıda yeni sözleşme teklif etmişler ama eleman kabul etmemiş

Çevrimdışı Aykutpmkc

• Üye
  • Yer: Kars-Karabük
    • aykutpmkc
« Yanıtla #9 : 12 Temmuz 2023, 12:49:12 »
Abi Madar açıklanan 2. Transfer. Sestina'dan sonra. Transferi kapatmadığımızın resmi kanıtı.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #10 : 12 Temmuz 2023, 12:59:36 »
Destek vereceğiz gözüm üstünde komşu çoçuk. :) :D

Çevrimdışı agha

• Üye
« Yanıtla #11 : 12 Temmuz 2023, 13:32:50 »
İsrail’ in yeni Adi Gordon’ u olabilir. Gelişime çok açık, sevdiğim bir genç oyuncu. Obra gibi bir ustanın elinde parladı ancak aklıma gelen soru Dimitris gibi birinin elinde parlayabilir mi?
Adi Gordon demişken aklıma nedense Nick Koşan geldi. Defol git Yunan çöpü.
« Son Düzenleme: 12 Temmuz 2023, 13:36:39 Gönderen: agha »

Çevrimiçi efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #12 : 12 Temmuz 2023, 15:08:20 »
umarım madara olmayız bu sezon. bu şakayı yapmadan tutamadım kendimi.

Çevrimdışı bothersome man

• Üye
« Yanıtla #13 : 12 Temmuz 2023, 15:58:18 »
EL'de 5.8 sayı, 1.6 asist, %34 üçlük atan genç bir oyuncudan bir beklentim yok. Seneye elden çıkarmaya çalışırız muhtemelen.
Şu istatistikleri olan yerli oyuncuyu dahi istemezdim.
Bu yorumu sadece istatistik üzerinden yapıyorum, hiç bildiğim bir oyuncu değil.

Böyle bir yorum beklemiyordum. Bir diğer genç oyuncu Mannion'un adı geçtiğinde genelde olumlu yorumlar gelmiş idi. Ben Madar'a da olumlu bakıyorum, ama 1.opsiyon kim olacak onu evvela görmek lazım.
İyi olan değil, TAKIM olan kazanır.

Çevrimdışı Oğuz Han

• Üye
  • Yer: nottingham
« Yanıtla #14 : 12 Temmuz 2023, 16:02:40 »
altyapı finallerinden hatırlıorum sadece, partizanda hiç dikkatimi çekmedi, kalamiza gibi bişi olacak etkisi malesef sanırım.
u20de ise hayvan gibi savunma yapan ince ama çok güçlü bi çocuktu hatta draft da oldu o ara sanırım ama sonraki 4-5 yıl boş gibi bende, geçen seneki statlara baktım onlar da pek iç açıcı değil.
israilli olması benim için tek güvence şu an.